Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (946. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.637
Cevap
326
Favori
1.615.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 944945946947948
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 23 yaş için Burberry classic veya tom Ford black orkid çok ağırmı Kaçar sizce ? Kalıcı ve fresh bir koku arıyorum kış için ama bulamadım.

Yazım hataları için kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelaynak33 -- 21 Ekim 2014; 22:34:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaka­®

Ferahlik sedirin etkisi bence , 1.5 sene önce chopard noble cedar kullanmıştım sedir temalı ferah yeşil kokan bir kokuydu . Visit'te de sedirden kaynaklanan o ferahlık seziliyor , tütsü benim tenimde çok fazla baskın değildi yanlış hatırlamıyorsam daha derinden yumuşak vuruyor . Sedir , muskat , hafif tütsü kombini . Öyle aşırı maskülenlik yok kokuda yani tatlımsı olduğundan old school maskülenlerle karıştırma . Bence o fiyatlara alınabilecek gayet iyi bir seçenek . Hatta şuan benim de koklayasım geldi . Gece gece zarara sokacaksın beni :)

Azzaro visit'i şişesiyle düzenli kullandım ve bittikçe alacağım parfümlerdendir. Ancak Visitte burada yazılıp çizilinden farklı olarak ben ferahlık namına en ufak bir emare görmedim. Tamamen odunsu tütsü şeklinde bir yapısı var.Parfüm oturaklı tatlı bir koku, odunsuluğu bu tatlılığı maskülen bir hale sokuyor. Yaşı 30 altı olanlar çok beğenmeyebilir diye düşünüyorum. Tatlı parfüm arayan gençler daha enerjik parfümlere yönelmeli; rochas men, armani black code, giv. play intense vb.

• hepsiburadadan almış olduğum ch 212 klasik bugün elime ulaştı üretim tarihi 23.05.2013 çıktı raf ömrü 3 sene olarak düşünürsek gayet iyi.

koku kalıcılık tazelik normal 270 tl ye satılan üründen hiçbir fark yok 160 tl'ye almış oldum düşünenler varsa hb dende alabilirler ürün sıkıntısız.
  • http://www.hepsiburada.com/liste/carolina-herrera-212-vip-edt-100-ml-erkek-parfumu/productDetails.aspx?productId=sgchvipmen&categoryId=32010685

Bu parfüm kriterlerinize uyuyor, denemenizi tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deathlike D kullanıcısına yanıt
    Bütçenizi üzmeyecek ve ilgi alanınıza girebilecek parfümlerden ilk aklıma gelenler; Versace Pour Homme, 212 Men, Fahrenheit Aqua. İçlerinde en beğendiğim ise 212 Men'dir ancak popülerliği ya da açık parfümericilerde taklitlerinin ilgi görmesi kimilerine göre olumsuz etkenler olsa da bana göre bunlar çok kaale alınacak durumlar değil. Kullandığınız parfümlere bakarsak popülerlik durumunu siz de çok önemsemiyorsunuz. Taklitle orijinal arasında ise bariz kalite farkı var.

Designerlara oranla çok çok az sayıda butik parfüm kullanmış olsam da yerli-yabancı forumlarda üzerinde yoğunlaşılmış bir çok butik parfümün dekant, sample vs sini kullandım. İçlerinde aradığınız tarza yönelik en uygun gördüğüm 2 parfümden bir tanesi; erkeksi bir gül yorumunun önderliğinde miskli bir yapısı olan beyfendi, temiz, ferah ve oldukça naif ama çekingen olayan; hem resmi hem de gündelik kıyafetle uyumlu, arkadaşın da önerisi olan MFK Lumiere Noire'dir. İçeriğindeki gül notası kafanızı kurcalamasın. Şahsen kullanmadan önce benim şüphelerim vardı, daha önceden gül notalı bir parfümü kullandığımı hatırlamıyorum, kullanacağımı da sanmazdım ama Lumiere Noiere den sonra farklı gül temalı butik parfüm deneme hevesim oluştu. Gül içerikli parfümlerde halen favorim Lum Noiredir. Almasanız bile mutlaka deneyin derim. İstanbul La Deese mağazasında test edebilirsiniz ama kör alışa da oldukça müsait bir koku, beğenmeyen çıkmaz sanırım...

Diğer önerim ise her ne kadar cool water benzetmeleri yapılsa da genel yapı olarak anımsatması dışında aynı kefeye asla koyulamayacak klas bir parfüm olan Creed Green Irish Tweed'dir. Özellikle başlangıcındaki taze yeşil tonları ve başlangıcıyla çok uyumlu, akuaitik parfümlere çalan bir yapısı olsa da tam olarak akuatik parfüm de sayılmayacak beyfendi, klas, ferahlık ve kullandığınızda kaliteli koktuğunuzu hissedeceğiniz bir başyapıt. Ben GIT i özellikle takım elbise ve açık renklı, çok spor olayan gömlek ile kombinlenmiş yarı resmi kıyafetlere çok yakıştırıyorum.

• esmen E kullanıcısına yanıt
    Ten kimyasından kaynaklanıyor olsa gerek hocam . Yani tabiki püfür püfür ferah kokan bir koku değil visit ama benim tenimde ben o sedir notasını net aldım daha önce kullanmış olduğum başka parfümden aşinaydım çünkü. Tütsü bende sizdeki kadar ön planda değildi daha derinden vuruyordu kokusu bende. Visit için bence çok yaş gerekmiyor , şöyle derli toplu giyinen ağır gençlere de gider 23-24 yaş üzeri ihtiyar gençlere yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canaydo -- 22 Ekim 2014; 2:24:55 >
  • esmen E kullanıcısına yanıt
    Hızlı geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Önerdiğiniz kokuları mutlaka deneyeceğim. Telefonuma not aldım hepsini.
    Son olarak yukarıda bir arkadaş bana Dior Homme Intense önermiş. Sizin de fikrinizi alabilir miyim.
    Takım elbise ile günlük kullanımda müşterilerimi rahatsız etmeden kullanabilir miyim bunu.
  • Fan di Fendi pour homme parfüm aldım bu kış için.Trendyol'dan %20 genç indirimi ve 20tl kod ile 100tl gibi bir fiyata geldi.Uzun zamandır denemek istediğim bir parfümdü.Koku içeriği hoşuma gidince aldım.Henüz elime ulşamadı ama kış için güzel bir tercih olduğunu düşünüyorum.Açılışı turnç temalı keskin olsa da sornasında deri temalı ve paçuli temalarıyla ilerleyen parfümlerden.Ben açıkçası beğendim.Kalıcılık ve farkedilirlik de oldukça tatmin edici.Hele havalar soğuyup kış yüzünü gösterince daha bir belirgin olacaktır diye düşünüyorum.

Kullanan,deneyen bilen varsa yorumlarını almak isterim.

http://www.fragrantica.com/perfume/Fendi/Fan-di-Fendi-pour-Homme-15725.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 22 Ekim 2014; 14:03:46 >

• Şuanda bende calvin klein eternity ve terre d hermes var sizce kış aylarında hangisini kullanmalıyım eğer ikisi de olmaz derseniz bana 150 tl ye kadar öneride bulunun :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 21 yaşında buğday tenli üniversite öğrencisiyim. Parfüm almayı düşünüyorum kafamda iki parfüm var ama bunlar kış için çok mu uçucu olur acaba genelde kapalı ortamlarda (metro,metrobüs,okul,cafe vs) bulunuyorum. Birde parfümlerde son kullanma tarihi muhabbeti var sanırım bunlar kutu üzerinde vs yazıyor mu nasıl anlaşılıyor ? Şimdiden teşekkürler

http://www.tekinacar.com.tr/shop/kadin/parfum/parfumler/dolce-gabbana-6-lamoureux-edt-100ml_65157.aspx

http://www.hizlial.com/dolce-gabbana-light-blue-male-edt-125ml-erkek-parfumu-dg/10004621

Tabi bunların dışında sizin önerilerinizde olabilir bunlar şart değil fakat öğrenciyiz malum fazla uçuk bişeyler olmasın

Birde ağır kokulu birşey istemiyorum fakat 1 saat sonrada kokudan eser kalmayan türden de olmazsa iyi olur

Edit: 3 kuruşa 5 köfte istemiş gibi olucam fakat bide farkedilir olursa fena olmaz millet markası ne filan desin yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Soylu -- 22 Ekim 2014; 17:56:18 >

• Kış için güzel bir tercih yapmışsınız hocam . Ben sample olarak kullanmıştım fan di fendiyi . Kalite olarak ortalama üzeri güzel bir odunsu+deri kombinasyonu . O ilk baştaki turunçgil hava kurur kurumaz hızla kayboluyor ve yogun şekilde ahşap-deri kokusuna dönüşüyordu benim tenimde . Ofis kullanımına da uygun biraz yaş isteyen oturaklı bir koku , takım elbiseye de çok yakışacaktır . Kalıcılığı gayet tatminkar fakat projeksiyon konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim . Yani en azından ben de öyle olmuştu . Şuan fragranticadan baktığımda da çoğunluk moderate olarak oylamış sillage'ı . Özetle diğer piyasa kokularının biraz daha üzerinde kaliteye sahip , karakterli , oturaklı bir koku . Güle güle kullanın ...
  • stoch32 S kullanıcısına yanıt
    Hermesi kışın rahatlıkla kullanabiliriniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaka­®

Hermesi kışın rahatlıkla kullanabiliriniz.

Peki teşekkür ederim bende öyle düşünmüştüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet bugün azzaro visit elime ulaştı, bir kazak üzerinde deneme yaptım.koku belirtilen nota ağacından uzakta, ama şişesinin renginden belli olduğu üzere yazlık parfümlerle yarışacak kadarda ferah, kokunun açılışı;; iç açıcı temizlikte sedirle birlikte biberin acımsılığı ile başlıyor.ardından yeşil notalar eşlik ediyor, (çam ağacı olabilir) bu kısım bana versace eau fresh'i hatırlattı. sonra koku hafif hafif oturmaya başladığında dağ esintili detarjanlara benziyor, kokunun ucuz tarafıda burası, kokunun son demlerine de yeşil karakterine tatlımsı yapısı eşlik ediyor. sonuç: herkesin güvenli kullanabileceği bir parfüm bence.ama koku güzelliği olarak etkileyici bulmadım, yapaylık hissedilmiyor. Yaş aralığı 18 ila 30 genç erkeklere hitap ediyor. Parfümün body kouros, calvin klein man ile benzerliği yok.

Koku güzelliği 3/5
    Kokunun karakteri
    Temiz, yeşil ve tatlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 23 Ekim 2014; 20:24:24 >

• Beyler max 100 tl ye parfüm almayı düşünüyorum , internetten sipariş vereceğim için kokusunu deneme imkanım yok o yüzden bu fiyatlarda kullandığınız ve memnun olduğunuz bir parfüm varmı ? Birde Vakko V De Vakko adlı parfüm hakkında çok olumlu yorum okudum bu parfüm hakkında bilgisi olanlarda yardımcı olabilirse sevinirim...
  • S.Soylu kullanıcısına yanıt
    Light Blue Men yerine women versiyonunu tavsiye ederim. Çok daha başarılıdır. Koku olarak pek feminen de değil.
  • Peki armani acqua di gio nasıl hocam acaba sonbahar kış aylarında gider mi bide

• S.Soylu kullanıcısına yanıt
    Gider tabi. Öyle yazlık, kışlık diye ayırmak saçma. Yazlık denen parfümler kışın daha kalıcı oluyor veya çok az kullanılmak şartıyla kışlık parfümler yazın çok güzel oluyor.
  • Peki öneriniz nedir veya dediğim parfüm nasıldır? 21 yaşındayım aşağı yukarı istediğim tarzı biliyorsunuzdur ben hiç anlamam parfümlerden

• Deathlike D kullanıcısına yanıt
    Dior Homme Intense ilgi çekici ve saldırgan yapılı bir parfüm. Rahatsızlık verme derecesi kullanım dozuyla halledilir orası bence sorun değil, önemli olan kokusunu beğenmeniz. Parfüm tene oturduktan sonra benim de hoşuma gidiyor ancak ilk kullanımda ortalığa saçılan ruj efekti beni kendinden uzaklaştırıyor. Şişeyle kullabnmadım, aldığı yüksek övgüler üzerine ısrarla parfümerilerde test ettim ama kullanamayacağımı anladım. Yorumum denemelerime dayanmaktadır yalnız beğenseydim de alırdım :) Yine de güzel koku, sevenlereni güzel yoldaş olur...

Benim bu tarz sıcak parfümlerde düzenli kullandığım Costume National Homme dur. Parfümün tatlılığının yanında burnu yormayan baharatlı ve odunsu yapısı kendisini daha erkeksi kılıyor. Tabi ki tercih meselesi, ikisi de etkili parfümler ama sizin aradığınız tarzda ferah ve iç açan parfümler değildir. Şahsi görüşüm resepsiyon, yemek vs. gibi özel zamanlarda ikisinin de takım elbiseye yakıştığıdır zaten kendim de takımla cost nat kullanıyorum. Ancak düzenli olarak takım elbiseyle bence de daha ferah temizlik hissi veren parfümler kullanmak insanı rahatltır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmen -- 24 Ekim 2014; 8:47:44 >

• 
Sayfa: önceki 944945946947948
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.