Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (283. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ilaci degistir bence psikolojikse smdiye kdr gecerdi. Ya da doz arttir tabi bunlari doktorla goruserek yap :)
    2 sene boyunca ara vermedin dimi
    Gobek kaymasindan niye supheleniosin gobek kaymasinda agri bulanti cok olur dayanamazsin bence.
    Benim de gobegimde atma var 1 aydir ama agri olmuyor bilmiyorum.
    Ultrasonda baktircam pzt bakalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada debridat kullanip fayda gormeyenler muadili olan gismotal i deneyin.
    Etken maddeler ayni ama arada daglar kadar fark var.sanirim debridattaki laktoz beni kotu etkilemisti
    Gismotalle 4 gundur tuvalet konusunda hic sikinti yasamiyorum.

• madamcoco rıca etsem hastalıgın belırtılerını yazarmısın bende sol kasıkta agrı var vesol kasıgımın ustunde yanı sızın sol alt karın dedıgınız bolgede agrı var bazen ıyı bazen kotu oluyorum kesınlıkle sık sık tuvalete gıtmyıorum karnımdada yada bagırsaklarımda gurultu yok aptal bı devlet hastanesındekı dahılıyecı daha hıcbısı yapmadan ıbsden suphelenıyorum dıyıp moralımı bozdu salı gunu endoskopi i.in ozele gıtcem dedıgın gıbı devlette cok salak sacma doktorlar var vede bı randevu alıyım dıosun 2 ay sonra gel
  • Bende kolonoskopi oldum hiç bir şey çıkmadı ultrason kan tahilleri dış falan bakcakmış ona göre değerlendircekmiş ama benimkinin %50 psikolojik olduğpunu söyleyebilirim stress anında ağrıdan ölcem zannediyorum, cerrahi girişimden sonra daha bi hassaslaştı en azından artık tuvalete rahat çıkıyorum ya bu sol alttaki hassas bölge olmasa kafaya takmıcam ama sürekli tetikteyim yani :D şu cevabı yazarken bile 5-6 kere tuvalete gidip geldim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xohoos -- 6 Ağustos 2016; 23:17:30 >
  • Yani bana sormussnuz da okumussaniz zaten herks yaziyor burda sikayetlerini..
    Sik tuvalete cikma. Tuvalete cikma hissi.aniden tuvalete gitme geregi.ishal veya kabiz.gaz bagirsaklrda hareket guruldama.hazimsizlik.kimisinde agri. Bunun gibi seyler..
    Ama senin sadece agri oluyormus
    Bence de bi baktir ibs degil bence tabi.
    Egitim arastirma daha ilgili devlette en azindan.tekrar randevu al yine olmzsa git ozele madem.
    Zaten doktor ciddi bisey gormeyince uyduruyor iste bi tespit.

• Teşekkür ederim ozelde şu endoscopic yaptırayım eğitim ve araştırma hastanesinden randevuda alacam dediğin gibi hiç muayene yapmadan direkt ibs diyorlar allah hepinize şifa versin

• https://draxe.com/5-gut-types-quiz/ Arkadaşlar buradaki 32 sorunun üzerinde düşünerek ve en doğru şekilde cevaplayın.Gerçekten çok büyük faydası olacak sonucunda çıkan pdf.

• Evet yaklaşık 1 haftadır gismotal kullaniyorum ishal ibs olanlar denesin.
    Debridat in kesmedigi ishali o kesti. Normale dondu tamamiyla.

Ama gaz hala az da olsam devam ediyor.belki de 1 haftadir yedikllerime cok dikkt etmiyorum ondan olabilir.

• Bu arada bugun ultrason cektirdik ust batın bolgesi icin.
    Her sey normal.
    Sirada endoskopi var...

• Hepimize allah acil şiflar versin yaklaşık 1 aydır bende de ıshal mıydede yanma genırtı bagırsaklarda aşırı derece gaz vardı kan tahlılı gaita testi falan yaptırdım 3 tane doktara gittim verdigi ilaçlar bir işe yaramadı ve son ıkı haftada 5 kılo verdım biraz iyi oldu göbek eridi ama :) neyse işin aslı KAPTANELVİS önerileri dinledim sarımsak olsun kefır olsun biraz rahatlatı ama tam olarak etki göstermedi bu arada çogu arkdaşlarımdan koptum 1 aylık sureçte çunkı dışarı çıkamıyodum çıksamda her benzıncıde duruyordum iyice rahatsız etti benı babamın arkadaşı olan bir göz doktorunun önerisiyle biteral 500 mg antibiyotık ilaçı aldım( daha öncede bahsı geçmiş bir arkdaş iki kutu kullanmış iyi gelmiş) bana çok iyi geldi dun akşam başladım ve bugun %90 oranında bagırsaklardan gelen sesler ve agrı ishal sabah sadece bir kere wc gittim oda normaldi mukus gibi birşey yoktu ama çok sevinmiyorum ilaç bitince ne olcagı maglum tavsiyem bir doktor aracılıgıyla deneyin bu ibs denene lanet piskolojik değill şunu kafanına not edin belkide ibs değilim onuda bilmiyorum tam bilgim yok tam anlamıyca geçersede geçmezsede tekrar yazıcam. He bide ne kadar dogru ne kadar yanlış güvendiğiniz bir hocaya gidin kendinize baktırın ben ögle yaptım büyü yapmış ilk söylediği şey mıyden nasıl oldu neden daha önce gelmedin oldu hocanın bir baktırın birşey kaybetmezsiniz. bide şu ana kadar denedıgım ilaçlar şunlar REFLOR ,NEXIUM 40 MG, KALEİDON 60, GAVISCON,METEOSPASMYL, BUSCOPAN PLUS bende hiçbir işe yaramadı.

• madamecocoz.. kullanıcısına yanıt
    Hocam meehaba ben 17 yaşinda bi kardeşinizim benim ibs sorunum babannemin vefatı uzerine uzun suren hafif karin agrisiyla başladı daha sonra elhamdulillah o geçtı karın atma problemi başladi sizinki gibi 7 aydır atıyor sinir bozucu malesef ama zamanla alişiliyor coğu problemim yok ibs den yana fakat gaz şişkınlik surekli tuvalete gitme ihtiyacım oluyor senin yazılarini okudum cogu problemimiz aynı ben universiteye hazirlaniyorum stres den yana ne olcak bilmiyorum... 1 aydır akla gelince goģuş gobek tarafına elimle elleyince ürperti oluyor fakat aklima gelince oluyor...ayrica karindaki atma problemi icin ulltrason oldum aortun atmasıymis korkacak bisey yok dedi doktor..ayrica benim icin onerin varmi @madamecocoz..

• Arkadaslar tekrar tekrar yaziyorum ishal ve ani tuvalet ihtiyaci olanlar gismotal icsin yemeklerden once sonra bana dua edebilirler
    Normalde dondurma yedigim aksamin sabahina ishal kalkiyordum.
    Suan ne yersem yiyim hic ishal olmuyorum normale dondu tamamen.
    Gaz icin etkisi yok yalniz .
    Ama tuvalet olayini cozmesi bile beni cok mutlu etti.
    Gaz icin de bi cozum bulcaz elbet

• Ve sakin hicbir muadilini almayin sdce gismotal.
    Ben daha once debridat tribudat meteospasmyl pankreoflat vs. Hepsini kullandim hicbiri fayda etmemisti.
    Debridat kabiz yapmisti ama rahatsiz edici sekilde yapmisti hic rahatlamamistim.
    Gismotal muadil olarak gecer ama aralarinda bu kadar fark olmasini ben de anlamadim.
    2 gunde hemen degisiyor tuvalet aliskanligi.
    Tekrar tekrar yaziyorum ki bnim gibi yillarca eziyet cekmeyin diye.
    Ben bunu simdi kesfedebildim

• huuuu nerdesiniz yahu ?
    Herkesler mi iyileşti ..
    aman ne güzel ne güzel iyileşin yeter ki ama iyileşenler de neyin iyi geldiğini paylaşmayıp gidiyorsa aşk olsun :(
    bu arada gismotalle hala normal tuvalet devam.. ishalden ve ishalimsi şeyden sonsuza kadar kurtulduğumu düşünüyorum.
    ah bir de gazı kesebilsem.. diyet yapamıyorum bu ara belki diyet yaparsam onu da kesicem ama tutamadım boğazımı napsam ne etsem bilmiyorum.
    endoskopim var 19 unda . onun sonucuna göre gaz için de bir şeyler yapıcam elbet.
  • Tuvalet sorununu hallettiysen gaz için fodmap diyetini deneyebilirsin , bir de laktoz intoleransı var mı diye baktırmanı tavsiye ederim

• Bu işin çözümü ...

1-Ozon tedavisi

2-Biorezonans tedavisi

Herkese iyi günler...
  • atertete A kullanıcısına yanıt
    siz yaptırdınız mı ?
  • madamecocoz.. kullanıcısına yanıt
    gaza çare bulursan haber ver arkadasım :)
  • brknt07 B kullanıcısına yanıt
    Endoskopim var cuma gunu.ilk kez yaptircam.ona gore bakicam gaz caresine tabi ki ben her asamada yazicam zaten.
    Bu ara gazin yani sira midemde kaynama oluyor cok buuyuk hazimsizlik gibi.cok rahatsiz edici

• quote:

Orijinalden alıntı: madamecocoz..

Endoskopim var cuma gunu.ilk kez yaptircam.ona gore bakicam gaz caresine tabi ki ben her asamada yazicam zaten.
    Bu ara gazin yani sira midemde kaynama oluyor cok buuyuk hazimsizlik gibi.cok rahatsiz edici

canım mideye kadar çıkıyo bakterilerin fermantasyonu yazarım sana korkma
  • 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.