Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İshale iyi gelen probiyotik boulardii.Yurt dışındaysanız banada alın çok uygun orada 180 kapsüllü olanları var.trkiyede en fazla 10 kapsül üretiliyor bıktım aylık 45tl vermekten ;). Durumumuz aynı...boulardii 180 capsules 90 capsules.

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Saccharomyces-Boulardii-MOS-180-Capsules/37658
    Candidanın büyümesini diğer zararlıların toksinlerini önleyen bir probiyotik bu.Yıllardır kullanan var.florayı düzeltmyede yardımcı.Keşke ülkemizdede bu marka olsa getirtebilirmiyiz acaba?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Saccharomyces-Boulardii-Gastrointestinal-Support-60-Vcaps/37505
    180 kapsülü 120 tlye geliyor kargo dahil.türkiyede bir aylığı 45tl 2 katı fazla.

CANDİDAYA ÖLÜMMMMMM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0je -- 20 Mart 2015; 1:37:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet ölçtürdüm eksiklik çıkmadı
  • Baryum lu kolon grafisi cektiren var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar cuma gunu sikayetlerimin bitmemesi uzerine doktoruma gittim (Ukrayna da yasiyorum ) . Doktoruma sikayetlerimin 3 aydir agzima tek lokma seker ve unlu mamul sokmamama ragmen bitmedigini soyledim. Oda kolonoskopi yapicaz dedi.Ptesi sabahi kolonoskopiye girdim ve sonuc olarak temiz hersey fakat kalin bagirsagin 3te ikisine kadar gidebildik bagirsaklarin normal bir insandan cok daha uzun ve kivrimli dedi. Uzun insanlarda uzun olur ama seninki dahada uzun dedi hatta bunun bir hastalik oldugunu ve adı oldugunu soyledi. Bana yine 4 tane ilac yazdi. Recetemde baktigim kadariyla hastaligimada kronik kolit demis.Ilaclarim Panzynorm,intetrix,itomed ve probiyotik hap etken maddelerini merak edenler olursa yazabilirim. Birde kabizlik sikayetime cozum olarak Bugday kepegi verdi bildigimiz tam bugday ekmeklerin icindeki bugday kepeginden. Yemeklerin yaninda 1 yemek kasigindan biraz az yersem kabizliga cok iyi gelecegini soyledi. Bende gerek yemege karistirmak gerek yedigim yogurda gun icinde karistirmak yoluyla mutlaka aliyorum. Diyetimi oldukca genisletti sadece aci,kizarmis yiyecekler ve cok eksi seyler yasak dedi. Sikayetlerimin devam ettigi sure icinde diyet yap sikayetin yoksa yiyebilirsin dedi. Ptesiden beri Allah'a binlerce kez sukurler olsun gaz sorunum yok,karnimda rahatsizlik yok,kabiz yok. Bakalim umarim boyle devam eder.

• arkadaşlar bende yaklaşık 5 senedir benzer şikayetler yaşıyorum önceleri hazımsızlık ve şişkinlik ile başlayan ani terleme ve fenalık hissi veren durumlar yaşıyordum ve sürekli geğirerek rahatlatmaya çalışıyordum kendimi bir süre sonra dayanamadım ve doktora gittim bana endoskopi yapıldı sonuçlarda doktor bana midemde çok kötü bir durum olmadığını söyledi küçük bir fıtık ve hafif reflüm olduğunu birazda mikrop var dedi helipak diye bir tedavi setini kullanmamı söyledi neyse onu da kullandım bitirdim midemde ekşime geçmiyordu o yüzden her sabah aç karnına nexium 40 mg kullandım ve kullanmaya da devam ediyorum ama son 1 senedir bağırsak alışkanlığımda berbat durumda günde 4 kere büyük abdeste çıkıyorum özellikle sabahları bazen arka arkaya kahvaltıdan sonra çıkıyorum ama her çıkışımda aşırı derecede zorlanıyorum çok fazla ıkınma yaşıyorum rahat çıkamıyorum son zamanlarda nefes darlığı sorunları da yaşamaya başladım aşırı derecede gaz sorunum var ne yapıcam ne içmem lazım iyi olmak için şaşırdım kaç kere doktora acillere gittim tahliller temiz çıkıyor ama ben hala aynıyım özellikle bu nefes darlığı beni öldürüyor resmen en son 2 gün önce gastroenteroloji doktoruna dertlerimi anlattım oda bana reflümden kaynaklandığını söyledi nefes darlığının ve mide ilacımı sabah akşam 2 adet içmemi istedi nexium 40 mg birde gaviscon double action çiğneme tableti ve colidur rifaksimin antibiyotik verdi biraz gergin bir yapıya sahipsin galiba dedi birde laroxyl antidepresan verdi onu henüz içmedim diğerlerini kullanıyorum ama benimde en büyük sorunum bağırsak florasının bozulması yani ibs yada candida mantarı konuyu biraz takip ettim bazı ilaçlar önerilmiş mantar için bende alıp denemeyi düşünüyorum bakalım inşallah herkes bu hastalıktan bir gün tamamen kurtulur herkese geçmiş olsun.

• ins sonuç alırsınız hocam .... ama benim umidim yok artık kalmadı...
  • Puredistance P kullanıcısına yanıt
    antidepresan ı bıraktın mı yoksa devam mı ediyorsun...
  • Baryumlu kolon grafisi cektiren var mi arkadaslar ? ibs olanlarin bagirsaginda kasilmalar oluyomus . @KAPTANELVIS

• hocam merhabalar. forumu ve neti incelerken paylaşımlarınıza rastladım ve tecrübelerinizden istifa etmek amacıyla size yazmaya kaka verdim

ben de doğrudan ibs yokj ama şmyle bir durum oldu. proostat iltihabı oldum ve garrnerella ve elicobakteri çıktı ve antibiyotik kullanmaya başladım 2 ay sonunda mide ve bağırsaklar antibiyoitikler nedeniyle çöktü bağırsak floram bozulmuş.
    sürekli midem bulanır halde baş dönmesi kusma hissi gırtlakta kaşıntı sürekli midede şişlik ve gaz.
    bu durum için tavsiyeleriniz nelerdir neler önerirsiniz
  • .........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 12:26:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kralrep

antidepresan ı bıraktın mı yoksa devam mı ediyorsun...

Bıraktım hocam ..

Antidepresanı değiş ozaman anafranil,laroxyl yazdır.

• sfs testi nerede yapılıyor acaba?
  • Konu dışına çıkmış olurmuyum , bilmiyorum , ancak kalın bağırsak polipleri ile ilgili ne yapılabilir. Tecrubesi olan varmı.?
  • big_printer B kullanıcısına yanıt
    tecrubem yok ama bu linke bak açıklıyor.http://www.uzmantv.com/bagirsak-polipleri-nasil-tedavi-edilir
    valla zor durum ... ben de aynı sekilde kullanıyorum iki gundur cok rahatladım artık 4-5 cıkmıyorum tuvalete ama bırakınca bakalım ne olucak..
    sana Anksiyete Bozukluğu teşhisi koydular mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kralrep

valla zor durum ... ben de aynı sekilde kullanıyorum iki gundur cok rahatladım artık 4-5 cıkmıyorum tuvalete ama bırakınca bakalım ne olucak..
    sana Anksiyete Bozukluğu teşhisi koydular mı?

Yok hocam öyle bir teşhis koymadılar. Siz ne kullanıyorsunuz ilaç olarak?

• Lopermidde işe yaramıyor günde 2ye çıktım yok...cipralexi mi değişssem? Anafranil kullancam en sonunda..

• Cipralex kutusu bitince anafranil kullanacağım belki kiloda aldırır 40 lı kilolardan kurtuluruz.gelişmeleri yazarım.

tranko buskas kullanıyorum akşamları bi tane içiyoruz... ama dediğim gibi önemli olan bıraktıktan sonra ne olacağı... şimdilik iyiyiz bir ay sonra tekrar doktor kontrol une gitcez....
    peki sen endoskopi , kolonoskopi, kan , gaita testi vs vs tahlil hepsini yaptırdın mı...
  • 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.