Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir balığa ,mercana 150-200tl veriyorum ilaca gelince yok neyse balık yağı aldım takviye edelim biraz...Probiyotikte araştırıyorum sedefi,seboraik dermatiti olan varmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu rahatsızlık 4-5 aydır bende de mevcut çok sinir bozucu bir şey gerçekten..Yaşım 30..Bendeki belirtiler şu .İnanılmaz gaz (günde 50 den fazla gaz çıkaramıyorum dur) Buna rağmen bitmeyen inanılmaz şişkinlik.Bazen gazda çıkaramıyorum zorlasam da çıkmıyor o derece..Sürekli büyük tuvaletiniz varmış hissiyatı gaz çıkarınca bu histe azalma..Çok ağrım olmuyor ama karnım hep inanılmaz şiş ve şişkinlikten doğan gerginlik huzursuzluk hissi.Kabızlık ..inanılmaz su içerim 3 litre falan ona rağmen kabız oluyorum..Bu sorunu sabahları tahıl yiyerek çözmeye çalışıyorum..7-10 günde bir ishal aniden tuvalete koşma.
    Bu hastalığın psikolojik olduğu söyleniyor.Bu yüzden bence herkesin şöyle psikolojik bir analiz yapmasında fayda var..
    Gelelim karakteristik yapıma bu hastalığa yakalanan arkadaşlar lütfen karakteristik yapınızı belirtin ona göre bir değerlendirme yapalım..Benim yapım şöyle genelde çok konuşmam,haksızlığa dayanamamam,gereğinden fazla mütevaziyim,genelde hep içime atarım , çok sosyal birisi değilim ,eğlenceye fazla zaman ayırmam, sosyalist bir kafa yapım var, çok ayrıntıcıyımdır bir şeyi yaparsam affedersiniz bokunu çıkarırım .Kafaya çok takarım..Kaygılı bir yapım var rahat değilim yani .(İşe geç kalcam off gene yarın iş mi var fln, okul hayatındada bu sınav ve dersti)
    Gelelim kendimce uygulayacağım tedavi yöntemine..İstemli olarak kaygıma ve yukarıdaki durumlara engel olamıyorum.Sanırım beynimin bu kısımlarını kontrol eden mekanizmada sorun var ve sanırım bu kısım bazı organların işleyişinden de sorumlu mide bağırsaklar gibi.Bu yüzden ne kadarda karşı çıksam da antidepresan almaya başladım..İzleyeceklerim ilaçla birlikte vurdumduymazlık katsayımı arttırmak.Mütevazi olmamak.Biri bir şey dediğinde haklıysanız lafı sokmak ve içe atmamak.Bırakın sizin canınız sıkılacağına başkasının sıkılsın..Bu arada yapabildiğim kadar maç yapmak.(Maçtan kastım :D Neyse anlayan anlamıştır iyi stres atıyor)Bakalım uzun vadede yapacaklarımın etkisini buraya yazarım..

Herkeze iyi forumlar..

• Arkadaşlar herkese gelmiş geçmiş olsun diyorum.yaklaşık bir buçuk ay önce mide bölgemde çok fazla gaz sancısı yaşadığım günün sabağı şişkinlik gaz ishal gibi şikayetlerle doktora gitti ultrason bilgisayarlı tomografi ve kolonoskopi yapıldı .kan değerlerimede bakıldı bu arada yediğim yiyeceklerin aynen dışkı yoluyla dışarı atıldığını gördüm.doktor herşeyin temiz çıktığını söyledi.ibs dedihatta ağzı varıpta onu bile söylemedi psikolojik dedi stres yapma de pankreas enzi takviyesi verdi.doktoru araştırdım adam uzman bide izmirde 2007 yılında yılın doktoru seçilmiş.yani sadece kreon.duspatalin.vesakinleştirici ilaç verdi.sonuç olarak karında şişkinlik devam ediyor.parça parça yapıyorum tuvaletimi ishal zaman zaman oluyor.gece hiçbir sıkıntı yok günzüxleri 3 kere tuvalet ihtiyacım oluyor.ama benim kafama takılan gaz sancıları pankreas bölgesini etkilermi.çünkü enzim eksikliği ilacı verdi.pankreastan çok endişeliyim.sizde yaşıyormusnuz böyle bir sancı .her zaman olmuyor 2 günde bir falan sadece hafif sancı ama yinedde korkutuyor beni.teşekkürederim

• xmms kullanıcısına yanıt
    Hocam yazdıklarının hepsi bende var kişilik olarakta sanki beni tarif ettin. 34 yaşındayım 3-4 senedir çekiyorum bu illet hastalığı 6 aydır tedavi görüyorum tribudat fort & metsil çiğneme tableti kullanıyorum 3 haftadır sarımsak yutuyorum ve bazı besinlerden uzak duruyorum eskisine göre daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trader80 -- 2 Aralık 2014; 1:07:06 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu Probiyotikleri doktorlar yazmıyormu ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flora41 -- 2 Aralık 2014; 15:19:41 >
  • Doktor bana kullan demişti mesela kağıda adını yazmıştı.Reçete olarak yazmıyor çünkü devlet tarafından ödenmiyor.Biobere 10 lira,Maflora 15 Tl ödemiştim çok fena içime oturmuştu.
  • Salofalk tb. Gibi iltahabi durumlarda kullanılan ilaçları kullanan var mı aranızda .bağırsak için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Nane yağı kapsülü iyi geliyormuş deniliyor doğruluk payı nedir?Deneyen var mı?Faydalıysa nerden temin edebiliriz?
  • Özel bi intoleransınız yoksa probiyotik kendiniz yapın. Kefir yapın için bol bol. Sütteki Laktoz veya kazein kökenli özel bi intolerans varsa, evde blender ile çoğunluğu sebzeden az bi kısmı tatlı meyvelerden oluşan püre yapın. İçine kefir atın mayalamaya bırakın. 1-1 kefir gibi olmasa da sirkeye benzer bi karışımınız olacak ve sirkeden daha hızlı hazır olacak. Kavanozunun ağzını kapatmak yerine kağıt havlu-tülbent ve paket lastği ile hava almasını sağlarsanız sirke asidi-asetik asit de oluşur. İçinde bol bol faydalı bakteri olur, dışardan 10-15 tane hap için bi sürü para vermek zorunda kalmazsınız. 1 kavanozunuz hazır olunca hemen mayalamak içn yeni kavanoz hazırlarsınız, böylece ilkini siz tüketirken diğeri mayalanır.
  • Arkadaşlar merhaba. sizi sürekli takip ediyorum. bende 4 senedir kabızlık, şişkinlik problemi yaşıyorum. 29 yaşındayım. bayanım. geçen şubat ayında uludag üniversitesinde özel bi dr gittim. ibs teşhisi konuldu. kolonoskobi yapıldı fakat bayıltmadıkları için ben çok dayanamadım. 80 cm bakabilmişler. Ve bişey olmadığını temiz oldugunu söylediler. ama tabi bende iyileşme olmadı ayda bir gastrologa gidip bütün testlerimi baştan aşağıya yaptırdım. sanki bişey varda doktorlar bulamıyor gibi geliyor çünkü. artık herkez hastalık hastası oldun diyorlar. ben aslında tuvaletimi hergün az miktarda yapıyorum sayılır. ama hep zorla el ve krem yardımıyla, ara sıra kendiliginden boşalıyor sadece. ve gün içinde yaptığım bütün tuvaletler birbirinden farklı kıvamda. en son bir hafta önce kan geldi. yarım cay bardağı kadar falandır belki daha azdır. korkuyla genel cerrahiye gittim. küçük hemoroidler oldugunu yırtık yada çatlak olmadığnı söyledi.
    Aarkadaşlar sürekli kolon konserimiyim yoksa mide kanserimiyim diye korkularla yaşıyorum. çünkü bütün belirtilerini yaşıyorum.

sizce tekrar kolonoskobi yaptırmam gerekirmi yada endoskopi yaptırmalımıyım. çünkü yemekten sonra rahatsız oluyorum fakat karnımmı ağrıyo midemmi ağrıyo artık algılayamıyorum. sürekli korkuyla yaşıyorum. genelde drlar piskolojik destek al diyolar. sürekli huzursuz bi vucutla yaşarken insanın normal kalabilmesi gerçekten mücize olur heralde.
    Hepinizi okadar iyi anlıyorumki. umarım güzel günler tez vakitte gelir.

• arkadaşlar ben ibs hastasıyım maalesef fakat colpermin dene ilaçtan sipariş ettim üç kutu.Kullanmaya başladım 1 ay boyunca çok düzgün bir şekilde kullandım ve inanılmaz faydasını gördüm.1. kutu bitti okula gidemeyen ben okula gider olmuştum fakat aniden midem felakete dönştü nane yağı midemi mahvetmiş zaten ülser hastasıydım :( Doktorum artık kullanamazsın colpermini miden daha felaket olur dedi.Şimdi ne yapıcam bimiorum probiyotik kullanıyorum nbl marka az da olsa faydası var onun da .BU arada elimde hiç açılmamış 1 kutu ve 2.kutuda ise 7 kapsül colperminim var pharmacy2u sitesinden kargo dahil 230 tl ye aldım ama şimdi elimde kalnları 120 tl ye satabilirim. İsteyen olursa bana burdan ulaşsın.Ayrıca bana beni rahatlatcak bir şeyler tavsiye eder misiniz ishal baskın olaynıyım ve şu aralar okula gidemiyorum :( lütfen yardımcı olun...
  • saree S kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun psikolojik destek almalısınız bence psikiyatriste gidin.Bizlerde gidiyoruz faydasını görüyoruz.

• 2048dr.deniz 2 kullanıcısına yanıt
    Merhaba aynı durumdayız.Miğde yanmalarım var benimde veishal baskın tipteyim.Colpermin denemek istiyordum fakat dediğiniz gibi miğde yanmasını arttırıyormuş o yüzden vazgeçmiştim...Boulardii bakteri probiyotiği sipariş verin bence yurt dışından 180 kapsüllükleri var ucuza geliyor ne yazıkki burada bulamıyorum... :( mos+boulardii probiyotiği....sipariş verirseniz bende sizden alabilirim kart imkanım yok malesef...

Psikiyatriste gittinizmi? Tsiriklik antidepresan denedinizmi anafranil,laroxyl ishalde tipte mucizeymiş...

..............................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 9 Şubat 2020; 14:32:59 >
  • Evet bağırsakta açılıyor fakat dokunuyor reflü ve ülserlilere

• 0je kullanıcısına yanıt
    ..........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 9 Şubat 2020; 14:35:13 >
    3 kutuyu yani toplam 300 kapsülü 230tlue almışsınız bir kutuyu 100 tanesini 120tlye satıyorsunuz şık olmamış bir hasta olarak :(

• Arkadaşlar yeniden Merhaba
    Pazartesi ağrılarım biraz fazlaydı doktor bide renkli tomografiden bağırsağın dışını görmek istedi, malum o ilaçlı suyu ve kandan verilen ilactan sonra ben bu sefer çok kötü ishal oldum, (benimki kabız versiyonu idi) şimdi bunu geçirmek için ne önerirsiniz ilaç dışında ? içim dışım ilaç oldu :(
  • saree S kullanıcısına yanıt
    Eğer durumunuz müsaitse yaptırın derim kolonoskopi beni uyuttular hiçbirşey anlamadım, tomografi de çekildi hepsi temiz. halis muhlis ibsyim
    En azından kafanızda soru işareti kalmaz, ona göre bir tedaviye başlar doktor gerçi ne kadar etkili olur olmaz tartışılır ben 2-3 aya yakındır ağrılardan hayattan soğudum hepimizin Allah yardımcısı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugcekyad -- 3 Aralık 2014; 20:37:00 >
  • İmkan varsa ve yapılmadıysa SFS + ImuPro testi yaptırın. Ona göre koruycu önlemlere başlamak önemli (mantar,parazit, dengesizlik vs.). Beslenmeyide intolerans olan gıdalardan uzak duracak şekilde ayarlamaya çalışın. Un,şekerden kesin uzak durmaya çalışın, bütçe dahilinde olabildiğinde kaliteli temiz beslenmeye çalışın.
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.