Şimdi Ara

Sapphire özel tasarımlı Radeon HD 6970 modelini kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
4.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Ekran kartı üretiminde AMD'nin en büyük iş ortaklarından Sapphire, özel tasarımlı ekran kartlarını duyurmaya devam ediyor. Firma cephesinden gelen bilgilere göre, 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip özel tasarımlı Radeon HD 6950 modelinden sonra, Radeon HD 6970 tabanlı yeni bir model daha piyasaya sürülüyor. Mavi renkli baskılı devre üzerinde özel tasarımlı soğutucu kullanan DirectX 11 destekli ikinci nesil ekran kartı, 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Cayman XT GPU'sundan güç alıyor.

256-bit bellek veri yolu desteğine, 1536x paralel işlem birimine ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan ekran kartının çalışma frekansıları ise henüz açıklanmadı. Crossfire X ve Eyefinity teknolojilerine destek sunan ekran kartı, görüntü aktarımı için çift DVI, çift DisplayPort ve HDMI konnektörleriyle birlikte geliyor.

Sapphire tarafından yakında satışa sunulması beklenen özel tasarımlı yeni Radeon HD 6970 modelinin tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı ise henüz açıklanmadı.

• nvidia tasarımlarına benzemiş :)
  • sapphire den kart alıcagıma fx5200 kullanırım daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *absolut*

sapphire den kart alıcagıma fx5200 kullanırım daha iyi.

Nedenini anlıyamadım ama 5870 VaporX kullanıyorum gayet memnunum,ayreten en çok AMD&ATİ kart çıkaran firma budur .
  • Orjinal tasarım ve malzeme kullanmadıkları için gönülleri pek fethedemediler.Genelde kartlarında olan özellikler diğer kartların hepsinde olan şeyler, fark yaratmak lazım bazen.
  • Soğutucu üstündeki sticker'ı değiştirince özel tasarım mı oluyormuş?
  • quote:

-----------------------------------------------------------------------------

cahil cahil konuşma. bu cahillikle ve önyargıyla sana fx 5200 bile çok.
  • kendinize bir iyilik yapın ve yeni bir designer alın sapphire kardeşim
  • quote:

fx 5200Hayatında Kullandıgın En Pahalı KArt Oldugu Icın Dımı?
  • quote:

evet bizim okulda antika bir makine var 5200 takılı .Sistem açılana kadar akla karayı seçiyor ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: apokoc

nvidia tasarımlarına benzemiş :)

Kesinlikle.
  • quote:

sen 5 6 sen geriden geliyorsun anlaşıldı.Sapphire en fazla ati ekran kartı çıkaran markadır ayrıca 5 yıl önce felan harika kartları vardı diyer kartlardan da fazla satıyordu. Nvdia benzetmiş ola bilirsiniz ben benzetemedim kalsik oldu bu sgutucularda biraz daha degişik tasarımlara gidilebilir mesela HİS
  • :D hih hih hih :D abi absolut'un üzerine bu kadar gitmeyin tamam söz ona ben alacağım bi avea hat :D karta gelince sadece bir görüntü ama içindeki ne yapıyor testlerine bakmak lazım... sapphire özel tasarım adı altında çıkartıyorsa adamlar güveniyordur herhalde :) ki sapphire yani... görmek lazım
  • sazanlar oltaya gelmiş bakıyorum.gir bak sistemime hangi kartları kullanıyorum asıl cahil olanlar benim yazdıgıma alıntı yapanlar kartla ilgili yorum buda sizin için bir tatmin yolu.
  • sapphire en çok Ati kartı üreten firma fakat en çok da ağrıza çıkaranlardan bisi o yüzden fx5200 kulanırım demiş arkadaş ayrıca sizdeki sapphire düzgün çalıştı diye bu genelemede ağrıza yaratmasının gerçeğini değiştirmez! ayrıca pcb mavi renk yapıca ve sticker değişince özelmi modelmi oldu bu... standar hd6970 den bi farkını görmedim saat hızlarda muhtemel aynıdır aynı olmasada standartından soğutucu olarak bi farkı yok hızı yüksek olsa nolur...
  • bu kartın fiatı uçuk bi fiat olacağa benziyor
  • tasarım bence gayet hoş. Sapphire'in çok arıza cıkarmasının sebebi cok satmasıdır. Bu hangi markada olsa aynısı olur azck farklı olsa bile
  • Sapphire'in şimdiye kadar sadece 1 modelini kullandım.Sorunsuzdu.Şimdi ne durumda bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.