Şimdi Ara

İPAD - NOTEBOOK ? ARADA KALDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ilk başta 2. bilgisayar olarak notebook almayı düşünüyordum ama sonradan çevremdekiler ipad diye aklımı çeldi.
    İpad kullanan arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaktır.
    Yapmak istediklerime gelince;

Mail kontrolü (office dosyaları üzerinde çalışabiliyormuyuz, acrobat gelenleri çıktı alabiliyormuyuz).
    Office programlarında çalışıp çıktı almak ve muhasebe programında çalışma.
    Ağa bağlı yazıcılardan çıktı almak.
    İnternet gezinti.

Kafama Takılanlar:
    Muhasebe programını çalıştırma
    Ağa bağlı yazıcıyı tanıtma
    Flash sorunu, video izleyememe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnDiViT -- 9 Ocak 2011; 16:59:52 >

• up
  • hocam netbook al daha iyisi ve ya ipad 2 yi bekle ama ipad de flash falan yok biraz da sorun oluwduruyor bazi kullanicilar icin ipad
  • ve sorularina gelince o saydiklarinin hepsini ipad ile yapa bilirsin aga bagli yazicidan cikdi almak dahil ama flash yok ipad de
  • dostum ipad in bazı eksik yönleri olduğu için ben tavsiye etmiyorum.usb girişi olmadığından dolayı vede bellek kapasitesi bana göre düşük olduğundan dolayı benden eksi not alıyor...ucuz vede işlevini görecek kalitede veya 2 ci el düzgün bir cihaz almayı öneririm..çünki eksiği var avantajıda var ama eksikleri avantajlarını dahada bastırıyor..film yükle oyun yükle yazıcıdan çıktı al...bunları ipad dede yapabilirsin ancak bellek kapasitesi bana göre yeterli değil o yüzden dediğim gibi alacan ipad i bazı şeylerden mahrum kalacan sonrada ik muk edecen canın sıkılacak.notbook al daha iyi..
  • bekle.ipad 2 çıkscak ve piyasa bir sürü tablet bilgisayar rakipleriyle dolacak.o zaman netbook ve notebookların fiyatı çok düşecek yani ipad de alacaksan notebookda alacaksan biraz bekle
  • Ipad gereksiz bir cihaz.neden notebook almıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnDiViT
    Arkadaşlar ilk başta 2. bilgisayar olarak notebook almayı düşünüyordum ama sonradan çevremdekiler ipad diye aklımı çeldi.
    İpad kullanan arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaktır.
    Yapmak istediklerime gelince;

Mail kontrolü (office dosyaları üzerinde çalışabiliyormuyuz, acrobat gelenleri çıktı alabiliyormuyuz).
    Office programlarında çalışıp çıktı almak ve muhasebe programında çalışma.
    Ağa bağlı yazıcılardan çıktı almak.
    İnternet gezinti.

Kafama Takılanlar:
    Muhasebe programını çalıştırma
    Ağa bağlı yazıcıyı tanıtma
    Flash sorunu, video izleyememe

Yapmayı düşündüğünüz işler için kesinlikle notebook almanızda fayda var. Ipad sizin bahsettiginiz işlerle ilgili ayak bağı olacaktır. Kullanmış olduğunuz muhasebe programı muhtemel windows için yazılmış bir programdır ve IPAD altında zaten onu yükleyip çalıştırmanız mümkün değil. Diğer yapmak istediklerinize gelincede bir şekilde dolaylı yoldan çözülecektir ama bunların hepsi ek program ve maliyet getiren uygulamalarla çözülecektir ayrıca ek zaman ve bi sürü ek uğraş da cabası. Şu aşamada da hem donanım hem yazılım olarak yaygın olmadığı içinde çevrenizden yardım alıp birşeyleri hali yoluna koyma çok sıkıntılı olacaktır. Nacizane fikrim budur.

• ipad gercekten cok guzel ama sizin isteklerinizi notebook daha iyi karsilar.
  • atom işlemcili 10.1" lik bir netbook işinizi görür bence
  • EnDiViT üstad ipadinden memnunmusun bende aynısından almayı düşünğüüyorum fikir verirsen sevinirim ipad4 128gb 4g lisinialmayı düşünüyorum??? artı ve eksileri nedir
  • iphone, ipad ve notebook kullanıcısı olarak; ipad bir bilgisayar değildir. Office uygulanası olarak keynote, pages, numbers (hepsine para ödeyerek alacaksın 50tl toplam, hepsini kullanıyorum) vardır fakat özellikle excel in yerini asla tutmaz. Bazı office uygulamaları (quickoffice vb.) vardır onlarda 1mb ve üzerini açmaz. Sonuç ipad internette gezmek, online sayfalarda işlem yapmak, mail alıp göndermek için güzel bir media-net cihazıdır... Özellikle excel kullanıyorsan eksikliğimi çok net hissedersin. En büyük eksiklik ise dosya aktarımı için illaki internet ya da bir wifi ağına ihtiyaç duyarsın. ipad ikinci bilgisayar olabilir fakat bir notebookun yanında olursa olur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hibrit alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kocaeli_777 K kullanıcısına yanıt
    pm ile cevaplandı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.