Şimdi Ara

Nokia E71 Kullanıcıları Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.010
Cevap
7
Favori
124.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nokia E71

Teknik Özellikler

Marka / Model
    Marka: Nokia
    Model: E71
    Form faktör: Candybar
    Renk: Grey, White

Şebeke
    GSM şebeke: EDGE, GPRS, GSM, HSCSD, HSDPA (3G)
    Servis: 850, 900, 1800, 1900

Bağlantılar
    Bluetooth: v2.0 with A2DP
    Kızılötesi: Evet
    Wi-Fi(WLAN): Evet
    USB: 2.0
    Faks / Veri: Hayır

Ekran
    Ana ekran: Color TFT
    Renkli ekran: 16.000.000 renkler
    Boyutlar: Bilinmiyor
    Çözünürlük: 240x320 piksel
    Dış ekran: Hayır

Bellek
    Dahili bellek: 110MB
    Harici bellek: 8GB
    Bellek Kartı yuvaları: 1
    Bellek kartı tipleri: MicroSD

Temel özellikler
    Pil: Lithium Polymer 1500 mAh
    Bekleme süresi: 410 Saat
    Konuşma süresi: 10.5 Saat

Arama
    Tireşim: Evet
    Foto ID: Evet
    Melodiler: Monofone, MP3, Polyfone, Realtone / Truetone

Kamera
    Kamera: Evet
    Megapiksel: 3.2 megapiksel
    Maksimum fotoğraf çözünürlüğü: 2048x1536 piksel
    Dijital zum: Evet
    Optik zum: Hayır
    Otomatik netleme: Evet
    Flaş: Evet
    Video kayıt: Evet
    İkinci(dahili) kamera: Evet

MMS: Evet
    T9 metin girişi: Evet
    E-posta: Evet
    HTML tarayıcı: Evet

Multimedya
    FM radyo çalar: Evet
    Java desteği: Evet
    Ses çalar: AAC, ACC, eAAC, MP3
    Video oynatma: 3GP, MPEG4

Özellikler
    Melodi ekleme: Evet
    Ajanda fonksiyonları: Calculator, Calendar, Reminders, Currency convertor, Office applications
    Görüntülü görüşme: Bilinmiyor
    Diğer özellikler: Symbian S60 Software, GPS, Built in hands free, Voice dial, Voice memo

Format
    Ağırlık: 126 g.
    Boyutlar: (Y x G x D) 114x57x10 mm.

Tanıtıcı Resimler

Nokia E71 Modeli hakkında;
    ● Sormak istediğiniz sorularınızı bu başlık altında sorabilir,
    ● Ürün hakkındaki görüş, öneri ve şikayetlerinizi bu başlık altında dile getirebilir,
    ● Ürün hakkında yapmış olduğunuz incelemeleri bu başlık altında diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Nokia E71 Kullanıcıları Kulübü'ne üye olmak/katılmak için CruellemenT adlı kullanıcıya özel mesaj atarak ya da konu altında bu isteğinizi beyan ettiğiniz bir mesaj atarak kulübe üye olabilirsiniz/katılabilirsiniz.

Nokia E71 Kullanıcıları

1) Brakisefal.
    2) Uqur K.
    3) st0nejhen
    4) ekin.ozan
    5) hie
    6) C2H5OH
    7) Altair*
    8) İMD
    9) nightfallstar
    10) GhosTLoRD
    11) Playas
    12) kwnc
    13) mertera1907
    14) Mascius
    15) GurkanLee
    16) Zorba58
    17) kimani21
    18) Darsh
    19) herhangi1i
    20) necrop34
    21) ahkbjk
    22) MirabLe
    23) celtic_spirit
    24) guzzey
    25) ENES315
    26) -TeReN-
    27) furi1923
    28) Black_Necro
    29) yougivemefever
    30) ret1rected
    31) y4zu
    32) gpatlar
    33) Crosshair
    34) Berkay
    35) G.rex
    36) pape
    36) soneinfo
    37) jackbruce
    38) mklvz
    39) yokkan
    40) TAVCI
    41) bugraltu
    42) paspart
    43) lucklord
    44) snake1907
    45) simian
    46) alpertfn
    47) Brontes08
    48) hc_tr
    49) informatiker
    50) Umitbjk
    51) ImNoTReaL_
    52) 333
    53) sepulturgay
    54) Tako07
    55) newermindd
    56) IdontKnoWw
    57) TAVCI
    58) e.hekimler
    59) Theradon
    60) memesi
    61) KraL64
    62) StormKing
    63) ...

Siyah Nokia E71 Kullanıcıları için imza kodu;
    [center][url=http://forum.donanimhaber.com/m_45807986/mpage_1/f_/key_//tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/44/0e/18/440e180b8c36bf598cf8d836db527917.png[/image][/url] 
    [url=http://forum.donanimhaber.com/m_45807986/mpage_1/f_/key_//tm.htm][b]Nokia E71 Kullanıcıları Kulübü[/b][/url][/center]

Beyaz Nokia E71 Kullanıcıları için imza kodu;
    [center][url=http://forum.donanimhaber.com/m_45807986/mpage_1/f_/key_//tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/6d/2a/d3/6d2ad3026404ee54cceed08142046351.png[/image][/url] 
    [url=http://forum.donanimhaber.com/m_45807986/mpage_1/f_/key_//tm.htm][b]Nokia E71 Kullanıcıları Kulübü[/b][/url][/center]

Sıkça Sorular Sorular

Soru : Telefonun orta tuşunda bulunan ve yanıp sönen ışığı nasıl kapatabilirim?
    Cevap : Bu ışığın adı "canlılık ışığı" olarak geçmektedir. Sırayla "Tercihler>Canlılık Işığı>Kapalı" seçeneklerini izleyerek kapatabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brakisefal. -- 23 Haziran 2011; 15:32:51 >

• İmza kodları güncellenmiştir.
  • Uqur K. yeni bir E71 kullanıcısı olarak aramıza katılmıştır.
  • SeLam Dostlar ben bu makineden aLmayı dusunuorum bi sorum olucaktı ses seviyesi ne durumda 5800 xp music sonra cok dusuk kalır m?
  • benide ekle :)
  • Kulübünüz hayırlı olsun... İlk paylaşımı yapayım:

Handy Taskman ( Görev Yöneticisi )
    Arka planda çalışan uygulamaları kapatmanızı sağlar.İndireceğiniz dosya içindeki seriali girerek full sürüm kullanabilirsiniz.

== Download ==

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehr-i Hüzün -- 11 Ocak 2011; 23:10:18 >
  • st0nejhen E71 kullanıcısı olarak kulübümüze katılmıştır. Telefonunuzu iyi günlerde kullanmanızı dileriz.

quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz®

SeLam Dostlar ben bu makineden aLmayı dusunuorum bi sorum olucaktı ses seviyesi ne durumda 5800 xp music sonra cok dusuk kalır m?
    Esenlikler dilerim,

Çevremde bulunan bir kaç ahpabımda 5800 Express Music adlı Nokia ürünü mevcut. Telefonun üretiliş amacından ötürü ses seviyesinin iyi olduğunu çoğu kişi gibi bende biliyorum. Fakat -şahsım adına- E71'in kötü bir ses seviyesinin olduğunu düşünmüyorum. Tabiki 5800 Express Music'ten daha alt seviyede bir ses seviyesi olduğu aşikar fakat alırsanız bu nedenden ötürü pişman olacağınızı hiç sanmıyorum.

@Şehr-i Hüzün
    Paylaşımınız için teşekkür ederim. Fakat E71 adlı üründe "menü tuşu"na basılı tutulduğu taktirde arka planda çalışan uygulamaları görmemiz mevcut. Fakat paylaşımınız bu özellik dışında başka bir özellik taşıyorsa mutlaka işe yarayacaktır.

Bilgilendirme : Konunun ana iletisinde(ilk ileti) bulunan imza kodunda ki eksiklikten ötürü, imza kodu bölümü düzenlenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brakisefal. -- 12 Ocak 2011; 22:35:26 >

• Tüm symbianlı cihazlarda menü tuşuna uzun basınca açık uygulamalar görünüyor. Ama sadece görülüyor ve aralarında geçiş yapılıyor.
    Paylaştığım program telefonunuzdaki ram / telefon hafızası / hafıza kartı 'ndaki boş yeri görmenizi sağlar. Açıkta kalan uygulamaları sona erdirmenizi sağlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehr-i Hüzün -- 12 Ocak 2011; 23:14:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şehr-i Hüzün

Tüm symbianlı cihazlarda menü tuşuna uzun basınca açık uygulamalar görünüyor. Ama sadece görülüyor ve aralarında geçiş yapılıyor.
    Paylaştığım program telefonunuzdaki ram / telefon hafızası / hafıza kartı 'ndaki boş yeri görmenizi sağlar. Açıkta kalan uygulamaları sona erdirmenizi sağlar.
    Bu şekilde yapmış olduğunuz açıklama paylaşmış olduğunuz programı kullanmayı düşünen kişiler açısından -ben dahil- daha iyi oldu. Dizüstü bilgisayarıma geçtiğimde yapacağım ilk iş paylaşmış olduğunuz programı indirerek, telefonuma kurmak olacaktır. Tekrar paylaşımınız için teşekkür ediyorum.
  • Benide ekle
  • Bu telefondaki GPS ne işe yarıyor acaba ? çok önemli bişey değilse bunun yerine E63 almayı düşünüyorum.. İkisi arasında E71 i seçmemi sağlayacak bi karşılaştırma yapabilir misiniz rica etsem
  • öncelikle herkese merhabalar
    şöyle bir göz atıyorum telefon modellerine bende geçen sene aldığım samsung star var ve değiştirmek istiyorum. Kaliteli bir model arıyorum dokunmatiklerden yeni olan c5-03 falan var aklımda birde E serisi E63 ve E71 E72 modelleri gözüme çarptı. Öğrenciyim E72 ye param yetmez fakat E71 i açıkçası merak ediyorum. Dokunmatik bir sürü model sürülüyor her geçen gün piyasaya ama geneli kalite düşük sanırım
    5800 , c5-03 , E63 ve E71 ile kıyaslama yapan varmı iyice teknik özelliklerini donanımını malzeme kalitesini merak ediyorum. Fiyat önemli ve de hiç klavyeli telefon kullanmadım önerileriniz nelerdir?
  • Öncelikle ne tip bir cihaz kullaaıcağınıza karar veriniz.Dokunmatik telefonları kullanmak çok zevkli ancak kapasitif ekran olmak kaydıyla.Rezistif ekranlar dirençli tip oldukları için zaman zaman algılama sorunu yaratıyorlar.

Klavyeli bir cihaz kullanacaksanız,e71 tavsiyemdir.E63le aralarında ufak farklar vardır.Bunlardan 1.si;
    e71de arka kapak paslanmaz çeliktir ve bu cihaz e63ten daha incedir.
    2)Daha kaliteli bir kamera ve müzikçalar

Kötü yanı;
    e71'in sar değeri daha yüksektir.

Ortak özellik olarak klavye yapısı ve içerisinde bulunan uygulamaları söyleyebilirim.
    e63 alacaksınız siyah modeli,e71 alacaksanız gümüş modeli tavsiye ederim.

E63le e71 arasındaki farka değer mi derseniz,bence değmez.Ancak ihtiyaçlar kişiden kişiye değişir.Benim açımdan kamera ve müzikçalar önemli değildi e63 tercih ettim,sizce önemliyse e71 tercih edin.
    Hangi modeli seçerseniz seçin,pişman olacağınızı zannetmiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

Öncelikle ne tip bir cihaz kullaaıcağınıza karar veriniz.Dokunmatik telefonları kullanmak çok zevkli ancak kapasitif ekran olmak kaydıyla.Rezistif ekranlar dirençli tip oldukları için zaman zaman algılama sorunu yaratıyorlar.

Klavyeli bir cihaz kullanacaksanız,e71 tavsiyemdir.E63le aralarında ufak farklar vardır.Bunlardan 1.si;
    e71de arka kapak paslanmaz çeliktir ve bu cihaz e63ten daha incedir.
    2)Daha kaliteli bir kamera ve müzikçalar

Kötü yanı;
    e71'in sar değeri daha yüksektir.

Ortak özellik olarak klavye yapısı ve içerisinde bulunan uygulamaları söyleyebilirim.
    e63 alacaksınız siyah modeli,e71 alacaksanız gümüş modeli tavsiye ederim.

E63le e71 arasındaki farka değer mi derseniz,bence değmez.Ancak ihtiyaçlar kişiden kişiye değişir.Benim açımdan kamera ve müzikçalar önemli değildi e63 tercih ettim,sizce önemliyse e71 tercih edin.
    Hangi modeli seçerseniz seçin,pişman olacağınızı zannetmiyorum...

resistive ekran tırışka bir samsung kullandıktan sonra biraz kalite arıyorum açıkçası , 5800 ve c5-03 nasıl bilmiyorumResistive ekranlı 2 cep telefonu ile tuş lu cep telefonu benzer fiyat aralıklarındaysa matıken tuşlu olan modeller kalite veya sundukları daha yüksektirki piyasada peynir ekmek gibi satılan modeller ile rekabetten başarılı çıkabilsin.
    E71 e yakın gibiyim fakat E63 tebeni cezbetmiyor değil , tabi E71 in kamera özellikler daha iyi görünüm itibariyle göz zevkime daha çok hitap ediyor dizaynı. GPS olan bir telefon kullanmadım ve araba da olmazsa olmazım olacağını düşünmüyorum açıkçası ama olmuşken gps de olsun istiyor insan :)
    Tabi aslında birkaç model saydım ama asıl karar veremediğim nokta aradaki fiyat farkı değermi değmezmi idi sanırım cevabımı aldım sayılır :)
    birde şu son birkaç model gözüme çarptı araştırıken C3 ve C5 aynı ikisininde dizaynı hiçmi hiç hoşuma gitmedi fakat malzeme kaliteleri ve kullanışlı ise onlarıda incelemek isterim.

Cevabınız için çok tşk ederim bana iyi bir fikir vermiş oldunuz biraz araştırmadan sonra muhtemelen klavye tuşlu telefon tercih ederim :) iyi forumlar dilerim

• ekin.ozan E71 kullanıcısı olarak kulübümüze katılmıştır. Telefonunuzu iyi günlerde kullanmanızı dileriz.

Herkese esenlikler dilerim,

Son atılan iletilere baktığımda herkesin ortak konusu "E63 ile E71'in karşılaştırılması" ve "dokunmatik ekran telefonlar ile klavyeli telefonların karşılaştırılması"..

E63 ile E71'in karşılaştırılması

sungur 13 adlı arkadaşımız elinden geldiğince güzel bir ileti yazarak E63 ile E71 arasındaki farkı anlatmış. Fakat şahsım adına söylemeliyim ki; ben E71 sahibi olmadan önce fiyatı açısından E63 almayı düşünüyordum. Fakat telefon almaya gittiğimde ve iki telefonuda elime aldığımda E63'ün tamamiyle basit bir telefon olduğunu düşündüm ve gördüm. E71 gerek göze hoş gelen dizaynı ve gerekse ağırlığı ile E63 ile pekte kıyaslanamayacak bir telefon diye düşünüyorum. Kıyaslanabileceği tek nokta uzaktan bakıldığında ki benzerliği diye düşünüyorum. :)

sungur 13'ün söylediklerinin dışında birde klavyesinde bulunan büyük bir fark var. Bu fark; E63'ün klavyesinde bulunan tuşlar plastik şeklinde yapılmış ve parmaklarınız kesinlikle E71'de ki gibi kaymıyor ve bu durum en çokta ileti(mesaj) yazarken zorluk çıkartıyor.(E63 kullanıcısının söylemi..)

Özetle demek istediğim kesinlikle E63'üde, E71'ide elinize alıp incelemeden karar vermeyin.. Bütçeniz uygunsa E63'ü elinize almamanızı öneririm. :)

Dokunmatik ekran telefonlar ile klavyeli telefonların karşılaştırılması

Ben E71'den önce Samsung Star 5233A kullanıcısıydım. Telefonumun devrini doldurup, bozulmasıyla birlikte yeni bir telefon alma mecburiyetinde kaldım. 2 yıl önce dokunmatik telefonu almamın nedeni, henüz yeni böyle şeylerin piyasaya sürülmesi ve beğeni toplamasından ötürüydü.

Eğer klavyeli bir telefon(E63 dahil :)) ile dokunmatik bir telefon arasında kaldıysanız şahsım adına klavyeli telefonu tercih ediniz..

• "Brakisefal." ve "sungur 13" açıklamanız adına teşekkür ediyorum gerçekten tatmin edici 2 yorum yaptınız. brakisefal bende aynı şekilde yeni yayılan bir telefon olarak almıştım star ı şimdi klavyeli telefon düşünmemin sebebide artık kalite aramamdır. Muhtemelen yakın zamanda klubunuze katılırım. İyi forumlar :)
  • Karar verme aşamanızda size yardımcı olup, işinizi kolaylaştırdıysak ne mutlu.. En kısa zamanda görüşmek üzere. :)
  • bir sorum olacak yazılımsal sıkıntılarınız hiç oldumu
    firmare güncelleme - bataryası nasıl dayanıyor
    ve de facebook videoları izlenmiyor gibi bir yoruma rastladım ama kullanıcı kaynaklımı bilmiyorum birçok telefonda flash versiyonundan dolayı böyle bir sorun var bundada varmı acaba
    usb den şarj edilebiliyormu
    birde işlemcisi arm11 369mhz galiba pek anlamıyorum ama yeni birçok modelde 600mhz işlemci görüyorum acaba eksikliğini zamanla hissedermiyim
    birde tahmini kaç yıl biçiyorsunuz kendinize bu telefonu kullanım süresi olarak

not: sürekli soruyorum k bakmayın birkaç gün içinde %80 alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctauren -- 29 Ocak 2011; 12:21:22 >
  • C6-01 kullanıyordum düne kadar, dün akşam kız kardeşim telefonu elimden aldı ve 5800 'ı verdi bana, bende 5800 ı abime verip E71 'i aldım yer açın ben geldim birlikte devam edelim buradan paylaşımlara
  • ekleyin benide gruba :) o kadar soru sordum iyice araştırdım bana hitabediyor içime iyice sindi ve aldım
    :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.