- x
Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun )
530 Cevap105554 Görüntüleme15 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2917 Mesaj
4 Ocak 2011; 10:29:55 

Yıllar sonra gelen edit : Konu almış başını gitmiş.. Ben bu durumu 1-2 hafta kadar yaşadım ve sonradan kendi kendine geçti.

Sıvı- lifli besinler tüketip spor yaptım. Esas kilit nokta bu.

Geçmiş olsun herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şair-i Maderzat -- 18 Kasım 2013; 13:17:05 >

Twitter ID : https://twitter.com/kckyavuz

431 Mesaj
4 Ocak 2011; 10:33:29 

nasıl mıçıyon ki kanka kol gibimi

Gelene açığım, isteyene ikramım, iyiye dostum
I ❤ Google

1874 Mesaj
4 Ocak 2011; 10:33:43 

çok kötü bir hastalık. Ağrısı dayanılmaz boyutlara ulaşabilir. Ameliyat da çare olmayabilir. Kabız olmamaya bakacaksın başka çaresi yok .

460 Mesaj
4 Ocak 2011; 10:36:52 

Bol bol zeytinyağı yemeni tavsiye ederim, geçmiş olsun.

2917 Mesaj
4 Ocak 2011; 10:37:02 

Sindirim sistemi ile alakalı bir durum, haftalardır kabızlık çekiyordum.. Dışkılama işini yarım yamalak yapıyordum ama rahatlayınca yarıda kesiyordum işte Ulan dün girdim lavaboya, oraları hızlı geçiyorum... makatı çatlatıp çıktım. Doktorla telefonda görüştüm, açıp bakıcaz diyo.. Domaltırım demediği kaldı, beslenmeme dikkat ediyorum şimdilik gitmicem doktora falan

Uzaklaştırılmış
5 gün cezanın,
4 gün 9 sa. 21 dk. kadarı kaldı.
4 Ocak 2011; 10:47:35 

Bende de Hemoroid var sanırım dostum

2917 Mesaj
4 Ocak 2011; 10:51:25 

quote:

Orijinalden alıntı: manisa451907

Bende de Hemoroid var sanırım dostum

İşte bunu hiç ama hiç ihmal etme.

Çok iğrenç be sancılı bir hastalıktır.

Benim kuzenimde var tuvaletten ağlayarak çıktığını bilirim, makatına buz sokmuş adam ya ! o derece yanıyormuş.

Kimisi de sıcağı sever, kaloriferin üstüne oturur.

Valla ben şu çatlak yüzünden 2 gündür adam gibi oturamıyorum.. bi laf var ya ;

..... boş otobüste ayakta gidersin diye,

sabah boş otobüste ayakta geliyodum neyse ki 2 durak sonra doldu otobüs

4043 Mesaj
4 Ocak 2011; 10:53:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Şair-i Maderzat

İşte bunu hiç ama hiç ihmal etme.

Çok iğrenç be sancılı bir hastalıktır.

Benim kuzenimde var tuvaletten ağlayarak çıktığını bilirim, makatına buz sokmuş adam ya ! o derece yanıyormuş.

Kimisi de sıcağı sever, kaloriferin üstüne oturur.

Valla ben şu çatlak yüzünden 2 gündür adam gibi oturamıyorum.. bi laf var ya ;

..... boş otobüste ayakta gidersin diye,

LoL | Ledo

4317 Mesaj
4 Ocak 2011; 11:36:41 

Bunun sonu hemoroide kadar varır.
Önceki ay eski yöntemle(ameliyatla g.tüme bıçakla daldılar )ameliyat oldum.Çok kötü bişey,kan revan içerisindeydi ortalık tuvaletimi yaparken

Yani vermek istediğim mesaj.....

Yediğinize içtiğinize dikkat edin,yoksa kabız olursunuz,kabız olursanız hemoroid olursunuz,hemoroid olursanız mıçamazsınız,oturamazsınız

K.Atatürk

4864 Mesaj
4 Ocak 2011; 11:39:43 

Makat Çatlağı mı...

Yok böyle bir hastalık.. Aman dikkat..

Bol bol su ve en azından yürüyüş..

Düzenli beslenme, sulu yemek..

4864 Mesaj
4 Ocak 2011; 11:43:31 

quote:

2917 Mesaj
4 Ocak 2011; 11:45:03 

korkudan daha kahvaltı yapmadım yav, çorba içmeye bile korkuyorum..
makat kıymetli beyler, rahat sıçmak büyük nimetmiş

20331 Mesaj
4 Ocak 2011; 12:41:49 

İlerlemiş haline hemoroid diyorlar.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

488 Mesaj
4 Ocak 2011; 12:49:22 

quote:

korkudan daha kahvaltı yapmadım yav, çorba içmeye bile korkuyorum..
makat kıymetli beyler, rahat sıçmak büyük nimetmiş

Buna çok güldüm ya dogru aslında :)

Mechanical Engineering

2917 Mesaj
4 Ocak 2011; 12:51:11 

kaju fıstığı çok yağlı olduğundan ishal yapar dediler, 80 gram yedim işe yarayacak mı bakalım.

kilosu 25 lira, 2 liralık alabildim sadece

256 Mesaj
4 Ocak 2011; 12:57:07 

quote:

kaju fıstığı çok yağlı olduğundan ishal yapar dediler, 80 gram yedim işe yarayacak mı bakalım.

kilosu 25 lira, 2 liralık alabildim sadece

bu forumda benim kadar bundan ceken yoktur, bundan 6 sene kadar once oldum, 2 sene idare ettim, sonlara dogru dayanilmaz boyuta geldi, ameliyat oldum, gene gecmedi, magnesie calcinee diye bi toz var ondan yarim olcek al hergun, neyse tekrar oldum ameliyat cok unlu bir profesore 2.5 milyar para verdik o zamanin parasiyla, sonradan ogrendim ameliyata kendi bile girmemis, orda bir bayan doktor vardi onu sokmus, neyse parayi alalim dedik, o da sorun oldu, gitti 2.5 milyar, hocanin soyismi mentes, gazi tip profesor, neyse su anda her gun yarim olcek o dedigim ilactan kullaniyorum, olene kadar da kullancam, ilac 5 milyon recetesiz, ve 100 gun goturuyor.Kesin al, mushildir o hic bir zarari yok.Yarim olcek cok cok az bir miktar.

Universite ve Bolum Tavsiyeleri Icin Danisabilirsiniz.Makine Muhendisi olarak, ozellikle muhendislik bolumleri hakkinda sormak istediklerinizi cevaplamaya hazirim.Ozel mesaj atin.

2917 Mesaj
4 Ocak 2011; 13:02:58 

@ata1606 korkuttun olm beni

ben yakın zamanda geçer diye zannediyorum, geçmez mi la, iyileşmez mi bu çatlak ?

245 Mesaj
4 Ocak 2011; 13:25:54 

Bol su iyi gelir. Yumuşatıyor dışkıyı.
Bunun dışında artık sıvı agırlıklı beslenmelisin kardeş. Gecmis olsun.

Hak tecelli eyleyince her işi âsân eder, Halk eder esbabını bir lâhzada ihsan eder. (Allah işi ele alinca her iş kolaylasir. O, sebeplerini de yaratip istenilenin hepsini bir anda ihsan ediverir)

2917 Mesaj
4 Ocak 2011; 13:34:45 

quote:

Orijinalden alıntı: forester34

Bol su iyi gelir. Yumuşatıyor dışkıyı.
Bunun dışında artık sıvı agırlıklı beslenmelisin kardeş. Gecmis olsun.

Hatırlattığın iyi oldu, yazını görür görmez 2 bardak su içtim hemen.

424 Mesaj
4 Ocak 2011; 13:35:28 

http://www.mevluttopbas.net/
bu adam için uzman diyorlar hasta adam sedyede muayenehaneye girdi yürüyerek çıktı diyorlar
bir çok yakınım bu doktora gittiklerini özel kendi bildiği bi yöntemle tedavi ettiğini söylüyorlar
türkiyede bir numara diyorlar
kendim denemedim ama sanırım yolum düşecek

4864 Mesaj
4 Ocak 2011; 13:36:50 

quote:

@ata1606 korkuttun olm beni

ben yakın zamanda geçer diye zannediyorum, geçmez mi la, iyileşmez mi bu çatlak ?

Geçer hocam ama yediklerine dikkat et.. Ara sıra sıcak su oturması yap..

Ben leğen alıyordum. Geçiyorum televizyonun karşına, laptop u da sehpanın üzerine yanıma alıyordum.. Şöyle yarım saat leğene oturuyordum.. Kalkınca da popoyu kurulayıp kalkardım.. Çok gülüyordum kendime..

3696 Mesaj
4 Ocak 2011; 13:39:19 

Hocam çok berbat bir hastalık. Geçmiş olsun. Ayrıca hala gülebilmen şaşırttı

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

6597 Mesaj
4 Ocak 2011; 13:43:01 

quote:

Orijinalden alıntı: morcin

http://www.mevluttopbas.net/
bu adam için uzman diyorlar hasta adam sedyede muayenehaneye girdi yürüyerek çıktı diyorlar
bir çok yakınım bu doktora gittiklerini özel kendi bildiği bi yöntemle tedavi ettiğini söylüyorlar
türkiyede bir numara diyorlar
kendim denemedim ama sanırım yolum düşecek

Öncelikle Geçmiş olsun..
Geçenyıl bir arkadaşım bu adama tedavi için gitti adam işinin piri olmuş, 15 dakikalık operasyona 750 tl aldı,3 gün önceden randevu almak gerekiyor çünki çok kalabalık oluyor..

Verba volant, scripta manent.

4864 Mesaj
4 Ocak 2011; 13:45:53 

quote:

Orijinalden alıntı: _İMKANSIZ_

Öncelikle Geçmiş olsun..
Geçenyıl bir arkadaşım bu adama tedavi için gitti adam işinin piri olmuş, 15 dakikalık operasyona 750 tl aldı,3 gün önceden randevu almak gerekiyor çünki çok kalabalık oluyor..

Valla kesin çözüm veriyorsa 750 değil 1000 lira da verilir ve ardından dua edilir..

298 Mesaj
4 Ocak 2011; 13:46:24 

X-M diye bir ilaç var onu iç rahatlarsın, bide DAFLON al birinci ilaç isal yapıyor rahat ediyorsun 2. ilaç hemoroidi düzenliyo çatlak dediğine bakma aslında hemoroid o meme yapar ilerde hatta yapmıştır bile belkide amcamdan biliyorum

İnce bir sesle FEDA dedi Şeref Bey..

2917 Mesaj
4 Ocak 2011; 13:46:46 

Benim daha 1 sefer kanadı dün..

Bu sabahta lavaboya gittim fakat kan yoktu.
Bugün de saat 12 gibi sadece çorba içtim şimdi de su içiyorum.

Akşamda krem alcam eczacı arkadaşımla görüştüm gerekli ilaçları bırakacak akşama.. İnşallah sağlam olarak kurtarırız götü

4864 Mesaj
4 Ocak 2011; 14:17:45 

quote:

Benim daha 1 sefer kanadı dün..

Bu sabahta lavaboya gittim fakat kan yoktu.
Bugün de saat 12 gibi sadece çorba içtim şimdi de su içiyorum.

Akşamda krem alcam eczacı arkadaşımla görüştüm gerekli ilaçları bırakacak akşama.. İnşallah sağlam olarak kurtarırız götü

İlaçla zor hocam haberin ola..

Damacanayı yanından eksik etme.. Ve lifli yiyecekler tüket. Kuru kayısı ve kuru incir muhakkak bulunsun daima ceplerinde. Kabız yapıcı gıdalardan uzak dur. Mesela muz..

450 Mesaj
4 Ocak 2011; 14:24:39 

makatını seven okusun. nedir ya

2917 Mesaj
4 Ocak 2011; 14:26:48 

quote:

Orijinalden alıntı: xweser

İlaçla zor hocam haberin ola..

Damacanayı yanından eksik etme.. Ve lifli yiyecekler tüket. Kuru kayısı ve kuru incir muhakkak bulunsun daima ceplerinde. Kabız yapıcı gıdalardan uzak dur. Mesela muz..

Hocam korkutma yahu, şuan bile ayakta yazıyorum zaten

Eskiden hiç su içmezdim günde 3-4 bardak çay dışında..

Bugün su içmeye başladım.
Akşama alacağım ilaçlar ishal yapıcı ilaç bir de makatı yumuşatıcı varsa ondan alayım..

ayıptır söylemesi dün o kadar acıdı ki vazelin sürdüm, sabah kıllar yapışmıştı..

(İğrencim biliyorum Ama hastalık bu la )

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ocak 2011; 14:30:52 

"kaseyi kırdın" dedikleri buymuş demek ki

2088 Mesaj
4 Ocak 2011; 14:33:22 

Aslında önlem almak gayet basit. 2 tane 0.5 lt pet şişe alacaksın ve hergün bunları içeceksin. 1 litre su içmiş oluyorsun günde. Ben daha fazla içemiyorum şuan. Yaz olsa 3.5-4 litre içebiliyorum. Derler ya sağlıklı insan terler diye, herhafya halısaha da ter atıyorum. 1.80 boy 70 kilo allaha şükür gayet sağlıklıyım. Kendimize dikkat etmeliyiz bana birşey olmaz demeyin.

HTC One (M8)

HTC UltraPixel™ // HTC Duo Camera™ // HTC Motion Launch™ // HTC Zoe™ // HTC BoomSound™

4864 Mesaj
4 Ocak 2011; 14:34:28 

şimdi farkettim..

ss isterük repliği gelmemiş.. iyi ki de gelmemiş..

23 Mesaj
4 Ocak 2011; 14:36:06 

Belki Hemoroiddir panpa nerden biliyon çatlak olduğunu inceledinmi

Uzaklaştırılmış
4 Ocak 2011; 14:36:13 

valla korkudan lıkır lıkır su içmeye başladım artık her gün içicem

673 Mesaj
4 Ocak 2011; 14:36:28 

Patso tarzı kuru yiyecekleri abartmayın.Meyve sebze ve sulu yiyecekler yiyin.Konuyu açan arkadaşa teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svs07 -- 4 Ocak 2011; 14:36:55 >

2917 Mesaj
4 Ocak 2011; 14:42:21 

Asıl ben size teşekkür ederim

Beyler aman aman dikkat edin, gerçekten önemsiz görünen sağlıklı dışkılama ( sıçmak )bile çok önemliymiş yahu..

1 litre su içtim sabahtan bu yana.. daha da içerim yani..

@Tiraj

Basur değildir herhalde, bundan evvel çok aktif ve sağlıklı mıçma düzenim vardı yani

@xweser

google´a anal fissür yaz, bi kaç ss çıkıyor

395 Mesaj
4 Ocak 2011; 14:46:20 

Büyük ihtimal pc başında çok oturuyorsun.
Abur cubur çok yiyorsun annenin yapmış olduğu sulu yemekleri pırasa gibi yemekleri yemiyorsun.
Bunun sonucunda kaportayı :D çizdirirsin işte böyle.

Sana tavsiyem bol su iş Ekmek sakın ama sakın yeme.Hamur işleri yane.Ve günde en az 40 dk tempolu koş.

SAMSUNG GALAXY S III

Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

284 Mesaj
4 Ocak 2011; 14:50:26 

quote:

Orijinalden alıntı: HonanımDaber�

Ben her gittiğimde beton gibi bişey çıkıyor.

Ve bu bende sürekli olmaya başladı uzun zamandır.

Önceden böyle değildi , bir ara düzeldi , şimdi yine sürekli kabızım.

Yaparken sorun yok ,acı,ağrı,kan vs. yok ama yine de genelde tek parça ve beton gibi , şak diye inletiyor tuvaleti.

Bu hemoroide sebep olur mu ?

Bende de bu şekilde şu ana kadar bir problem yaşamadım meyve yediğim zaman hergün çıkarım dışkılamaya ama meyveyi kestim haftada 1 yada 1.5 haftada çıkıyorum oda dolayısıyla arkadaşın tarif ettiği gibi oluyor makata gelmeyelim

245 Mesaj
4 Ocak 2011; 14:53:07 

3 BEYAZDAN UZAK DURMAK LAZIM
UNLU ÜRÜNLER, ŞEKER , TUZ
ŞEKER:ZEHİR
TUZ:HİPERTANSİYON

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forester34 -- 4 Ocak 2011; 14:56:36 >

Hak tecelli eyleyince her işi âsân eder, Halk eder esbabını bir lâhzada ihsan eder. (Allah işi ele alinca her iş kolaylasir. O, sebeplerini de yaratip istenilenin hepsini bir anda ihsan ediverir)

4864 Mesaj
4 Ocak 2011; 14:53:42 

ha bu arada ılık su iç.. hava soğuk ama ne olur ne olmaz söyleyeyim. soğuk su kabız yapar..

2917 Mesaj
4 Ocak 2011; 14:58:32 

quote:

ha bu arada ılık su iç.. hava soğuk ama ne olur ne olmaz söyleyeyim. soğuk su kabız yapar..

şimdi mi söylüyorsun bunları, sabahtan beri 1.5 lite soğuk su içtim..

tuvalette kulağını çınlatırım he

2814 Mesaj
4 Ocak 2011; 14:59:22 

Harbiden rahat tuvalet yapmak kıymeti en az bilinen şeylerden.

4864 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:03:41 

quote:

şimdi mi söylüyorsun bunları, sabahtan beri 1.5 lite soğuk su içtim..

tuvalette kulağını çınlatırım he

abicim ne bilem soğuk hava da soğuk su içebilme ihtimalinin yüksek olduğunu..

git hemen sıcak su iç baride ortalama derecen yükselsin..

274 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:11:03 

kışın günde en az 2.5 litre su içiyorum bu haliyle olmaz heralde normal kıvamda yaparım hep

4450 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:11:13 

En yakın zamanda doktora görün, doktorun teşhisi hoş değil ama doğru tedavi uygularsan rahatlarsın. Dediğin gibi kabız olmamanın yanında sıcak suya oturma gibi şeyleri vardı, benim de başıma 3 sene önce geldi. Bir de krem verecek. Sıcak suya otur + krem falan bir şekilde düzeldi yırttık derken 2 ay önce bir kere daha kanadı, bir kere olduktan sonra tekrarlaması çok kolaymış. Bilmiyorum artık ne olacak, düzelmezse ameliyattan oldukça çekiniyorum insanın o bölgesinde böyle bir şey olması uyuz bir durum ama yapacak bir şey yok :)

4864 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:26:09 

quote:

Orijinalden alıntı: cause_of_death

ameliyattan oldukça çekiniyorum insanın o bölgesinde böyle bir şey olması uyuz bir durum ama yapacak bir şey yok :)

o bölge de olması rahatsız ediyor ama yapabilecek bir şey yok.. ben ilk defa doktora gittiğimde anlattım durumu.. ilaç falan yaz dedim. olmaz bakacağım dedi.. bakmasanız olmaz mı.. yok illa bakacağaım dedi.. dödcü herhalde.. neyse sedyeye uzandık.. ulan nasıl edim, nasıl indirim donu bilemedim.. neyse en sonunda şekli aldık. baktı falan.. kazsız atlattık Allah a şükür..

daha sonra ki doktora gidişlerde daha rahattım..

2917 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:29:00 

@cause_of_death
Bunun aşaması falan yok mu ? Dün bi kere kanadı bu sabahta cıktım tuvalete ama kanamadı.Kremle falan geçiririm, uzunca bir süre de kabız olmam inşallah
Doktora gitmekten çekiniyorum yav, eline beyaz eliveni takıp parmağını içimde gezdirecek

@xweser

iş yerindeyim damacana içindeki su şuan fena soğuk

hele 1 hafta falan bekleyeyim kremle falan iyileştirmeye çalışayım sonra giderim doktora ben.

4450 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:29:20 

quote:

Aynen öyle, mesele ilk gidişte zaten. Ondan sonra bir kaç defa daha gitmem gerekti o zaman işin adabını bildiği için napacaksa yapsın çabuk olsun yeter moduna geçiyor insan
Bu arada konuyu açan arkadaş için söylüyorum, ilk defa ortaya çıktığında ilk bir kaç aylık zaman dilimi önemli, o sürede tedavi edemezsen zorlaşıyor tedavisi.

quote:

@cause_of_death
Bunun aşaması falan yok mu ? Dün bi kere kanadı bu sabahta cıktım tuvalete ama kanamadı.Kremle falan geçiririm, uzunca bir süre de kabız olmam inşallah
Doktora gitmekten çekiniyorum yav, eline beyaz eliveni takıp parmağını içimde gezdirecek

@xweser

iş yerindeyim damacana içindeki su şuan fena soğuk

hele 1 hafta falan bekleyeyim kremle falan iyileştirmeye çalışayım sonra giderim doktora ben.

Git doktora, oyalanma hiç. Kafana göre krem kullanma. Derdini anlat güzel güzel açıklasın sana doktor yapman gerekenleri. Biz de meraklı değiliz parmak yemeğe ama ihmale getirirsen parmaktan fazlasını yiyebilirsin :)) Sağlık bu, bölge sakat da olsa ihmale gelmez.

Ayrıca doktora gitmeden çatlak olduğundan nasıl bu kadar eminsin onu anlamadım, hemoroid falan da olabilir sadece kana dayanarak yorum yapıyorsan :). Dışkılama sonrası şiddetli kaşıntı falan da yapıyor anal fissür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cause_of_death -- 4 Ocak 2011; 15:34:13 >

2917 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:34:23 

nasıl yani ya nasıl şimdi krem sürcem kabız yapmayacak şeyler yiyeceğim başka ?

benden beklemeyin hemen doktor işini.. evde kendim hallederim. gerekirse sıcak suya da otururm ama doktora gitmem hocular

864 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:34:56 

SS isteyen çıkmamış şaşırdım

Geçniş olsun, endeğerli varlık makattır, elden giderse dönüşü olmaz...

2152 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:39:47 

Bir diğer etken de hareketsiz yaşam tarzı, tüm gün işte-evde masa başında oturmakta bu tür hastalıkları tetikler (hemoroid gibi). Benim eskiden bir oda arkadaşımda vardı. Tüm gün pc başından kalkmazdı sonradan ilaç falan kullandı da öyle geçti. Bir de bol sıvı tüketimi ve sulu ev yemeği tüketimi çok önemli

Bu arada, konuyu yarbaylar basmış

2917 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:45:01 

evet tüm gün işim gereği bilgisayar başındayım.. yemek desen habire yiyorum.. paso çay içerim.. benim makat çok çekti benden beyler

sıcak su falan içince rahatladım oturabiliyorum şuan. belki de bu hastalık Allah'ın bir lütfu bana kilo vermeye çalışıyordum, böylece onu da verebilirim.. ama yok ya makat sağlam olsun 5 kilo fazlam olsun.

217 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:47:04 

Doktor beni ellemesin! http://www.facebook.com...p?v=438172470821&ref=mf

bu arada geçmiş olsun hocam.

766 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:47:11 

Leğene sıcak sıcak su koyup oturacaksın.

4450 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:49:46 

quote:

nasıl yani ya nasıl şimdi krem sürcem kabız yapmayacak şeyler yiyeceğim başka ?

benden beklemeyin hemen doktor işini.. evde kendim hallederim. gerekirse sıcak suya da otururm ama doktora gitmem hocular

Hocam durumun ne kadar şiddetlidir bilmiyorum ama bu öyle 1 hafta kolaycacık düzelen bir olay değil. Ayrıca kendi kendine teşhis koyup tedavi etmeye çalışmak da mantıklı değil. Biz de erkeğiz, meraklı değiliz oramıza baktırmaya ama sağlık bu. Hatırlıyorum da o dışkı sonrası kaşıntı, batma falan çekilecek şey değil.

Doktor işi senin bileceğin iş, ilk sefer zordur kabul ediyorum ama bu sıkıntını doktora belirtirsen parmak yemeden sadece baktırarak yırtabilirsin ki ilk gidişimde öyle olmuştu

Dediğim gibi hocam ben bu problemi yaşadım, ki hala yaşıyorum, ve sana kesinlikle tavsiyem iyiliğin için doktora görünmen yönünde. Öncelikle gelen kanın kesinlikle anal fissür kaynaklı olduğundan emin olunması lazım.

4864 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:51:24 

quote:

evet tüm gün işim gereği bilgisayar başındayım.. yemek desen habire yiyorum.. paso çay içerim.. benim makat çok çekti benden beyler

sıcak su falan içince rahatladım oturabiliyorum şuan. belki de bu hastalık Allah'ın bir lütfu bana kilo vermeye çalışıyordum, böylece onu da verebilirim.. ama yok ya makat sağlam olsun 5 kilo fazlam olsun.

Abicim muhakkak doktora git. Füsssürrr olmayabilir.. Homo ise böyle sıcak suyla, kremle geçmesi çok zor..

Teşhis şart.. Sanki doktor senin döte bakmaya çok meraklı da göstermem de göstermem diyorsun..

684 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:56:29 

Sana %100000000000000000000000000000000000000000 bir çözüm söylüyorum.

Çok kötüyse,hergün kuru kayısı ye.Eğer işe yaramazsa adresimi veriyim gel beni vur...

Let's make some LSD !

4864 Mesaj
4 Ocak 2011; 16:09:58 

quote:

Orijinalden alıntı: TheDeSPoT

Sakın deneme.. Berbat..

Uzaklaştırılmış
4 Ocak 2011; 16:14:07 

anal fikstür okumuşum