- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
İnternet üzerinden Ygs başvurusu
36 Cevap6213 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Ocak 2011; 23:36:45 

Arkadaslar varmı internet üzerinden başvuru yapabilen yani parayı yatırdıktan sonra sadece bilgileri güncellesek yetermi ?

5326 Mesaj
3 Ocak 2011; 23:51:32 

Eğer sınava ilk girişin değilse, yani daha önceki yıllarda da en az bir kere ÖSYM'ye başvurmuşsan, bilgilerin zaten ÖSYM'deki aday hesabında duruyor. Senin yapman gereken durumun (son sınıfta, mezun, üniversiteye kayıtlı, disiplinden atılmış vb.), Sınavsız Geçiş sistemine girip girmeme isteğin, boyun, kilon, e-posta adresin, sınava giriş yeri tercih vb. ile ilgili bilgileri vermen. Zaten girebileceğin, güncelleyebileceğin, değiştirebileceğin bilgiler aktif hâlde, açık. Değiştiremeyeceğin bilgilerin olduğu bölümler de pasif. Sayfada göreceksin.

Uzaklaştırılmış
4 Ocak 2011; 1:23:06 

EYwallah kardeş cok sagol.Evet daha önce girmiştim üniversiteye yerleşmiştim sonraki senede başvurdum ama sınava girmedim.Suanda üniversite 2.sınıftım ama kayıdımı sildirdim sanırım lise mevzunu olarak basvuru yapmam gerekiyor.Extra yapacagım birşey warmı pekı kardeş bunları yapsam yetermi :)

5326 Mesaj
4 Ocak 2011; 1:25:31 

quote:

Orijinalden alıntı: celiksweet

EYwallah kardeş cok sagol.Evet daha önce girmiştim üniversiteye yerleşmiştim sonraki senede başvurdum ama sınava girmedim.Suanda üniversite 2.sınıftım ama kayıdımı sildirdim sanırım lise mevzunu olarak basvuru yapmam gerekiyor.Extra yapacagım birşey warmı pekı kardeş bunları yapsam yetermi :)

Başvurunu tamamladıktan sonra yapacağın şey sınava giriş belgesinin gelmesini beklemek. :)

Uzaklaştırılmış
4 Ocak 2011; 2:00:41 

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Başvurunu tamamladıktan sonra yapacağın şey sınava giriş belgesinin gelmesini beklemek. :)

Eywallah kardeş sagolasın.

2617 Mesaj
4 Ocak 2011; 3:31:42 

hacı peki bu diplomanın resmi onaylı vs olayı ne? Ben internetten yapıcam başvuruyu ekstradan diplomamı birilerine mi göstermeliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

940 Mesaj
4 Ocak 2011; 17:40:55 

quote:

Orijinalden alıntı: TechN9ne

hacı peki bu diplomanın resmi onaylı vs olayı ne? Ben internetten yapıcam başvuruyu ekstradan diplomamı birilerine mi göstermeliyim?

??

5326 Mesaj
4 Ocak 2011; 17:50:09 

quote:

Orijinalden alıntı: TechN9ne

ftp://dokuman.osym.gov....ILERI/2011_OSYS_ABF.pdf

Eğer yukarıdaki başvuru formunun "Öğrenim Bilgileri" bölümündeki 12., 13., 14., 15., 16., 17. ve 18. maddelerde (lisen ve lisedeki öğrenciliğin ile ilgili bilgiler) bir değişiklik yoksa diplomaya gerek yok. Parayı bankaya yatırdıktan sonra Internet üzerinden başvurunu yapabilirsin.

940 Mesaj
4 Ocak 2011; 17:53:22 

Parayı yatırdım ama açılmamış. Ne zaman açılır ?

5326 Mesaj
4 Ocak 2011; 17:54:49 

quote:

Orijinalden alıntı: afd92

Parayı yatırdım ama açılmamış. Ne zaman açılır ?

Parayı doğru hesaba yatırdın, değil mi? Yarını bekle, yarın açılabilir. (Aslında hemen açılıyor diye biliyordum.)

940 Mesaj
4 Ocak 2011; 18:08:32 

Arkadaşımla aynı anda yatırdık saat 4 e doğru. Onun açılmış,başvuru yaptı. Ama benimki kapalı

5326 Mesaj
4 Ocak 2011; 18:16:11 

quote:

Arkadaşımla aynı anda yatırdık saat 4 e doğru. Onun açılmış,başvuru yaptı. Ama benimki kapalı

Eğer yarın da açılmazsa parayı yatırdığınız şubeye gidip soruşturmanı öneririm.

36 Mesaj
4 Ocak 2011; 18:43:55 

Bir Sorum Olcak Ben Geçen Sene Lise'den Mezun Oldum Ancak Çeşitli Sebeblerden Dlayı Geçen Sene Sınava Giremedim Bu Sene Girmek İstiyorum Parayı Bankayı Yatırdım Başvuruyu İnternet Üzerindenmi Yapıcam Yoksa Okuldanmı

2617 Mesaj
4 Ocak 2011; 18:46:23 

otomatik sistem diye biliyorum yahu ordan adam tuşa basıp tamamladığı an açılması lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5326 Mesaj
4 Ocak 2011; 19:15:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Enqrue*

Bir Sorum Olcak Ben Geçen Sene Lise'den Mezun Oldum Ancak Çeşitli Sebeblerden Dlayı Geçen Sene Sınava Giremedim Bu Sene Girmek İstiyorum Parayı Bankayı Yatırdım Başvuruyu İnternet Üzerindenmi Yapıcam Yoksa Okuldanmı

Lise son sınıftayken de mi başvurmadın? Yani ilk defa mı ÖSYM'ye başvuru yapacaksın?

Böyle bir durumda ÖSYM'nin resmî Web sitesinde yayınlanan 2010-ÖSYS Aday Bilgi Formu'nu (YGS başvuru formunu) çıkartıp doldur, lise diplomanı ve makbuzunu da alıp herhangi bir liseye veya ÖSYM bürosuna (ÖSYM bürosuna gitmeni öneririm, daha sağlam.) gidip başvurunu yap. Internet üzerinden başvurunu yapabilmen için daha önce de en az bir kere ÖSYM'ye başvurmuş olman gerekiyor; çünkü bilgilerinin, fotoğrafının ÖSYM'deki aday hesabında saklı olması gerekiyordu. Ancak anlattığına göre ilk kez başvuracaksın.

1695 Mesaj
4 Ocak 2011; 19:24:44 

konuyla ilgili değil ama dikkatimi çekti :AlacaKaranlık: arkadaşımızın ilgisi saolasın senin gibi birini burada görmek güzel

Selçuk İnan Galatasaray'da

. . . ~ Endüstri Mühendisliği ~ . . .

Uzaklaştırılmış
4 Ocak 2011; 19:43:20 

benimde babam yatırmış parayı
başvuruyu şimdi yapıp yapmamak arasında kararsızım
açıkçası hata yapmaktan korkuyorum
gerçi bir başkasınada hiç güvenemiyorum
babam yerlerini seçip başvuruyum
geçen sene ilk okulda ve lisede girdim

üniversitede girmek istemiştim
gerçi lisede girmek daha güzel alışkın olduğum yer

karar veremiyorum

belki boyumu 5-10 santim uzun olarak yazarım herkes öyle yapıyo
ilkokul felan çıkmasın diye
sıralar gerçekten küçük oluyo

neyse hadi sonumuz hayırlı olsun

göz attım başvuruyada

şimdi ben mezunum
bir ortaöğretim kurumunu bitirdikten sonra ösymce yerleştirilmedim ve ön kayıtla kayıt olmadım
bunumu seçeceğim

yanlış olmasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alonso... -- 4 Ocak 2011; 19:46:11 >

36 Mesaj
4 Ocak 2011; 19:57:31 

quote:

Lise son sınıftayken de mi başvurmadın? Yani ilk defa mı ÖSYM'ye başvuru yapacaksın?

Böyle bir durumda ÖSYM'nin resmî Web sitesinde yayınlanan 2010-ÖSYS Aday Bilgi Formu'nu (YGS başvuru formunu) çıkartıp doldur, lise diplomanı ve makbuzunu da alıp herhangi bir liseye veya ÖSYM bürosuna (ÖSYM bürosuna gitmeni öneririm, daha sağlam.) gidip başvurunu yap. Internet üzerinden başvurunu yapabilmen için daha önce de en az bir kere ÖSYM'ye başvurmuş olman gerekiyor; çünkü bilgilerinin, fotoğrafının ÖSYM'deki aday hesabında saklı olması gerekiyordu. Ancak anlattığına göre ilk kez başvuracaksın.

Evet ilk Defa Başvurucağım Teşekkür Ederim.

1695 Mesaj
4 Ocak 2011; 19:58:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Alonso...

benimde babam yatırmış parayı
başvuruyu şimdi yapıp yapmamak arasında kararsızım
açıkçası hata yapmaktan korkuyorum
gerçi bir başkasınada hiç güvenemiyorum
babam yerlerini seçip başvuruyum
geçen sene ilk okulda ve lisede girdim

üniversitede girmek istemiştim
gerçi lisede girmek daha güzel alışkın olduğum yer

karar veremiyorum

belki boyumu 5-10 santim uzun olarak yazarım herkes öyle yapıyo
ilkokul felan çıkmasın diye
sıralar gerçekten küçük oluyo

neyse hadi sonumuz hayırlı olsun

göz attım başvuruyada

şimdi ben mezunum
bir ortaöğretim kurumunu bitirdikten sonra ösymce yerleştirilmedim ve ön kayıtla kayıt olmadım
bunumu seçeceğim

yanlış olmasında

gülmeleri ortak paranteze alsaydın daha derli toplu görünürdü

Selçuk İnan Galatasaray'da

. . . ~ Endüstri Mühendisliği ~ . . .

940 Mesaj
4 Ocak 2011; 20:11:26 

Başvuru yapanlar; sisteme tc no ve geçen seneki şifre ile girmiyorlar mı? Benim şifreye yanlış diyor

Ekleme: Yok böyle olmuyor,şifre hatalı diyor. Herhangi bir liseden başvuru yapabilir miyiz? Ve liseden başvuru yapmak için ayrıca gerekli olan birşey var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afd92 -- 4 Ocak 2011; 20:38:53 >

Uzaklaştırılmış
4 Ocak 2011; 21:04:57 

@samsungstar10
haklısın
fazla konuşmuşum zaten

quote:

Başvuru yapanlar; sisteme tc no ve geçen seneki şifre ile girmiyorlar mı? Benim şifreye yanlış diyor

Ekleme: Yok böyle olmuyor,şifre hatalı diyor. Herhangi bir liseden başvuru yapabilir miyiz? Ve liseden başvuru yapmak için ayrıca gerekli olan birşey var mı?

bi arkadaş var onunda hatalı diyo
okula gidip şifre alabilirsin evden kendin yapabilirsin
yada başvurunu okldan yapabilirsin
ösym nin sitesindeki formu çıkartıp doldurman gerek
kimlik götürceksn bide
okadar diye hatırlıyorum

26 Mesaj
4 Ocak 2011; 22:03:16 

şimci dostum ben gecen sene başvurdum bi yere yerleştim fakat kayıt yaptırmadım sadece bi bilgiyi değiştircem bireysel başvuru yapamamıyormuyum

Uzaklaştırılmış
4 Ocak 2011; 22:09:20 

quote:

Orijinalden alıntı: c3nq

şimci dostum ben gecen sene başvurdum bi yere yerleştim fakat kayıt yaptırmadım sadece bi bilgiyi değiştircem bireysel başvuru yapamamıyormuyum

neyi değiştireceksin

öğrenim durumunu değiştirdim bi
sınav yeri felan seçtim
boy kilo
okadar

26 Mesaj
4 Ocak 2011; 22:23:57 

usta öğrenim bilgimi işte bi yere yerleştim fakat kayıt yaptırmadım sadece bunu değiştircem bireysel yapabiliyormuyum bunu yoksa illa bi merkezi okula filan mı gitme kzorundayım cünkü diploma cart curt diye okudumda

Uzaklaştırılmış
4 Ocak 2011; 22:36:33 

quote:

usta öğrenim bilgimi işte bi yere yerleştim fakat kayıt yaptırmadım sadece bunu değiştircem bireysel yapabiliyormuyum bunu yoksa illa bi merkezi okula filan mı gitme kzorundayım cünkü diploma cart curt diye okudumda

değiştirebeiliyosun

yani yanlış görmediysem o tarz bir seçenek vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alonso... -- 4 Ocak 2011; 22:38:05 >

26 Mesaj
4 Ocak 2011; 22:55:19 

usta sana zahmetbaksna bi ya bu arada cok teşekküredeirm

Uzaklaştırılmış
4 Ocak 2011; 22:58:58 

quote:

usta sana zahmetbaksna bi ya bu arada cok teşekküredeirm

bakmıştım ama göremiyorum şimdi ben başvuru yaptığım için o yer kapalı
sen parayı yatır evden bakarsın eğer yoksa başvuru yerine gidersin
yada burdan başka birisi varsa başvuru yapmayan o bakabilir

518 Mesaj
4 Ocak 2011; 23:30:59 

Ya gidin okulun birine ne olur ne olmaz.. Bırakın sorumluluk okulda kalsın bir yanlıslıkta erken fark ettiginde degistirme sansın olur resmiyette kalsın işin.. Ne demiş yıllar önce Demirel: '' Burası Türkiye''. Ne olacagı belli olmaz..

940 Mesaj
5 Ocak 2011; 19:49:18 

quote:

Eğer yarın da açılmazsa parayı yatırdığınız şubeye gidip soruşturmanı öneririm.

Açılmış. Şimdi başvuruyorum

Uzaklaştırılmış
6 Ocak 2011; 16:36:16 

ee ben geçen sene üniversite okuyorum bir yüksekögretim kurumunun bilmemneyinde okumaktayım işaretletmiştim.Şimdi kayıt sildirdim mezun mu yapacagım birde diplomaya ihtiyac warmı warsa kime vermem gerekiyor xD

4184 Mesaj
6 Ocak 2011; 17:07:44 

0

Geçen sene ek tercihlerden bir yeri kazanıp, o üniversiteye kaydını yaptıran, sonra o kaydı sildiren biri hangisini seçecek ? (Şuan hiçbiryerde okumuyor yani)

Alttan 2. olarak düşündüm ama hata olmasın, bilen biri var mı ?

Kim ki, kendinden bir canavar yaratır,o zaman insan olmanın acısından kurtulur.

Uzaklaştırılmış
6 Ocak 2011; 18:45:24 

quote:

Orijinalden alıntı: PeterPetrelli

0

Geçen sene ek tercihlerden bir yeri kazanıp, o üniversiteye kaydını yaptıran, sonra o kaydı sildiren biri hangisini seçecek ? (Şuan hiçbiryerde okumuyor yani)

Alttan 2. olarak düşündüm ama hata olmasın, bilen biri var mı ?

Aynen kardeş sagol yardım ettıgın için %99 böyle olacak ama genede rehberlik ögretmeninden yardım alırım.Olmazsa okuldan başvuru yaparım ısım garanti olsun.

26 Mesaj
7 Ocak 2011; 23:49:27 

geçen sene okulu bitirdim bu sene yerleşmedim 4 cü seceneğimi yapıyoz kenksler :S

63 Mesaj
11 Ocak 2011; 21:50:41 

Bu sınava ancak başvuru merkezlerinden başvurabilirsiniz, internet üzerinden başvuramazsınız!

parayı bankaya bugun saat 11 de yatırdım ama daha açılmadıı neden olabilir meraklandım açıkcası

529 Mesaj
11 Ocak 2011; 22:49:17 

ilk kez başvuryorsanız ya da iki seneden uzun zaman geçtiyse kaydı netten yapamıyorsunuz başvuru merkezinin yapması gerek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gollory -- 11 Ocak 2011; 22:50:43 >

3275 Mesaj
16 Ocak 2011; 17:18:40 

Bu sınava ancak başvuru merkezlerinden başvurabilirsiniz, internet üzerinden başvuramazsınız!
Bende bu hatayı alıyorum geçen yıl kazandım ama kayıt yaptırmadım aynı zamanda aöf kaydımı sildirdim bu ekim ayında.
ilk kez başvurmuyorum ve daha geçen yıl netten kayıt yaptm

29 Mesaj
11 Ocak 2012; 20:03:40 

Merhaba ben geçen sene sınava girdim puanım kötü geldi bende Fotoğrafçılık ve Kameranlık tercihi yaptım(açıköğretim).Ama aöf için bankaya para yatırmadım .
Bu sene tekrar sınava gireceğim Öğrenim Durumunu ne yapayım Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ene5 -- 11 Ocak 2012; 20:13:52 >

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_72382157/mpage_1/f_/key_//tm.htm
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » İnternet üzerinden Ygs başvurusu
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375