Şimdi Ara

Inca IM-300NX modemi taviye edrmisiniz?? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
2
Favori
58.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ben de bu modemden var.
    imzamdaki leptopu kullanıyorum. işletim sistemim W7 64ultimate

saatin yanındaki sinyal bölümünden bağlantı hızına baktığımda 54mbps görünüyor. Modem 300mbps bilgisayarımda N teknolojisini destekliyor hızımı nasıl yükseltirim? modemden mi ayar yapmam gerek yoksa leptoptan mı ayar yapmam lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cıkcıkhüsnü

merhaba arkadaşlar ben de bu modemden var.
    imzamdaki leptopu kullanıyorum. işletim sistemim W7 64ultimate

saatin yanındaki sinyal bölümünden bağlantı hızına baktığımda 54mbps görünüyor. Modem 300mbps bilgisayarımda N teknolojisini destekliyor hızımı nasıl yükseltirim? modemden mi ayar yapmam gerek yoksa leptoptan mı ayar yapmam lazım...

bir onceki sayfada 802.11n ile kullandigim ayarlari vermistim tekrar veriyorum. wireless kartlarimiz ayni, ben alttaki ayarlarla 72.0 mbps ile baglanabiliyorum.

Inca IM-300NX modemi taviye edrmisiniz??

• bu ayarı yapmıştım ama bilgisayarım bağlantı kuramadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shnkrc

Bende modemi şimdi aldım kurulumunu yaptım ama tek bir sorunla karşılaştım. Kablosuz adını değiştiremiyorum ne yaptıysam... Sürekli INCA diye kaldı değiştiremedim. Yardımcı olursanız sevinirim..

orası modem arayüzünden değişmiyor ancak cd den kkurulum yapınca değişiyor
  • MERHABA ARKDŞLAR. BEN DE YENİ ALDIM BU MODEMDEN AMA Bİ PROBLEMİM VAR. KABLOLARI DOĞRU BAĞLIYORUM SONRA PC DE 192.168.1.1 DEN KURULUMUNU YAPIYORUM FAKAT İNTERNET GELMİYOR. ADSL IŞIĞI SABİT YANMIYOR YANIP SÖNÜYOR DEVAMLI. İNTERNET IŞIĞI HİC YANMIYOR. NE YAPMALIYIM BUNUN İÇİN YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. MODEMİN ARKASINDAKİ RESET DÜĞMESİNE KALEM SOKUP RESETLEMYE ÇALIŞIYORUM O DA OLMUYOR. ORDA DELİĞE KALEMİ SOKUNCA Bİ DÜĞMEYE FALAN DOKUNMUYO HİC RESETLENMİYODA ZTEN MODEM. NAPMALIYIM _?
  • spliter ı doğru bağladığından emin misin?
    Cd deki programla bağlanmayı dene...
  • merhaba arkadaşlar bende Inca IM-300NX aldım ve kullanalı 3 gün oluyor kablosuz olarak kullanıyorum laptopla, iki oda yandan bağlanıyorum. internet erişimi bir çekiyor donwload hızım da çok düşük özelliklede torentte indirme hızım 30 - 40 larda sürünüyorum video falan izlerkende baya donuyor bunun nedeni ne olabilir valla komşudan bağlanıyordum evlerin arasında 100 metre vardı benle kıyasla baya bi hızlıydı eğer anlayan varsa bi yardım ederseniz çok sevinirim ... kablosuz aldık kullanamıyoruz yine iyi çeksin diye modemin yanından ayrılamıyoz yahu ne anladım ben bu işten :) yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkay -- 17 Haziran 2011; 22:47:12 >
  • evet splitter dogru bagladım.. başka ne sebepten olabilir _? eski airties modemimi taktıgım zman sorun olmuyo. bu modemde adsl ışıgı sürekli yanıp sönüyor internete giremiyorum. Acaba hatlarla alakalı olabilir mi. Fiber degil bizim burdaki hatlar.
    quote:

Orijinalden alıntı: cıkcıkhüsnü

spliter ı doğru bağladığından emin misin?
    Cd deki programla bağlanmayı dene...
  • arkadaşlar bu modelde wireless özelliğini modemin arkasından kapatabiliyor muyuz?
  • modeme hdd takmak ne gibi bir kullanım sağlıyor? ağdaki diğer kişiler mi hddyi kullanıyor veya wifi ile tv ye mi bağlanılıyor??
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

arkadaşlar bu modelde wireless özelliğini modemin arkasından kapatabiliyor muyuz?

Açma ve kapama işlemleri modemin arkasından yapılabiliyor dostum.Güzel bir kolaylık bana kalırsa...
  • Airties RT-211 modemim bozulduğu için bugün Hızlıaldan bu modemi sipariş ettim.Bu modemi tercih etmemim sebebi de bir arkadaşımın tavsiyesi idi.Yarın elimde olur kargo.İnşallah memnun kalırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesentr78

quote:

arkadaşlar bu modelde wireless özelliğini modemin arkasından kapatabiliyor muyuz?

Açma ve kapama işlemleri modemin arkasından yapılabiliyor dostum.Güzel bir kolaylık bana kalırsa...

Evet öyle olması artı bir avantaj tabi ki... Bu arada modemi daha önce sipariş vermiştim. Önceki modemim rt205; tek ethernet portluydu ve bozulmuştu. Malum internete bağlanacak alet sayısı artınca da ben de 4 portlu bu bahsedilen modemi alayım dedim. Modem az önce elime ulaştı fakat içinde kurulum cd'si çıkmadı. Kendi sitesinde de driver yok ne iş?

• kullanıyorum ancak tavsiye etmiyorum torrente yuklenınce baglantı kopuyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkSidesOfMe

kullanıyorum ancak tavsiye etmiyorum torrente yuklenınce baglantı kopuyor...

Haydaaa , ne problemliymiş bu cihaz
    Hızlıal'dan kargom geldi, şimdi alet elimde fakat işyerindeyim akşam deneyecem bakalım, bikaç gün kullanayım memnun kalmazsam iade edecem.
  • Dün kargo ulaştı ve akşam denedim bi problem yok , bikaç kez kapatıp açtım ve direk bağlandı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mesentr78

quote:

Evet öyle olması artı bir avantaj tabi ki... Bu arada modemi daha önce sipariş vermiştim. Önceki modemim rt205; tek ethernet portluydu ve bozulmuştu. Malum internete bağlanacak alet sayısı artınca da ben de 4 portlu bu bahsedilen modemi alayım dedim. Modem az önce elime ulaştı fakat içinde kurulum cd'si çıkmadı. Kendi sitesinde de driver yok ne iş?

Ethernet baglantili modemlerin driver'i olmaz. Explorer adres cubuguna 192.168.1.1 yazarak modem arayuzune erisebilirsin.

• İnca cok sorun yasadik zamaninda
  • quote:

Orijinalden alıntı: scansoz

@cobe28
    bu daha once aklima gelmisti ama ftp yerine http://[modem ip adresi] seklinde deniyordum ve modemin arayüzüne ulasiyordum, ftp olarak denemek aklima gelmemisti :)
    sifre olayina gelirsek,

kullanici adi: admin
    sifre: admin

seklinde giris yapabiliyorum (modemin default kullanici adi ve sifresi)
    ftp programina hic gerek yok, isletim sistemin windows 7 veya Vista ise bilgisayarim'a network drive ekleyerek sanki bir sabit surucuymus gibi direk bilgisayarimdan erisim saglayabilirsin (ben oyle yaptim)

explorerdan erisim saglamak istersen adres cubuguna ftp://admin:admin@192.168.1.1/ yaz sifre bile sormadan erisim saglayabilirsin
    ayni adresi network drive olarak eklerken de kullanabilirsin bu sekilde cok kullanisli oldu.
    simdi yaziciyi da bu sekilde eklemeye calisacagim. iyi sanslar.

Ekleme: ftp://admin:admin@192.168.1.1/usb1_1/ seklinde eklersen direk klasorun icine erisim saglayabilirsin.

peki bunu nete açabilir miyiz:)

• quote:

Orijinalden alıntı: desperado64

quote:

Orijinalden alıntı: scansoz

@cobe28
    bu daha once aklima gelmisti ama ftp yerine http://[modem ip adresi] seklinde deniyordum ve modemin arayüzüne ulasiyordum, ftp olarak denemek aklima gelmemisti :)
    sifre olayina gelirsek,

kullanici adi: admin
    sifre: admin

seklinde giris yapabiliyorum (modemin default kullanici adi ve sifresi)
    ftp programina hic gerek yok, isletim sistemin windows 7 veya Vista ise bilgisayarim'a network drive ekleyerek sanki bir sabit surucuymus gibi direk bilgisayarimdan erisim saglayabilirsin (ben oyle yaptim)

explorerdan erisim saglamak istersen adres cubuguna ftp://admin:admin@192.168.1.1/ yaz sifre bile sormadan erisim saglayabilirsin
    ayni adresi network drive olarak eklerken de kullanabilirsin bu sekilde cok kullanisli oldu.
    simdi yaziciyi da bu sekilde eklemeye calisacagim. iyi sanslar.

Ekleme: ftp://admin:admin@192.168.1.1/usb1_1/ seklinde eklersen direk klasorun icine erisim saglayabilirsin.

peki bunu nete açabilir miyiz:)

O konuda kesin birsey soyleyemem, bikac arkadasima ftp linkini verdim bazilari baglanip dosya indirebildi, bazilari hic baglanamadi. Sebebini cozemedim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.