Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (568. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cafzafer2 , cafzafer2 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil
5 sn
31.305
Cevap
907
Favori
3.048.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
73. Sırada  bugün en iyi #22
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İlk başta bende sizin gibi artan ödemeli (her sene 4. seneden itibaren sabit) bir plan çıkarmıştım ve ödüyordum. 11. ayda mı ne faizler düşünde 30 puan aşağısında yapılandırdım. Ödediğim %2 küsurluk ceza kalan ana para üzerinden düştü. Toplam faiz dahil meblağtan değil. Oradaki çalışan ya daha fazla faiz almak ve müşterisini tutmak için, sizinde bilmeyeceğinizi tahmin ederek yalan söyledi ki bu durum daha ağır basıyor ya da gerçekten bilmiyor.

Bende şu an Garantiden kullanıyorum krediyi. Hiç bir şekilde sizin ödeyeceğiniz toplam meblağ faiz dahil rakamdan düşmez. Bu zamana kadar ödediğiniz ana para üzerinden düşer.

Atıyorum siz 85bin çektiniz ve her ay 1000 tl ödediniz. Yapılandırmak istiyorsunuz 11 ay sonunda. Atıyorum 11bin tlnin 2bini ana para 9bini faiz olsun. Sizin ara ödeme veya yapılandırma 85bin - 2bin yani 83bin tl + 83bine tabi %2 cezayı ekleyin ve bunun üzerinden hesaplanır. Hiç bir şekilde ilerleyen dönemlerin faizini ve günü gelmemiş 5 seneki faizi önceden ödemek gibi bir durum olmaz

Eğer adam size zorluk çıkarıyorsa, sizi yanlış yönlendiriyor ve bilgilendirmeyi yanlış yapıyorsa arayın haklı müşteri hattını şubeyi ve kişiyi isim vererek şikayet edin. (En son çözüm olarak düşünün)

İçiniz rahat olsun ortada yanlış bilgilendirme veya bilgisizlik var. Size söylenen hem bankalar yasasına hem de tüketici yasasına aykırı bir durum.

Ödeme planınızı koyarsanız size ne kadardan hesaplayacaklarını belirtelim.

• 6 seneye yapılandırma için kaç oran verirler yakında olan alan var mıdır?
  • Vardır....Geriye doğru 4-5 sayfa okuma zahmetine katlanırsanız.........
    ,

@lametrie

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expertadvisor -- 20 Aralık 2014; 13:06:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: duyguluboy

Ilk siradaki GARANTI BANKASI

Tahmin ettiğim gibi.

Sizin yerinizde olsam kesinlikle krediyi kapatirim.

Kapatacak gucum yoksa da baska bankaya transfer ederim.

Yanlis anlasilmasin. Banka calisani degilim. Saglikciyim.

Devlet bankalarini tavsiye etmemdeki sebep boyle ucuz dalavere hilelerin olmamasindandir.
    iki de bir ekstra masraf cikarmamalaridir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jacktheblack J kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim.aksam odeme olanini koyarim

• fehmi02 F kullanıcısına yanıt
    Tahminlerinizden dolayı sizi tebrik ediyorum, bu işi biliyorsunuz :)

• Ben bu başlığı günlük takip ediyorum zaten öneri için teşekkür ederim. Güncel oranlardan bahsediyorum. Arkadaşın biri halkbanktan dd mortgage taşıdı . Oran için mesaj attım cevap gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamettrie -- 20 Aralık 2014; 14:53:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

Ben size şöyle söyleyelim.

İlk başta bende sizin gibi artan ödemeli (her sene 4. seneden itibaren sabit) bir plan çıkarmıştım ve ödüyordum. 11. ayda mı ne faizler düşünde 30 puan aşağısında yapılandırdım. Ödediğim %2 küsurluk ceza kalan ana para üzerinden düştü. Toplam faiz dahil meblağtan değil. Oradaki çalışan ya daha fazla faiz almak ve müşterisini tutmak için, sizinde bilmeyeceğinizi tahmin ederek yalan söyledi ki bu durum daha ağır basıyor ya da gerçekten bilmiyor.

Bende şu an Garantiden kullanıyorum krediyi. Hiç bir şekilde sizin ödeyeceğiniz toplam meblağ faiz dahil rakamdan düşmez. Bu zamana kadar ödediğiniz ana para üzerinden düşer.

Atıyorum siz 85bin çektiniz ve her ay 1000 tl ödediniz. Yapılandırmak istiyorsunuz 11 ay sonunda. Atıyorum 11bin tlnin 2bini ana para 9bini faiz olsun. Sizin ara ödeme veya yapılandırma 85bin - 2bin yani 83bin tl + 83bine tabi %2 cezayı ekleyin ve bunun üzerinden hesaplanır. Hiç bir şekilde ilerleyen dönemlerin faizini ve günü gelmemiş 5 seneki faizi önceden ödemek gibi bir durum olmaz

Eğer adam size zorluk çıkarıyorsa, sizi yanlış yönlendiriyor ve bilgilendirmeyi yanlış yapıyorsa arayın haklı müşteri hattını şubeyi ve kişiyi isim vererek şikayet edin. (En son çözüm olarak düşünün)

İçiniz rahat olsun ortada yanlış bilgilendirme veya bilgisizlik var. Size söylenen hem bankalar yasasına hem de tüketici yasasına aykırı bir durum.

Ödeme planınızı koyarsanız size ne kadardan hesaplayacaklarını belirtelim.

işte ödeme planı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duyguluboy -- 21 Aralık 2014; 18:47:55 >

• jacktheblack J kullanıcısına yanıt
    Bende size şöyle bir konu danisayim. Bundan 7 ay once ziraatten serbest odemeli kredi kullandim. Ve 2 ay önce yapilandirma icin basvurdugumda serbest odemelide yapilandirma olmuyormuş dedi görevli. Ayni gorevli bunu kredi kullanirken soylememisti. Ziraat genel mudurlugune durumu anlattim hic bir sonuc alamadim. Ne yapmalıyım?

• Teşekkürler.
    Akbank haric O bankalardan kredi cekmedim ama hepsinden az cok kredinkarti vadesiz hessp derken islemlerimiz oldu.

Az cok tanidik.

Vakti zamaninda ogrenciyken hesap isletim ucretini odeyemem diye garanti bana hesap acmamisti.
    Ogrenciye hesap acmiyoruz demisti :)

• ödeme planını inceledim de gerçekten size fena bir ödeme planı imzalattırlımış. neredeyse ilk sene sadece faize ödeme yapmışsınız. hatta ilk 4 sene boyunca anaparadan çok az düşecek. zaten sorun da buradan kaynaklanıyor arkadaş ödeme yapmak istediğinde bakılıyor ki anapara hiç düşmemiş. bence siz gidip en güzeli transfer kredisi vs gibi kredi ile başka bankaya geçin.
    garanti bankası bu piayasadaki en şeref yoksunu bankalardan birisidir hatta birincisidir. kapısından geçseniz nerdeyse kapıdan geçme parası bile alabilir dikkatli olun
  • akyildizemre A kullanıcısına yanıt
    yani bu şu mu demek oluyor?
    ödeyeceğim 50 bin tl gerçekten de 160 bin tl nin içerisinden mi düşecek? yoksa 50 bin ana paradan düşülüp ödedikten sonra yeni bir ödeme planı çıkartılabilir mi?birde cektigim bayan bana bunun cok avantajli oldugunu soyledi eger bi yerden gelecek paran varsa bu sistem cok avantajli demisti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duyguluboy -- 21 Aralık 2014; 8:21:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akyildizemre

ödeme planını inceledim de gerçekten size fena bir ödeme planı imzalattırlımış. neredeyse ilk sene sadece faize ödeme yapmışsınız. hatta ilk 4 sene boyunca anaparadan çok az düşecek. zaten sorun da buradan kaynaklanıyor arkadaş ödeme yapmak istediğinde bakılıyor ki anapara hiç düşmemiş. bence siz gidip en güzeli transfer kredisi vs gibi kredi ile başka bankaya geçin.
    garanti bankası bu piayasadaki en şeref yoksunu bankalardan birisidir hatta birincisidir. kapısından geçseniz nerdeyse kapıdan geçme parası bile alabilir dikkatli olun

Bankaya çok büyük haksızlık ediyorsunuz,
    Banka 85.000 tl yi aylık %1.14 faiz oranı ile kullandırmış yani her ay kalan anapara üzerinden %1.14 faiz ödenmesi gerekiyor tabloya bakıldıiında bir yanlışlık yok.
    Banka taksitleri ilk yıl 985tl yaparak müşteriye bir bakıma iyilik yapmış olabilir 85000tl %1.14 108ay sabit taksit ödendiğinde 1342tl ödenmesi gerekiyor.

• Tablodan ödedeğiniz anaparayı hesaplayın 85.000tl daen düşün o sizin kalan anapara borcunuz+%2 ile yeni faiz oranı ile sabit yada artan taksitli yapılandırabileceğinizi düşünüyorum 
    @duyguluboy

• lervolerto L kullanıcısına yanıt
    bu bana söylenen durumun hatalı olduğunu mu gösteriyor peki?adam 160 ın içinden düşüyor vereceğim 50 yi
  • Hatalı diyebilecek bilgi ve yetkiye sahip değilim

Ödeyeceğiniz para Kalan anaparanızdan düşer (bunun için %2 komisyon alıyor bankalar). Bu dediğim ile bankacının söylediğini hesaplayın fark kaç lira fark çıkıyor?

@duyguluboy

• lervolerto L kullanıcısına yanıt
    şöyle izah edeyim bankaya gidip 50 bin tl ödemek istiyorum dediğimde bana toplam olan 160 bin kisür tl den düşülecek diye bir çıkışta bulundu ben ise paranın çektiğim 85 bin tl den düşüleceğini sanıyordum.bu doğru mudur?hatta 160 bin tl den 50 bini düştüğünde geriye 110 değil 120 bin tl kaldığını söyledi?bu adamın bilgisizliğinden mi yoksa benim isteiği ifade edemememden mi kaynaklandı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duyguluboy -- 21 Aralık 2014; 9:58:05 >
  • aralık ödemmizde kalan anapara 84bin ona yüzde 2 ceza ekleyin ve 50bini düşün.

bende yapılandırdım aynı bu şekilde oldu.. Yanlış bilgi vermiş ya da dediğim gibi bankanın işine geldiği için bu ödeme planı bilerek yanlış yönlendirmiş sizi
  • Benim çektiğim kredi masraflari böyle 100.000 0.84 ten 120 ay aylık ödeme 1325 tl sizce nasıl ?

• Sorumun cevabının olumsuz olacağını, yani beni üzeceğini biliyorum. Ancak yine de belki bir çözüm yolu vardır umuduyla bilgisi olan arkadaşlara durumu özetlemek istiyorum.

Haziran 2012'de proje aşamasında 200.000 TL'lık bir daire için bir firmayla anlaştım. Firmanın kredi için anlaşmış olduğu katılım bankasından 100.000 TL krediyi 0,99 FAİZ oranıyla çektim. Sattığım evden aldığım 100.000 TL nın 20.000 TL sını da inşaat firmasına vererek 120.000 TL ödeme yapmış oldum. Kalan 80.000 TL borcum zaten bankada hazırdı.

2012 Aralığında yeniden yapılandırılan konut kredileri faizleri 0.60'lara düşmüşken elimde henüz tapum olmadığı için yeniden yapılandırma yapamadım. Bu niyetle KATILIM bankasına başvurduğumda da zaten olumsuz cevap aldım.

Bu arada firmaya daire tesliminde ödemek üzere bankada hazır tuttuğum 80.000 TL param (araba, kredi kartı vs.) sebeplerle 3 yıl içinde 40.000 TL'ya düştü.

Aslında; firma tapuyu ve evi teslim ettiğinde elimizdeki tapuyla bir bankaya gider, yeniden yapılandırma yaparken ihtiyacımız olan parayı da ekleyerek konut kredisi çekerim diye düşünmüştüm. Ama sanırım yanılmışım.

Konut kredisi kullanıdığım katılım bankası 96 ay vadeyle çektiğim 100.000 TL için 55.000 TL FAİZ alacaktı. 1.630 x 30 taksit ödedim. 48.900 TL para ödemişim. Şimdi kendilerine, borcumu kapatmak için ne kadar ANAPARA ödemem gerektiğini sordum. 82.500 TL ödemeliymişim.

Yani özetle eve girebilmem için bana;

83.000 TL eski kredi borcumun ANAPARASI için
    40.000 TL firmaya ödenecek (elimdeki eksik) para için
    10.000 TL dairenin tapu, abonelik işlemleri için
    10.000 TL Banyo dolabı, ankastre ve çeşitli ihtiyaçlar

TOPLAMDA 140-145 TL kredi lazım.

SORU 1 - Ben bu paranın tamamını katılım bankasındaki kredimi yeniden yapılandırarak başka bir bankadan alabilir miyim?

Yoksa bana ; "Biz sadece katılım bankasındaki 83.000 TL'lık kredinizi kapatırız, yalnızca o miktarı konut kredisi olarak verebiliriz" mi derler?

Bu durumda zaten FAİZ'inin çoğunu ödemiş bulunduğum 83.000 TL için yeniden yapılandırma mantıksız olacak.

SORU 2 - Kalan ihtiyacım için gerekli olan 60.000 TL yı ne şekilde kredilendirebilirim? Mesela aynı daire için ikinci bir banka tapu üzerine ikinci bir ipotekle bu krediyi bana sağlar mı?

İlgilenip okuyan, zahmet edip cevap yazan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.