Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (493. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Emiridad sipahsalar Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
31.302
Cevap
907
Favori
3.048.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tapudaki isimde değişiklik olmadıkça konut kredisine konu olmaz. Kaldı ki 1.derece akrabadan satış muvazaali olabileceği için detaylı incelemesi gerekir. Sizin İpotekli kredi talebiniz ibfk (İpotekli bireysel finansman kredisi) konu olur oda kkdf muafiyeti olmaksızın ve 36 ayı aşmaksızın :) biraz termolojik oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alltwo -- 26 Haziran 2014; 18:49:54 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar babam bankaya konut kredisi için bilgi almaya gitmiş bi bankaya belirli bir peşinat olmadan alamazsınız demişler ilk defa duyyorum böyle birşeyi doğrumudur bu?
  • edoan34 E kullanıcısına yanıt
    Evet expertiz bedelinin %30 u kadar bir peşinatınız olması gerekiyor.
  • peki ne kadardır ortalama
  • quote:

Orijinalden alıntı: edoan34

peki ne kadardır ortalama

Ben %25 diye biliyorum. 4 te 3'ü yani.

Misal ev sahibi eve 80 bin lira dedi. Siz bankaya başvuruyorsunuz. Expertiz gelip evi kontrol ediyor. ve eve bir değer biçiyor. Eğer eve 100.000 lira derse(ki 80 binlik eve diyeceğini sanmam) size 80.000 lira krediyi verir banka. (sizin elinize sıcak para vermiyor bu arada.) Ama ekspertiz 80 bin lira derse, banka size 60 bin lira veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_EKReM

quote:

Orijinalden alıntı: edoan34

peki ne kadardır ortalama

Ben %25 diye biliyorum. 4 te 3'ü yani.

Misal ev sahibi eve 80 bin lira dedi. Siz bankaya başvuruyorsunuz. Expertiz gelip evi kontrol ediyor. ve eve bir değer biçiyor. Eğer eve 100.000 lira derse(ki 80 binlik eve diyeceğini sanmam) size 80.000 lira krediyi verir banka. (sizin elinize sıcak para vermiyor bu arada.) Ama ekspertiz 80 bin lira derse, banka size 60 bin lira veriyor.

yani bu durumda cebimizde 20.000 lira olmak zorunda öylemi
  • Yani...
  • alltwo A kullanıcısına yanıt
    ben de evimi abime satmak istiyorum. ben evliyim ve soyadlarımız farklı. bunun için banka ne gibi bir araştırma yapar? bu konuda belli bir standartları var mı? kredi başvurusunun kabul edilmesi için neyi ispatlamamız gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_EKReM

Yani...

teşekkürler hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: semaak

ben de evimi abime satmak istiyorum. ben evliyim ve soyadlarımız farklı. bunun için banka ne gibi bir araştırma yapar? bu konuda belli bir standartları var mı? kredi başvurusunun kabul edilmesi için neyi ispatlamamız gerekir?

Burada detaylı bir izah gerekir. Sonuçtan bahsetmek gerekirse muvazaali satış suçtur nitelikli dolandırıcılık ile geçer. Ama kullandirilmaz değil bilginiz olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam peşin parası olmayanlar ihtiyaç kredisi destekli konut kredisi çekiyor, misal ben 100 bine ev buldum 25 ihtiyaç kredisi çekiyorum geri kalan 75 bini konut kredisi olarak çekiyorum bu şekilde bir seçenek uygun olursa yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bynoun

Hocam peşin parası olmayanlar ihtiyaç kredisi destekli konut kredisi çekiyor, misal ben 100 bine ev buldum 25 ihtiyaç kredisi çekiyorum geri kalan 75 bini konut kredisi olarak çekiyorum bu şekilde bir seçenek uygun olursa yapabilirsiniz.

baya masraflı olacağa benziyor ama bakalım
  • Son günlerde bankalardan faiz oranları alan var mı ?
  • Bazı bankalar bankaya dosya masrafı iadesi için dava açan müşterileri liste haline getirip o listedekilere bir daha kredi vermeyeceklermiş, çok ta tın.

• quote:

Orijinalden alıntı: nwnd

Son günlerde bankalardan faiz oranları alan var mı ?

0.91 yapı kredi (masraf 1500- hayat sigortası isteğe baplı)
    0.93 ing (masraf 1250- hayat sigortası isteğe bağlı)
    0.94 teb (yapılandırma ücreti yok ama hayat sigortası zorunlu- masraf 1800)
    0.95 denizbank (masraf 1000 hayat sigortası isteğe bağlı)

daha da düşeceğe benziyor, 0.90 ın altı temmuz başı gibi beklenen oranlar şu anda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtsyn

quote:

daha da düşeceğe benziyor, 0.90 ın altı temmuz başı gibi beklenen oranlar şu anda.

0.92 Iş Bankası
    0.92 vakıf bank + toplam 750 masraf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alltwo -- 27 Haziran 2014; 17:33:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alltwo

quote:

Orijinalden alıntı: mrtsyn

quote:

0.92 Iş Bankası
    0.92 vakıf bank + toplam 750 masraf

Oranlar 120 ay icin mi ?

• Selamlar Yurtdışında yaşıyorum gelirim iyi sayılır Türkiyede resmi hiç bir sigortam yok. Bu şartlarda bankadan kredi çekebilirmiyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_thing

Bazı bankalar bankaya dosya masrafı iadesi için dava açan müşterileri liste haline getirip o listedekilere bir daha kredi vermeyeceklermiş, çok ta tın.

sanmam... dosya masrafı kazandıkları faizin yanında çerez kalır... bireysel emeklikten vb düşük faizle topladıkları paraları bize kakalıyorlar....
  • nacar08 kullanıcısına yanıt
    Bir banka yetkilisi söyledi bana da.

• 
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.