Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (491. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lastswindler , CaptainTsubasa483 , cogg Daha Az
3 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir (4 Mobil) - 8 Masaüstü4 Mobil
5 sn
31.359
Cevap
912
Favori
3.055.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
75. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 489490491492493
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    TCMB'den faiz oranlarına ilişkin yapılan duyuruya göre PPK, Erdem Başçı başkanlığında toplandı. Kurul, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 9,50'den yüzde 8,75'e düşürdü.

Merkez Bankası, gecelik faiz oranları olan marjinal fonlama oranını yüzde 12, açık piyasa işlemleri çerçevesinde piyasa yapıcısı bankalara repo işlemleri yoluyla tanınan borçlanma imkanı faiz oranını yüzde 11,5 ve borçlanma faiz oranını yüzde 8'de sabit tuttu.

Ev kredilerine faydası var mı?
  • O kadar teknik bilgim yok fakat:
    Dün banka çalışanıyla görüşmemde.Bana faiz indiriminin toplantıdan 3,4 gün sonra bankalara yansıdığını.Büyük ihtimalle önümüzdeki haftanın ortalarında indirimi net olarak görebilieceğimizi söyledi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacar08

Alıntı:
    TCMB'den faiz oranlarına ilişkin yapılan duyuruya göre PPK, Erdem Başçı başkanlığında toplandı. Kurul, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 9,50'den yüzde 8,75'e düşürdü.

Merkez Bankası, gecelik faiz oranları olan marjinal fonlama oranını yüzde 12, açık piyasa işlemleri çerçevesinde piyasa yapıcısı bankalara repo işlemleri yoluyla tanınan borçlanma imkanı faiz oranını yüzde 11,5 ve borçlanma faiz oranını yüzde 8'de sabit tuttu.

Ev kredilerine faydası var mı?

konut kredisi faiz oranlarında bir "düşüş " gerçekleşecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufuk75 kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyle ziraat kesin almıyor. Oran almak için gittiğimde senede 2 defa yapılandırma ücretsiz demişlerdi.
  • Süper bir karar çıktı toplantıdan, 0.75 baz çok iyi bir rakam. Fakat faiz oranı düşüşleri bankalara 1-2 hafta içerisinde ancak yansır sonra 0.8x li oranlar konuşulmaya başlanır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba nisan ayında Ziraat'ten 1,07 den konut kredisi çektim. 2 aydır ödüyorum. şimdi faizler düşüyor. Kaça kadar düşerse yapılandırmalıyım.Ya da yapılandırabiliyor muyum? birde ziraat ne kadar ücret alacak. krediyi alırken erken ödeme halinde sizden ceza alınır demişlerdir bilen biri açıklarsa sevinirim. Benden yapılandırma ücreti alınır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: okur123

Merhaba nisan ayında Ziraat'ten 1,07 den konut kredisi çektim. 2 aydır ödüyorum. şimdi faizler düşüyor. Kaça kadar düşerse yapılandırmalıyım.Ya da yapılandırabiliyor muyum? birde ziraat ne kadar ücret alacak. krediyi alırken erken ödeme halinde sizden ceza alınır demişlerdir bilen biri açıklarsa sevinirim. Benden yapılandırma ücreti alınır mı?

en iyi cavabı kredi aldığınız yer verir ama faiz daha da düşecek, yapılandırma için bekleyin bence....
  • cevap için teşekürler. faizler kesinleşmediği bankayı aramadım. peki vadeyi düşürebiliyormuyuz?
  • arkadaşlar bişey sormak istiyorum konut kredisi çekebilmek için maaşın bordroda en az ne kadar gösterilmesi gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacar08

2 hafta sonra 120 bin tl çekeceğim.

bankaları tek tek dolaşıp teklif alacağım. Neleri sormam gerekiyor.

Ödeme tablosu, fazi oranı tamam da onun dışında, dask, hayat sigortası, konut sigortası, dosya, ekspertiz, yapılandırma, ipotek kaldırma.... bunlar dışında bir şey var mı?

Bir de kanunen dask zorunlu ama konut ve hayat sigortası zorunlu değil, konut ve hayat sigortası yaptırmadan kredi alabilen var mı?

hayat zorunlu değil, konut kredi süresi boyunca zorunlu olarak biliyorum.
  • Arkadaslar allahin izni ile bizde ev almaya karar verdik, ihtiyac kredisi destekli almayi dusunuyoruz, merkez bankasinin bu karari ile ihtiyac kredi oranlarinda da dusme olur mu yarin ihtiyac cekmeyi dusunuyorum.

• şu andan itibaren bütün kredi oranlar 0.05 puan düşecektir. yıl başına kadar Irak sorunu da çözülürse politika faizi 5 in altına konut 0.70 in altına ve tüketici kredileri 1 in altına inecektir. burada tek bilinmeyen Irak gibi başka herhangi bir olayın kopma ihtimalidir. bi kaç sayfa önce yazdığımı tekrar yazıyorum. bahar 2015 en iyi dönem. ancak ev fiyatları çok artacağından şimdi alıp gerekirse yapılandırma yapın. 1 in üstünden çeken arkadaşlar 70 leri görmeden yapılandırma yapmayın. yapılandırma esnasında vade de kısaltın ki asıl desteği oradan alırsınız.

herkesin kesesine göre oranlar görmek dileğiyle.
  • bugünkü faiz indiriminden sonra konut faizleri temmuz ayı içerisinde kaç civarına düşebilir? akbanktan yüksek faiz oranlı kredi kullandık, cumhurbbaşkanlığı sonrasında işlerin nereye gideceğini pek kestiremediğimden temmuz ayı içerisinde yapılandırmaya gitmek istiyoruz. aldığımız oran 1,06'ydı, 4 ay ödedik. 0,90 belki bir ihtimal 0,85 seviyelerini görmek mümkün mü sizce temmuz içerisinde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maeglin3

bugünkü faiz indiriminden sonra konut faizleri temmuz ayı içerisinde kaç civarına düşebilir? akbanktan yüksek faiz oranlı kredi kullandık, cumhurbbaşkanlığı sonrasında işlerin nereye gideceğini pek kestiremediğimden temmuz ayı içerisinde yapılandırmaya gitmek istiyoruz. aldığımız oran 1,06'ydı, 4 ay ödedik. 0,90 belki bir ihtimal 0,85 seviyelerini görmek mümkün mü sizce temmuz içerisinde?

merkez bankası başkanının değişmesini bekleyin. ciddiyim. başbakanın belirlediği adam başa geçince faiz haram deyip faizi sıfırlar.
    rahat rahat ucuzundan kredi alırsınız. belki bu temmuzda olmaz ama o günleri de görmemiz yakındır...

http://www.aksam.com.tr/siyaset/kurtulmus-askeri-vesayet-bitti-simdi-sirada-merkez-bankasi-var/haber-318204

• BiL@L84 B kullanıcısına yanıt
    Ben ayni banka ile bugun konustum. Yapilandirma olayi yok. Katilim bankalarinda olmuyor dedi. Ama eger kredi oranlari ciddi duserse basvuru yaparsinizi ve durum degerlendirmesi yapilir diye belirtti. Ancak su asamada bu imkan olmadan degerlendirmenizi yapin diye vurguladi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

bugünkü faiz indiriminden sonra konut faizleri temmuz ayı içerisinde kaç civarına düşebilir? akbanktan yüksek faiz oranlı kredi kullandık, cumhurbbaşkanlığı sonrasında işlerin nereye gideceğini pek kestiremediğimden temmuz ayı içerisinde yapılandırmaya gitmek istiyoruz. aldığımız oran 1,06'ydı, 4 ay ödedik. 0,90 belki bir ihtimal 0,85 seviyelerini görmek mümkün mü sizce temmuz içerisinde?

merkez bankası başkanının değişmesini bekleyin. ciddiyim. başbakanın belirlediği adam başa geçince faiz haram deyip faizi sıfırlar.
    rahat rahat ucuzundan kredi alırsınız. belki bu temmuzda olmaz ama o günleri de görmemiz yakındır...

http://www.aksam.com.tr/siyaset/kurtulmus-askeri-vesayet-bitti-simdi-sirada-merkez-bankasi-var/haber-318204

öyle birşey olursa ekonomi patlar hiç kimsede tutamaz.faizlerin belli bir seviyede tutmak ZORUNDA olan bir ekonomiyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: labidu

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

öyle birşey olursa ekonomi patlar hiç kimsede tutamaz.faizlerin belli bir seviyede tutmak ZORUNDA olan bir ekonomiyiz.

politika faizini %4.5 alt koridoru % 3.5 a indirdiklerinde doların 2.40 olduğunu gördük.

sıfırlarlarsa bu konudaki arkadaşın yazdığı gibi dolar 3 lirayı geçer, 5 lirayı görebilir...

http://forum.donanimhaber.com/m_93592431/tm.htm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Inşallah geçen yaz verilen oranlari görürüz tekrar ..

• Bende konut kredisi cekenlerdenim vede katilim bankasindan cektim belli bi toplu para gecti elime ama birsey yapamiyorum ne yapilandirma nede kapatma mecburen parami tamamlayi bekliycem bide %2 kapatma cezasi kalkicak diye haberler cikmisti simdi sessizligini koruyo bilen varmi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tim_erdim

Bende konut kredisi cekenlerdenim vede katilim bankasindan cektim belli bi toplu para gecti elime ama birsey yapamiyorum ne yapilandirma nede kapatma mecburen parami tamamlayi bekliycem bide %2 kapatma cezasi kalkicak diye haberler cikmisti simdi sessizligini koruyo bilen varmi acaba ?

Bu katilim bankalarindan diger bankalara borç transferi oluyormu acaba ? Boyle bir imkan varsa ki bence olmali. Faizler iyice gerilediginde %2 yi goze alip borcu transfer yapmaniz mantikli olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedatss -- 25 Haziran 2014; 10:31:23 >
  • 
Sayfa: önceki 489490491492493
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.