Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (490. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: camokasahin , tllcyln Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 11 Misafir (3 Mobil) - 10 Masaüstü3 Mobil
5 sn
31.304
Cevap
907
Favori
3.048.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
91. Sırada  bugün en iyi #22
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yonglife

Arkadaslar cekilen konut kredisi fazla cekip fazlasini hesabimiza nasil aktariz mutahitin hesabina yattmadan cunku hepsi mutahit in hesabuna yatiyormus cunku mutahit sallayabilir parayi o yüzden soruyorum

Banka kredisini çektiğin parayı asla ve asla senin hesabına yatırmaz, bu işin tek çözümü para müteahhitin hesabına yatacak senden ondan alacaksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mc33 M kullanıcısına yanıt
    Hocam sen illegal birşeyden legal bir zemin oluşturmaya çalışıyorsun kendine, bu imkansız.

• nacar08 kullanıcısına yanıt
    Ben konut sigortamı yeniletmedim, neden dersen geçen sene bir problem oldu evde, sigortadan karşılamaya çalıştım bin dereden su getirdiler alamadım parayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barracudaaa -- 22 Haziran 2014; 11:58:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssmm

quote:

Orijinalden alıntı: mc33

Arkadaşlar bir süredir konuyu takip ediyorum.
    Konuyu okuyan avukat oursa yardımcı olursa memnun olurum.
    Üç katlı bir ev var.3. kat çatı yasal değil.Fakat tam bir daire.Bu bölgede adetten herkesin öyle sayılır.
    Şimdi ev sahibi diyor ki ya 2 ve 3'ü alabilirsin(dublex gibi kullan)Ben sana imza vereyim hak iddia etmiyecem çatıdan.
    Ya da sadece 1. katı al.Bana da imza verirsin hak iddia etmiyecem çatıdan diye.
    3. kat yasal olmadığı için tapusu yok.
    Benim derdim 2. katı almak.Sonra imkanım olunca diğerlerini alıcam.İyi niyetli bir insan ev sahibi.
    Benim merak ettiğim.Bu imzalar bizi nasıl bağlıyor.Mesela ben biri aldım.İmza verdim hak iddia etmiyecem diye.De ki yıllar sonra sattım.Bu sefer sattığım kişi hak iddia ederse.Ya da tam tersi olursa.
    Bu işi nasıl çözerim.Ya da çözülmüyorsa.O insana bunun çözülemiyeceğini,Ya hepsini bir kişiye satması gerektiğini yada güven olmadıktan sonra hangi satarsa satsın birşey fark etmiyeceğini.

Yasal olmayan birseyden kimse hak iddia edemez şikayette edemez gelir o katı yıkarlar esas olan tapudur

Teşekkürler.
    Umarım ikna edebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_thing

quote:

Orijinalden alıntı: yonglife

Arkadaslar cekilen konut kredisi fazla cekip fazlasini hesabimiza nasil aktariz mutahitin hesabina yattmadan cunku hepsi mutahit in hesabuna yatiyormus cunku mutahit sallayabilir parayi o yüzden soruyorum

Banka kredisini çektiğin parayı asla ve asla senin hesabına yatırmaz, bu işin tek çözümü para müteahhitin hesabına yatacak senden ondan alacaksın.

Mütahit size güvenip senetinizi alıp paramı aldım deyip satışı yaparsa.Sizde parayı çekip senetinizde yazanı verip üstünü belki alabilirsiniz.
    2. el daire alırken bende böyle olmuştu.Tapuda bankanın avukatı vardı.Ev sahibi satışı verdi.Paranın kalanını almaya bankaya gittik.Senetimi aldım.Bankaya yatanın bir kısmını ona verdim bir kısmını hesabımda bıraktım.Ama senete zor razı oldu.

• quote:

Ben konut sigortamı yeniletmedim, neden dersen geçen sene bir problem oldu evde, sigortadan karşılamaya çalıştım bin dereden su getirdiler alamadım parayı.

Sigortanin maddi olan zarari karsilayacagini herkes bilirde,sikinti nerden cikti

• quote:

Orijinalden alıntı: afutku

quote:

Sigortanin maddi olan zarari karsilayacagini herkes bilirde,sikinti nerden cikti

Bu geçtiğimiz kış değil ondan önceki kış sağanak bir yağmurla beraber alt dairenin gideri tıkanmış yağmurda çok yağdığı için su benim dairenin mutfağından çıkıyor. (Yağmur suyu gideri mutfağa bağlanmış.) malum parkelerin çok az bir kısmı kabardı ve ben tıkanıklığı gidermek için usta çağırdım. exper geldi o arada siz yaptırın sigortaya gönderin evrakları dedi, hallettim gönderdim. Usta artı parke tamiratı 300tl tuttu. Sigorta'dan aradılar bir ay sonra; size 70 küsür tl ödeme yapılacaktır dedi bende bu rakamın mağduriyetimi gideremeyeceğini söyledim itiraz ettim 100tl ye çıkardılar, bende sinirlendim çingene pazarlığımı yapıyorsunuz dedim. Laf anlatıyorum anlamıyorlar bende bir daha hiç aramadım almadım da parayı zaten öyle gitti.

• Hangi bankanın sigortasıydı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandostigre

Hangi bankanın sigortasıydı?

Akbank

• yok mu yakın zamanda oran alan arkadaşlar...

• ufuk75 kullanıcısına yanıt
    faizler düşme eğiliminde. banka cumaya kadar bekleyin dedi. bu sırada ben 0.93, 0.95 ve 0.98 oran aldım. sırasıyla ing, akbank ve teb den. teb yeniden yapılandırma da binde 2 alırız dedi. diğer iki banka yüzde 2 alıyoruz, istisna için şimdiden söz veremeyiz, yapılandırma sırasında onay almaya çalışırız dedi. masraf talepleri de sırasıyla 1250, 1850, 1500 TL. sigortalar hariç ekspertiz ipotek ve dosya masrafı dahil. ayrıca hayat sigortası yaptırmama isteğime hepsi onay verdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtsyn -- 23 Haziran 2014; 16:44:58 >
  • hukumetın baskısı sonuc verır ıse yaz sonu gıbı kredı oranları dahada asagılara dusecektır
  • Yarin ppk faizlerde indirime gider...0.90 a dusecek bence...

• Bende 3 gündür bankaları dolaşıyorum .0,95 den aşağıya inen olmadı . 0,90 0,91 oranlarını hangi şubelerden aldınız ?
  • Arkadaşım aynı sorun yaklaşık 1 ay önce benim başıma geldi. Benimkide çaamaşır makinesi giderinden geldi.(Havalandırma boşluğunda bulunan iniş borusunun Yoğun yağmurla birlikte çekmemesi nedeniyle hattın geri basması sonucu oluştu.) Exper geldi durum ne ise anlattık.

Fakat jeton sonradan düştü. Olayın yağmurun fazla yağmasından dolayı geri basan hattan olduğunu bildirdiğimizden poliçede afet riski (Sel vs.) muafiyet oranı: %2 evin sigorta değeri 100.000 tl olduğundan sigorta bu durumda sadece 2.000 tl nini üzerindeki hasarı karşılıyormuş. Benimde o kadar hasarım yoktu.

Anlayacağınız elde var sıfır. Sampo Japon hiçbirşey ödemedi bende itiraz etmedim.

Fakat olayın çamaşır makinesi arızasından yada makinenin su akıtması şeklinde beyan etse idim tamamı alınabiliyormuş.
  • samsunn55_ kullanıcısına yanıt
    Önce geçmiş olsun diyeyim hocam. Ben sözleşmeyi baştan sona okudum, öyle bir muafiyet yoktu benim sözleşmemde. Zaten öyle olsa o 100tl tl yide hayatta vermezlerdi. Bende ki olay tamamen sigorta şirketinin kalitesizliği.

• Piyasalar, bugünkü kritik Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısına odaklanmış durumda. Başkan Başçı'nın ne yapacağı merak ediliyor.

Hayirlisi arkadaslar benim tahminim 0.85 ve altı

• Geçen yil bankadan 30.000 tl mutahitte pesinat vvermek için 36 ay vade ile kredi çektim 13 ayini ödedim ev bitti ginde ayni bankadan 100.000 cekip eski krediyi kapatim geri kalanini almak istesem banka kabul eder mi bu konuda bilgisi olan arkadaslar varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtsyn

faizler düşme eğiliminde. banka cumaya kadar bekleyin dedi. bu sırada ben 0.93, 0.95 ve 0.98 oran aldım. sırasıyla ing, akbank ve teb den. teb yeniden yapılandırma da binde 2 alırız dedi. diğer iki banka yüzde 2 alıyoruz, istisna için şimdiden söz veremeyiz, yapılandırma sırasında onay almaya çalışırız dedi. masraf talepleri de sırasıyla 1250, 1850, 1500 TL. sigortalar hariç ekspertiz ipotek ve dosya masrafı dahil. ayrıca hayat sigortası yaptırmama isteğime hepsi onay verdi.

Arkadaşlar merhaba,
    Şu yapılandırma olayında Teb için bazı arakadaşlar yapılandırma ücreti almıyor demiş,bazıları %2 ,bazıları binde 2 alıyor demiş...

Bu farklılık neden kaynaklanıyor acaba?
    Kesin olarak yapılandırma ücreti ALMAYAN BANKA var mı ???

bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar konuyu aydınlatırsa sevinirim....

• arkadaşlar 10 haziran YKB bankasından 72 ay vadeli 150.000 TL 0,97 faiz oranı ile 1.000 TL masraf (dosya+ekspertiz+ipotek) kredi kullandım.. Bankaya özel 36 ay vadeli 10.000 TL ek ihtiyaç kredisinide aynı oranda 0,97 masrafsız olarak onu da kullandım..

Halkbank 25.000,00 TL ihtiyaç kredisi için 36 aylık 1,15 faiz oranı 190 TL sigorta + 75 dosya masrafı kredi kullandım.. Tüm bankaları tek tek dolaştığımda aldığım en iyi oranlar bunlardı.. ( 10 Haziran itibariyle)

İnşallah faizler düşer ve insanlar ev sahibi olurlar...
  • 
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.