Şimdi Ara

EVGA'nın su soğutmalı GeForce GTX 580 FTW HydroCopper 2 modeli satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• EVGA resmi tanıtımını bir süre önce gerçekleştirdiği su soğutmalı GeForce GTX 580 FTW Hydro Copper 2 modelini satışa sundu. Swiftech tarafından geliştirilen C110 Bakır tabanlı su soğuma bloğuna yer verilen yüksek performans sınıfı yeni ekran kartı, gücünü 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF110 GPU'sundan alıyor.

Su soğutma sisteminin verdiği güvenle hız aşırtmalı olarak sunulan ekran kartı, 850MHz GPU, 1700MHz paralel işlemci ve 4196MHz bellek saat hızlarında çalışıyor. 384-bit bellek veri yolu desteğine, 1536MB GDDR5 bellek kapasitesine ve 512x paralel işlem birimine sahip olan kartın sunduğu bellek bant genişliği ise 201.4GB/saniye.

Kutu içeriğine 3DMark 11 Advanced Edition sürümünün de eklendiği EVGA GeForce GTX 580 FTW Hydro Copper 2, Amerika'da 700 dolar seviyesinden listelenirken Japonya'da 840 dolar seviyesinden kullanıma sunulmuş durumda.

• 700$ mı? Bir 580 alıp soğutma üstüne bloğu almak çok daha mantıklı. EVGA bile olsa sonuçta Swiftech'in bloğunu kullanmışlar.
  • Harika birşeu
  • türkiye de 1000 doları geçer bunun satış fiyatı
  • Kart Türkiye'ye gelmez 1000$ olsada gelse keşke. Müthiş birşey. 700$ Amerikadaki çoğu insan için uygundur
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Kart Türkiye'ye gelmez 1000$ olsada gelse keşke. Müthiş birşey. 700$ Amerikadaki çoğu insan için uygundur

Ben yasamadım ama yasayan kişilerden ogrendigim kadarı ile 700$ amerikada iyibir para soleki 2.el arabalar bile 2000$ civarındayken biraz pahalı oluyor aylık 6-7 bin dolar alan birisinin 10/1 maasına denk gelirki bence yuksek bir meblag bence amerikalılarıda okadar zengin parayı har vurup harman savuran tipler degil adamlar cocuklarına 1 dolar verirlen biz 1 dolar es degerini sokakta gorsek tenezzul etmiyoruz oda ayrı bir konu Hem daha az kazanıyor hemde daha bonkörüz.İlginc bi milletiz valla.

SAYGILARLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rock_Rage -- 23 Aralık 2010; 17:15:34 >
  • amerika da kı 1 $ ıle burada kı 1$ aynı şey değildir..karsılastırma yapmak bıle mantıksız..

700$ adamlar ıcın para değil..adamlar 4 er tane almaya basladılar bıle...yabancı forumları takip edersen 2x580 veya 2x6970 den assagı kullanan nerdeyse yok..dolayısı ile bu sırf kart ısı degıl ..adamların kurdukları sıvı sogutma sıstemlerını şöyle kabaca hesaplasak kullanılan rakorların toplam fiyatı 200$ ı geciyor..bu aralar revacta olan eyefinity i de unutmamak lazım..modeli hatırlamıyorum su an ama dell marka dıkey de konumlandırılabılen bir monitör var..3 er 5 er satılıyor..

adamların her sekılde hayat sartları bizden cok cok yukarılarda..adam 700$ karta gözü kapalı veriyor ama gel gör ki bu maasının 10/1 i..benim canım ülkemde aldıgım asgari maas ne kadar?400$...

faazla söze gerek yok sanırım..biz alamıyoruz bari onlar alsınlar..

kolay gelsin
  • Kart çok güzel. Tek slot olması da gayet hoş. (Daha önce de söylemiştim) Nvidia Gf108 ve 110 ile iyi çıkış yapar diye. EVGA zaten uzaklarda bir yerlerde... Öyle olmasa da 28 nm'ye kadar yeni ekran kartı haram bana.
  • türkiyede evga gelse bile bu modeller gelmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage

quote:

Kart Türkiye'ye gelmez 1000$ olsada gelse keşke. Müthiş birşey. 700$ Amerikadaki çoğu insan için uygundur

Ben yasamadım ama yasayan kişilerden ogrendigim kadarı ile 700$ amerikada iyibir para soleki 2.el arabalar bile 2000$ civarındayken biraz pahalı oluyor aylık 6-7 bin dolar alan birisinin 10/1 maasına denk gelirki bence yuksek bir meblag bence amerikalılarıda okadar zengin parayı har vurup harman savuran tipler degil adamlar cocuklarına 1 dolar verirlen biz 1 dolar es degerini sokakta gorsek tenezzul etmiyoruz oda ayrı bir konu Hem daha az kazanıyor hemde daha bonkörüz.İlginc bi milletiz valla.

SAYGILARLA

Work and travel ile pizzacıda 3.5 ay kadar calismis biri olarak ordaki pizza+kola vs gibi iceceklere 50$+ veren tipler bunlara cok rahat 700$ verirler ki heryer böyle değildir tabi Amerikanın biliyorum. Dediğiniz doğru. Arabalar ucuz ama bu coğu avrupa ülkesinde öyle(misal en yakın Bulgaristanda bir 2000 model Audi a6 5000€'ya alınabilir, geliri cok yüksek kesimler mevcut. 2.2 milyonu aşkın milyoneri olan bir ülke.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 23 Aralık 2010; 19:34:07 >

• bundan 4 tane
    2 tane 6 çekirdek i7 işlemci
    2x12 den 24 gb 2200mhz ddr3 ram
    4 tane de 500gb lık ssd (bir de raid yapılır) gibi uçuk bir sistem olsa...

soğutma da iki adet d5 ile (240mm radyatör-işlemci-kart-kart-d5)x2 şeklinde olsa...

ne güzel bir sistem olurdu...heralde 10 yıl idare ederdi...

yabancı sitelerde bu denli uçuk sistemler yapıldığını duydum...ne kadar gerekli olduğu da tartışılır tabii...
  • quote:

Orijinalden alıntı: miwaly_

bundan 4 tane
    2 tane 6 çekirdek i7 işlemci
    2x12 den 24 gb 2200mhz ddr3 ram
    4 tane de 500gb lık ssd (bir de raid yapılır) gibi uçuk bir sistem olsa...

soğutma da iki adet d5 ile (240mm radyatör-işlemci-kart-kart-d5)x2 şeklinde olsa...

ne güzel bir sistem olurdu...heralde 10 yıl idare ederdi...

yabancı sitelerde bu denli uçuk sistemler yapıldığını duydum...ne kadar gerekli olduğu da tartışılır tabii...

çok sürmezdi herelde yakında çıkıcak olan 8-12-16 çekirdekliler için bunlar çerez diye gelirdi hele derseniz 16 çekirdekli 2 adet kuralım derseniz bak o olur derim ama yinede onlarında zamanı dolucak geri kalıcaklar yetmiyor demeye başlıycaksınızda bu sefer bu böyle sürüp gider

• 1000+kdv verecen 1800 tl paranız çok galiba bu kartı zorlıyacak yada bukadar para verecek çokmu oyun var piyasada
  • su soğutma güzeldir hem sessizlik hemde slot sayısı az hemde havası var.
  • İçim gidiyor ama paramı seviyorum:))))
  • İçim gidiyor ama paramı seviyorum:))))

herkez oyledir
    fakat birde cok konusmayi seviyor bizim toplum:))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

İçim gidiyor ama paramı seviyorum:))))

herkez oyledir
    fakat birde cok konusmayi seviyor bizim toplum:))))

+1 ama para vermedende bir şey alınamıyor uygun fiyata düşmesini beklemekten başka çare yok o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rock_Rage

quote:

SAYGILARLA

dayım amerikada kendi tırı var nakliyat yapıyor 8500-9000dolar kazanıyor ama haftanın 7günü yolda bana xfive geldi galeriya arkadaşın bakdım beğendm almadım dönüşde sevkiyatdan sonra tam incelerim demiş bende diyorum xfive nedir hala anlamadım meğersem bmv x5den bahsediyor dedim bedava burda 100milyardna başlıyor bunlar yaklaşık 70bin dolar diyince şok oldu usada en ufak bişeydi herkes arabasını değişir çoğunda jeep vardır ford jeepler çok tutulur burdaki gibi bmv x5 mercedes e200 cserileri orda lüks değil standart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demircibu -- 25 Aralık 2010; 4:15:50 >

• dayım amerikada kendi tırı var nakliyat yapıyor 8500-9000dolar kazanıyor ama haftanın 7günü yolda bana xfive geldi galeriya arkadaşın bakdım beğendm almadım dönüşde sevkiyatdan sonra tam incelerim demiş bende diyorum xfive nedir hala anlamadım meğersem bmv x5den bahsediyor dedim bedava burda 100milyardna başlıyor bunlar yaklaşık 70bin dolar diyince şok oldu usada en ufak bişeydi herkes arabasını değişir çoğunda jeep vardır ford jeepler çok tutulur burdaki gibi bmv x5 mercedes e200 cserileri orda lüks değil standart

Hocam biz alısmısız turkiye sartlarına durum bole olunca insan aldıgı 1000TL nin 800-900 tlsine ekran kartı alamıyor.Ordaki orana gore olsa 10/1 100 tl bizde alırız bide senden aldıkmı daha ucuza gelir zaten tadından yenmez

SAYGILARLA

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.