Şimdi Ara

Jetway'den AMD Fusion işlemcili Mini-ITX anakart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Anakart üreticisi Jetway, AMD'nin merakla beklenen Fusion işlemcili Brazos platformunu esas alan Mini-ITX anakartını gösterdi. Endüstriyel uygulamalar için hazırlanan NF81-LF isimli anakart, AMD Hudson-M1 çipsetini kullanıyor. Ontario kod adını taşıyan ve Bobcat mimarisini temel alan tek çekirdekli Fusion E-240 (1.5GHz) veya Fusion C-30 (1.2GHz) işlemcileriyle tercih edilebilen anakart üzerinde, işlemciye entegre olarak gelen ve hem 3D hem de HD video hızlandırabilen DX11 destekli Radeon HD 6250 IGP'sine yer veriliyor.

Üzerinde iki adet DDR3-1333MHz SO-DIMM bellek slotu yer alan anakart, beş adet SATA portu ile birlikte dahili donanımlar için bir adet PCI slotuna sahip. Diğer özellikleri arasında çift Gigabit Ethernet, 5.1 kanal ses ve görüntü aktarımı için D-Sub, DVI ve HDMI konnektörlerine yer verilen anakartın yeni yılda satışa sunulması bekleniyor.

• 2 ADET Mini pci-e yuvasını yazmayı unutmuşsunuz hocam...
    Birde bu anakartta acc veya nvcc varsa cift cekirdektir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

2 ADET Mini pci-e yuvasını yazmayı unutmuşsunuz hocam...

Hangisi onlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 21 Aralık 2010; 19:29:00 >
  • siyah olanlar... hani kuzey koprusunun altinda olanlar mini pci-e dir. wireless leri ve robson memory leri taktigimiz kisimdir laptoplarda...
  • Bende o devreler ne öyle diyorum... Resim kalitesinden dolayı anlaşılmıyor.
  • quote:

onlar sodimm ram slotlari. laptop rami kullaniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 21 Aralık 2010; 21:45:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

onlar sodimm ram slotlari. laptop rami kullaniyor.

Onlar değil, soldaki, küzey köprüsünün solunda kalan şeylermiş.
  • yok öyle bir şey 3 tane kart yana yana ana kartın yarısını kaplar,

resimlere iyi bakın
  • arkadasim mini pci-e diyorum pci-e demiyorum. kart zaten laptop ici gibi . ramleri so-dimm herseyi ona gore bir tek pci port var uzerinde. adamlar wireless takilir baska birsey takilir diye(tv karti , ready boost memory, ssd gibi) mini pci-e koymuslar cokta iyi dusunmusler
  • quote:

arkadasim anakartin uzerinde ram yuvalarini goruyormusun ?

onlar mini pci-e yuvalari degil ram yuvalari farkindaysan !

anakart laptop rami ile calisiyor farkindaysan !
  • herseyi laptop donanimlariyla ufaltilmis guzelde hala atx guc kaynagi gerektirmesi olmuyor. el kadar anakart guc kaynagi kasa derken gene kocaman oluyor.
    labtop adaptoru tarzi bir sey yapsalar cok guzel olacak.
  • gerçekten bu ne böyle düşük güç tüketimi ergonomi ister..

yoksa biz neden düşük güç tüketimli pc alalımki.. yine masaüstü kullanacaksak..

notebook adaptörü ile kullanılmalı küçük slim bir kasa içine koyulabilir..

herşeye taşınır medya -ofis pcsi olur..

Hd medya oynatıcıları gibi olacak hemde işletim sistemi kurulabilecek oyun oynanabilecek olacak..

bağlarsın dev ekran Tvye Pes oynarsın ne güzel :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeoharuka

quote:

arkadasim anakartin uzerinde ram yuvalarini goruyormusun ?

onlar mini pci-e yuvalari degil ram yuvalari farkindaysan !

anakart laptop rami ile calisiyor farkindaysan !

Zaten o arkadaş onlara mini PCI-e demiyor o da yazmış onlar ram diye. Mini PCI-e ler allta olan değil pci ile güney köprüsü arasında duruyor siyah siyah,onuda yazmış zaten. Orda bişeyi düzelteyim;kuzey köprüsü yok yeni tip işlemcilerde işlemcinin içinde hepsi, sadece güney köprüsü var kartı üstünde. Ordaki soğutucusu görünen de güney köprüsü.

• quote:

Orijinalden alıntı: dronegd

gerçekten bu ne böyle düşük güç tüketimi ergonomi ister..

yoksa biz neden düşük güç tüketimli pc alalımki.. yine masaüstü kullanacaksak..

notebook adaptörü ile kullanılmalı küçük slim bir kasa içine koyulabilir..

herşeye taşınır medya -ofis pcsi olur..

Hd medya oynatıcıları gibi olacak hemde işletim sistemi kurulabilecek oyun oynanabilecek olacak..

bağlarsın dev ekran Tvye Pes oynarsın ne güzel :)

bende bunu diyorum. anakart ufacik, guc kaynagi laptop adaptoru gibi olsa en basitinden monte et hd tv nin arkasina. kablosuz mouse klavyede koydunmu, hd tv mis gibi htpc ye donussun.
  • Valla bilen adam benim yerime cevap veriyor bilmeyen hala israrci... israr edebilecek olan google a yazar mini pci-e diye ve karsisina cikan seyle karsilastirir.
    Bakmaktan bakmaya fark var. gormek icin bakmak var birde sadece laf soylemek icin.. arastirmasini yapmadiginiz yada tam olarak vakif olmadiginiz konuda fikir yurutmeyiniz ki ters cevaplarla karsilasmayin
  • quote:

Valla bilen adam benim yerime cevap veriyor bilmeyen hala israrci... israr edebilecek olan google a yazar mini pci-e diye ve karsisina cikan seyle karsilastirir.
    Bakmaktan bakmaya fark var. gormek icin bakmak var birde sadece laf soylemek icin.. arastirmasini yapmadiginiz yada tam olarak vakif olmadiginiz konuda fikir yurutmeyiniz ki ters cevaplarla karsilasmayin

+1

Güney köprüsü muhabbeti içinde: Benim için işlemci dışındaki köprü, MCH'tır, kuzey köprüsüdür. Eski adamım ben.

Mini PCI-E slota takılan karta örnek:

Jetway'den AMD Fusion işlemcili Mini-ITX anakart

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.