Şimdi Ara

Zotac GeForce GTX 570 AMP! Edition modelini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Nvidia tabanlı ekran kartı üretiminde sektörün iddialı oyuncularından birisi olan Zotac, GeForce GTX 570 AMP! Edition modelini duyurdu. Referans tasarımı baz alan ancak fabrika çıkışı hız aşırtılmış olarak gelen ekran kartı, 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF110 GPU'sunu kullanıyor. 320-bit bellek veri yolu desteğine, 1280MB GDDR5 bellek kapasitesine ve 480x paralel işlem birimine sahip olan DirectX 11 destekli ekran kartı, çoklu GPU kurulumları için SLI desteği de sunuyor.

Grafik işlekm birimi 780MHz'de, paralel işlem birimlri 1560MHz'de ve bellekleri de 4000MHz'de görev yapan ekran kartı, görüntü aktarımı için çift DVI ve HDMI konnektörlerini kullanıyor. Kutu içeriğinde Prince of Persia: The Forgotten Sands oyununa da yer verilen Zotac GeForce GTX 570 AMP! Edition'ın yakında satışa sunulması beklenirken, fiyatı hakkındaysa şu an için yapılmış herhangi bir açıklama bulunmuyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Zotac GeForce GTX 570 AMP! Edition

• bu ne biçim AMP yahu, o güzelim soğutucudan vazgeçip bu soğutucu takılır mı hiç...
  • AMP 4xx ile milleti kandırmadan adam gibi soğutuculu kartla satış yapınca fazla kar edemedi heralde. Biraz da burdan yolsun bakalım.
  • Yanında verdikleri promosyon oyunda oyun hani renkleri uyduğu içinmidir acaba.
  • Gerek görmemişlerdir diyecem o kadar GTX 470 AMP ta felan başarı yakaladı bunu göz önüne alıp 100 liralık soğutucuyu taksa ne olurdu
  • amp özüne döndü demek
  • ya zaten referans tasarım üst düzey bişey 5 serileride okadar ısınmıyor kendide iyi oc oluyor ee at gitsin ampsini ya milleti enayi yerine koymasınlar bi markanın bukadar reklamı olmazya
  • 470 le 480 taktıkları soğutucuları fazla gördüler herelde millet şimdi msi twin forze yada palit in yaptığı özel soğutuculara yönelir eğer özel soğutuculu model çıkarmaz ise
  • blower gördümmü kaçarım arkadaş
  • referans tasarıma hız aşırtmayı bende yaparım özel soğutucu takamdıktan sonra bu işin ampı mabpı yok!!!!1
  • MSI ın modelleri gelmedi daha. Alınmaz bu kart. Soğutmanın normalinden hiiiç farkı yok.
    Üstüne birde fazladan para alacak AMP yazılı diye. OC haline referans kart çıkıyor zaten.
    Palit'in sonic platinium çift fanlı modeli 800MHz.
    Dalga geçiyorlar heralde.
  • bu blover fanların cfm si kaç bilen varmı..blower şekilde değilde ortaya bir fan takılsa 92 yada 80 cm daha etkili olmazmı çok mu zor..
  • hadi hyırlısı amp ler gelmeye başladı bakalım ilk 8800 gt amp modeli gibi diğer modellerin amp leri tutacakmı
  • Referans PCB'li kartı 30mhz hız aşırttırıp +40 dolara satıp, insanların cahilliğinden beslenen firma.
  • nerede 480 Amp nerede bu amp :D
  • hiçbir getirisi olmadığı halde neden ısrarla bu blower denen fan tasarımını kullanıyorlar anlayabilmiş değilim doğrusu...

bknz; bizzat gtx 260 dan sonra gigabyte gtx 460 oc edition aldım ve hem soğutma performansına hem de sessizliğine hayran kaldım...ne diye bunu kullanıyorlar hala?

başlarda çok ürettiler de ellerindekileri bitirmeye mi çalışıyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: miwaly_

hiçbir getirisi olmadığı halde neden ısrarla bu blower denen fan tasarımını kullanıyorlar anlayabilmiş değilim doğrusu...

bknz; bizzat gtx 260 dan sonra gigabyte gtx 460 oc edition aldım ve hem soğutma performansına hem de sessizliğine hayran kaldım...ne diye bunu kullanıyorlar hala?

Kartların mimarisi tamamen farklı, ikisinin arasında 30 derece fark olması çok normal.
  • vapor chamber yeterince verimli
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

quote:

Orijinalden alıntı: miwaly_

hiçbir getirisi olmadığı halde neden ısrarla bu blower denen fan tasarımını kullanıyorlar anlayabilmiş değilim doğrusu...

Kartların mimarisi tamamen farklı, ikisinin arasında 30 derece fark olması çok normal.

haklısınız, mimarı farklı ancak benim bahsettiğim şey seçilen soğutma tipi...

daha iyi bir soğutma sistemi yapılamaz mıydı? size soruyorum ki gördüğüm kadarıyla çok iddialı bir hava soğutma sistemi yapmışsınız ve anlaşılan bu konuda tecrübelisiniz...

• DH incelemesinde Vapour chamberlı Asus gtx 580 overclock ile 90'lı dereceleri gördü... Referans tasarımlı gtx 580da tam yükte evga kartlar 85 derecede seyrediyor. Zotac gtx 480 amp 70 dereceyi zor görüyor, gtx 480'nin ısınmada gtx 580den aşağı kalır yanı yok... Arada 20 + derece fark oluyor ve bazı arkadaşlar çıkıp
    Vapour chamber verimli diyorlar... Ha blower'a göre verimli belki ama özel tasarım soğutuculara göre verimli değil...

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zeytinbey -- 21 Aralık 2010; 10:20:41 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.