Şimdi Ara

## Nokia C5-03 İncelemesi | S^1 - 3.2' - 3G - GPS - WLAN - GPS - İNCE TASARIM ## (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
556
Cevap
2
Favori
149.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çalışır çalışır valla ben iş yerinde net omadığı için radyo dinleyemiyorum pcden cin 5+1i takıp telefona öyle radyo dinliyorum o kullaklık girişi uyuyorsa kesin çalışır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun ŞAHİN

Çalışır çalışır valla ben iş yerinde net omadığı için radyo dinleyemiyorum pcden cin 5+1i takıp telefona öyle radyo dinliyorum o kullaklık girişi uyuyorsa kesin çalışır :)

tesekkur ederim yalniz benim demek istedigim yanlis anlasilmis.

Jacklar 3.5mm tamam onda sorun yok. Benim sorum o kulakligi C5 - 03 e takinca kulakliktaki dugmelerin calisip calismayacagi.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Orijinalden alıntı: AzRocK

quote:

quote:

Konu hortlamış gibi duruyor azıcık canlandıralım...

ARkadaşlar hiç 5800 kulaklığını C5-03'e takıp deneyen oldu mu? Ses kalitesi falan derseniz benim kulağım sesleri bass'ı kötü tiz'i iyi diye pek ayırt etmez (kulaklık farketmez benim için)... O kulaklığı takınca C5-03'te kendi orijinal kulaklığı olarak mı algılıyor yoksa normal bir kulaklık takmış gibi seçim ekranı mı geliyor?

Merhaba.

5800 kulaklığı C5-03'te büyük ihtimalle çalışacaktır hatta kesin çalışacaktır.Normal bir kulaklık gibi algılayacağını düşünüyorum.Ama 5800 kulaklığı ses yüksekliği konusunda pek iyi değildir.

Saygılar.
    İyi forumlar.

Sağol üstad benim demek istediğim o tuşları çalışır mı? (ses açma kapama vb.)

Ben de ondan bahsediyorum zaten.

Çok sağol üstad bugün Nokia nın sitesinde uyumlu aksesuarlara baktım (C5-03) 5800'ın kulaklıkları uyuyormuş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Konu hortlamış gibi duruyor azıcık canlandıralım...

ARkadaşlar hiç 5800 kulaklığını C5-03'e takıp deneyen oldu mu? Ses kalitesi falan derseniz benim kulağım sesleri bass'ı kötü tiz'i iyi diye pek ayırt etmez (kulaklık farketmez benim için)... O kulaklığı takınca C5-03'te kendi orijinal kulaklığı olarak mı algılıyor yoksa normal bir kulaklık takmış gibi seçim ekranı mı geliyor?

Merhaba.

5800 kulaklığı C5-03'te büyük ihtimalle çalışacaktır hatta kesin çalışacaktır.Normal bir kulaklık gibi algılayacağını düşünüyorum.Ama 5800 kulaklığı ses yüksekliği konusunda pek iyi değildir.

Saygılar.
    İyi forumlar.

Sağol üstad benim demek istediğim o tuşları çalışır mı? (ses açma kapama vb.)

Ben de ondan bahsediyorum zaten.

Çok sağol üstad bugün Nokia nın sitesinde uyumlu aksesuarlara baktım (C5-03) 5800'ın kulaklıkları uyuyormuş.

Rica ederim.

• Beyler bayanlar!

V20'de veya diğer eski yazılımlarda C5-03'te orijinal tema kullanmıyorken mesajlarda sonradan gelme, kasma vb. olayların çözümünü buldum..

öncelikle:
    ayarlar>telefon>dokunma girişi>yazma hızı>kendinize göre ayarlayın.

şahsen ben telefonu kırasım geliyordu. Dün akşam forumları kurcalarken buldum. Hızı çok hızlı yaptım. 0 kasma, harika oldu.

HADİ kolay gelsin!

Düzelmezse kullandığınız temayı telefon hafızasına yükleyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AzRocK -- 19 Ağustos 2011; 14:38:16 >

• nokia c5 düşünüyorum tavsiye edermisiniz? nedir artı eksi yönleri?
    tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbsrkc06

nokia c5 düşünüyorum tavsiye edermisiniz? nedir artı eksi yönleri?
    tşk

bak dostum be telefona sosyl ağ ve internet telefonu denebilir. HSPDA mı ne yani 3g de download hızı 10.2mbps kadar çıkabiliyor
    (gsmarena). 600 saat bekleme süresi var. Şarjım normal kullanımda 3 gün gidiyor. Wifi internet kasarsam 2günü zorluyor. Müziği iyi yalnız kutudaki kulaklık az ses veriyor; sorun değil 3.5mm jak var istediğin kulaklığı tak.
    Çatlama sorunu diyorlar. Şöyle düşün 5800ın ilk çıktığındaki sorunları nasıl gittiyse bununda öyle... 2 aydır kullanıyorum bir çizik bile yok. He için rahat etmezse güzel kılıflar var.

Kamera çok iyi değil yakın çekim ve orta profesyonellikte işine yaramaz. Flaşıda yok he kamerası olsun da yeter dersen kamera işini görür.

600 Mhz ARM11 işlemcisi var (5800la aynı işlemci değil kodlar farklı,5800ın 444 Mhz (teşekkürler NomadCRY usta)) fakat RAMi her nokia telefonda olduğu gibi genele göre düşük (128 MB). Ama her şey se kasan bi cihaz değil. Vallahi benimki iyi direniyor o kadar multi taskinge(çoklu işlem) ...

Yazacaklarm bu kadar. Bak bunlarıda C5-03'ten yazıyorum. Yardımcı olmuşumdur inşallah.

Sormak istediğin sorular olursa sorabilirsin.

• Dostum 1 ay oldu c5-03 ü kullanıyorum.Öncelikle şık bir tasarımı var.İnce küçük ve zarif.İnce olmasının kötü yanı da var bataryası küçük.Şarj anca 1 gün gider ekranın ışığını tam açmışsan tabi.Yeni olduğu için biraz da fazla kurcalarsın teli anca 1 gün gider.Tasarruflu kullanırsan 3 gün de gidebilir.Kamerası idare eder ama en büyük eksikliği filaşının olmaması ve çekim tuşunun da olmaması.Resim çekmek zor oluyor anlayacağın.Gündüz dişarda güneşli bir günde ekranı görmekte zorluk çekeceksindir.Onun için gündüzleri telefonun ışığını tam açaçaksın geceleri ekran ışığını düşüreceksin.Ortalama boş bataryanın dolum süresi 2 saat.Şunuda unutma ne bataryayı tam olarak boşalt ne de tam olarak doldur.ikisi de lityum pilin ömrünü kısaltıyo.GPR si sonderece iyi.kapalı ortamlarda bile navigasyon çalışabiliyor.Telefonun sesine gelince beni tatmin etmedi.Bundan önce kullandığım nokıa 6233 ün çift hoparlölü vardı nokıanın en güçlü sese sahip telefonıu bence.Bu onun üçte biri kadar ses çıkarmıyo yine de dedimya çoğu kişiyi tatmin eder.Konuşurken sesi dışarı verirsen işte bak bu kimseyi tartmin etmez ses hem kötü hem de çok az çıkıyor.Menüler arası gezintide sıkıntı yok hızlı.Yalnız resimleri açarken biraz bekliyor.İnternet hızlı ama sık sık hafıza dolu uyarısı alırsın.Benim telefonda ayrıca bir sıkıntı var telefon bekleme konumundayken tuş kilidini açıp menülerde dolaşmaya başladığım gibi ekran morarıp kapanıyor pin kodunu istemeden tekrardan açılıyor.Hard format atmama karşı bu sıkıntı azaldı ama tamamen kurtulamadım.Bu midemi biraz bulandırdı onun haricinde güzel denilebilir telefon için.Şık tasarımı olmasa bunu alma 5800 al derdim sana ama tasarım 10 numara.Telefonla ilgili merak ettiğin bir konu olursa sorabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: neşter61

Dostum 1 ay oldu c5-03 ü kullanıyorum.Öncelikle şık bir tasarımı var.İnce küçük ve zarif.İnce olmasının kötü yanı da var bataryası küçük.Şarj anca 1 gün gider ekranın ışığını tam açmışsan tabi.Yeni olduğu için biraz da fazla kurcalarsın teli anca 1 gün gider.Tasarruflu kullanırsan 3 gün de gidebilir.Kamerası idare eder ama en büyük eksikliği filaşının olmaması ve çekim tuşunun da olmaması.Resim çekmek zor oluyor anlayacağın.Gündüz dişarda güneşli bir günde ekranı görmekte zorluk çekeceksindir.Onun için gündüzleri telefonun ışığını tam açaçaksın geceleri ekran ışığını düşüreceksin.Ortalama boş bataryanın dolum süresi 2 saat.Şunuda unutma ne bataryayı tam olarak boşalt ne de tam olarak doldur.ikisi de lityum pilin ömrünü kısaltıyo.GPR si sonderece iyi.kapalı ortamlarda bile navigasyon çalışabiliyor.Telefonun sesine gelince beni tatmin etmedi.Bundan önce kullandığım nokıa 6233 ün çift hoparlölü vardı nokıanın en güçlü sese sahip telefonıu bence.Bu onun üçte biri kadar ses çıkarmıyo yine de dedimya çoğu kişiyi tatmin eder.Konuşurken sesi dışarı verirsen işte bak bu kimseyi tartmin etmez ses hem kötü hem de çok az çıkıyor.Menüler arası gezintide sıkıntı yok hızlı.Yalnız resimleri açarken biraz bekliyor.İnternet hızlı ama sık sık hafıza dolu uyarısı alırsın.Benim telefonda ayrıca bir sıkıntı var telefon bekleme konumundayken tuş kilidini açıp menülerde dolaşmaya başladığım gibi ekran morarıp kapanıyor pin kodunu istemeden tekrardan açılıyor.Hard format atmama karşı bu sıkıntı azaldı ama tamamen kurtulamadım.Bu midemi biraz bulandırdı onun haricinde güzel denilebilir telefon için.Şık tasarımı olmasa bunu alma 5800 al derdim sana ama tasarım 10 numara.Telefonla ilgili merak ettiğin bir konu olursa sorabilirsin.

dediklerin doğru. Alacak arkadaşların bir önceliği olmalı. Multimedya istiyorlarsa buna bakmamalılar. İnternet vb. İstiyorlarsa iyi bir seçim olur. Tabi bence...

Bump: bende normal şartlarda 5800 alacaktım. Peder 500 tl fiyat görünce bir tuhaf oldu. Hakketiğinin çok üstüne satılıyo bu 5800...

• quote:

quote:

Dostum 1 ay oldu c5-03 ü kullanıyorum.Öncelikle şık bir tasarımı var.İnce küçük ve zarif.İnce olmasının kötü yanı da var bataryası küçük.Şarj anca 1 gün gider ekranın ışığını tam açmışsan tabi.Yeni olduğu için biraz da fazla kurcalarsın teli anca 1 gün gider.Tasarruflu kullanırsan 3 gün de gidebilir.Kamerası idare eder ama en büyük eksikliği filaşının olmaması ve çekim tuşunun da olmaması.Resim çekmek zor oluyor anlayacağın.Gündüz dişarda güneşli bir günde ekranı görmekte zorluk çekeceksindir.Onun için gündüzleri telefonun ışığını tam açaçaksın geceleri ekran ışığını düşüreceksin.Ortalama boş bataryanın dolum süresi 2 saat.Şunuda unutma ne bataryayı tam olarak boşalt ne de tam olarak doldur.ikisi de lityum pilin ömrünü kısaltıyo.GPR si sonderece iyi.kapalı ortamlarda bile navigasyon çalışabiliyor.Telefonun sesine gelince beni tatmin etmedi.Bundan önce kullandığım nokıa 6233 ün çift hoparlölü vardı nokıanın en güçlü sese sahip telefonıu bence.Bu onun üçte biri kadar ses çıkarmıyo yine de dedimya çoğu kişiyi tatmin eder.Konuşurken sesi dışarı verirsen işte bak bu kimseyi tartmin etmez ses hem kötü hem de çok az çıkıyor.Menüler arası gezintide sıkıntı yok hızlı.Yalnız resimleri açarken biraz bekliyor.İnternet hızlı ama sık sık hafıza dolu uyarısı alırsın.Benim telefonda ayrıca bir sıkıntı var telefon bekleme konumundayken tuş kilidini açıp menülerde dolaşmaya başladığım gibi ekran morarıp kapanıyor pin kodunu istemeden tekrardan açılıyor.Hard format atmama karşı bu sıkıntı azaldı ama tamamen kurtulamadım.Bu midemi biraz bulandırdı onun haricinde güzel denilebilir telefon için.Şık tasarımı olmasa bunu alma 5800 al derdim sana ama tasarım 10 numara.Telefonla ilgili merak ettiğin bir konu olursa sorabilirsin.

dediklerin doğru. Alacak arkadaşların bir önceliği olmalı. Multimedya istiyorlarsa buna bakmamalılar. İnternet vb. İstiyorlarsa iyi bir seçim olur. Tabi bence...

Bump: bende normal şartlarda 5800 alacaktım. Peder 500 tl fiyat görünce bir tuhaf oldu. Hakketiğinin çok üstüne satılıyo bu 5800...

Multimedya yönünden iyi sayılır.Müzik,video performansı iyi.Kamera performansı tatminkar.Dediklerinizin tam tersine internet konusunda pek iyi değil.Çünkü 128 MB'lık düşük RAM'i yüzünden cihazı kastıran sitelerde telefon pes ediyor.Ayrıca tam flash desteği yok.Youtube ve bir iki site haricinde video izlenemiyor.İnternet performansı pek iyi sayılmaz.

5800'ın alınması daha mantıklı olurdu.Ve de hak ettiği fiyatta satılıyor aslında.Sadece 40-50 lira daha düşürülebilir fiyatı ama C5-03'ten pahalı olması normal.CFW'ler ve müzik performansı sayesinde 5800 bir adım öne çıkıyor.

• Hard format attıktan sonra youtube facebook twitter gibi simgeler kayboldu.En çok da youtubeye üzüldüm güzel akışkan vidyo izliyordum.Çok aradım ama bulamadım bu simgeleri.Fikri olan var mı.
  • peki dostlar nokia x3 alınır?
    http://www.nokia.com.tr/cep-telefonlari/tum-modeller/nokia-x3
    beğendim bu x3 ü..
    nasıl sizce
  • quote:

Hard format attıktan sonra youtube facebook twitter gibi simgeler kayboldu.En çok da youtubeye üzüldüm güzel akışkan vidyo izliyordum.Çok aradım ama bulamadım bu simgeleri.Fikri olan var mı.

Hard format attığınızda telefon hafızasındaki tüm veriler silinir.
  • quote:

peki dostlar nokia x3 alınır?
    http://www.nokia.com.tr/cep-telefonlari/tum-modeller/nokia-x3
    beğendim bu x3 ü..
    nasıl sizce

X3 ile C5-03 karşılaştırılamaz bile. X3 her açıdan C5-03'ten kötü. Asla tavsiye etmiyorum. Doğru dürüst hiçbir şey yüklenemeyen Java sistemine kurulu bir telefonu almak akıl karı değil. 599 liraya C6-01 var. Müthiş özellikler gayet uygun fiyata. Mutlaka kendinizi kasıp bu telefonu almaya çalışmalısınız.

• NomadCRY tşk..
    c5 alacaktım kilitlenme yavaşlama vs. buradaki yorumlardan sonra vazgeçtim..
    c6 için tavstiyen için tşk..araştıracağım..

x3 ayarında yani o fiyata tavsiye edeceğin varmı?
    bide bu tavsiyeni alayım karar vereceğim artık..tşk..
  • quote:

NomadCRY tşk..
    c5 alacaktım kilitlenme yavaşlama vs. buradaki yorumlardan sonra vazgeçtim..
    c6 için tavstiyen için tşk..araştıracağım..

x3 ayarında yani o fiyata tavsiye edeceğin varmı?
    bide bu tavsiyeni alayım karar vereceğim artık..tşk..

C5-03 almayın falan demedim sakın yanlış anlaşılmasın.Gayet güzel telefon ama dediğim gibi üstüne biraz daha katarak çok daha iyi bir telefon alabilirsiniz.

X3 ayarında tavsiye edeceğim bir telefon yok çünkü hiçbiri günümüzde işe yaramayan cihazlar.

C6-01,Samsung Galaxy Ace,Gio bu iki modeli de tavsiye ederim.
  • ya arkadaslar bu whatsapp ı kullanan var mı aranızda sınır oldum wifi olan yerde ıletı gonderıp alabılıyorken wifi olmayan yerde gonderıp alamıyorum sızdede boyle bır sorun oldu mu
  • quote:

quote:

quote:

Multimedya yönünden iyi sayılır.Müzik,video performansı iyi.Kamera performansı tatminkar.Dediklerinizin tam tersine internet konusunda pek iyi değil.Çünkü 128 MB'lık düşük RAM'i yüzünden cihazı kastıran sitelerde telefon pes ediyor.Ayrıca tam flash desteği yok.Youtube ve bir iki site haricinde video izlenemiyor.İnternet performansı pek iyi sayılmaz.

5800'ın alınması daha mantıklı olurdu.Ve de hak ettiği fiyatta satılıyor aslında.Sadece 40-50 lira daha düşürülebilir fiyatı ama C5-03'ten pahalı olması normal.CFW'ler ve müzik performansı sayesinde 5800 bir adım öne çıkıyor.

üstad internet yönünden dediğiniz şekilde kötü evet ...

Ben 3G ve Wi-Fi performansını kastetmiştim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

üstad internet yönünden dediğiniz şekilde kötü evet ...

Ben 3G ve Wi-Fi performansını kastetmiştim.

Wi-fi ve 3G'de sıkıntı çıkarmaz.İyidir.

• Sanırım yorumlar telefonu kullanmayan arkadaslardan gelmiş, bende var kullanıyorum, şikayetler cok yersiz gerçekten
    -galeri cok yavas diyenler lütfen telefonundan v20 surumunu yuklesın ve hafıza kartını bır akıllı telefona uyacak sekılde class6 veya class10 olarak secsın, bunalrı yapınca galerı, muzık player, menuler,ses yukseklıgı acayıp derecede artıyor
    -arka kapak catladı diyenler; telefonun arka kapagı klasık nokıa gıbı kaydırmalı degıl basıt bır tırnak hareketıyle yuakrıya dogru hafıf cektıgınzıde acılıyor eger sız kaydırmak ıcın zorlarsanzı veya vay hacı yenı almışşın bı bakayım dıyen arkadaslarınız zorlarsa kapak çatlar bu nokıa sucu degıl :))
    -samsungun ust duzey modellerı hatta nokıanın bıle ust duzey modelelrı bu telefon hızına yetısemez dıgerlerı 3.6 sevıyesınde ıpone bıle 8.7 sevıyeısnde ıken bu telefonun ınternet hızı 10.2 Mgps
    -AF ve FLAS yok dıye dert yanıp bu para verılrımı dıyen arkadaslar; ben bu telı 16Gb Class10 hafıza akrtı ıle bırlıkte kvk garantılı olarak 423 Tl ye satın aldım, telefonda dıgerlerıne nazaran kat kat ozellık varlen bu fıyata bu kalıteyı alıp begenmıyorsanız kabahat sızdedır ha ılla begenmıyorum dıyorsanız gıdın flashlı AF lı aynı ozellıkte 3-5 uygulama yuklu olanı var adına ıpone4 dıyorlar 2 bın lıracık buyrun alın :))
    -artı oalrak NAVIGASYONu tek kelıem ıle mukemmelll, dahılı AGPS antenı sayesınde ucretsız seslı navıgasyoan sahıp aracınzıda cok rahatlıkla hızlı uyarılarla bır navıgasyon cıhazı olarak kullanabılrısınız, ucretsız yapmak ıcın HARITALAR-INTERNET-CEVRIMDISI ve NAVIGASYON-TRAFIK BILGISI-MANUEL yaptıgınzıda ucretsız navıgasyon oluyor:)))
    -dokunmatıgı basmıyor dıye dert yananlarda yukarıda soyledıgım surumu yuklesınler sıkıntı yok :)
    - fiyatı ozellıklerı ve ZARIF lıgı sayesınde bu telefon bence alınır, asla pışman olmazsınız

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.