Şimdi Ara

Telefonu ilk aldığımızda 12 saat şarj etmek gerekli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
88.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullanım kılavuzunda maksimum 3-4 saat şarj edin yazıyor ama aldığım yerden 12 saat şarj edin diyor doğru birşey midir?

• ewet kesinlikle ilk aldıında en az 14 saat şarj etmelisin
  • Yaw isterse 24 saat şarja bağlı tutun. Batarya dolduktan sonra telefon şarj etme olayını kesecektir. Buna göre şarj dolduktan sonra bağlı tutmanın mantığı ne?
  • ben şahsen bi 10 saat yaptım
    sonra çıkardım
    yeterlidir 10 saat
  • ben ilk aldıgımda 6 saat yaptım
  • ewet ama ,lk alındığında 10 saat ciwarı tutmak gerekiyo şarjın dolup dolmaması ile ilgisi yok
  • http://forum.donanimhaber.com/m_4473308/tm.htm sorunun cevabını burdada bulabılırsın..
  • o eskidendi eski telefonlarda bataryalar telefonla birlikte tamamen boş geliyordu o yüzden saatlerce şarjda durması gerekiyordu ama yeni tellerde bataryaların içinde elektirik oluyor yani tam boş olarak gelmiyor e doğal olarakta saatlerce şarj etmeye gerek kalmıyor
  • bugune kadar aldığım tüm telleri kutudan çıkarttığım gibi kullanıyorum. dolunca cekiyorum. 6630 var şu anda, ekran ışıkları kapalı telefonu hiç ellemessem 2.5 gun acık kalıyor. bir kere telefonu saatlerce sarj ettim, o zamanlar t28s almıştım şarja koydum sabah bir geldim telefon açılmıyor bord gitmiş garanti yenisini verdi
  • Hiçbir telefonun kullanma klavuzunda böyle birşeye rastlamadım. Yalnızca ilk 3-5 şarjı pil tam boşalınca kapalı yapın ve tamamen dolmadan şarjı sonlandırmayın deniyor genelde.
  • bu dediginize gerekk yoktur.li ion pillerin icinde bulunan devre sarjı kesecekktir pil dolduktan sonra.bahsedilen uzun süreli sarj seki 337 gibi telefonların pilleri icin gecerliydi cünkü o piller ni-cd pillerdi.artık boyle bir uygulamanın gereki yok telefoncular bunu soyluyor cünkü eski alıskanlıklarıdır.su anda neden hicibir laptop firması laptoplarının 12 saat sarj edilmesi gerektigini soylemiyor ilk kullanımda
  • pil bitmeden doldurma yeter en iyi kullanımı ozaman yapmış oluyorsun zaten dolunca kendi sarj kesiyor...
  • Piyasadaki telefonların pilleri için artık böyle birşeye gerek yok. Fakat kullanım kılavuzlarında genelde ilk şarj 3-4 saat olmalı yazıyor.
  • walla benim telefoncumda 16 saat kapalı 8 saat acık sarj diyodu ama hiç uymadım ve nokia dısındaki telefonlarımda bi sorun yasamadım!bende bi kaç ayda bir telefon degistiririm su an k750 var hiç batarya sorunu yasamadım 3-4 gün rahat gidiyo ama nokia 6600-7610-6680 gibi modellerinde 2.günü zar zor bitiriyodu
  • pil doldu mu kullanırsın, önemli nokta 5-6 kere pilin tamamn bitmesini bekleme ve öyle şarj etme
  • quote:

Orjinalden alıntı: keops

Kullanım kılavuzunda maksimum 3-4 saat şarj edin yazıyor ama aldığım yerden 12 saat şarj edin diyor doğru birşey midir?

pilin çalışma prensibini aşağı yukarı anlatayım
    _____Şimdi pilde ufak bi ram benzeri bi cihaz oluyo pilin kaç saatte dolacağını hesaplıyo tabi siz en baş 14 saat şarj ederseniz telefon bi bakıma üst sınırı 14 saat olarak algılıyor yani telefona kaç saatte dolacağını ilk siz öğretiyorsunuz pil belli seviyede boşaldığı zaman size bi uyarı gönderiyo batarya zayıf diye siz telefonu her zaman doluncaya kadar şarj etmediğiniz takdirde bir süre sonra o ram sizin tam doldurmadan kapattığınız mesela 3 saat jarj ediyorsanız alet üst sınırı 3saat olarak anlamaya başlar kullanma zamanı azalır ve batarya ondan sonra 1 gün gitmeye başlar
    umarım olay anlaşılmıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TümAmiraL -- 27 Ekim 2005, 17:26:28 >

• tom-clayn bence sallamış. yok pilin içinde ram varmışda kaç saatte dolup boşalacağını kontrol ediyormuş falan. Hangi telefonun bataryası bu? walla hiç güleceğim yoktu.
  • arkadasım ram var dememiş ram benzeri demiş yani belli baslı bilgileri belli bi zaman icin bellege alan demek bu!anladın?alay edecek bişi yok yani
    lütfen saygısızlık etmiyelim yanlıs bile olsa (ki sanmıyorum oldukca mantıklı) arkadas bilgisini bizimle paylasmmıs burası bilgi paylasım forumu
  • öyle şey olmaz, madem öyle olsa üretici firma bataryayı fabrikada en ideal seviyesine getirip piyasaya sunardı neden kullanıcıya bağlı bıraksın..
  • eğer üretici firma en ideal seviyeye getirip üreticiye sunsaydı,bu tür yanlıs seviyelendirme yüzünden olan yeni batarya satısları olmayacaktı,firma neden kazanabileceginden daha az kazansın? ;)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.