Şimdi Ara

Telefonun ilk şarzı nasıl olmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
26.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar..Bugun Turkcell kampanyasından k700i aldım.Fakat sarj konusunda net bir bilgim yok.bana bayinin soyledigi icindeki sarzı bitir ondan sonra 12 saat kadar bagla . Fakat arkadasıma da kendi telefoncusu icindeki sarjı hic ellemeden oldugu gibi sarja tak demis 12 saat kadar.arkadasımın teli su an icin minimum 3-4 gun arası gidiyomus...Yani bi sorun yok.

Sizce boyle mi yapmam gerekir.Yoksa batarya icin daha uygun bi oneriniz var mı?Tesekkur ederim...

• Telefonun ilk şarjı bence GüZEL olmalı... (böööö)
  • nasıl kullanmaya başlarsan başla ama şarjı bitmeden ikide bir şarja takma aleti..

baterinin ömrünü kısaltan bir nolu hatadır bu.. yarım boşken hemen doldurulur, zamanla kullanılmayan kısım tamamen ölür, böylece baterinin kullanım süresi kendi kendine azalır
  • Ni-Cd bataryaların özelliği değil midir o "bitmeden doldurmayın!" özelliği :) . Bildiğim kadarıyla Li-Ion bataryaların öyle bir sorunu yok.

Ne olursa olsun ilk şarjın 10-14 saat arasında olmasına dikkat edilmelidir.
  • Peki bataryanın icindeki o ilk fabrikasyon sarjı bitirdikten sonra mı ilk sarja takmalıyım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mystique

Selamlar..Bugun Turkcell kampanyasından k700i aldım.Fakat sarj konusunda net bir bilgim yok.bana bayinin soyledigi icindeki sarzı bitir ondan sonra 12 saat kadar bagla . Fakat arkadasıma da kendi telefoncusu icindeki sarjı hic ellemeden oldugu gibi sarja tak demis 12 saat kadar.arkadasımın teli su an icin minimum 3-4 gun arası gidiyomus...Yani bi sorun yok.

Sizce boyle mi yapmam gerekir.Yoksa batarya icin daha uygun bi oneriniz var mı?Tesekkur ederim...

hayırlı olsun güle güle eskit
    kaç para verdin eski telefon üstüne?_
  • bu zamana kadar aldigim tum tellerde ilk sarjlarini soylendigi gibi yapmama ragmen hicbiri kullanma klavuzlarinda yazili batarya suresinin yarisina bile ulasmadi.bir yerde yanlis yapiyoruz galiba.
  • Telefon kendiliğinden kapanıcak kadar şarjı bitir. Sonra 12-16 saat arası şarj et. Yeniden şrj bitsin yeniden 12-16 saat şarj et. Bataryan bomba gibi olur. Bir de batarya tam bitmeden şarj etmemeye çalış normal zamanlarda da.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sergen_baba

quote:

Orjinalden alıntı: Mystique

Selamlar..Bugun Turkcell kampanyasından k700i aldım.Fakat sarj konusunda net bir bilgim yok.bana bayinin soyledigi icindeki sarzı bitir ondan sonra 12 saat kadar bagla . Fakat arkadasıma da kendi telefoncusu icindeki sarjı hic ellemeden oldugu gibi sarja tak demis 12 saat kadar.arkadasımın teli su an icin minimum 3-4 gun arası gidiyomus...Yani bi sorun yok.

hayırlı olsun güle güle eskit
    kaç para verdin eski telefon üstüne?_

355 ytl fark istediler.Ben bir kısmını pesin verip kalanını taksitlendirdim...

• quote:

bu zamana kadar aldigim tum tellerde ilk sarjlarini soylendigi gibi yapmama ragmen hicbiri kullanma klavuzlarinda yazili batarya suresinin yarisina bile ulasmadi.bir yerde yanlis yapiyoruz galiba.

merak etme onlar üreticinin verdiği ortalama stand by süreleri.kullanıma göre değişir.

ayrıca li-ion pillerde belli bir şarja takma süresine gerek yok.merak etmeyin şimdiye kadar hiç bir sorun çıkmadı.
  • güle güle eskit

fiyatı iyiymiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi éfulim -- 20 Ekim 2005, 1:20:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xardas555

Ni-Cd bataryaların özelliği değil midir o "bitmeden doldurmayın!" özelliği :) . Bildiğim kadarıyla Li-Ion bataryaların öyle bir sorunu yok.

Ne olursa olsun ilk şarjın 10-14 saat arasında olmasına dikkat edilmelidir.

öyle söyleniyor ancak baterinin "ni-cd" veya "li-ion" olması farketmiyor..
    benden söylemesi
  • quote:

Orjinalden alıntı: éfulim

güle güle eskit

fiyatı iyiymiş

Teşekkür ederim...
  • Bunlar fasa fiso, ben ayda bi tel alır satar, yine alırım, hiç öyle 14 saat falan filan yapmam, onlar eskidendi, al teli, istediğin zaman tak çıkar kullan. bir pilin bilmem kac bin kez şarj ömrü var, o zamana kadar sen on kez tel değiştirmiş olursun zaten. Hem pil dediğin kaç kuruşluk şey, kasma kendini rahat ol ve zevkle kullan telini. Bu arada hayırlı olsun, iyi haberlerde kullan inşaallah...
  • İlk şarjın 4 saat olması yetiyor (K700 için).
  • birde K700i lerde telefonu ilk aldığınız 1-2 hafta içinde şarj problemi oluyor yani nasıl derseniz şarj hemen bitiyor bunun sebebi ise bataryanın yeni olması o yüzden yeni alan arkadaşlar dert etmesin ilk 2 haftadan sonra süper bi şarj performansı var telin test edilmiştir
  • arkadaşlar bu konu önceden konuşulmuştu ve gerçekten 10-15 saat sarj gerekliymiş...

Benden söylemesi...
  • ya abi yok oyle 16 saat 20 saat.kitapçıkta oyle birşey yazmıyor. 16 saat şarj edipte telefonunuza birşey olursa garanti adına hiç bir şansınız yok aslında. çünküğ kitapçıga uymadınız. nokianın kitapçıklarda ne diyor. telefonunuzu ilk 2-3 defa tam doldurup tam boşaltınki batarya yerine gelsin.

kitapçıkta ne derse o.

ya ilk teller çıktıgında dogrudur belki ama az yenileyin kendinizi. teknoloji degişiyor bu batarya şarj olayını değiştiremedik. aynı amd işlemciler yanıyomuş gibi. hala 5 sene oncede kaldı kafalar neyseki artık atlattık baya o fikri.
  • quote:

Orjinalden alıntı: IRFUN4EVER

ya abi yok oyle 16 saat 20 saat.kitapçıkta oyle birşey yazmıyor. 16 saat şarj edipte telefonunuza birşey olursa garanti adına hiç bir şansınız yok aslında. çünküğ kitapçıga uymadınız. nokianın kitapçıklarda ne diyor. telefonunuzu ilk 2-3 defa tam doldurup tam boşaltınki batarya yerine gelsin.

kitapçıkta ne derse o.

ya ilk teller çıktıgında dogrudur belki ama az yenileyin kendinizi. teknoloji degişiyor bu batarya şarj olayını değiştiremedik. aynı amd işlemciler yanıyomuş gibi. hala 5 sene oncede kaldı kafalar neyseki artık atlattık baya o fikri.

Abi aslında öyle ama bi kere telsiz telefon almıştık... kutusunda kocaman 24 saat sarj edin yazıyodu....

Telefonu taktım sarja 3-4 saat sonra şarjı kesti... Ama 24 saat yazıyodu...

• ok abi öyle kitapçıkta ne diyorsa o kendi kafamıza iş yapmayalim. nokianınkinde bataryanızı ilk kullanmaya başladığınızda 2-3 defa tam boşaltıp tam doldurun diyordu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.