Şimdi Ara

canon sx130 kullanıcıları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.675
Cevap
20
Favori
240.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar.canon sx130 is kullanıcılarını bu sayfada yorumlarını ve paylaşımlarını bekliyoruz

• CANON SX130 IS

canon sx130 kullanıcıları

Ürünün Teknik Özellikleri
    GÖRÜNTÜ SENSÖRÜ
    Türü 1/2,3 tipi CCD
    Etkin Piksel Yaklaşık 12,1M
    Effective / Total Pixels Ana Renk

GÖRÜNTÜ İŞLEMCİSİ
    Türü iSAPS teknolojisine sahip DIGIC 4

LENS
    Odak Uzaklığı 5,0 - 60,0 mm (35mm eşdeğeri: 28 – 336mm)
    Zoom Optik 12x. Dijital Yaklaşık 4x (Dijital Tele Dönüştürücü ile Yaklaşık 1,4x veya 2,3x ve Güvenli Zoom¹). Birlikte Yaklaşık 40x
    Maksimum f/sayısı f/3,4 - f/5,6
    Yapı 9 grupta 11 öğe (1 UD lens, 1 çift taraflı küresel olmayan lens)
    Görüntü Sabitleme Evet (lens kaydırmalı tip), 3 kademeli

ODAKLAMA
    Türü TTL
    AF Sistemi/ Noktaları Yüz Tespiti, 1 noktalı AF (merkeze sabit veya Yüz Seçme ve Atlama)
    AF Modları Tek, Sürekli, Servo AF¹
    AF Nokta Seçimi Boyut (Normal, Küçük)
    AF Kilidi Seçilebilir Açık/Kapalı
    AF Yardımcı Işın Evet
    Manual Focus Evet
    En Kısa Odaklama Mesafesi Makroda lensin ön tarafından 1cm (G)

POZLAMA DENETİMİ
    Ölçüm modları Değerlendirmeli (merkez veya Yüz Tespiti AF karesiyle bağlantılı), Merkez ağırlıklı ortalama, Nokta (merkez)
    AE Kilidi Seçilebilir Açık/Kapalı
    Pozlama Telafisi 1/3 kademeli olarak +/- 2 EV.
    Geliştirilmiş otomatik dinamik aralık düzeltme için i-Contrast
    ISO hassasiyeti* OTOMATİK, 80, 100, 200, 400, 800, 1600

DEKLANŞÖR
    Hız 1 - 1/2500 saniye (fabrika varsayılanı)
    15 - 1/2500 saniye (toplam aralık – çekim moduna göre değişir)

BEYAZ AYARI
    Türü TTL
    Ayarlar Otomatik (Yüz Tespiti WB içerir), Gün Işığı, Bulutlu, Tungsten, Floresan, Floresan H, Özel

LCD MONİTÖR
    Monitör 7,5 cm (3,0”) TFT, Yaklaşık 230.000 nokta
    Kapsam Yaklaşık %100
    Parlaklık Beş düzeyden birine ayarlanabilir

FLAŞ
    Modlar Otomatik, Manuel Flaş Açık/Kapalı
    Yavaş Senkronizasyon Hızı Evet. En yüksek hız 1/2000 sn.
    Kırmızı Göz Düzeltme Evet
    Flaş Pozlama Telafisi 1/3 kademeli olarak +/- 2 EV. Yüz Tespiti FE. Güvenli FE.
    Flaş Pozlama Kilidi Evet
    Manual Power Adjustment Dahili flaşla 3 seviye
    Yerleşik Flaş Menzili 50 cm – 3,0 m (W) / 1,0 m – 2,0 m (T)
    Harici Flaş Canon Yüksek Güçlü Flaşı HF-DC1

ÇEKİM
    Modlar Otomatik*, Programlı AE, Enstantane öncelikli AE, Diyafram öncelikli AE, Manuel, Kolay, Portre, Manzara, Çocuklar ve Hayvanlar, SCN (Akıllı Obtüratör (Kendinden Zamanlı Gülümseme, Göz Kırpma, Kendinden Zamanlı Yüz Özelliği), Düşük Işık (2,0 MP), Muhteşem Canlılık, Poster Etkisi, Renk Atama, Renk Değiştirme, Balık Gözü Efekti, Minyatür Efekti, Kumsal, Yeşillik, Kar, Havai Fişek), Film.
    *Sahne Tespiti Teknolojisi ve Hareket Tespiti Teknolojisi ile
    Fotoğraf Efektleri Renklerim (Renklerim Kapalı, Canlı, Doğal, Sepya, Siyah-Beyaz, Pozitif Film, Açık Cilt Tonu, Koyu Cilt Tonu, Canlı Mavi, Canlı Yeşil, Canlı Kırmızı, Özel Renk)
    Sürücü modları Tek, Sürekli, Otomatik Zamanlayıcı
    Sürekli Çekim Yaklaşık 1,0 çekim/sn¹, AF: Yaklaşık 0,6 çekim/sn¹ (hafıza kartı doluncaya kadar) ²

KAYIT PİKSELLERİ / SIKIŞTIRMA
    Görüntü Boyutu (L) 4000 x 3000, (M1) 2816 x 2112, (M2) 1600 x 1200, (S) 640 x 480, (W) 4000 x 2248.
    İzleme modunda yeniden boyutlandırma (M2, S, 320 x 240)
    Sıkıştırma Yüksek, Normal
    Filmler (HD) 1280 x 720, 30 kare/sn, (B)640 x 480, 30 kare/sn, (O)320 x 240, 30 kare/sn
    Minyatür Etkisi (HD, L) 6 kare/sn, 3 kare/sn, 1,5 kare/sn
    Film Uzunluğu (HD) En çok 4 GB veya 10 dk 00 sn ¹
    (B ve O) En çok 4 GB veya 1 saat²

DOSYA TÜRLERİ
    Fotoğraf Türü JPEG sıkıştırma, (Exif 2.3 [Exif Print] uyumlu) / Kamera Dosya sistemi için Tasarlama kuralı, Dijital Yazdırma Formatı [DPOF] Sürüm 1.1 uyumlu
    Filmler MOV [H.264 + Doğrusal PCM (stereo)]

DOĞRUDAN BASKI
    Canon Yazıcılar Canon SELPHY Kompakt Foto Yazıcılar ve PictBridge desteğine sahip Canon Inkjet Yazıcılar (Vesikalık Fotoğraf Baskısı, Sabit Boyutlu Baskı ve Film baskısı sadece SELPHY CP ve ES yazıcılarda desteklenir)
    PictBridge Evet

DİĞER ÖZELLİKLER
    Kırmızı Göz Düzeltme Evet, çekim ve izleme sırasında
    My Camera / My Menu Başlangıç resmi ve kamera sesleri özelleştirilebilir
    My Category Resim etiketleme özelliği
    Akıllı Yön Sensörü Evet
    Histogram Evet
    Oynatım Zoom'u Yaklaşık 2x - 10x
    Otomatik Zamanlayıcı Yaklaşık 2 veya 10 saniye ya da Özel
    Menü Dilleri İngilizce, Almanca, Fransızca, Felemenkçe, Danca, Fince, İtalyanca, Norveççe, İsveççe, İspanyolca, Çince (basitleştirilmiş), Çince (geleneksel), Japonca, Rusça, Portekizce, Korece, Yunanca, Lehçe, Çekçe, Macarca, Türkçe, Tayca, Arapça, Ukraynaca, Romence, Farsça

ARABİRİM
    Bilgisayar Yüksek Hızlı USB (MTP, PTP) özel konektör (Mini-B uyumlu)
    Diğer A/V çıkış, özel stereo konektör (PAL/NTSC)

HAFIZA KARTI
    Türü SD, SDHC, SDXC, MMC, MMCplus, HCMMCplus

DESTEKLENEN İŞLETİM SİSTEMLERİ
    PC ve Macintosh Windows 7/ Vista SP1-2/ XP SP3
    Mac OS X v10.4 - 10.6

YAZILIM
    İnceleme ve Yazdırma ZoomBrowser EX / ImageBrowser
    Diğer PhotoStitch

GÜÇ KAYNAĞI
    Piller 2x AA boyutunda Alkalin veya Ni-MH Pil (NB-3AH) (Alkalin piller birlikte verilir)
    Pil ömrü Yaklaşık 130 çekim (birlikte verilen pillerle)¹
    Yaklaşık 370 çekim (isteğe bağlı Canon NB-3AH pillerle)¹
    Yaklaşık 420 dk. izleme (birlikte verilen pillerle)
    Yaklaşık 540 dk. izleme (Canon NB-3AH pillerle)
    A/C Güç Kaynağı İsteğe bağlı, AC Adaptör Kiti ACK800

AKSESUARLAR
    Cases / Straps Yumuşak Kılıf DCC-750
    Flaş Yüksek Güçlü Flaş HF-DC1
    Güç Kaynağı ve Pil Şarj Cihazları AC Adaptör Kiti ACK800, Pil Şarj Kiti CBK4-300, Ni-MH Piller NB-3AH

FİZİKSEL ÖZELLİKLER
    Çalışma Ortamı 0 - 40 °C, 10 - nem %90
    Boyutlar (GxYxD) 113,3 x 73,2 x 45,8 mm
    Ağırlık Yaklaşık 308 g (pil/piller ve hafıza kartı ile birlikte)

Zoom
    ¹ Seçilen resim boyutuna bağlıdır.

AF Modları
    ¹ Bazı ayarlar kullanılabilirliği sınırlayabilir.

Sürekli Çekim
    ¹ Flaşın patlamadığı durumlarda.
    ² Hafıza kartı hızına/kapasitesine/sıkıştırma ayarına bağlıdır.

Film Uzunluğu
    ¹ Maksimum kayıt süresi için gereken Hız Sınıfı hafıza kartları şunlardır: 1280 x 720, 30 kare/sn Hız Sınıfı 4 veya üstü. 1920 x 1080, 30 kare/sn Hız Sınıfı 6
    ² Hafıza kartı hızına/kapasitesine/sıkıştırma ayarına bağlıdır.

Çalışma Ortamı
    ¹ 0 – 35 °C, NB-3AH kullanıldığında

* Standart Çıkış Hassasiyeti / Önerilen Pozlama Endeksi.

Dijital fotoğraf makineleri için ISO hız oranlarının saptanmasına ve bildirimine ilişkin yöntemi belirleyen ISO 12232:2006'ya göre (20 Nisan 2006).

Aksi belirtilmediği sürece tüm veriler Canon'un standart test yöntemlerine (CIPA Standartlarına uygun) dayanmaktadır.

aracılığıyla 720p HD kalitesinde video görüntü kaydedilebiliyor. Canon PowerShot SX130 IS dijital fotoğraf makinesi ile çekilen fotoğraf ve video görüntüler SD, SDHC veya SDXC hafıza kartlarına kaydedilebiliyor.

• Kullanan kişi sayısı yok denecek kadar az :) Neden böyle acaba.. :) Makinamı yeni sipariş ettim 3-5 güne elime geçer. Foto eklemeyi planlıyorum..
  • Selam,

Bu kamera Eylül ayında çıktı piyasaya, o yüzden çok fazla kullanıcıya ulaşamamış olabilir.

Ben de yeni sipariş verdim, 15 güne kadar yurtdışından bir arkadaşım getirecek. Yorumlarımı o zaman yazacağım.

Bu arada 32 GB SDHC kart almayı düşünüyorum. Kartın hızı hakkında ne tavsiye edebilirsiniz?
  • Bende 4gb lık kart aldım yanında. Ürün geldiğinde bide yeni bi pil almayı düşünüyorum. Kararsız kaldım GP almayı düşünüyordum ama kimileri o piller berbat diyor kimileri çok kaliteli pil diyor kafam karışmış durumda :)
  • Varta pilleri tavsiye ederim, daha önce kullandım hiç sorunsuz. Eski deneyimlere dayanarak dün Teknosa'dan 46 TL'ye şarj cihazı ile birlikte 4 adet NiMH 2500 amper pil aldım ama henüz kullanma şansım olmadı.
  • Hocam bu makina özellik olarak SX120 is den üstte oluyor demi. Bu seri 100 110 120 130 diye devam ediyor sanırım?

Eğer öyleyse Sx120is ile aralarındaki kayda değer farklar nelerdir?

Bİlgilendirirseniz sevinirim :)
  • flashlı çekimlerde flash bölümü kendi kendine açılmıyormuş öyle duydum, elle açmak lazımmış bu doğru mudur?
  • Ben de bugün itibariyle sx130 uma kavuştum. Gitti gidiyordan indirimle birlikte 358 e falan geldi. Yakında çekimlerimi paylaşmaya başlarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemre_gumus

Hocam bu makina özellik olarak SX120 is den üstte oluyor demi Eğer öyleyse Sx120is ile aralarındaki kayda değer farklar nelerdir?

SX120 10MP, SX130 12MP. İlkinde 10x zoom varken diğerinde 12x zoom var. SX120'de rastlanan bir takım bugların bu makinada düzeltildiği söyleniyor. Ayrıca SX130'da HD video çekimi yapabilme özelliği var.

Selamlar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: VooDoo

flashlı çekimlerde flash bölümü kendi kendine açılmıyormuş öyle duydum, elle açmak lazımmış bu doğru mudur?

Doğrudur, makinanın eksilerinden bir olarak görülüyor bu. Ayrıca pil tüketiminin biraz yüksek olduğu söyleniyor, yani muhakkak NiMH pil kullanılması tavsiye ediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayfam

Ben de bugün itibariyle sx130 uma kavuştum. Gitti gidiyordan indirimle birlikte 358 e falan geldi. Yakında çekimlerimi paylaşmaya başlarım...

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. :)

Çekimlerinizi bu konu üzerinden paylaşmanızı bekliyoruz sabırsızlıkla. :) Makinayı nasıl buldunuz ilk izlenimleriniz nelerdir acaba? Eksileri Artıları nelerdir?

HD video çekimine ait bir video :http://www.youtube.com/watch?v=zpoJAXTAP58

Buyrun farkı siz görün çok kaliteli çekiyor bence. (720p de izleyin) + olarak bi o kadar zoom da cabası.. :))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theceg -- 2 Aralık 2010; 11:59:52 >
  • canon sx130 un sx120 ye göre en kaydadeğer farkı 28 mm geniş açı olması. canon sx120 de 35 mm idi. daha sonra video ya önem verenler için hd ( 1280*720) kayıt olması. 10x den 12x' e çıkması 10 mpixelden 12 mpixele artması cok önemli değişiklikler değil. yinede sx120 fiyatına sx130 piyasada bulunabilmesi bi baska tercih sebebi. kalem pil kullanması bence daha mantıklı. gp marka 2700 Mah 4lü pil ve şarj takımı alırsanız (35tl ye 8 saat de dolduran bulunabılıyor) yedek piliniz de olmus olur kı en kotu ıhtımalle olmadık yerde pilinizin bittiği durumlarda marketten alacagınız alkalin 2 adet pille acil cekımlerınıze kaldıgınız yerden devam edebılırsınız.
  • Ebayde SX120 için Lens Adaptör görmüştüm. Objektife takıp ucuna filtre takılabiliyormuş. Aynı şey Sx130 içinde geçerli oalbilir mi acaba? Eğer oluyorsa bence güzel birşey.
  • Merhaba,

Deneyeniniz var mi video cekerken flashi devamli acik birakabiliyor muyuz bu kamerayla?
  • arkadaşlar ben bu makinayı ekim başında aldım.makina 10 numara diyebilirim.yeni olduğu için henüz kimse bilmiyor.fz35/38 hx-1 sd4500 nikon s8100 wx-5 gibi makinalardan kat kat daha iyi çekim yapıyor.
    kendinizdehttp://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
    buradan dilediğiniz makinayla kıyaslama yapabilirsiniz.hatta g10-11-12 lx3 lx5 kalitesinde hatta aynı hatta bazı yerlerde daha iyi sonuçlar veriyor.flaşha kendinizin karar vermesi ve aa tipi pillerle çalışması manuel ayarlamalarda mükemmele yakın görüntü kalitesi bence artıları.size tavsiyem gp reycko panasonic infinium yada sanyo enelop pillerden 4 adet almanız.bende rycko var ve memnunum ama energizer 2450 nimh daha uzun çekim yapıyor.kameranın bence tek eksi yanı saniyede sadece tek kare resim çekmesi.inanmayacaksınız ama eşim bu kameraya aşık oldu.

http://forum.donanimhaber.com/m_44173915/mpage_1/f_/key_sx130//tm.htm#44552694 burada örnek çektiğim resimler var ve dahada ekleyeceğim

alacak arkadaşlar hiç çekinmeden alabilir.bizamerikadayızda şuan çok ucuz 360 tl civarı....yada hayyama girişte sağdaki fotoğrafçıda garantili faturalı 580 tl

• Hocam sizlerdede iç mekanda özellikle karanlıkda lcd ekranda görüntünün yavaşlaması kumlanma olması oluyor mu? Ve makina sağ sola çevirdiğimde odaklama yapıyor kendisi sizdede oluyor mu bu
  • Video çekiminde süre kısıtlaması var mı?

iyi çalışmalar..
  • Hocam 4gb lık kartım var 20 dk lık HD kayıt etmeme izin veriyor. Sanıyorum ki Kartın boyutu arttıkça sürede artacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemre_gumus

Hocam 4gb lık kartım var 20 dk lık HD kayıt etmeme izin veriyor. Sanıyorum ki Kartın boyutu arttıkça sürede artacaktır.

Bazı makinalar sınırlı bir süre çekiyorlar biliyorsunuz. 1.5 dk. 4 dk. gibi.. Tek seferde 20 dk. çekim yapsa bile oldukça yeterli bir süre. Bu modeli alışveriş listeme aldım. Özellikle HD çekim yapan bir kamera almak istiyorum bu sefer. Şu an kullanmakta olduğum Canon A520 oldukça iyi ancak HD çekimi yok..
    Cevabınız için teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.