Şimdi Ara

canon sx130 kullanıcıları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.675
Cevap
20
Favori
240.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu makine ile portre çekimlerinde arkaplanı flulaştırmak için nasıl bir yol izlemeliyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayfam -- 5 Ocak 2011; 19:16:05 >
  • @Sayfam
    diyafram oncelikli modda çekim yapmalısın. Deklanşöre yarım basıp döndürme tekerleğinde sola tıklarsan manuel focus açılır ve ordan ayarlamanı yaparsın ve diyaframıda en küçük değere getirirsen (F3.4 en küçük değer) İstediğin şeyi yapabilirsin fakat uğraşmak gerek. Çok fazla verim alacağını sanmıyorum 50 mm 1.4 1.8 lensler gibi yüz kısmı net arka kısımda bokehler oluşturmak. Yapılabilir fakat çok uğraştım beceremedim :)))

@Balun12
    Hocam yeni bir konu açılabilir aslında burdaki konu çok dağınık baştan savma gibi :) Bir güzelde imza hazırladıkmı hem makinamız tanınır ( Ki tanınması gerekiyor kullanıcı sayısı çok az) Hemde daha çok fotoğraf görme yorumlama imkanımız olur diye düşünüyorum..

iyi geceler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayfam

Bu makine ile portre çakimlerinde arkaplanı flulaştırmak için nasıl bir yol izlemeliyiz?

bu arkadaş ile aynı beklenti içindeyiz .. bu şekilde bi resim ekleyebilecek olan varmı .. örnek resimlerde de yok...
  • bi kac fotoğraf daha

canon sx130 kullanıcıları

•  canon sx130 kullanıcıları
  • Firstafa hocam çok uğraşmama rağmen makinamızla yapamadım bunu. Tam manuel ayarlarda mı cektin yoksa AV?

Genel olarak enstantene diyafram ayarlarını fokali söyleyebilirmisin?
  • arkadaşlar bi sorum daha vardı . ürün elinize aldığinizda kalitesi nasıl . " kaliteli bir kasası varmı " piyasada siyah ve gümüş renkte olanı var ben siyah olanı almayı düşünüyorum sizin sahip olduğunuz makinalar nasıl .. kütahya da sadece bu gibi makinaları test edebileceğim yer teknosa , oradada maalesef bu ürün yok..
  • Elimde siyahı mevcut. Kasa kalitesi bilemiyorum sıradan kompakt makinalar gibi değil fakat ergonomikliği kişiden kişiye değişir bende ele çok rahat oturuyor herhangi bir sorun yok yani.
  • bence kasası henüz düşürüp denemesemde :) gayet kaliteli fakat ele oturması iyi değil sonucta küçük bir makina 2 parmakla tutuyoruz.

bir kac resim daha

• quote:

Orijinalden alıntı: claasss

bence kasası henüz düşürüp denemesemde :)

rica etsem şöyle bir iki defa en azında birbuçuk metreden yere bırakıvarseniz...

bu arada eklediğiniz resimlerde değerlendirme açısandan iyi oldu..

sorularıma verdiğiniz cevaplardan dolayı teşekkür ediyorum hepinize. son kararım bı makinadan alıyorum. bizamerikadayız.com da 350 tl civarı gg. de 380 tl civarında .zaman zaman anlık indirimler yapıyorlar gg de. %5 -%10 gibi . benim niyetim o indirimleri yakalayıp gg üzerinden amerikadan getirteceğim..
    satın aldıktan sonra gerek yorumlarımı gerek resimlerimi eklerim inşallah.
    e artık canon 550d hevesimi daha sobraya ertelemem gerekecek...

• Arkadaşlar Merhaba

Dün Canon sx130 is aldım , inanılmaz bir makıina . Harika fotoğraflar ve videolar çektim.A'dan Z'ye herşeyiyle mükemmel bir makina. Fakat sizlerden pil konusunda yardım almak istedim.Çünkü cihazın içerisine takmış olduğum Maxell marka kullan-at pilleri hiç acımadan , kısa bir sürede bitirdi :) . Şimdi şarj edilebilir pil almaya karar verdim.

Bana hangi marka , hangi değerlerde (mAH ) pilleri önerirsiniz ?
  • ataba at 908 şarj cihazı ve varta 2700 pil öneriyorum..Yüzlerce fotoğraf ve video çektim 1 ay oldu hala ilk şarjı bitmedi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayfam -- 11 Ocak 2011; 18:09:41 >
  • @sayfam eğer cok az fotoğraf cekmiyorsanız bundan sonraki alacağım ilk pil varta olucak :) ben duracell in 2650mAh lık pillerini kullanıyorum (imax b6 ile sarj ediyorum yeni cihaza para veremedim :)) flash/flashsız 140-170 cekim yapıyorum. 3 liralık alkalinlerin yaklasık 4 katı gidiyor burdan hesaplayabilirsiniz.
  • 2500 Mah Sony pil kullanıyorum 200 e yakın flaşlı flaşsız + video çekimi yapıyorum.
  • Forumlarda okuduğum kadarıyla cihazların genel problemi diyenleride gördüm , ama anlaşılan asıl problem pillerdenmiş. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum ve hemen 2700 mAH ' lık iyi bir marka pil almaya gidiyorum .. =)
  • Merhaba arkadaşlar, akşam ev içerisinde çekilmiş resimleriniz varsa ekleyebilirmisiniz. Noise görmek için.
  • ev içinde biraz noise var fakat başka bir makine ile karşılaştıramayacağım için kesin bir şey söylemek doğru olmaz.
    isterseniz cekim şartlarını söyleyin ben bu aksam ceker eklerim(flashlı/flashsız ışık rengi vb.)

• @Firstafa

Hocam yolladığın portre fotoğrafında arka planı flu bırakmışsın çok uğraştım ama yapamadım. Nasıl bi yöntem izlemeliyiz?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.