Şimdi Ara

Mitsubishi'den 120Hz IPS panel kullanan 23-inç boyutunda LED backlit monitör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
8.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Japon elektronik üreticisi Mitsubishi, 23-inç boyutundaki yeni monitörünü duyurdu. MDT231WG model adını taşıyan geniş ekran formundaki yeni monitör, 120Hz IPS panel kullanıyor ve LED backlit teknolojisini esas alıyor. 3D görüntüleme desteği sunuor ve GIGA Clear II imaj motoruna sahip olan monitör, entegre TV alıcısına da sahip.

Mitsubishi tarafından açıklanan teknik özellik bilgilerine göre 5.5ms tepki süresi, 5000:1 karşıtlık oranı ve 350 cd/m2 parlaklık seviyesi ile gelen monitör, görüntü aktarımı için çift HDMI, D-Sub ve DVI ile birlikte S-Video ve optik portları üzerinde barındırıyor. 3 Watt gücünde iki hoparlör ve 5 Watt subwoofer'a sahip monitör, ön-siparişe sunulmuş durumda.

Mitsubishi MDT231WG'nin Japonya'daki ön-sipariş fiyati 1414 dolar olarak belirtiliyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Mitsubishi'den 120Hz IPS panel kullanan 23-inç monitör

• "Mitsubishi MDT231WG'nin Japonya'daki ön-sipariş fiyati 1414 dolar olarak belirtiliyor. " bende gözlerinizden öpüyorum. Krdeşim biraz daha uygun fiyat yapsana insan kullanacak bunu
  • Her kullanıcının kullanmak istedigi bekledigi özellikler Mitsubishi MDT231WG modelinde var başlangıcı Mitsubishi yaptı diger markaların cıkmasıyla fiyatı alınacak sevide olması icin 1 yıl veya daha fazla sürebilir zamanla görücez
  • 1 yıl ??

Bkz."SSD"
  • Bu HZ baya önemli herhalde standart olarak 60-75 hz de normalde. 100 ve üstü monitörler baya pahalı oluyor. Yüksek hz göz içinde iyi sanırım. özellişkle 85 veya daha yüksekse güzel oluyor. Diğer değerler artık standart hale geldi kontrast, parlaklık falan yalan oldu :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerista -- 17 Kasım 2010; 11:12:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerista

Bu HZ baya önemli herhalde standart olarak 60-75 hz de normalde. 100 ve üstü monitörler baya pahalı oluyor. Yüksek hz göz içinde iyi sanırım. özellişkle 85 veya daha yüksekse güzel oluyor. Diğer değerler artık standart hale geldi kontrast, parlaklık falan yalan oldu :

CRT (tüplü) monitörlerde tazeleme oranının yüksekliği çok etkili oluyordu. Lcd lerde bu etki biraz azaldı. Tabiki herzaman yüksek hz oranları daha iyidir. Ama burada 120hz olması süper kaliteli oluşundan değil, 3d desteği sunabilmesinin bir gerekliliğidir. 3d sunumlarda her iki göz için ayrı ayrı tarama yaptığını düşünürsek bu oran ikiye bölünüyor ve 60hz e denk geliyor ve bu standart olan değerdir.
  • Mükemmel özellikler.. 120Hz ve ips panel sanırım bir ilk.. artı 350cd çok iyi bir değer.. fiyat ise bu monitör için mükemmel.. ben çok daha pahalı olur diye düşündüm haberi okurken ama oldukça iyi.. sanırım led aydınlatma olması fiyatı düşürmüş... mükemmel bir monitör ama Türkiyeye gelmez ki meret..
  • çok iyi bir monitör ancak 5.5ms olması mümkün değil gibi geldi bana GTG olaraktır sanırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist
    Mükemmel özellikler.. 120Hz ve ips panel sanırım bir ilk.. artı 350cd çok iyi bir değer.. fiyat ise bu monitör için mükemmel.. ben çok daha pahalı olur diye düşündüm haberi okurken ama oldukça iyi.. sanırım led aydınlatma olması fiyatı düşürmüş... mükemmel bir monitör ama Türkiyeye gelmez ki meret..

3D özelliğini yiyeyim. 1414$ a gider kendime kralllar gibi Panasonic P42GW20 13.Nesil NeoPDP 1500cd 0,001ms. 42" Plazma alırım. Hiç olmazsa kontrastı da gerçek. Siyah gerçekten siyah.

1414$ bizde 2450 lira yapıyor. Dediğim NeoPDP Plazma 2100 lira falan. Hem de 13. nesil. Wireless ından tut Internet TV sine hatta içerisinde HD Uydu Receiver bile var. Bence ben onu alırım. 3D yi ne yapacağım. Gözlerim sağlam kalsın...

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

quote:

Mükemmel özellikler.. 120Hz ve ips panel sanırım bir ilk.. artı 350cd çok iyi bir değer.. fiyat ise bu monitör için mükemmel.. ben çok daha pahalı olur diye düşündüm haberi okurken ama oldukça iyi.. sanırım led aydınlatma olması fiyatı düşürmüş... mükemmel bir monitör ama Türkiyeye gelmez ki meret..

3D özelliğini yiyeyim. 1414$ a gider kendime kralllar gibi Panasonic P42GW20 13.Nesil NeoPDP 1500cd 0,001ms. 42" Plazma alırım. Hiç olmazsa kontrastı da gerçek. Siyah gerçekten siyah.

1414$ bizde 2450 lira yapıyor. Dediğim NeoPDP Plazma 2100 lira falan. Hem de 13. nesil. Wireless ından tut Internet TV sine hatta içerisinde HD Uydu Receiver bile var. Bence ben onu alırım. 3D yi ne yapacağım. Gözlerim sağlam kalsın...

Acikcasi 3D icin bence 120Hz yetersiz o yuzden bu LED 120Hz 2d olarak kullanilir.5.5ms ise bir ips panel icin cok cok iyi bir deger.LED olmasida ayri bir avantaj ama burada en onemli kriter belirtilmemis bu LED aRGB nin yuzde kacini gosterebiliyor benim ozellikle merak ettigim bilgi bu.Fiyat ilk cikis fiyati olarak pahali gelebilir cogu kisiye ama 1 yil icinde ciddi bir dusus gosterecekdir.TR ye gelme ihtimali ise yok gibi birsey zaten sayili 120Hz lcd geliyorken bu monitoru getireceklerini hic sanmiyorum.

• quote:

quote:

Arkadaşım zaten 3D olmasa bile o ips panel monitörler o fiyata satılıyor!!!!! fiyatı uçuran 3d özelliği değil artı ips ilk gördüğüm 3d monitör..

bknz:ips panel monitörler...!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 18 Kasım 2010; 0:33:20 >

• forumda panel tiplerinden bihaber kullanıcıların olması yanlış yorumları görmemize yol açıyor.

ips panel için 1400$ gayet normal nir fiyattır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavizaman
    forumda panel tiplerinden bihaber kullanıcıların olması yanlış yorumları görmemize yol açıyor.
    ips panel için 1400$ gayet normal nir fiyattır.

Haklısın bilgisizliğimden öyle konuşuyorum. Cahilliğime ver.

quote:

Arkadaşım zaten 3D olmasa bile o ips panel monitörler o fiyata satılıyor!!!!! fiyatı uçuran 3d özelliği değil artı ips ilk gördüğüm 3d monitör..

Yaa Batuist. Beni iyi kötü tanıyorsun. Forumlarda yazdığım mesajları da görüyorsun. Ben de seninkileri görüyürum ve seni biliyorum. En azından birbirimizi tanıyoruz kullanıcı olarak.

Bari sen yapma.

Birşey yazdıysam bir bildiğim vardır. Tartışmamak için uzatmayacağım. Hayırlı bayramlar herkese..

• quote:

quote:

Yaa Batuist. Beni iyi kötü tanıyorsun. Forumlarda yazdığım mesajları da görüyorsun. Ben de seninkileri görüyürum ve seni biliyorum. En azından birbirimizi tanıyoruz kullanıcı olarak.

Bari sen yapma.

Birşey yazdıysam bir bildiğim vardır. Tartışmamak için uzatmayacağım. Hayırlı bayramlar herkese..

bak burda sana hak veriyorum.. seni yazdıklarından tanıdığım kadarıyla bu yazını ben sana yakıştıramadım.. sanırım bir karışıklık oldu.. senin bahsettiğin monitörle bunu kıyaslayamazsın ama bunu yaptığın için tuhafıma gitti.. neyse forumda birbirimize girmek istemeyeceğim biri olduğun için fazla uzatmıyorum

• ips panelli bütün monitörlerin fiyatları bu aralıkta. 8-bit lik (eski teknoloji) s-ips ve yenisi h-ips paneller bilgisayar dükkanlarının 6 bitlik alt seviye monitrleri satarken söylediğinin aksine gerçek 16 milyon rengi gösterebilme özelliğine sahiptirki bu oyuncular için hiç bir anlam taşımaz. aksine bu tür panellerin tepki hızları (hep duyduğumuz 2ms, 5 ms gibi değerler) 6-bitlik alt seviye monitörlere göre çok daha düşüktür. rahat film seyredilemez, hızlı sahnelerde rahatsızlık verecek derecede izler görünür. Bu paneller profesyonel grafik kullanımına göre üretilen modellerdirki (bu monitrü aldıktan sonra birde kalibrasyon aleti alarak kalibre edilmesi gereklidir) sizin için RGB değerlerinde 255 beyazla 254 grisi arasındaki farkı görmenin bir anlamı yoksa bu panele sahip bir monitör almanızında bir okadar anlamı yoktur... profesyonel ekran kartlarının daha düşük özelliklere sahip olmasına rağmen kendisinden çok daha marifetli ve güçlü oyun ekran kartlarından 500-1000 dolar daha pahallıya satılması durumuyla aynı durum bu. fiyata tepki vermek yerine ihtiyacınızı belirleyip ona göre kendinize uygun seçim yapmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri
    ips panelli bütün monitörlerin fiyatları bu aralıkta. 8-bit lik (eski teknoloji) s-ips ve yenisi h-ips paneller bilgisayar dükkanlarının 6 bitlik alt seviye monitrleri satarken söylediğinin aksine gerçek 16 milyon rengi gösterebilme özelliğine sahiptirki bu oyuncular için hiç bir anlam taşımaz. aksine bu tür panellerin tepki hızları (hep duyduğumuz 2ms, 5 ms gibi değerler) 6-bitlik alt seviye monitörlere göre çok daha düşüktür. rahat film seyredilemez, hızlı sahnelerde rahatsızlık verecek derecede izler görünür. Bu paneller profesyonel grafik kullanımına göre üretilen modellerdirki (bu monitrü aldıktan sonra birde kalibrasyon aleti alarak kalibre edilmesi gereklidir) sizin için RGB değerlerinde 255 beyazla 254 grisi arasındaki farkı görmenin bir anlamı yoksa bu panele sahip bir monitör almanızında bir okadar anlamı yoktur... profesyonel ekran kartlarının daha düşük özelliklere sahip olmasına rağmen kendisinden çok daha marifetli ve güçlü oyun ekran kartlarından 500-1000 dolar daha pahallıya satılması durumuyla aynı durum bu. fiyata tepki vermek yerine ihtiyacınızı belirleyip ona göre kendinize uygun seçim yapmak lazım.

Dostum beni sen de tanıyorsun. Bilmediğim konuda konuşmam. Senin de kendince haklı olduğun yerler olsa da ben yazdığım sözün arkasındayım.

"Profesyonel" diyorsun.

quote:

Japon elektronik üreticisi Mitsubishi, 23-inç boyutundaki yeni monitörünü duyurdu. MDT231WG model adını taşıyan geniş ekran formundaki yeni monitör, 120Hz IPS panel kullanıyor ve LED backlit teknolojisini esas alıyor. 3D görüntüleme desteği sunuor ve GIGA Clear II imaj motoruna sahip olan monitör, entegre TV alıcısına da sahip.
    Mitsubishi tarafından açıklanan teknik özellik bilgilerine göre 5.5ms tepki süresi, 5000:1 karşıtlık oranı ve 350 cd/m2 parlaklık seviyesi ile gelen monitör, görüntü aktarımı için çift HDMI, D-Sub ve DVI ile birlikte S-Video ve optik portları üzerinde barındırıyor. 3 Watt gücünde iki hoparlör ve 5 Watt subwoofer'a sahip monitör, ön-siparişe sunulmuş durumda.
    Mitsubishi MDT231WG'nin Japonya'daki ön-sipariş fiyati 1414 dolar olarak belirtiliyor.

Bak bakalım yukarıdaki sözlerin içerisinde renk paleti ile ilgili bilgiler falan verilmiş mi? Veya bak bakalım "Entegre TV alıcısına sahip" diyor. KDV Dahil 2400 lira vereceksem TV izlemek için gider dediğim gibi yaparım. Sen hiç profesyonel monitör alacak olup ta içinde entegre tv alıcısı veya hoparlör arayan designer gördün mü bilmiyorum ama ben görmedim.

Oku bak aşağıdaki yazılı olanlarda hiç tasarım ile alakalı birşey geçiyor mu ? Bak sen ne güzel demişsin. Oyuncular için hiçbir anlam taşımaz diye. Oku şunu. Oyunculardan bahsediyor:

"Mitsubishi Electric new VISEO series MDT231WG is the company latest 23″ High-End Monitor to be introduced on the Japanese Market.
    Made to fit all your video needs ranging from Video Games, Movies and basic computer usages the MDT231WG features the best that Mitsubishi has to offer, including a gorgeous design and integrated 2x3w speaker and 5w subwoofer, an 120Hz IPS led backlight full HD panel as well as Mitsubishi MPIII and GIGA Clear II image engine.
    Both Mitsubishi MPIII and GIGA Clear II image engine give of screen not only better colors but also sharper details and more contrast a well a being capable to keep-up with different video games by offering 3 different game Mode depending of the games your are playing.
    Our MDT231WG offers. 178-degree view angle (Left/Right – Up/Down), a 5.5ms response time (Color), a 350cd/m2 brightness and. 5000:1 contrast ratio (900:1 CRO).
    Made for everyone and for everything the MDT231WG comes fully loaded with an pivotal stand, two HDMI port, D5 Japanese digital port, S-Video, component, D-SUB, DVI-D, analog audio in/out and event an optical port."

Tasarımla alakalı çıkmış monitörleri gördük. EiZO olsun Lacie olsun hiçbirisine bir şey dedim mi? Tamam özellikleri iyi olabilir ama ben film izleyeceğim veya oyun oynayacağım diye kalkıp buna 2400 lira para vermem. Gider plazma alırım. Design için alacaksam renk paleti ile alakalı özelliklerine falan bakar alırım.

Kalkıp ta 2200 Liraya IPS panelli 1500 ansi lümen parlaklığa sahip, 0.001ms tepki süreli, 42" boyutunda olup, 40.000:1 gerçek kontrastı ile yukarıdaki monitörü kat kat katlayan (PLAZMA Farkı) , 600Hz Subpixel özellikli, G13 Nesil NeoPDP Plazma varken 2400 lira verip yukarıdakini almam. Haa belki sen bana diyeceksin elma ile armutu kıyaslıyorsun diye ama bence öyle değil. Hiçbir zaman hiçbir LCD veya LED bir ekran NeoPDP Plazma ile karşılaştırılamaz, yanına bile yaklaşamaz...

Bir incele istersen...

TX-P42GW20 diye arat...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 20 Kasım 2010; 16:18:22 >

• Herkes ips panellerin zaten fiyat araligi bu falan diye baya sallamis...

Dell U2311 in fiyatina bir bakin isterseniz: Almanyada 270 euro civariYani fiyatin abarti olmasi IPS olmasi ile alakali degil!!!Hem IPS, hem 5.5 ms, hem 120 Hz, hem LED, hem 350 cd/m2, hem de entegre TV alicisina sahip olmasindan dolayi fiyati böyleIPS panel artik eskisi gibi ulasilmaz degil...

Bu arada OverClocKing gercekten dogru yakalamis, bu monitör tasarim vs gibi profesyonel grafik isleri ile ilgilenenleri degil, artik oyunlari, filmleri falan adam gibi panelde oynamak ve izlemek isteyenleri hedefliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RapscallioN -- 20 Kasım 2010; 19:32:30 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri
    ips panelli bütün monitörlerin fiyatları bu aralıkta. 8-bit lik (eski teknoloji) s-ips ve yenisi h-ips paneller bilgisayar dükkanlarının 6 bitlik alt seviye monitrleri satarken söylediğinin aksine gerçek 16 milyon rengi gösterebilme özelliğine sahiptirki bu oyuncular için hiç bir anlam taşımaz. aksine bu tür panellerin tepki hızları (hep duyduğumuz 2ms, 5 ms gibi değerler) 6-bitlik alt seviye monitörlere göre çok daha düşüktür. rahat film seyredilemez, hızlı sahnelerde rahatsızlık verecek derecede izler görünür. Bu paneller profesyonel grafik kullanımına göre üretilen modellerdirki (bu monitrü aldıktan sonra birde kalibrasyon aleti alarak kalibre edilmesi gereklidir) sizin için RGB değerlerinde 255 beyazla 254 grisi arasındaki farkı görmenin bir anlamı yoksa bu panele sahip bir monitör almanızında bir okadar anlamı yoktur... profesyonel ekran kartlarının daha düşük özelliklere sahip olmasına rağmen kendisinden çok daha marifetli ve güçlü oyun ekran kartlarından 500-1000 dolar daha pahallıya satılması durumuyla aynı durum bu. fiyata tepki vermek yerine ihtiyacınızı belirleyip ona göre kendinize uygun seçim yapmak lazım.

Dostum beni sen de tanıyorsun. Bilmediğim konuda konuşmam. Senin de kendince haklı olduğun yerler olsa da ben yazdığım sözün arkasındayım.

"Profesyonel" diyorsun.

quote:

Japon elektronik üreticisi Mitsubishi, 23-inç boyutundaki yeni monitörünü duyurdu. MDT231WG model adını taşıyan geniş ekran formundaki yeni monitör, 120Hz IPS panel kullanıyor ve LED backlit teknolojisini esas alıyor. 3D görüntüleme desteği sunuor ve GIGA Clear II imaj motoruna sahip olan monitör, entegre TV alıcısına da sahip.

Bak bakalım yukarıdaki sözlerin içerisinde renk paleti ile ilgili bilgiler falan verilmiş mi? Veya bak bakalım "Entegre TV alıcısına sahip" diyor. KDV Dahil 2400 lira vereceksem TV izlemek için gider dediğim gibi yaparım. Sen hiç profesyonel monitör alacak olup ta içinde entegre tv alıcısı veya hoparlör arayan designer gördün mü bilmiyorum ama ben görmedim.

Oku bak aşağıdaki yazılı olanlarda hiç tasarım ile alakalı birşey geçiyor mu ? Bak sen ne güzel demişsin. Oyuncular için hiçbir anlam taşımaz diye. Oku şunu. Oyunculardan bahsediyor:

"Mitsubishi Electric new VISEO series MDT231WG is the company latest 23″ High-End Monitor to be introduced on the Japanese Market.
    Made to fit all your video needs ranging from Video Games, Movies and basic computer usages the MDT231WG features the best that Mitsubishi has to offer, including a gorgeous design and integrated 2x3w speaker and 5w subwoofer, an 120Hz IPS led backlight full HD panel as well as Mitsubishi MPIII and GIGA Clear II image engine.
    Both Mitsubishi MPIII and GIGA Clear II image engine give of screen not only better colors but also sharper details and more contrast a well a being capable to keep-up with different video games by offering 3 different game Mode depending of the games your are playing.
    Our MDT231WG offers. 178-degree view angle (Left/Right – Up/Down), a 5.5ms response time (Color), a 350cd/m2 brightness and. 5000:1 contrast ratio (900:1 CRO).
    Made for everyone and for everything the MDT231WG comes fully loaded with an pivotal stand, two HDMI port, D5 Japanese digital port, S-Video, component, D-SUB, DVI-D, analog audio in/out and event an optical port."

Tasarımla alakalı çıkmış monitörleri gördük. EiZO olsun Lacie olsun hiçbirisine bir şey dedim mi? Tamam özellikleri iyi olabilir ama ben film izleyeceğim veya oyun oynayacağım diye kalkıp buna 2400 lira para vermem. Gider plazma alırım. Design için alacaksam renk paleti ile alakalı özelliklerine falan bakar alırım.

Kalkıp ta 2200 Liraya IPS panelli 1500 ansi lümen parlaklığa sahip, 0.001ms tepki süreli, 42" boyutunda olup, 40.000:1 gerçek kontrastı ile yukarıdaki monitörü kat kat katlayan (PLAZMA Farkı) , 600Hz Subpixel özellikli, G13 Nesil NeoPDP Plazma varken 2400 lira verip yukarıdakini almam. Haa belki sen bana diyeceksin elma ile armutu kıyaslıyorsun diye ama bence öyle değil. Hiçbir zaman hiçbir LCD veya LED bir ekran NeoPDP Plazma ile karşılaştırılamaz, yanına bile yaklaşamaz...

Bir incele istersen...

TX-P42GW20 diye arat...

Hocam plazman güzel ama yanılmıyorsam 3D desteklemiyor.

Malesef günümüzde Tv monitör alacak ilk önce ona bakacaktır.Çünkü önümüzdeki 5 sene 3D teknolojisini konuşacağız.

Sen yerim 3D yi demişsin ama bu saaten sonra 3D nin yenileceğini sanmam

Televizyon bence budur
    TIKLA BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.o.T.u.S -- 21 Kasım 2010; 2:10:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Teacher
    Malesef günümüzde Tv monitör alacak ilk önce ona bakacaktır.Çünkü önümüzdeki 5 sene 3D teknolojisini konuşacağız.
    Televizyon bence budur
    TIKLA BURAYA

Evet 3D desteklemiyor. Sadece 3D destekleyecek diye de fazladan 1500 lira verecek değilim. Şimdi 3500 lira. 3 sene sonra hem 1500 lira hem de teknolojisi yaygınlaşmış olur. O zaman bugün vermediğim parayı vererek 1 x 3D + 1 x 2D toplam 2 Televizyonum olur.

Diyeceksin ki niye 3D olmasın? Bak sen ne güzel demişsin. Önümüzdeki 5 sene. İnan 2 sene boyunca 3D kıtlığı olacak. Yayın desen yok.

Yıllarca en az 3 yıl 3D den hiçbire verim alamayacağım zaten. 3D Bluray izlesen nereye kadar? 3D oyun desen incelemeyi izlemişsindir DH deki. Hak verirsin bana.
    2D yi 3D ye çevirme olayı da vasat. Geçen haftalarda Teknosaya gidip oradaki 46" 3D Samsung Televizyonla saatlerce oynadım. Gözlerimi bozmaya hiç niyetim yok inan...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Teacher
    Televizyon bence budur
    TIKLA BURAYA

Evet 3D desteklemiyor. Sadece 3D destekleyecek diye de fazladan 1500 lira verecek değilim. Şimdi 3500 lira. 3 sene sonra hem 1500 lira hem de teknolojisi yaygınlaşmış olur. O zaman bugün vermediğim parayı vererek 1 x 3D + 1 x 2D toplam 2 Televizyonum olur.

Diyeceksin ki niye 3D olmasın? Bak sen ne güzel demişsin. Önümüzdeki 5 sene. İnan 2 sene boyunca 3D kıtlığı olacak. Yayın desen yok.

Yıllarca en az 3 yıl 3D den hiçbire verim alamayacağım zaten. 3D Bluray izlesen nereye kadar? 3D oyun desen incelemeyi izlemişsindir DH deki. Hak verirsin bana.
    2D yi 3D ye çevirme olayı da vasat. Geçen haftalarda Teknosaya gidip oradaki 46" 3D Samsung Televizyonla saatlerce oynadım. Gözlerimi bozmaya hiç niyetim yok inan...

Ah bu teknolojinin gözü kör olsun.Hep önceleri şunu ne yapcam ne gerek var niye ona para vereyim , 3D ne işe yarar bluray nereye kadar dersin BİR BAKMIŞSIN SENEYE HERKES GİBİ SENDE O TEKNOLOJIYE GEÇMİŞSİN.
    Aslına bakarsan yukarıdaki cümleler insanın kendini inandırma çabaları.Ama eninde sonunda boyun büküyor VAHŞİ KAPİTALİZME .
    Bak şuraya yazıyorum.Seneye 3D siz ne televizyon satılır nede alınır.Yeni 3D siz televizyon alanları mahalleye sokmazlar dışlarlar.Alana Hocam seni kazıklamışlar derler.Bunda 3D yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.o.T.u.S -- 21 Kasım 2010; 9:56:00 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.