Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1105. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.895
Cevap
178
Favori
1.739.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11031104110511061107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr.Muhendis

Şöyle bir sorum olsa:

Elimde bulunan C4'ün ön farlarını yeni kasa ön farları ile değiştirmek istiyorum :) Direkt komple değişim. Bunu mümkün kılıyor mu şu an Citroen hiç bilginiz var mı ? Şahsen aracımın şu anki görünüşü makyajlı kasadan daha iyi geliyor bana. Sadece ön farlar yetersiz geliyor... Stopları hiç beğenmedim.

bence yapılabilir.
    servise bi sormak lazım ancak işini bilen bir servise.
    yeni kasada led olan yerde bizde sinyal yanıyor biliyorsunuz.
    yazılımda bunu eski c4'e programlıyorlar ise yapılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

Benim anahtar bozulmaya başladı.. Bir kaç kere düşürdük..

Eski tip C4 anahtarı bildiğiniz 2 tuşlu , estetik olarak rezalet olan anahtardan..

Yeni tip anahtar ile değişim yaptırabilir miyiz ? veya yaptırma şansımız var mı ?

Yeni anahtarlarda çift kumandalı olsa bile estetik oluyor DS4 e benzeyen anahtardan bahsediyorum. Aynıcı C-Elysee'de de var..

maalesef değiştiremiyoruz.
    benim anahtar kayıp olduğunda kaskodan yeni anahtarı istedim.
    plastik olandan geldi ancak üst kısmı düz olandan. şişkin değil.
    ds4 yada full olan anahtarı sordurdum, ondan gelmiyormuş, şaseden sorgulayıp orjinal anahtarı gönderiyorlarmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: edenizli100

Selamlar,

3 ay önce 26000 km'de iken 2. yıl dolduğundan servise gittim.
    30.000 km / 2. yıl bakımı çerçevesinde 580 TL
    + klima havalandırması için antibakteriyel birşeyler için tam hatırlamıyorum 80 TL civarı bir şey
    + metal karter koruması 150 TL
    + frenlerin acilen değişmesi gerekiyormuş 380 TL
    + motoru da yıkayalım 80 TL
    + isterseniz bir de pasta cila yapalım ~200 TL vs derken insanı sömürülecek enayi yerine kouyuyorlar. Sadece bakım olsun yeter dedim. Gerisini yaptırmayın dedim, bir iki öneride daha bulunacaktı vazgeçti neyse ki.

Klima filtresini değiştirmiyor musunuz zaten dedim; efendim o antibakteriyel bir şeymiş kanalları temizliyormuş, enfeksiyon ihtimalini azaltıyorumuş....
    Bu arabada karter muhafazası yok mu dedim; efendim varmış ama plastikmiş, metali daha güçlüymüş, daha iyiymiş, hem ötekinden daha ucuzmuş...
    Motoru yıkattım daha önce Broadway'imizde olmadık yerlere su kaçırmışlardı, elletmedim.
    Frenlerin değişmesi önemliydi bunların içinde bir tek, ona da 380 TL gibi saçma bir fiyat çektikleri için vazgeçtim.

Haydi Citroen'in servislerinin pahalı olduğunu biliyorum da, insana sağılacak inek muamelesi yapılması koyuyor.

Neyse frenlerde acil bir sıkıntı yok ancak fren pedalının sonlarına doğru tuttuğunu, başlarda boşluk olduğunu muhtemelen fren balatalarının bitmeye yaklaştığını farketmiştim.

Çalıştığım yerde bu işlerle ilgilinen bir arkadaşa durumdan bahsettim vs. 150 TL'ye balataları değiştirdik, disklerde sorun yok, değiştirmeye gerek olmaz. Yalnız artık asbestsiz balata kullanılıyor, biraz ses yapabilir dedi. Önceki arabam tam-otomatik Fiesta (1.4lt 96hp 4 vites) olduğundan, otomatik vites ve fren sesine aşinayım. Fazla abartı olmadığı sürece sorun değil dedim.
    Lakin frenlere her bastığımda sürekli ciiiiyyyyk ciyyyyyk insanın beyninde ötüyor. Dur kalk trafik iyice işkence oldu. 80 km/h 'te giderken de aynı, 500 km yol gittim hala aynı. Arkadaşa anlattım, işte artık bütün balatalar böyle, ben ustamla görüştüreyim, bizde ötmeyen balata yok, şimdi siz servise gitseniz diskleri de değiştirelim, disktendir derler, sizin disklerinizde hiçbir şey yok, aman gitmeyin, olmazsa diskleri bir taşlarız o bir süre idare eder sizi, ama artık piyasadaki tüm balatalar ötüyor şeklinde anlattı.

Ben de biraz forum dolaştım vs. derken marka ve model bağımsız olarak, (bazı markaların yetkili servislerinde verilen malzemelerde de nadiren görülse de) bunun daha çok, ucuz, yan sanayi, sert balatalarda görüldüğünü, disklere zarar vermeden orjinal balata ile değiştirmek gerektiğini, ancak servislerde de orjinal adı altında benzer düşük kalite ürünlerin satılabildiğini öğrendim.

Citroen orjinal yedek parça tedarikçisi bir iki yerle görüştüm fiyat aldım. En son gerçekten PSA grubunun Peugeot ve Citroen araçlarında kullanılan üzerinde (TWR vs) başka marka adı bulunmayan originel yazılı fren balatalarından 4254.c0 kod numaralı balatlardan Citroen Yetkili servisinde 220 TL'ye taktırdım (Nisan sonuna kadar %20 işçilik + yedek parça indirimi varmış). Arkadaşla da görüştüm, onun taktığı Kale marka olanları çok az kullanılmıştı, geri getirin alırız dedi. Bir ara BOSCH, TWR gibi markalar öneren olmuştu ama güvenemediğimden aradaki fiyat farkına da değmez diyerek onlara da bulaşmadım.
    Servisteki usta bunlara ne kadar vermiştiniz dedi, 150 TL deyince çok almışlar dedi, o da üstüne üstlük cabası oldu :) TWR alabilirdiniz onlar da iyidir aslında dedi laf arasında.

Sonuç: ucuz etin yahnisi biraz uğraştırdı. Frenlerinizden ötme olmasın istiyorsanız, tanıdık bildik bir usta ile görüşüp konuşup öyle alın. Olmazsa geri verin bu sıkıntıyı Ford Focus, VW Bora, Renault Megane gibi çeşitli marka modellerde yaşayanlar olmuş.
    Servisten de TWR modeller çıkabiliyormuş, onların da ötme yapma durumunu bilemiyorum. Kolay gelsin.

Araçtan soğumuştum şu 15 gündür, tekrar sessiz sakin frenleme yapınca, Start-Stop'la susan motorun güzel sessizliğinin tadını çıkarmaya başladım...

Şimdi raba koltuğu bakacağız ufaklığa...

benim balatalar 45binde bitti.
    servis 220 fiyat çekmişti önlere.
    bende araştırdım trw yi buldum, 120 dedi.
    sonra buna benzer bir balata var dedi, ismini hatırlamıyorum, kendi aracımdada kullanıyorum ses yapmıyor dedi.
    50 tl dedi.
    bende ses yaparsa söker getiririm dedim, ok dediler.
    taktım ve ses vs. hiç birşey yok, çok memnunum.
    67 bin oldu araç hala ses vs. yok.
    söktüğümüzde markasını söylerim neymiş diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: melihbursa

quote:

Eski tip C4 anahtarı bildiğiniz 2 tuşlu , estetik olarak rezalet olan anahtardan..

Yeni tip anahtar ile değişim yaptırabilir miyiz ? veya yaptırma şansımız var mı ?

Yeni anahtarlarda çift kumandalı olsa bile estetik oluyor DS4 e benzeyen anahtardan bahsediyorum. Aynıcı C-Elysee'de de var..

ds4 yada full olan anahtarı sordurdum, ondan gelmiyormuş, şaseden sorgulayıp orjinal anahtarı gönderiyorlarmış.

Bizim kaskoyu bozuyormu acaba , bizde kayıp diyelim getirtelim..

Şişkin olmamasıda güzel bir derece yani..

• arkadaşlar serviste orjinal parçalar biliyosunuz ki çok pahalı. ben internetten orjinal parçalrı çok daha uyguna alıyorum. serviste değişim yaptırıyorum.
    http://www.hepsipeugeot.com/CITROEN-YEDEK-PARCA,LA_217-2.html#labels=251-2
    duyuk otomotiv diye bi şirket eskişehirde. hem yan sanayi hem de orjinalleri var. ürünlerin açıklamasında yazıyor zaten orjinalliği. bana da bu siteyi yetkili servisten bi usta söyledi. herkese öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sckarinca

iyi günler arkadaşlar. babam için istanbula araç bakmaya gidicez. 2013 yeni kasa grand picasso. araç ümraniye-göztepe arasında. bildiğiniz boya-kaporta expertiz yapabilecek iyi bir yer var mı? bayraktarlar expertiz vermeyi bırakmışlar. acil olarak cevaplayabilirseniz sevinirim.

Servisler mekanik olarak bakıyorlar artık kaportayı da söylüyorlar ama kesin olmadığını söylüyorlar.
    Maslak veya bağcılar otosanayiye gidin hangisi yakınsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayakaytallar

arkadaşlar selam,

c4 att var bende 2012 model.

cd den müzik dinlemek istemiyorum. daha doğrusu cd doldurmayla uğraşmak istemiyorum. usb cihazı yok mu bizim açarlar için. Bi tane buldum USB çevirici oda citrone olmaz dediler. sizin bildiğiniz bir cihaz var mı. sesin kalitesini düşürmesin ama :))

bir sorum daha olacak.

arabayı sokakta bırakıyorum gecen cizmişler bir hafta yatıyor araba haftasonları kullanıyorum. branda almayı düşünüyorum. Fakat anten nasıl olacak. bizim antenler kapanıyor mu veya çıkıyor mu. ? brandayı örttüğümde anteni çıkartayım.

C4 Att de yok , benimkide 2012 comfort plus, bende mevcut..Çakmağın yanında, kapağını açıyorsun altında usb girişi var...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: melihbursa

quote:

Bizim kaskoyu bozuyormu acaba , bizde kayıp diyelim getirtelim..

Şişkin olmamasıda güzel bir derece yani..

aynen ilki rezil bir anahtardı.
    bu bi nebze iyi.
    benim kaskoda anahtar kaybı klozu vardı, kaskoyu bozmadı.
    ordan getirttim ama tramer sorguda çıkıyor.
    yeni kasko teklifi alırkende hepsi sanki kaskoyu bozmuşum gibi teklif verdi.
    yine aynı kaskodan yaptırırsam hasarsızlığımı bozmadan %40 indirimle 1150 verdi euroka.
    ordan yaptırdım.

• arkadaşlar, dün itibariyle babama yeni kasa grand picasso aldık. servis önerisinde bulunan arkdaşlara çok teşekkür ediyorum. aracı ankarada kullanacağız.

iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sckarinca

arkadaşlar, dün itibariyle babama yeni kasa grand picasso aldık. servis önerisinde bulunan arkdaşlara çok teşekkür ediyorum. aracı ankarada kullanacağız.

iyi forumlar

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kazasız sürüşler.
  • Selamlar araçta usb sormuş bir arkadaş ama şu vitesin önündeki soğutmalı olan gözde usb ve çakmak var oradaki usb yi kullanıyorum ben bazen. işini görmedimi acaba orası?
  • Hızlı bir sorum olacak. EXC. paketteki USB girişinden rahatlıkla iphone üzerinden müzik dinleyebiliyorum. Fakat geçen gün LG G3 ile müzik dinleyemedik. Aygıtı tanımadı resmen USB. Fakat normal USB bellek içerisinde bulunan müzikleri tanıdı. Kısacası android işletim sistemli telefonlardan müzik dinlenemiyor mu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Fox

quote:

Orijinalden alıntı: kayakaytallar

arkadaşlar selam,

c4 att var bende 2012 model.

cd den müzik dinlemek istemiyorum. daha doğrusu cd doldurmayla uğraşmak istemiyorum. usb cihazı yok mu bizim açarlar için. Bi tane buldum USB çevirici oda citrone olmaz dediler. sizin bildiğiniz bir cihaz var mı. sesin kalitesini düşürmesin ama :))

bir sorum daha olacak.

arabayı sokakta bırakıyorum gecen cizmişler bir hafta yatıyor araba haftasonları kullanıyorum. branda almayı düşünüyorum. Fakat anten nasıl olacak. bizim antenler kapanıyor mu veya çıkıyor mu. ? brandayı örttüğümde anteni çıkartayım.

C4 Att de yok , benimkide 2012 comfort plus, bende mevcut..Çakmağın yanında, kapağını açıyorsun altında usb girişi var...

biliyorum hocam olmadığını :) . usb çevirici cihazlar var radyonun girişlerine takıyorsun .usb çıkışı oluyor radyonun. C4 lere uyumlu o cihazdan var mı diye soruyorum ben :)

• Mr.Muhendis M kullanıcısına yanıt
    bende comfort plus var. usb girişinden hem android telefon hemde iphone bağlayıp müzik dinledim.
    normalde de flash bellek takılı ordan müzik dinliyorum
  • İYİ GÜNLER

Citroën DS4 ARACIMIZDA hız gosterge panelı calışmıyor devır saati'nın oldugu yer çalışıyor bazeen o da calışmıyor, bazen hepsı calışıyor, sıkıntı neyden kaynaklanıyor olabilir
  • 45.000 bakımım yaklaştı. Yakın zamanda yaptıran veya fiyat alan oldu mu?

Şu an kampanya yapan servis var mı? Bilen var mı?

Ben İstanbul Ulugöl'ü aradım. standart fiyat 500 TL dediler.
  • musiuw M kullanıcısına yanıt
    göstergenin arkasındaki sokette temassızlık olabilir. servise baktırmanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeliefe

45.000 bakımım yaklaştı. Yakın zamanda yaptıran veya fiyat alan oldu mu?

60000 bakımına 700 tl dediler izmire balata drğişimide istedim 1000 tl civarı dedi dayılar. denizli balata dahil 620 tl fiyat verdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • egeliefe kullanıcısına yanıt
    Peugeot ve citroen genelde aynı zamanda ekim kasım gibi yapıyor bakım kampanyalarını, servistede 500 tl dedilerse pazarlıkla 450 ye yaptırısınız diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeliefe

45.000 bakımım yaklaştı. Yakın zamanda yaptıran veya fiyat alan oldu mu?

Kardeş aynı mesajı ben de yazacaktım sen benden önce davranmışsın.Uşak çağdaş otomotiv 475 tl dedi 45 bin bakımına.İkilemdeyim sizlerin de fikrini almak istiyorum.Aracımın garantisi bitti sanayide yaptırsam bakımı 220 tl falan tutar dedi usta.Ama servisten de memnunum ne yapsam bilemedim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 11031104110511061107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.