Şimdi Ara

Dünyanın ilk 3D destekli Android telefonları duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Dünyanın önde gelen elektronik üreticilerinden Sharp'ın 3D teknolojisi üzerine yaptığı çalışmalara yeni bir boyut kattı.

Bilindiği üzere Sharp, 3D gözlük ihtiyacını ortadan kaldıran 3D panellerini üretmeye başlamıştı. Sharp'ın 3D teknololijisi üzerine yaptığı çalışmaların biri de Japonya'da duyurusunu yaptığı 3D destekli akıllı telefonlar oldu.

Sharp'ın duyurusunu yaptığı GALAPAGOS 003SH ve GALAPAGOS 005SH adlı telefonlar sahip oldukları 3D paneller ve Android işletim sistemiyle "dünyada ilk" olma sıfatına sahip oldu.

Sharp'ın duyurusunu yaptığı telefonlardan ilki olan Galapagos 003SH, gözlüksüz olarak 3D görüntü sunan 3.8 inç boyutunda ve 800x480 çözünürlüğe sahip çoklu dokunmatik ekrana sahip. Galapagos 003SH'de 9.60 mp'lik CCD sensörlü kameraya yer verilmiş. Bu kamera sahip olduğu otomatik odaklanma ve 720p video kaydı özelliği ile dikkat çekiyor.

Galapagos 003SH'nin diğer özelliklerinin arasında Android 2.2 işletim sistemi, 1 GHz Snapdragon işlemci, 400 MB dahili bellek, WiFi ve GPS gibi özellikler bulunuyor. Sharp'ın gözlüksüz olarak 3D sunan telefonlarından ilki olan Galapagos 003SH'nin Aralık ayında piyasa sunulması bekleniyor.

Sharp'ın duyurusunu yaptığı Android 2.2 işletim sistemli diğer telefon olan Galapagos 005SH'de diğer modelden farklı olarak, QWERTY klavye, 512 MB dahili bellek ve 8 mp çözünürlüklü kamera yer alıyor.

Sharp'n duyurusunu yapmış olduğu gözlüksüz olarak 3D görüntü sunan telefonları, kutu içeriğinde Bio Hazard, Ghost & Goblin, Megaman, Konami Mobile Baseball oyunların ve Shreck, Despicable Me gibi filmlerin 3D versiyonları kullanıcılara sunulacak.

• Sharp bu telefon pazarında Bende Varım diyor.
  • aku baglariz artik rahat rahat film izlemek icin.
  • Hayalimdeki telefonu neredeyse yapmışlar. Özellikle klavye tam istediğim gibi olmuş. "Solda" yön tuşları, iri enter tuşu ve sağda full qwerty klavye. İnşallah diğer firmalara da bu yapı örnek olur. Bunda şimdi ne oyunlar oynanır varya
    Japon olmak varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 4 Kasım 2010; 19:54:51 >

• Sharp zaten telefon pazarında Japonya'da en kral marka. Dünyada'da elektronik pazarında çok öncü olan bir şirket...
  • Hakikatten çok güzel bir telefon olmuş.
  • Fiyatı ne kadar olacak acaba?
  • turkiyeye girme ihtimali varmı acaba goruntusu beni bitirdi
  • bir ay icinde cikiyor japonyada bekliyordum. cok guzel oldu. ipohe 4 alacakdim vaz gectim cunki bu telefon onu baya bi gececk. hizi bile iki kat guclendirilmis ve videolari sinema keyfinde izleye biliyorsun youtubeye bagimli kalmadan.
  • Bu tarz telefonlar sadece Japonyada çıkıyor.Mesela dijital televizyon tunerli telefonlar var sadece japonyaya özel.Buda onlar gibi bir telefon,yoksa avrupa ve amerika pazarında ne arasın ccd sensörlü ve Gözlüksüz 3d li telefon?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 9 Kasım 2010; 19:45:34 >
  • Çok güzel
  • Ulan hayat pahalı olmasa japonyaya yerleşmek iş değil hakikaten.. en az 10 yıl ilerisindeler dünyanın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.