Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (556. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 554555556557558
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyle ya zaten klimayı genelde hafif şiddet veya camlara doğru açıyorum..
    Direksiyon da ben aldığımda vardı,, maliyetini bilmiyorum ama sanırım orjinal alınmış ,, arabanınki kadar kalın bir kullanım kitapçığı var:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aspava17 kullanıcısına yanıt
    Ben yazmıştım :) benimkilerde kırılmıştı hemde 4 ü ama birden değil 1-2 hafta aralıklarla 200 lira tanesi demişlerdi. Bende yaptırdım tanesine 20 lira aldılar. Ucundaki şeyi yerine taktılar geri neyle bilmiyorum ama öyle şuanlık aracımda sorun yok benim satıp f30 sportline plus siparişi vericeğim.
    Satıyorum aracı isterseniz link vereyim aracı

Hatta bit ekleme daha yapayım 2 tanesini öncr yenisi aldım 400 liraya onlarda bir daha kırıldı. Ondan sonra hep 20 liraya yaptırdım ;) sıfır dan daha Sağlam lar şuan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toxicated -- 18 Ekim 2014; 16:34:02 >
  • Tamir ederlerken kırılan eski parçayı mı kullandılar acaba

Yoksa yeni kendi ellerinde olan bir parçayla mı yapıyorlar

Birde nerede yaptırdınız tabi? :) 20 lira iyiymiş bende yaptırırım yakında ise

• quote:

Orijinalden alıntı: aspava17

arkadaşlar el frenim çok zayıfladı. hiç tutmuyor neredeyse

içeriden koldan falan bi gerdirme ayarı var mı yoksa arka tekerlekler sökülerek mi ayarlanmalı ?

Arkadaşlar hiç yaptıran yok mu?

Daha önceki araçlarımda yaptirdim bunda da aynimidir?

Hatta el freninin de balatalari var sanırım kampananin içinde oluyor diskin arkasındaydi kampana?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspava17 -- 19 Ekim 2014; 11:23:28 >
  • quote:

Tamir ederlerken kırılan eski parçayı mı kullandılar acaba

Yoksa yeni kendi ellerinde olan bir parçayla mı yapıyorlar

Birde nerede yaptırdınız tabi? :) 20 lira iyiymiş bende yaptırırım yakında ise

2 sorunuza da cevap vereyim

Öncelikle eski parçayı üstüne geri tutturuyorlar ama neyle bilmiyorum.
    2. Olarak 20 tl alıyorlar benden takma parası diye.

3. Olarak ben Mersinde yaşıyorum egemen otomotiv taktırdığım yer bütün Alman arabalarına bakıyor. Orjinal parça getiriyor.

Ve son olarak benimde aracımda el freni çok sıkı tutmuyor aracı kapatınca 2-3 cm yerinden oynuyor araç. Bu egemen otomotiv de o ayarında yaptırdım ama 1 hafta sonra gine aynı oldu muhtemelen disklerin değişmesi lazım .

• Teşekkür ederim

Ben istanbul dayım burada da yapan biyer vardır heralde; bulursam yazarım bende

El freni balatasi varmis 60-100 tl arası satılıyor netten. Ben ondan diye düşünüyorum bi ara baktiririm acelesi yok

Bir sorum daha var Daha önce de yazdım bi cavap gelmedi

Klimayı açıp 10-15 dakika kullandıktan sonra 1500-2100 devirler arası değişik bir ses gelmeye başlıyor motorun o taraftan . Sesi bir ZIRILTI olarak tarif edebilirim. Sadece klima kullandığımda geliyor. Klimayı kapatsam da aynen devam ediyor. Stop edip 1-2 dakika sonra calistirinca ses var ama bi kaç saat sonra aracı kullanırsam yok :)

Ustaya sordum telefonda gitmeye zamanım olmadı 'önemli bir şey yoktur bi vibrasyon oluyordur bakarız dedi '
    Ben klima hortumlari bir parçayı soğutuyor ve bu parçadan ses geliyor diye düşünüyorum???

Klimayı kapattıktan bi kaç saat sonra ses gelmediği için o parça tekrar ısınıyor ve titreşim sesi geçiyor olabilir??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspava17 -- 19 Ekim 2014; 15:01:43 >

• quote:

Teşekkür ederim

Ben istanbul dayım burada da yapan biyer vardır heralde; bulursam yazarım bende

El freni balatasi varmis 60-100 tl arası satılıyor netten. Ben ondan diye düşünüyorum bi ara baktiririm acelesi yok

Bir sorum daha var Daha önce de yazdım bi cavap gelmedi

Klimayı açıp 10-15 dakika kullandıktan sonra 1500-2100 devirler arası değişik bir ses gelmeye başlıyor motorun o taraftan . Sesi bir ZIRILTI olarak tarif edebilirim. Sadece klima kullandığımda geliyor. Klimayı kapatsam da aynen devam ediyor. Stop edip 1-2 dakika sonra calistirinca ses var ama bi kaç saat sonra aracı kullanırsam yok :)

Ustaya sordum telefonda gitmeye zamanım olmadı 'önemli bir şey yoktur bi vibrasyon oluyordur bakarız dedi '
    Ben klima hortumlari bir parçayı soğutuyor ve bu parçadan ses geliyor diye düşünüyorum???

Klimayı kapattıktan bi kaç saat sonra ses gelmediği için o parça tekrar ısınıyor ve titreşim sesi geçiyor olabilir??

Bence ustaya götürün daha önce hiç böyle bir sorun duymamıştım

• aracın sileceklerini değiştircem. İlk defa değiştirceğimden ücretini bilmiyorum, borusana değil dısarıda değiştirmeyi düşünüyorum ilk sordugum yer 70tl dedi. Normalmi yoksa pahalımı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

aracın sileceklerini değiştircem. İlk defa değiştirceğimden ücretini bilmiyorum, borusana değil dısarıda değiştirmeyi düşünüyorum ilk sordugum yer 70tl dedi. Normalmi yoksa pahalımı

araç ne ve silecek marka/model?
  • araç e90 lci

marka model sormadım
  • quote:

araç e90 lci

marka model sormadım

Ben bauhaus ta bakmıştım bosch lar 40-70 arasiydi normal bence çifti için
    Bende değiştireceğim bugün yarın

• quote:

quote:

araç e90 lci

marka model sormadım

alırsanız bana da model ve fiyat bilgisi verir misiniz?
    2 yıl once 80e almıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: secospacos

quote:

quote:

araç e90 lci

marka model sormadım

alırsanız bana da model ve fiyat bilgisi verir misiniz?
    2 yıl once 80e almıştım

Bende geçenlerde servise sordum. Silecek nekadar diye 180 tl dediler. Çok pahalı diye düşündüm sonra silbak marka ucuz Sileceklerden aldım 30 tl ama bunlarda cami iyi silmiyor ayrıca ses de yapıyorlar. Tekrar silecekleri değiştirecegim. Ama servise 180 tl bayılmak zor geliyor :)
    Aracım: e90 2011

• Ölçüleri ne ? Bence dışardan almak daha mantıklı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • darkbluehome D kullanıcısına yanıt
    Sanırım benimkiler bundan :
    http://www.akusepeti.com/BMW-3-Serisi-Silecek-2009-2012-E90-Bosch-Aerotwin-Multiclip,PR-596.html

http://www.otosupermarket.com/BMW-E90-Silecek-Seti-Muz-Tipi-Orijinal-On-SolSag-Takim-2010-2011-BOSCH-,PR-85493.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secospacos -- 21 Ekim 2014; 13:58:42 >

• Arkadaşlar dün Almanya'dan kuzenim 10tane Bosch marka bmw e90 ve f30 uyumlu silecek getirdi. (600mm-475mm)

Malzeme kalitesi orijinalden bile iyidir. Türkiye'de 70-80 liraya satılan Bosch E90 sileceğinden farklıdır. Daha az ses yapma özelliğine sahip.

Fiyat olarak 65TL + Kargo düşündüm. almak isteyenler PM atsın. Kargosu sanırım 10-15TL tutacaktır. Ama orijinal silecek ile arasında et kalınlığı-ses ve malzeme kalitesi olarak ciddi fark vardır.
    Arabama ne kadar düşkün olduğumu bilenler bilir zaten. Kötü bir malzeme takmam araca. forumdan @coyoote ve @ridleyscott 'a da gönderdim. yarın yorumlarını yaparlar artık =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secospacos -- 23 Ekim 2014; 0:00:26 >
  • quote:

Arkadaşlar dün Almanya'dan kuzenim 10tane Bosch marka bmw e90 ve f30 uyumlu silecek getirdi. (600mm-475mm)

Malzeme kalitesi orijinalden bile iyidir. Türkiye'de 70-80 liraya satılan Bosch E90 sileceğinden farklıdır. Daha az ses yapma özelliğine sahip.

Fiyat olarak 75TL + Kargo düşündüm. almak isteyenler PM atsın. Kargosu sanırım 10-15TL tutacaktır. Ama orijinal silecek ile arasında et kalınlığı-ses ve malzeme kalitesi olarak ciddi fark vardır.
    Arabama ne kadar düşkün olduğumu bilenler bilir zaten. Kötü bir malzeme takmam araca. forumdan @coyoote ve @ridleyscott 'a da gönderdim. yarın yorumlarını yaparlar artık =)

Merhaba,

Ürünün bir modeli ismi vs varmıdır? Şehir olarak neredesiniz Ankaradaysanız belki elden alabiliriz.

Arkadaşlar size bir sorum olacak bugün yol bilgisayarında uyarı gördüm ve kontrol ettiğimde şöfor tarafının angel'ının yanmadığını farkettim.

Bunun ampulü ne kadardır? Daha önce aramızda değiştiren var mı acaba?

Orjinal sarı alıp devammı etmemi tavsiye edersiniz yoksa diğerininde patlama riskine girmeyip bir çift beyaz mı almak lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: -Unicorn-

quote:

Arkadaşlar dün Almanya'dan kuzenim 10tane Bosch marka bmw e90 ve f30 uyumlu silecek getirdi. (600mm-475mm)

Fiyat olarak 75TL + Kargo düşündüm. almak isteyenler PM atsın. Kargosu sanırım 10-15TL tutacaktır. Ama orijinal silecek ile arasında et kalınlığı-ses ve malzeme kalitesi olarak ciddi fark vardır.

Merhaba,

Ürünün bir modeli ismi vs varmıdır? Şehir olarak neredesiniz Ankaradaysanız belki elden alabiliriz.

Arkadaşlar size bir sorum olacak bugün yol bilgisayarında uyarı gördüm ve kontrol ettiğimde şöfor tarafının angel'ının yanmadığını farkettim.

Bunun ampulü ne kadardır? Daha önce aramızda değiştiren var mı acaba?

Orjinal sarı alıp devammı etmemi tavsiye edersiniz yoksa diğerininde patlama riskine girmeyip bir çift beyaz mı almak lazım?

modeli a929s diye geçiyor. fiyat için biraz araştırma yaptım ve indirim yapmayı düşündüm 65TL+kargo daha uygun olacak sanırım. almanya satış fiyatı 21€.

angel ise bir veya birkaç sayfa önce konuşuldu.

• Bugün forumdan coyoote ve ridleyscott'un silecekleri onlara ulaştı. ridleyscott'un yorumu birkaç mesaj üstte.
    Yarın F30'cu Kadir Kurt'a da elden teslim edeceğim. Yorumlara bakarsınız. Emin olun orijinalinden hem daha etli hem daha kaliteli
    TR'de normalde e90 için satılan model bu:

Benim getirttiğim bu:

Emin olun farkı anlayacaksınız.

• 
Sayfa: önceki 554555556557558
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.