Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (436. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daha önceden bahsettiğim gibi benim kış lastikleri radial arızası sebebiyle 90km civarından itibaren sallama yapıyordu. Bugün gittim kış lastiklerini araştırdım ve 205/55/16 nexen aldım. 4 lastik toplam fiyat 730 tl aldım. bu arada adamın birisi geldi passat sahibi, biraz konuştuktan sonra benim eski lastiklere talip oldu ve 150 TL ye eskileri de ona sattım. Yani 4 lastik=580 Tl oldu. Tam denk geldi. İlk 40 kmlik yağışlı ve 2 derecelik sıcaklık varken gayet memnun kaldım. Öncelikle araç çok rahatladı ve lastikler çok sessiz. Kış lastiği almayı düşünenlere tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serengineer

Beyler merhaba,

Daha önceden bahsettiğim gibi benim kış lastikleri radial arızası sebebiyle 90km civarından itibaren sallama yapıyordu. Bugün gittim kış lastiklerini araştırdım ve 205/55/16 nexen aldım. 4 lastik toplam fiyat 730 tl aldım. bu arada adamın birisi geldi passat sahibi, biraz konuştuktan sonra benim eski lastiklere talip oldu ve 150 TL ye eskileri de ona sattım. Yani 4 lastik=580 Tl oldu. Tam denk geldi. İlk 40 kmlik yağışlı ve 2 derecelik sıcaklık varken gayet memnun kaldım. Öncelikle araç çok rahatladı ve lastikler çok sessiz. Kış lastiği almayı düşünenlere tavsiye ederim.

Hocam nexen fena lastik degildir, arti rft olmayinca baya yumusamisdir arac. Ama siz dikkat edin yuksek suratlere cikmayin. Guvenli surusler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: coyoote

quote:

Beyler merhaba,

Hocam nexen fena lastik degildir, arti rft olmayinca baya yumusamisdir arac. Ama siz dikkat edin yuksek suratlere cikmayin. Guvenli surusler

coyoote sendeki bu rft takıntısı nedir abi?
    sanki araca RFT dışında lastik takmayın gibi bir uyarı var.
    rft olmayan lastik yüksek hızda tehlikeli mi oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: KUTTA44

quote:

Orijinalden alıntı: HasanFFF

quote:

Orijinalden alıntı: gri06

Ya genç arkadaşlarım mazot ışığı evrensel en kötü yolda kalırım.Ama inanın arabanın kullanma kılavuzu yok olsa dükkan senin.Ben 4 tane kışlık için bmw orjinal kapağıyla saç jant aldım.Kışlıkları takıcam bu araba kar da yürüyomu?

Karda da güzel gidiyor sorun yok.Eğer karlı boş bir alanda bir iki deneme yapıp alışırsanız önden çekişlilerden bile güzel gidiyor

Bizim millet otomotiv mühendisi olunca hemen o araba karda durmaz kıçı başı kayıp durur deyip kestirip atıyor

Şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim video yüklemeyi yapamadıysam affola daha önce yüklemedim hiç :) http://www.youtube.com/watch?v=h28_OsxvRkE

Yaf koymayın şu videoyu Adamı yoldan çıkarırsınız siz.

Biz bunlarla öğrendik karda yürümeyi Heyt bee ne günlerdi özledim valla burnumda tüttü kokusu felan

• quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle86

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2009-bmw-3.20d-ilk-sahibinden-borusan-cikisli-bakimli-105186599/detay arkadaslar su araç nasıl söylediği gibiyse ederi nedir?

donanım fena değil. deri+sunroof+bixenon+trim var. ki bunlar olsun zaten alacağınız araçta. Bana fiyat iyi gibi geldi , hasar durumu yazılmamış ilana. genelde hasar olan araçlarda yazmıyorlar nedense. Arayıp sorgulayın , eğer hasar var ise zaten fiyat konusu çok değişir.

bu aracın 20.000 tl hasar kaydı var bizde bakıyorduk araştırdık.

Arkadan kazalı sanırım arka taraftan hava yastığı falan açılmış.

Bence yaramaz bu araba.

Bu arada 65.000 e kadar temiz bulursanız 2007 177bg haber verirseniz sevinirim :)

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ilk-sahibinden-temiz-kullanilmis-316i-101049869/detay/
    ARKDAŞLAR BU ARAÇ ALINIR MI ? HASAR KAYDI 2007 YILINA AİT VE 28 BİN TL GÖZÜKÜYOR. HAVA YASTIKLARI AÇILMAMIŞ ,TAMPON, RADYATÖRLER,KAPUT VE KLİMA KOMPRESÖRÜ DEGİŞMİŞ 28 bin tl tuarmı borusanda yapılmış
    NE KADARA KADAR ALINABİLİR
  • quote:

Orijinalden alıntı: secospacos

quote:

quote:

Beyler merhaba,

Abicim adamlar rft koymuslar ben de hep rft kullanirim diyorum. Korkuyorum rft olmayan lastikten. Allah korusun janttan bile ayrilabilir yanak elastikiyetinden oturu. Kimseyle bunun tartismasina da girmem isteyen kullansin non rft. Ben kullanmam. Kendimi o kadar guvende hisseddiyorum ki, bu bana yeter. Ben her gun 200+ hizlara cikiyorum guzergahim icabi, kafam rahat oluyor rayda gider gibi geciyorum virajlari. Arac sert eyvallah ama ben alistim cok da mutluyum bu sekilde

Yani derdim lastik patlamasi falan degil tamamen lastige guven duymak olay.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler merhaba,

Abicim adamlar rft koymuslar ben de hep rft kullanirim diyorum. Korkuyorum rft olmayan lastikten. Allah korusun janttan bile ayrilabilir yanak elastikiyetinden oturu. Kimseyle bunun tartismasina da girmem isteyen kullansin non rft. Ben kullanmam. Kendimi o kadar guvende hisseddiyorum ki, bu bana yeter. Ben her gun 200+ hizlara cikiyorum guzergahim icabi, kafam rahat oluyor rayda gider gibi geciyorum virajlari. Arac sert eyvallah ama ben alistim cok da mutluyum bu sekilde

Hocam lastiğin hız ve yük kodu 91H yani 210km/h max. Bu da bana yeter .zaten eski lastikler de rft değildi( kışlık olanlar). Bu arada aldığım lastikler 2012 26. hafta ve son testlerde michelin falan geçip dünya 3. sü olmuş. Gerçi ben de şaşırdım ama neyse...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler merhaba,

Hocam lastiğin hız ve yük kodu 91H yani 210km/h max. Bu da bana yeter .zaten eski lastikler de rft değildi( kışlık olanlar). Bu arada aldığım lastikler 2012 26. hafta ve son testlerde michelin falan geçip dünya 3. sü olmuş. Gerçi ben de şaşırdım ama neyse...

Hocam tercih sizin ben bu konuda kimseye yonlendirme yapacak kadar teknik bilgi sahibi degilim zaten. Herkese kazasiz belasiz surusler derim anca.

• Benim kullandığım nexen lastiklerden hiç memnun kalmamıştım yanına yaklaşmayı düşünmezdim nasıl 3. Olmuşlar kimin testinde?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

valla benim için güvenlik önde geliyor. o kadar yüksek hızlara çıkıyoruz, rft lastik olmadan samclient'in dediği gibi esneme vs olur ve tedirgin eder. araç bildiğiniz yumuşar tabi normal lastikle ama ben bu haline gayet alıştım. bu halini seviyorum ben zaten asfaltta kullanıyoruz, arabadan da tıkırtı vs gelmediği için hiç dert değil. normal lastiğe geçmeyi düşünenler yanak destekli olan modellere bakabilirler (XL sanırsam) bi arkadaş almıştı hatta çok da memnundu. hatta o da bahsetmişti virajda az da olsa virajda kaymadan.

bu arada bizim araçların üzerinde gelen potenzaların ne kadar berbat olduğunu kışlıkları takınca anladım. benim kışlıklar kumho rft, bunlar bile potenzalardan daha konforlu çok net, sonuçta daha yeni bir lastik bize takılanlar baya eski teknoloji, ilk rft'lerden sanırsam..

Kumho Kışlık ve Run Flat. Aracınızda hangi tip jant var acaba ? Ve de kışlık olarak hangi ebatları kullanıyorsunuz ? Ön ve arkalar aynı ebat mı ? Benim aracım M paket ve ön - arka ebatlar farklı. Kışlık lastikte normalde ( yuvarlanma çap değeri korunarak ) lastik taban genişliğini düşürerek kullanmıştım daha önce. 225 taban 45 yanak yerine 205 taban 50 yanak takmıştım.

• iyi günler arkadaşlar ben internetten bir ilan için size danışıcaktım. Acaba bu araç için bu fiyat normal mi yoksa düşük mü biraz bu akşam bu araca bakarken hoşuma gitti ama fiyattan dolayı kıllandık.Birde bu serilerdeki araçlar 136bg mi oluyo. çünkü diğer ilanlarda hep bi düşük beygir sınıfı belirtilmiş.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2011-316i-34.000-kmde-boyasiz-bluetoth-deri-ekran-borusan-kredi-106228120/detay

• Valla iyice araştırın ama ben 1.6 motorlu bir arabaya bu parayı vermezdim... 100bin TL'ye aynı donanımda (hatta xenon ve 17" jantla) 320d satıyorlar... Tamam arada 30bin lira fark var ama yine de 1.6 motor için değer mi onu düşünün derim. Satarken edeceğiniz zarar çok olmaz (bu fiyatlardan sonra en kötü ama en kötü ihtimalle kaza bela olmazsa 55bine çok rahat satarsınız)

1.6 hantal kalıyor söylentisi mevcut bu topicde de .. o yüzden kredi vb şeylere başvurur 320d için kasardım. gerekirse ekransız 320d ( 80-85bin TL civarında vardır)
  • Bence bu arabayı alana kadar 1.4 tsi golf alsan çok daha mutlu olursun. Veya model düşürüp 320d lere bakabilirsin. Şahsen 316i nin tr şartlarında gereksiz olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: to_se

iyi günler arkadaşlar ben internetten bir ilan için size danışıcaktım. Acaba bu araç için bu fiyat normal mi yoksa düşük mü biraz bu akşam bu araca bakarken hoşuma gitti ama fiyattan dolayı kıllandık.Birde bu serilerdeki araçlar 136bg mi oluyo. çünkü diğer ilanlarda hep bi düşük beygir sınıfı belirtilmiş.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2011-316i-34.000-kmde-boyasiz-bluetoth-deri-ekran-borusan-kredi-106228120/detay

Kesinlikle e90 316 alma. Araç çok hantal ve yakıt tüketimi fazla. Ben ilk defa Bmw aldığım için bu hataya düştüm. Ve satana kadar canım çıktı aracımda daha 20000 olmamıştı. Bence bütçene göre 320d al derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_e90

quote:

valla benim için güvenlik önde geliyor. o kadar yüksek hızlara çıkıyoruz, rft lastik olmadan samclient'in dediği gibi esneme vs olur ve tedirgin eder. araç bildiğiniz yumuşar tabi normal lastikle ama ben bu haline gayet alıştım. bu halini seviyorum ben zaten asfaltta kullanıyoruz, arabadan da tıkırtı vs gelmediği için hiç dert değil. normal lastiğe geçmeyi düşünenler yanak destekli olan modellere bakabilirler (XL sanırsam) bi arkadaş almıştı hatta çok da memnundu. hatta o da bahsetmişti virajda az da olsa virajda kaymadan.

bu arada bizim araçların üzerinde gelen potenzaların ne kadar berbat olduğunu kışlıkları takınca anladım. benim kışlıklar kumho rft, bunlar bile potenzalardan daha konforlu çok net, sonuçta daha yeni bir lastik bize takılanlar baya eski teknoloji, ilk rft'lerden sanırsam..

Kumho Kışlık ve Run Flat. Aracınızda hangi tip jant var acaba ? Ve de kışlık olarak hangi ebatları kullanıyorsunuz ? Ön ve arkalar aynı ebat mı ? Benim aracım M paket ve ön - arka ebatlar farklı. Kışlık lastikte normalde ( yuvarlanma çap değeri korunarak ) lastik taban genişliğini düşürerek kullanmıştım daha önce. 225 taban 45 yanak yerine 205 taban 50 yanak takmıştım.

Ben 225 45 17 kullaniyorum on arka. Siz de ayni sekilde kullananilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasso331

quote:

Orijinalden alıntı: bezakii

Gündüz fakrlarını beyaz yapabilen yada yaptırabileceği oldumu???

Ben yaptım çok ta güzel oluyor.1 w angel led takmıştık.
    Gündüz pek belli olmuyordu hafif karanlıkta çok güzel oluyor.Şimdi yeni sipariş ettim 6W x2 ad. Gün ışığında Yeni kasalardaki görüntüye yakın olacağını düşünüyorum.
    NOT: Amerikadan sipariş ile getirttim.Takınca bilgi veririm.Malum ön tekerlekler sökülmesi gerek...

Yaptırdığın zaman
    Kime ve nasıl yaptırdığınızı da paylaşırsanız
    Bizde fazla kurcalatmadan tecrübeli elleri kullanmış oluruz :)
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

Valla iyice araştırın ama ben 1.6 motorlu bir arabaya bu parayı vermezdim... 100bin TL'ye aynı donanımda (hatta xenon ve 17" jantla) 320d satıyorlar... Tamam arada 30bin lira fark var ama yine de 1.6 motor için değer mi onu düşünün derim. Satarken edeceğiniz zarar çok olmaz (bu fiyatlardan sonra en kötü ama en kötü ihtimalle kaza bela olmazsa 55bine çok rahat satarsınız)

1.6 hantal kalıyor söylentisi mevcut bu topicde de .. o yüzden kredi vb şeylere başvurur 320d için kasardım. gerekirse ekransız 320d ( 80-85bin TL civarında vardır)

ruberto ve gri06 arkadaşlara da teşekkürler cevapları için.

Yalnız şöyle bir açıklama yapıyım. Bu bizim çıkabileceğimiz limit miktarlardan en fazla 5 bin daha oynayabilir. Zaten benim istediğim performans değil sadece konfor çünkü arabayı limitlerde kullanmam pek :) anca düz boş yol olduğunda zevk için basıyorum biraz :) Yakıt tüketimi pek sorun değil ayda en fazla 600km falan yaparım ondan dizel pek bakmıyorduk genelde dizellerin kullanımı araçla belli bi km yaptıktan sonra (motor ısındıktan sonra) çok zevkli bir kullanımı oluyor ama benim o kadar yol yapma imkanım yok herzaman. Bir tek xenon far biraz düşündürdü donanım olarak.

Ayrıca şu dizel kullanımda ve 1600 benzinlide ki ortalama yakıt tüketim değerlerini yazarmısınız(sakin kullanımda). Ben pek fabrika verilerine güvenmiyorum :) bizim diğer araçlarda hiç bir zaman tutmadı o değerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: to_se

quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

Valla iyice araştırın ama ben 1.6 motorlu bir arabaya bu parayı vermezdim... 100bin TL'ye aynı donanımda (hatta xenon ve 17" jantla) 320d satıyorlar... Tamam arada 30bin lira fark var ama yine de 1.6 motor için değer mi onu düşünün derim. Satarken edeceğiniz zarar çok olmaz (bu fiyatlardan sonra en kötü ama en kötü ihtimalle kaza bela olmazsa 55bine çok rahat satarsınız)

ruberto ve gri06 arkadaşlara da teşekkürler cevapları için.

Yalnız şöyle bir açıklama yapıyım. Bu bizim çıkabileceğimiz limit miktarlardan en fazla 5 bin daha oynayabilir. Zaten benim istediğim performans değil sadece konfor çünkü arabayı limitlerde kullanmam pek :) anca düz boş yol olduğunda zevk için basıyorum biraz :) Yakıt tüketimi pek sorun değil ayda en fazla 600km falan yaparım ondan dizel pek bakmıyorduk genelde dizellerin kullanımı araçla belli bi km yaptıktan sonra (motor ısındıktan sonra) çok zevkli bir kullanımı oluyor ama benim o kadar yol yapma imkanım yok herzaman. Bir tek xenon far biraz düşündürdü donanım olarak.

Ayrıca şu dizel kullanımda ve 1600 benzinlide ki ortalama yakıt tüketim değerlerini yazarmısınız(sakin kullanımda). Ben pek fabrika verilerine güvenmiyorum :) bizim diğer araçlarda hiç bir zaman tutmadı o değerler.

hocam konfor için e90 almanızı pek tavsiye etmem. gayet sert biraraç çünkü, içi de çok geniş değildir bilginiz olsun.

• Peki 70-75 bine kadar onerebileceginiz baska hangi modeller var. Az cok anlamissinizdir kriterlerimi

• 
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.