Şimdi Ara

FIFA 11 PC Türkçe Yama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
3.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • serdar_gs & KoMiKaZe ortak çalışmasıdır.

Çevirinin genel özellikleri
    1- Çevirinin bir kısmı benim tarafımdan (serdar_gs) bir kısmı KoMiKaZe arkadaşım tarafından çevrilmiştir.
    2- Tamamen full çeviri değildir ama indirip denediğiniz zaman göreceksiniz gayet tatmin edici ve emek harcanmış bir çeviri.
    3- Reklam Yoktur.
    4- Kurulum yoktur nasıl uygulayacağınız hakkında bilgi vereceğim.
    5- Çeviriyi ben şahsım adıma bıraktım. KoMiKaZe arkadaşım çeviriye devam etmektedir.
    6- Online Patch 1.01 ile uyumludur, online mod ile uyumludur diğer yamalarla çakışmaz.

Yamanın çeviri içerdiği kısımlar:
    1- Ana Menüler Çevrildi.
    2- Maç Yapma Ekranları, Hazır Maç Yapma Ekranı, Bir Pro Ol Maç Yapma Ekranı Çevrildi.
    3- Ayarlar Kısmı Çevrildi, Kontrol Ayarları Kısmı Çevrildi.
    4- Oyuncu Yaratma Kısmı Çevrildi, Edit Kısımları Çevrildi.
    5- Virtual Pro Tamamen Çevrildi.
    6- Online Modda Bazı Yerler Çevrildi, Yardım Kısmından Bazı Yerler Çevrildi.
    7- Menajer Modu Menüleri Çevrildi, Yönetimden Gelen Mesajlar ve Gazetelerin Büyük Kısmı Çevrildi, Bir Pro Ol Sezon ve Turnuva Modunda Menülerde Çevrildi.
    8- Genel olarak tatminkar genel bir çeviri yapılmıştır ve orjinal kelimeler kullanılmıştır güzel bir çeviridir..
    Şimdiden beğenen arkadaşlarada beğenmeyen arkadaşlarada teşekkürler.

<<Yamayı beğenmeme ihtimalinize karşı orjinal eng_us.db ve eng_us-meta.xml dosyalarını yedekleyin daha sonra bunlarla orjinal dile dönebilirsiniz.>>

Türkçe Çeviriyi Kurmak için yapılması gereken ufak bir nokta var. Öncelikle DB Master 11 programını indirip bilgisayarınıza kuruyorsunuz.

Daha sonra programı açarak:
    File>Extract from .BIG> Local Databases seçiyorsunuz. Programı kapatabilirsiniz.

Şimdi size veregim 2 adet dil doyası var bunları oyunun kurulu olduğu:
    C:\Program Files\EA Sports\FIFA 11\Game\data\loc klasörüne atıyorsunuz ve gelen soruya evet diyorsunuz.

Dil dosyanın Linki:
    http://hotfile.com/dl/86029165/9d97cc3/FIFA11_TrDil.rar.html
    http://www.fileserve.com/file/DDNrfxC

Çeviriyi şahsım adına bırakalı bir süre oldu çeviriye KoMiKaZe devam etmektedir konuya buradan ulaşabilirsinizhttp://forum.donanimhaber.com/m_44698843/tm.htm ve bende bir kaç eksik yeri çevirerek buradan güncel şekilde tekrar yayınladım.

NOT: YAMAYI HERHANGİ BİR YERDE PAYLAŞIRKEN ALINTI YAPTIĞINIZI BELİRTİNİZ.
    Teşekkürler.

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

FIFA 11 PC Türkçe Yama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_gs -- 30 Kasım 2010; 19:47:20 >

• Tebrikler , güzel görünüyor
  • Teşekkürler.
  • Gayet iyi %100 Türkçe çıkacak mı ?
  • Ben bıraktım çeviriyi başka hazırlayan arkadaşlar tamamen türkçeye çevirirmi bilmiyorum.
    Rica ederim arkadaşlar umarım beğenirsiniz. En azından daha kapsamlı bir çeviri çıkana kadar rahat iş görür
  • A benim tatlı kardeşime bakın hele, iyiliksever kardeşime...
    Uğraşmış, emek vermiş, yama yapmış...
    Ellerine sağlık!
    Senin gibilere ihtiyacımız var....
    SS'ler de güzel görünüyor, tebrik ederim.
  • Rica ederim birşeyler yapabildiysem ne mutlu bana
  • Çok teşekkürler böyle bir zahmete girip bizle bunu paylaştığın için.Çeviri işini nasıl yapacağımızı açıklarsan kaldığın yerden devam etmek isteyen arkadaşlar olabilir.Onlar içinde faydalı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoMiKaZe

Çok teşekkürler böyle bir zahmete girip bizle bunu paylaştığın için.Çeviri işini nasıl yapacağımızı açıklarsan kaldığın yerden devam etmek isteyen arkadaşlar olabilir.Onlar içinde faydalı olur

Kurulumda belirttiğim DB Master 11 programı çeviri yapmanıza yarayan program. Yukarıdaki ilk işlemi yaptıktan sonra Open Db seçiyorsunuz ve açılan pencereden yine yukarıdaki belirttiğim oyunun dizinine gelerek önce eng_us-meta sonra eng_us.db seçiyorsunuz. Program oyunun dil dosyasını açıyor ve çeviri yapılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_gs -- 31 Ekim 2010; 14:11:03 >

• Çok teşekkürler
  • çok güzel olmuş tebrikler
  • Teşekkürler güzel ve yeterli bir çeviri olmuş.
  • Hocam resimlerden gördüğüm kadarıyla çok güzel çeviri olmuş teşekkür ederim ama, Db master programı hata veriyor, neden verdiğini anlıyamadım. Yardımcı olurmusun ?
     FIFA 11 PC Türkçe Yama
  • Uğraş verip böyle bir zahmete giriştiğiniz için teşekkürler.

Fakat futbol oyunlarında bana göre pek önemi yok dilin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eren

Uğraş verip böyle bir zahmete giriştiğiniz için teşekkürler.

Fakat futbol oyunlarında bana göre pek önemi yok dilin.

Olur mu hocam?
    Manager mod için ya çok iyi ingilizce olacak ki zevk alasın.
    Ha ben İngilizce oynuyorum, çat pat anlıyorum ama full Türkçe olsa daha zevkli olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FbA3*

Hocam resimlerden gördüğüm kadarıyla çok güzel çeviri olmuş teşekkür ederim ama, Db master programı hata veriyor, neden verdiğini anlıyamadım. Yardımcı olurmusun ?
     FIFA 11 PC Türkçe Yama

Öncelikle farklı bir dil seçmişsiniz. Kısaca özetliyim DB Master 11 'i açın yapılacak ilk işlem:
    File>Extract from .BIG> Local Databases Seçilecek.
    Daha sonra File diyoruz yine bu sefer Open DB seçiyoruz ve loc klasöründen önce eng_us-meta.xml dosyası seçiliyor sonra eng_us.db dil dosyası seçiliyor. Bu şekilde farklı dili değildi en_us dil dosyasını deneyin hata vermemesi lazım. Yine aynı uyarı geldiğinde Devam diyerek deneyin.

Ayrıca teşekkürler arkadaşlar.

• Hocam

Bunu yaptıktan hemen sonra zaten bu hata çıkıyor. Ayrıca benim Loc klasörü boş, içinde hiç bişey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: FbA3*

Hocam

Bunu yaptıktan hemen sonra zaten bu hata çıkıyor. Ayrıca benim Loc klasörü boş, içinde hiç bişey yok

Normalde loc klasöründe 1 adet .big dosyası olması lazım. Olmassa oyun açılmaz. Dil dosyalarıda o .big dosyasının içerisinde.
    File>Extract from .BIG> Local Databases denildiğinde .big dosyasını açacak program ve dil dosyaları çıkarılmış olacak. Bir anlam veremedim aldığın hataya. Ama dediğim gibi loc klasöründe locale.big olmak zorunda. İşletim sistemin vista veya win7 programı sağ tıklayarak yönetici olacak çalıştır ve tekrar dene bunun dışında bir anlam veremedim şimdilik.

• Yönetici olarak çalıştır yapınca sorun ortadan kalktı. Çok teşekkürler
  • Sevindim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.