Şimdi Ara

FIFA 11 TÜRKÇE YAMA v1.1 ÇIKTI!! - (%100 TR MENEJER MOD) GOOGLE ÇEVİRİSİ DEĞİL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
18.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MÜJDE! MENEJER MOD %100 TÜRKÇE'YE ÇEVİRİLDİ!

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum: Yama içerisindeki yaptığım çevirilerin tamamı kendi oturup yaptığım çevirilerdir.Şu anda piyasadaki tarzanca Türkçe çevirilerle alakası yoktur.Tek tek bizzat oturup kendim çevirdim cümleleri ki ortaya adam gibi birşey çıksın istedim, oyun içerisinde, gidişatta oynarken hep birlikte zevk alalım istedim.Bir başka konuda bir arkadaşın yaptığı çevirinin (http://forum.donanimhaber.com/m_44137397/mpage_1/f_/key_//tm.htm#44137397 ) üzerine 2 haftaya yakındır günde 5-6 saat çalışarak yaptığım çeviriyi artık ilk haliyle yayınlamaya karar verdim.Aşağıya birazdan yaptığım çeviriden oyun içi ekran görüntüsüde koyacağım.Lütfen olumlu/olumsuz eleştirilerinizi yapın ki hataları tespit edip düzenleyeyim.Bu şekilde de en doğru, en hızlı şekilde ve en az düzeyde çevirilerde hatalarla karşılaşmış oluruz, oynadığımız oyundan daha çok zevk almış oluruz.

Lafı uzatmadan dosya ve kurulumu veriyorum:

Alternatif linkler:
    Dosya Adı: FIFA 11 - Türkçe Yama v1.1 - Aralık 2010

Dosya Boyutu: 5.99 MB

http://www.4shared.com/file/pbAM_Ji5/FIFA_11_-_Trke_Yama_11_-_Aralk.html

http://www.mediafire.com/?o64y7i37z5vv5na

http://www.fileserve.com/file/hyQRm57

http://hotfile.com/dl/89742728/8a2b2ba/FIFA_11_-_Trke_Yama_1.1_-_Aralk_2010.rar.html

» Kurulum:

-İlk önce DB Master 11 programını indiriyoruz

indirme linki:
    http://www.4shared.com/file/U0LTw97l/FIFA_11_DB_Master_Beta_1.html

-Daha sonra programı açarak:

File>Extract from .BIG> Local Databases seçiyorsunuz. Programı kapatabilirsiniz.

-Şimdi indirdiğiniz rar içerisindeki loc klasöründen eng_us-meta.xml ve eng_us.db dosyalarını oyunun kurulu olduğu C:/Program Files/EA Sports/FIFA 11/Game/data/loc klasörüne atıyorsunuz ve gelen soruya "Evet" veya "Tümünü Evet" diyorsunuz.

-Yukarda yazılanları yaptıktan sonra Türkçe FIFA 11'in tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz

ÖNEMLİ NOT: Arkadaşlar loc klasörünüzde ki dil dosyalarınızı orada tutun ve indirmiş olduğunuz rar dan sadece eng_us-meta.xml ve eng_us.db dosyalarını loc klasörüne atarak değiştiriniz. Bütün loc klasörünü değiştirirseniz kendi oyununuzda sürüm uyumsuzluluğu olabilir ve oyunda spiker, dil sorunu yaşayabilirsiniz. Çeşitli dillerde çıktı oyun çünki her loc klasöründe farklı diller olabilir.

» FIFA 11 Türkçe Yama v1.1 Aralık 2010 Çeviriden Bilgiler:

» Menejer Mod %100 Türkçe'ye çevirildi:

- Gazete haberleri tamamen Türkçe'ye çevirildi

- Yönetimle aranızdaki konuşmalar tamamen Türkçe'ye çevirildi

- Transfer oyuncuları ve klüpleriyle aranızdaki konuşmalar tamamen Türkçe'ye çevirildi

- Menejer Modu'ndaki uyarı mesajlarının hepsi Türkçe'ye çevirildi

- Menejer Modu'nda bunun haricinde kalan kelime ve cümleler tamamen Türkçe'ye çevirildi

» Orjinal oyuna sahip olanlar/olmayanlar için çeviriler yapıldı:

- Online oyun modunda göze çarpan, sık karşılaşılan cümleler ve kelimeler çevirildi

- LAN Game modunun çok büyük bir kısmı Türkçe'ye çevirildi

- Online modda maç sırasında, lobi odalarında veya maça girmeden önce karşılaşabileceğiniz

cümle ve kelimeler Türkçe'ye çevirildi.

» Sık sık göz önünde bulunan veya önceden çevirilmiş ancak anlam bozukluğu olan kelimeler

tekrardan Türkçe'ye çevirildi.

» Önceki yamada yanlış ve hatalı olan yerler tekrardan gözden geçirildi ve düzeltildi.

Oyun İçi Ekran Görüntüleri:
    Albüm Linki(39 resim içermektedir):
    http://www.fotografalbumu.web.tr/paylasilan.php?alb=1290562076e835yg5di7

Resimler:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoMiKaZe -- 26 Haziran 2011; 14:31:34 >

• Gerçekten güzel iş çıkarıyorsun Komikaze arkadaşım tebrikler Benim çevirimin üzerinden başladığını ve bunu belirttiğin için ayrıca teşekkürler.

Kontrol ettim. Şunu söyleyebilirim tamamen Virtual Pro üzerine durmuşsun çevirmişsin, Online Modda yine çevirmişsin, Menülerdeki eksik yerlerde çevrilme var gazeteler ve yönetimden gelen mesajlardan çevrilme var.
    Bence hala çeviriyorsan Manager Moduna ağırlık verirsen sevinirim gazeteler ve gelen msjlar biterse süper olacak
    DB Master 11 ile açtıktan sonra 'stringid' seçili olarak aratmaya mm_ yaparsan Manager Modda ki çevirileri bu şekilde bularak yapabilirsin, baps_ yaparsan Bir Pro Ol: Sezon çevirilerini bularak yapabilirsin. Bu modların başlangıç kodları bunlar. mm_ ile senin çeviriden baktım daha baya bi ingilizce var bu zor biter

Yani kısaca eksikler var ama bunlar zamanla çevrilir uğraştığın için teşekkürler şuan için çeviri kısmına sadece kendi ismini değil benide yazarsan sevinirim çünkü hala benim çeviri ağırlıklı ve seninde büyük bir katkın var
    Ayrıca Hava Durumunda Kuru kelimesini Güneşli yapmışsın bir maç yapayım dedim Chelsea aldım maç Gece-Güneşli yazdı :) Gece-Kuru yani yağışsız şeklindeydi onu düzeltirsen sevinirim. Ben kendim düzelttim ama diğer arkadaşlar için.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_gs -- 24 Kasım 2010; 6:40:37 >
  • DB11 ile ses dosyalarını editleme, spiker,müzik vs bunları değiştirme imkanımız var mı acaba Serdar kardeş?
  • DB Master 11 ''.big'' uzantılarını açar sanmıyorum o editlemeleri yapmaz.
  • Spiker de olsa süper olur
  • serdar, düşüncelerin için çok teşekkürler.Dediğin gibi "mm" komutunun menejer mod için olduğunu biliyorum ancak o kadar çok cümle vardı ki Virtual Pro'dan o tarafa çok fazla vakit ayıramadım."Virtual Pro" isminide bilerek çevirmedim ki orjinalliği bozulmasın diye.Ama bundan sonraki versiyonda Menejer mod üzerine yoğunlaşacağım, çünkü herkesin orjinal oyunu yok sonuçta ve online oynayamayan bir sürü insan öncelikli olarak menejer modda oynamaya başlıyor.
    Kendi adımıda oraya zor sığdırdım açıkçası.Alt satıra atabilme imkanım olsa(ki yarım saat uğraşmışımdır yapabilmek için) seninde adını yazmayı düşünüyordum ancak başaramadım ve en azından buradaki konuda linkle belirteyim dedim.
    Gece-Güneşli kısmı dediğin gibi bir garip olmuş onu yeni farkettim."Gece - Kuru Hava" şeklinde daha anlamlı olur sanırım.İlk işim onu düzeltmek olacak.
    Kurulum kısmında 1. yol işe yaradı mı arkadaşlar?
  • Peki no problem mm_ Manager Mode üstünde durur İngilizce bilginle çevirilerini kısa zamanda yaparsın umarım uğraş için, emek için teşekkürler. Kolay gelsin.
    Ki bide her orjninal oyuncu sadece orjinal oynamıyordur ben orjinal oyuncuyum ama baksan 10 maç anca yaptım onlinede Manager Mode seviyorum
    Virtual Pro 'yu bende değişmemiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_gs -- 24 Kasım 2010; 16:20:20 >
  • Şu anda kısa kısa göze batan ve yapmış olduğum hataları düzenliyorum.Önümüzdeki 2 hafta vizelerim var.Onları atlattıktan sonra finallere girmeden öncede bir el atarım menejer moduna geniş kapsamlı olarak
  • Ellerine sağlık üstad.
  • Hayrını görün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoMiKaZe -- 24 Kasım 2010; 19:59:30 >
  • Çeviri çalışmam devam etmektedir arkadaşlar.Gerçekten idda ediyorum piyasadaki en anlaşılır, en anlamlı ve oynarken en çok tat alacağınız bir Türkçe yama ortaya çıkartmaya çalışıyorum.Şu anda vize, ödevler vs.. ile meşgul olduğum için 7-10 gün kadar yamayla ilgilenemeyeceğim ama ondan sonra son sürat yamaya ağırlık vereceğim.Her ay en az bir "güncelleme yaması" ile yamayı güncelleyecek, her yama bir öncekinden kat ve kat daha iyi olacaktır emin olun."Aralık 2010" yamasını bekleyin
  • müdür bugun aralık 4 nerdeki yaman bu yamada silinmis
  • "Şu anda vize, ödevler vs.. ile meşgul olduğum için 7-10 gün kadar yamayla ilgilenemeyeceğim ama ondan sonra son sürat yamaya ağırlık vereceğim"
    yama linkini yeniliyorum hemen.
  • FIFA 11 Türkçe Yama v1.1 - Aralık 2010 güncellemesi çıkmıştır arkadaşlar.Ayrıntılı bilgileri ilk mesajda görebilirsiniz
  • Teşekkürler ellerine sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cehennemden_Cennete -- 17 Aralık 2010; 9:14:55 >
  • Yamayı yapan arkadaşa emekleri için teşekkürler indirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkanbaba -- 17 Aralık 2010; 15:22:31 >
  • bol eğlenceler arkadaşlar.keyfini çıkarın
  • Çok teşekkürler arkadaşım. Benim İngilizcem iyidir Allah'a Şükür ama bu yamaya bir çok kişinin ihtiyacı vardı. Ve gerçekten oturup uğraşmışsın adam gibi bişey çıkarmışsın ortaya.
    Senin gibilerin sayısı keşke daha çok olsa forumda.
    Emeğine sağlık, Tekrar teşekkürler
  • Hocam boş vaktim olduğunda oturup uğraşırım.Sonuçta sevdiğim ve oynarkende büyük zevk aldığım bir oyun.Bu oyununda azımsanmayacak kadar Türk oyuncusu mevcut.Bunların arasında da büyük oranda gazete yazıları olsun, yönetimden gelen mesajlar, transfer mesajları olsun mutlaka anlamayanlar vardır.Tek amaç Türk oyuncularının zaten zevk alarak oynadığı bu oyunu daha da zevkli hale getirmek.İnşallah başarmışızdır.Önümüzdeki ay belki biraz gecikebilir Ocak 2011 yaması.Malum finaller başlayacak 1 ay başımızı kaşıyacak pek vaktimiz olmayacak.Bir süre yamanın şuanda ki haliyle idare edin.Aydan aya daha da geliştirilmiş olarak karşınıza sunucaz, hiç merak etmeyin.Çok büyük ihtimal Ocak 2011 hedef "Be a Pro" mod ve online mod odaklı çeviri olacaktır arkadaşlar, bilginize.Tekrardan iyi oyunlar bol eğlenceler herkese.
  • arkadaşlar 2. gamepad imi takınca oyun açılmıyor nedeni ne olabilir acaba?
    (gamepad dediğim ps2 kolu ps3 aparatı ile bilgisayarıma bağlıyorum)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.