Şimdi Ara

***IPTivibu***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
1
Favori
16.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar iptivi başlamış...forumda bununla ilgili bilgi bulamadım...ayda 29 tl....isteyene +7 tl sinema kanalları, Cihazda airties..

***IPTivibu***

***IPTivibu***

http://www.tivibu.com.tr/iptivibu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iSafari -- 4 Kasım 2010; 11:44:14 >

• HDMI bağlantısı üzerinden TR kanalların verdiği görüntü kalitesi 42'' FULL HD LCD'de nasıl olur ki ?

Zaten belli kanallar HD desteği veriyormuş onlarda extradan para verip alacağımız paketteki kanallar sanırım.

8MBit net yeter mi bu olay için ? Netten stream olarak TV izleniyor çünkü. HD film olayını zaten netten 1080p MKV indirerek karşılıyorum. Benim tek merak ettiğim olay TR kanalların bu cihaz ile ne derece kaliteli görüntü verebileceği...

TR kanal listesi varmı bu arada nette ? Tabi yabancı kanal listeside olsa iyi olurdu.
  • arayan bulur demişler

aşağıdaki topic uzun zamandır sessiz olmasına rağmen yine de fikir verme açısından faydalı olabilir...

http://forum.donanimhaber.com/m_43348708/tm.htm
  • şuan iptv pahalı ve standart olan digital tv yerini tutamaz... evet geleceğin teknlojisi bu olucak ama şuan için çok pahalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheTime

şuan iptv pahalı ve standart olan digital tv yerini tutamaz... evet geleceğin teknlojisi bu olucak ama şuan için çok pahalı

banada pahalı geldi..hemde çok pahalı...bence 15 tl falan olmalıydı en fazla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: crower74

arayan bulur demişler

aşağıdaki topic uzun zamandır sessiz olmasına rağmen yine de fikir verme açısından faydalı olabilir...

bu linkte cihaz wirelless g/n destekli görünüyor?wirelles desteği var mı bu aletin gerçekten...yukarıda extra bir aparatla kablosuz olabileceği yazıyor...?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iSafari -- 28 Ekim 2010; 22:37:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheTime

şuan iptv pahalı ve standart olan digital tv yerini tutamaz... evet geleceğin teknlojisi bu olucak ama şuan için çok pahalı

+1
  • Bence de pahalı ve gereksiz ama şuan için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayStation3lack

quote:

arayan bulur demişler

bu linkte cihaz wirelless g/n destekli görünüyor?wirelles desteği var mı bu aletin gerçekten...yukarıda extra bir aparatla kablosuz olabileceği yazıyor...?

http://www.airties.com/products.asp?s=2&ci=101&i=1

airties'in iptv cihazları...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crower74 -- 29 Ekim 2010; 22:29:16 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PlayStation3lack

quote:

arayan bulur demişler

http://www.airties.com/products.asp?s=2&ci=101&i=1

airties'in iptv cihazları...

teşekkürler link için..2 cihazda n destekli görünüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iSafari -- 30 Ekim 2010; 19:30:34 >

• iptivibu ile ilgili resimler:

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

HD KANALLAR

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

***IPTivibu***

not: fotoğraflar TF forumdan LAKES isimli kullanıcıya aittir sorduğum soruya verdiği mesajdan alıntıdır...

kaynak: link için tıklayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxi909 -- 30 Ekim 2010; 20:30:36 >

• netten birşey indirince görüntü gider
  • HD görüntü yada normal tv deki kalite için kaç mbitlik bir bağlantı gerekiyor en az?
  • normal bir görüntü için 4 mbit hd için en az8 mbit.
    quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

HD görüntü yada normal tv deki kalite için kaç mbitlik bir bağlantı gerekiyor en az?
  • ben iptv kullanıyorum gayette memnunum hiçbir ek fiyat ödemeden içindeki filmleri izliyorum tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: headshooter

ben iptv kullanıyorum gayette memnunum hiçbir ek fiyat ödemeden içindeki filmleri izliyorum tavsiye ederim

biraz kapsamlı bir inceleme yazabilirseniz iyi olur hatta video eklenirse eklediğim resimler bana ait değil rica üzerine eklenmiş resimler....

airties kutu nasıl? yemeksepeti ve twitter vs. çeşitli donur geri al izle özellikleri vs. biraz tanıtsanız çok iyi olur iptv gelecek dendi şimdiye kadar ama tam nedir neye benzer hep cevapları hava kalan şeyler...
  • Evde kullanılmakta olan bir ADSL hattınız var ise o zaman bağlantıyı nasıl yapıyorlar?
    Yani baba salonda TV izlerken oğlan içerde nete giriyorsa bu dağıtımı ayrı kanallardan mı yapıyorlar? Bir bilgisi olan var mı?

Ekleme:
    Farklı bir kanal (8/55 ve ENET ENCAP) ve protokol üzerinden vereceklermiş.

***IPTivibu***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUAVI -- 31 Ekim 2010; 19:01:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

Evde kullanılmakta olan bir ADSL hattınız var ise o zaman bağlantıyı nasıl yapıyorlar?
    Yani baba salonda TV izlerken oğlan içerde nete giriyorsa bu dağıtımı ayrı kanallardan mı yapıyorlar? Bir bilgisi olan var mı?

görevliler geldiğinde modemide değiştiriyor airties ip tv ye diğer lan kablosuda pc ye bağlanıyor gayet kullanışlı ss verebilirim
  • eklediğiniz resmi bu forumda geçen mesajımda kullanmıştım TF forumda cefriohm adlı iptivibu test kullanıcısı eklemişti resmi

kısaca şu şekilde çalışıyor sistem a adet encapsulation var biri ADSL için diğeri IPTV için örneğin 8mbit hızında iki bağımsız bağlantı var 8+8 değil ama, bu sayede internet tve iptv trafiğine bir etkilenme olmuyor karşılıklı

ayrıca telekom ilk başta iptv için pilot seçtiği ıstanbul ankara ve izmir de her ilçe telekom santrallarına iptv serverları kuruluyor bu sayede iptv trafiğini ilçe sınırında kesecekler her izleyici farklı kanal izlemek için il veya bölge misal marmara daki servera çullansa işi biter iptv olayının bu sebepten potansiyeli yüksek illerde iptv serverlar ilçe bazında yerleşiriliyor (tüm geri al izle özellikleri, seç izle (VOD) ) isteklerine bu servlar gigabit hızında bağlantıyla telekomun ülke çapındaki bölge müdürlüklerinle iletişim kuruyor (ulusal kanallar ve diğer içerik) böylece ülke çapındaki iptv trafiği şişmemiş oluyor.

ayrıca telekom tekrardan ilçe santralları ile evlerimiz arasında gereksiz veri trafiğini engellemek adına tüm kanalların yayınını bir ağ üzerinde aynı anda yayınlıyor yani talep eden A B C D E F G kullanıcılarına tek tek değil devamlı ağ yayını yapıyor buna ise IP MULTICAST ile sağlıyor tivibu daki maç sırasındaki kesilme ve kopmalar (türk telekom un altyapı faktörünü hariç tutarsak) her kullanıcı için yayının tek tek yapılmasından kaynaklanıyor..

***IPTivibu***

***IPTivibu***

(seç zile yani VOD) hizmetleri UNICAST her izleyene ayrı ayrı yayın yapıyor bu donanımlar hep ilçe veya il merkzlerinde aşırı talep sonucu sistem çökmesin diye

geri kalan SD-HD ulusal ve uluslararası kanallar ise sabit ve sürekli şekilde yayın yapmaları sebebiyle MULTICAST ile yayın yapıyorlar internet yoğunluğunu engellemek adına devamlı ağ içerisinde yayın mevcut biz sadece IPTV kutusundan kumanda ile kanalı seçince serverdan bana bu yayını seç yolla diyoruz... (yayını durdurma geri ileri alma) ise tekrardan ilçe il santralındaki serverdan unicast

ayrıca ttnet sonrasında superonline ve turk.net de iptv hizmeti için yatırımlar yapıyormuş.

kaynak:http://www.ozanvural.com/2010/10/22/iptv-in-turkey-current-status-and-future-prospects/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxi909 -- 31 Ekim 2010; 5:15:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maxi909

eklediğiniz resmi bu forumda geçen mesajımda kullanmıştım TF forumda cefriohm adlı iptivibu test kullanıcısı eklemişti resmi

kısaca şu şekilde çalışıyor sistem a adet encapsulation var biri ADSL için diğeri IPTV için örneğin 8mbit hızında iki bağımsız bağlantı var 8+8 değil ama, bu sayede internet tve iptv trafiğine bir etkilenme olmuyor karşılıklı

ayrıca telekom ilk başta iptv için pilot seçtiği ıstanbul ankara ve izmir de her ilçe telekom santrallarına iptv serverları kuruluyor bu sayede iptv trafiğini ilçe sınırında kesecekler her izleyici farklı kanal izlemek için il veya bölge misal marmara daki servera çullansa işi biter iptv olayının bu sebepten potansiyeli yüksek illerde iptv serverlar ilçe bazında yerleşiriliyor (tüm geri al izle özellikleri, seç izle (VOD) ) isteklerine bu servlar gigabit hızında bağlantıyla telekomun ülke çapındaki bölge müdürlüklerinle iletişim kuruyor (ulusal kanallar ve diğer içerik) böylece ülke çapındaki iptv trafiği şişmemiş oluyor.

ayrıca telekom tekrardan ilçe santralları ile evlerimiz arasında gereksiz veri trafiğini engellemek adına tüm kanalların yayınını bir ağ üzerinde aynı anda yayınlıyor yani talep eden A B C D E F G kullanıcılarına tek tek değil devamlı ağ yayını yapıyor buna ise IP MULTICAST ile sağlıyor tivibu daki maç sırasındaki kesilme ve kopmalar (türk telekom un altyapı faktörünü hariç tutarsak) her kullanıcı için yayının tek tek yapılmasından kaynaklanıyor..

***IPTivibu***

***IPTivibu***

(seç zile yani VOD) hizmetleri UNICAST her izleyene ayrı ayrı yayın yapıyor bu donanımlar hep ilçe veya il merkzlerinde aşırı talep sonucu sistem çökmesin diye

geri kalan SD-HD ulusal ve uluslararası kanallar ise sabit ve sürekli şekilde yayın yapmaları sebebiyle MULTICAST ile yayın yapıyorlar internet yoğunluğunu engellemek adına devamlı ağ içerisinde yayın mevcut biz sadece IPTV kutusundan kumanda ile kanalı seçince serverdan bana bu yayını seç yolla diyoruz... (yayını durdurma geri ileri alma) ise tekrardan ilçe il santralındaki serverdan unicast

ayrıca ttnet sonrasında superonline ve turk.net de iptv hizmeti için yatırımlar yapıyormuş.

kaynak:http://www.ozanvural.com/2010/10/22/iptv-in-turkey-current-status-and-future-prospects/

bu kadar ayrıntı bilmiyordum

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.