Şimdi Ara

2010 model ford focus Titanium aracınız seyir halinde giderken stop ederse

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
1
Favori
50.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2010 Model ford focus Titanium araç satın aldım.Almaz olaydım.Birde aracı 3.ay bekledik,neymiş ESP olsunmuş daha güvenli yolculuk yapacakmışık.Aracınız 120 Km/h hızla giderken aracınızın stop ettiğini nasıl anlarsınız.çok acı bir deneyim,direksiyon sertleşir ve hayati tehlikeye maruz kaldığınızda anlarsınız.Böyle bir durumu ve Motor stop etme şikayetini servis raporları ile belgeleyen arkadaşları bekliyorum. Lütfen yardımcı olurmusunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arcomp -- 18 Ekim 2010; 16:44:56 >

• geçmiş olsun dostum ama konuyu biraz daha açarsan seviniriz ne şikayetin var tam olarak anlayamadık süreklimi stop ediyor aracınız servis ne diyor bu işe?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfun_aslan

geçmiş olsun dostum ama konuyu biraz daha açarsan seviniriz ne şikayetin var tam olarak anlayamadık süreklimi stop ediyor aracınız servis ne diyor bu işe?
    Merhaba arkadaşım ilgin için sağol.kendimi bir an yalnız hissettim.aracımı 4 mart 2010 tarihinde teslim aldım.8 mart 2010 tarihinde motor arızası şikayeti ile servise başvurdum.servis aracı inceledi,arıza kodlarını sildi ve yolladı.15 mart tarihinde aracım yine motor arızası verdi.fakat bu sefer 10 günlük aracı çekici vasıtasıyla yetkili servise götürdük.2 gün kaldı.arızayı tespit ettiklerini söylediler.sağ kapı direğinde bulunan haberleşme soketlerinin fabrikasyon hatalı olarak yerine tam takılmadığını ve şase bağlantı vidalarının olmadığı tespit edildi.tabi bu 10 günlük süre zarfında araç muhtelif zamanlarda seyir halinde iken stop ediyor,direksiyon kontrol dışı kalıyor.bunu servise bir türlü anlatamadım.tabiki aracın kaportasındada bazı fabrikasyon hatalarda mevcut.aman dikkat aracım 2.el değil sıfır bayiden faturalı olarak 46500.00Tl ödeyerek satın aldığım araç.buraya kadar herşey normal gözüksede ford firmasının bana yaklaşımlarını size söylesem inanamazsınız.Allahtan aracı aldığım bayii bana yardımcı olmaya çalışıyor.8 mart 2010 tarihinden 22 Eylül 2010 tarihine kadar araç muhtelif motor arızaları vermeye devam ettiği gibi stop etme arızasıda devam etmektedir.aracım 22 eylül 2010 tarihinden bugüne kadar serviste,arızayı bulamadıkları gibi aracı alın güvenle binebilirsiniz diyorlar,bana güvenli olduğuna
    dahir belge verin diyorum ,o belgeyi veremiyorlar ve araç daha kalsın inceleyelim diyorlar.bizde bekliyoruz.araç değişim talebinde bulunuyoruz,bunada olumsuz yanıt veriyorlar.durum böyle kardeşim.Yani eskilerin bir lafı vardı"ALIRSIN FORD OLURSUN LORD" sözünü "ALIRSIN FORD OLURSUN MORT" sözü ile değiştirilmesi gerektiğini düşünmeye başladım.Zaten araçla ilgili bir dosya oluşturdum.herşey belgeli bakalım biraz daha bekleyeceğim.iyi niyetimi daha nekadar süistimal edecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: arcomp

Merhaba arkadaşım ilgin için sağol.kendimi bir an yalnız hissettim.aracımı 4 mart 2010 tarihinde teslim aldım.8 mart 2010 tarihinde motor arızası şikayeti ile servise başvurdum.servis aracı inceledi,arıza kodlarını sildi ve yolladı.15 mart tarihinde aracım yine motor arızası verdi.fakat bu sefer 10 günlük aracı çekici vasıtasıyla yetkili servise götürdük.2 gün kaldı.arızayı tespit ettiklerini söylediler.sağ kapı direğinde bulunan haberleşme soketlerinin fabrikasyon hatalı olarak yerine tam takılmadığını ve şase bağlantı vidalarının olmadığı tespit edildi.tabi bu 10 günlük süre zarfında araç muhtelif zamanlarda seyir halinde iken stop ediyor,direksiyon kontrol dışı kalıyor.bunu servise bir türlü anlatamadım.tabiki aracın kaportasındada bazı fabrikasyon hatalarda mevcut.aman dikkat aracım 2.el değil sıfır bayiden faturalı olarak 46500.00Tl ödeyerek satın aldığım araç.buraya kadar herşey normal gözüksede ford firmasının bana yaklaşımlarını size söylesem inanamazsınız.Allahtan aracı aldığım bayii bana yardımcı olmaya çalışıyor.8 mart 2010 tarihinden 22 Eylül 2010 tarihine kadar araç muhtelif motor arızaları vermeye devam ettiği gibi stop etme arızasıda devam etmektedir.aracım 22 eylül 2010 tarihinden bugüne kadar serviste,arızayı bulamadıkları gibi aracı alın güvenle binebilirsiniz diyorlar,bana güvenli olduğuna
    dahir belge verin diyorum ,o belgeyi veremiyorlar ve araç daha kalsın inceleyelim diyorlar.bizde bekliyoruz.araç değişim talebinde bulunuyoruz,bunada olumsuz yanıt veriyorlar.durum böyle kardeşim.Yani eskilerin bir lafı vardı"ALIRSIN FORD OLURSUN LORD" sözünü "ALIRSIN FORD OLURSUN MORT" sözü ile değiştirilmesi gerektiğini düşünmeye başladım.Zaten araçla ilgili bir dosya oluşturdum.herşey belgeli bakalım biraz daha bekleyeceğim.iyi niyetimi daha nekadar süistimal edecekler.

Alıntıları Göster
    geçmiş olsun hocam...
    insallah en kısa sürede cözüm bulunur.
    aracın motoru nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: souza1907

geçmiş olsun hocam...
    insallah en kısa sürede cözüm bulunur.
    aracın motoru nedir?

Alıntıları Göster
    1600 cc/109Hp TDCI dizel motor.
  • quote:

2010 Model ford focus Titanium araç satın aldım.Almaz olaydım.Birde araçı 3.ay bekledik,neymiş ESP olsunmuş daha güvenli yolculuk yapacakmışık.sakın ford almayın derim.Aracınız 120 Km/h hızla giderken aracınızın stop ettiğini nasıl anlarsınız.çok acı bir deneyim,direksiyon sertleşir ve hayati tehlikeye maruz kaldığınızda anlarsınız.Böyle bir durumu ve Motor stop etme şikayetini servis raporları ile belgeleyen arkadaşları bekliyorum. Lütfen yardımcı olurmusunuz?

Aynı durumda bir arkadaşım vardı 2007 model araç.aynen dediğiniz gibi 130 la giderken stop ediyodu aracı.direksiyon kilitleniyomuş vesaire.neyse servis aynı size yaptığını yapmış ama sonra servis elemanı da giderken aynı sorun olunca ve hayati tehlike atlatınca inanıp arabasını değiştirdiler. tam olarak bi şey ödedi mi filan bilmiyorum ama 2010 model dizel focus aldı

• quote:

Orijinalden alıntı: drmurat17

quote:

2010 Model ford focus Titanium araç satın aldım.Almaz olaydım.Birde araçı 3.ay bekledik,neymiş ESP olsunmuş daha güvenli yolculuk yapacakmışık.sakın ford almayın derim.Aracınız 120 Km/h hızla giderken aracınızın stop ettiğini nasıl anlarsınız.çok acı bir deneyim,direksiyon sertleşir ve hayati tehlikeye maruz kaldığınızda anlarsınız.Böyle bir durumu ve Motor stop etme şikayetini servis raporları ile belgeleyen arkadaşları bekliyorum. Lütfen yardımcı olurmusunuz?

Aynı durumda bir arkadaşım vardı 2007 model araç.aynen dediğiniz gibi 130 la giderken stop ediyodu aracı.direksiyon kilitleniyomuş vesaire.neyse servis aynı size yaptığını yapmış ama sonra servis elemanı da giderken aynı sorun olunca ve hayati tehlike atlatınca inanıp arabasını değiştirdiler. tam olarak bi şey ödedi mi filan bilmiyorum ama 2010 model dizel focus aldı
    Şöyle bir yorumda buluncam öncelikle geçmiş olsun ford firması türkiyede lider bir firma stoklarıgelmeden tükenentek firma babam 2006 dan beri focus kullanıyor
    3 focus aldı sorunsuz bindi bende fiesta alıcam bukadar çok satılan arabada haliyle
    nadiren bozukarabalar çıkıcak kulyapısı birtanesi öyle çıktıdiye araçları karalamak
    ne kadar dorubir yaklaşımdır bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: djexe

Şöyle bir yorumda buluncam öncelikle geçmiş olsun ford firması türkiyede lider bir firma stoklarıgelmeden tükenentek firma babam 2006 dan beri focus kullanıyor
    3 focus aldı sorunsuz bindi bende fiesta alıcam bukadar çok satılan arabada haliyle
    nadiren bozukarabalar çıkıcak kulyapısı birtanesi öyle çıktıdiye araçları karalamak
    ne kadar dorubir yaklaşımdır bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    Sevgili djexe ilgin için sağol.Benim marka karalamak gibi bir niyetim yok.Can Havli işte.Babana sor bakalım 120Km/h süratla giderken arabası stop etse ve direksiyon kitlese ne yapar.Benim herşeyden önce çocuğum göz önüne geldi.bana birşey olsa neyapardı ve sevdiğim insanlar göz önüme geldi.Bu işin şakası yok.Doğru araçlar kul yapısı ve uzun AR-GE çalışmalarından ve testlerden sonra piyasaya sürülüyor.Firma araçta bulduğum bazı hataların açıklamasını halen yapmış değil.Bunun yanında aracım 22 eylül 2010 tarihinden bu yana serviste ve çözüm üretemiyorlar.aracı birebir değiştirme yolunada gitmiyorlar.Bence Bu durumu herkeze anlatarak uyarmak marka karalaması ise sen haklısın.Benim bu araca bu bedeli ödememin tek nedeni ise markası idi.fakat ford ürettiği ve sattığı araçların arkasında durmassa o marka hakkında yorum yapmak o markayı satın alan insanların en doğal hakkı haline gelir.Ayrıca ford'tan aracı madem değiştirmiyorsunuz vede tamir edemiyorsunuz, bana "araca güvenle kullanabilirsiniz ve araca binmekte herhangibir sakınca yoktur" diye yazı istiyorum.Bana böyle bir yazı veremiyorlar,o zaman aracı biraz daha inceleyelim diyorlar.Yani araca onlarda güvenmiyorlar.Sen 46500 TL öde ve yürüyen bir tabuta bin bunu istermisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arcomp -- 18 Ekim 2010; 16:48:59 >

• quote:

quote:

Kardeşim bana arkadaşının aracı ile ilgili servis raporlarını göndermen mümkünmü?

• quote:

quote:

quote:

Kardeşim bana arkadaşının aracı ile ilgili servis raporlarını göndermen mümkünmü?

Alıntıları Göster
    Slm ya,arcomp kardesin yazdigini okudum da ben de bugunlerde ayni araci almayi dusunuyordum ama simdi tirstim,o kadar para verilecek ve de araba 120 km de tabuta donusecek,peki ford aracin arkasinda durmuyo diyorsunuz,burdaki tum ark lara soruyorum,gercekten servis ve ya aracta herhangi bir tamir edilemeyn ariza durumunda hngi marka araci genelde degisstiriyorr,cok spesifik bir soru sordum ama cevaplarinizi bekliyorum...

• quote:

quote:

quote:

arcomp kusura bakma özele mesaj atamıyorum neden anlamadımı.arkadaş şehir dışında şu an ama soracağın bi şey warsa iletirim

• quote:

quote:

quote:

quote:

arcomp kusura bakma özele mesaj atamıyorum neden anlamadımı.arkadaş şehir dışında şu an ama soracağın bi şey warsa iletirim

Alıntıları Göster
    bi focus a 46 milyar vermekle en büyük hatayı yapmışsınız zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: elegance883

bi focus a 46 milyar vermekle en büyük hatayı yapmışsınız zaten

Alıntıları Göster
    doğru hata yaptığımı sonra anladım. okadar paraya ne alabilirdim.
  • quote:

doğru hata yaptığımı sonra anladım. okadar paraya ne alabilirdim.

Alıntıları Göster
    Jetta 1.6 lt TDI 105 PS Primeline 44.000,00
    Corolla Dizel 1.4 D-4D Comfort 43,700
  • quote:

Orijinalden alıntı: elegance883

Jetta 1.6 lt TDI 105 PS Primeline 44.000,00
    Corolla Dizel 1.4 D-4D Comfort 43,700

Alıntıları Göster
    Bahsi geçen bayi neresi ?

Servis belgelerini scan edip görünmesini istemediğiniz yerleri silip buraya koyabilir misiniz ?

O paraya focus almak kadar mantıklı bir hareket yok.

1.6 tdi boşlıne jetta ve 1.4 corolla, focus titanium yerine tercih edilebilecek araçlar değil bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.E -- 17 Ekim 2010; 19:44:11 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Benim arkadaşta da oldu aynısı.değiştirdiler aracı .Siz onu yapmaya uğraşın bence
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Allah sabır versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: battalgazi33

Allah sabır versin

Alıntıları Göster
    sağolun arkadaşlar diğer formları ölçeklemeye çalışıyorum hepsini sisteme yükleyeceğim.biraz sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.E

Servis belgelerini scan edip görünmesini istemediğiniz yerleri silip buraya koyabilir misiniz ?

1.6 tdi boşlıne jetta ve 1.4 corolla, focus titanium yerine tercih edilebilecek araçlar değil bence..

servis formları ve şikayetlerim arkadaşlar.yorum ve taktir sizin.ford firmasının sattığı aracın arkasında durmayışının resmi.

Araç ile ilgili Şikayetler
    1- Araç seyir halinde giderken stop ediyor, Hiçbir uyarı vermiyor.
    a- Manisa yolunda 120 km/h hızla gittiğim yolda stop etti.Direksiyon serleşiyor ve araç kontrolü zorlaşıyor.Aynı durum Belkahve geçitinde başıma gelseydi şu an yaşamıyor olacaktım.
    b- İzmir Ege Üniversitesi Kavşağından dönüş yaparken 2.kez stop etti.ilkinde herhangi uyarı yok.2.incisinde motor uyarı yazısı var.Kontağı kapatıp açtığınızda herhangi uyarı ve anormal durum yok.Kazaya sebebiyet veriyordum.
    2- Motor Stop ediyor ve Bu esnada sadece ESP uyarı ışığı yanık kalıyor.Kontak kapalı gibi diğer uyarı ışıklarının hiçbiri yanmıyor.Herhangi uyarı yazısı ekranda yok.Kontağı kapatıp açtığımda her şey normale dönüyor.
    3- Araçla ufak bir çukura girdiğimde sarı renkli motor arıza uyarı ışığı flaş yapıyor(yanıyor-sönüyor).Motor arıza uyarı yazısı ekranda belirmiyor.
    4- Sol ön far,sol arka stop kaportaya göre ayarsız.Sol far altında bulunan Fabrika kontrol etiketinde boya mevcut.Bagaj kapağının üstünde sol ve sağ köşelerde arka cama yakın bölgelerde boya akıntısından kaynaklandığı sanılan zımpara ve pasta ile yapılmış işlemler mevcut.
    5- Ön camlar yarım açıldığında camlarda tıkırtı mevcut.Arka cam kontrol düğmeleri bazen çalışmıyor.Ön sağ camı kapatmak isterken,bazen ön sağ cam açılıyor.Kontağı kapatıp açtığımda düzeliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: A.E

servis formları ve şikayetlerim arkadaşlar.yorum ve taktir sizin.ford firmasının sattığı aracın arkasında durmayışının resmi.

Araç ile ilgili Şikayetler
    1- Araç seyir halinde giderken stop ediyor, Hiçbir uyarı vermiyor.
    a- Manisa yolunda 120 km/h hızla gittiğim yolda stop etti.Direksiyon serleşiyor ve araç kontrolü zorlaşıyor.Aynı durum Belkahve geçitinde başıma gelseydi şu an yaşamıyor olacaktım.
    b- İzmir Ege Üniversitesi Kavşağından dönüş yaparken 2.kez stop etti.ilkinde herhangi uyarı yok.2.incisinde motor uyarı yazısı var.Kontağı kapatıp açtığınızda herhangi uyarı ve anormal durum yok.Kazaya sebebiyet veriyordum.
    2- Motor Stop ediyor ve Bu esnada sadece ESP uyarı ışığı yanık kalıyor.Kontak kapalı gibi diğer uyarı ışıklarının hiçbiri yanmıyor.Herhangi uyarı yazısı ekranda yok.Kontağı kapatıp açtığımda her şey normale dönüyor.
    3- Araçla ufak bir çukura girdiğimde sarı renkli motor arıza uyarı ışığı flaş yapıyor(yanıyor-sönüyor).Motor arıza uyarı yazısı ekranda belirmiyor.
    4- Sol ön far,sol arka stop kaportaya göre ayarsız.Sol far altında bulunan Fabrika kontrol etiketinde boya mevcut.Bagaj kapağının üstünde sol ve sağ köşelerde arka cama yakın bölgelerde boya akıntısından kaynaklandığı sanılan zımpara ve pasta ile yapılmış işlemler mevcut.
    5- Ön camlar yarım açıldığında camlarda tıkırtı mevcut.Arka cam kontrol düğmeleri bazen çalışmıyor.Ön sağ camı kapatmak isterken,bazen ön sağ cam açılıyor.Kontağı kapatıp açtığımda düzeliyor.

Alıntıları Göster
    Diğer servis formları

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.