iPhone 4 ölü pixel,toz vs gibi ekran sorunları .. !!
72 Cevap9330 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6126 Mesaj
29 Eylül 2010; 12:09:57 

Her telefonda ,lcd tvde vs baktığım ve dikkat ettiğim en önemli konulardan biri ölü pixeldir..Fazlasıyla gözüme batar böyle sorunlar..3g kullanırkende telefonun ekranına toz kaçmıştı ,ufak 1 2 tanede ölü pixel vardı garantiden değişmiştim..Gerçi garantiden sıfır olarak gelen cihazda da vardı aynı sorunlarda neyse (:

Bugun dikkat ettim iphone 4 ekranında da çok ufacık toz benzeri bir şey var..Hani gözükmüyor desem yeridir ancak battımı batıyor birkere (: Telefona baktım biraz toz gircek biryer dahi yok zaten kılıfla koruyucuyla kullanıyorum,açıklıkda yok herhangibir yerden toz girecek acaba üretım sırasındamı böyle sorunlar oluyor anlamadım..

Ekran ışığı sondakeyken çok farkediliyor toz,ölü pixel benzeri şeyler siyah birer nokta olarak ,sizlerde durum ne acaba ? 3g ve 3gs telefonlarda en sevmediğim şey ekrana toz girmesiydi ki gördüğüm hemen hemen her iphone modelinde bu tarz sorunlar vardı..iPhone 4'de yoktur diye tahmin ederken yine karşılaşdım bu sorunla..

Teli alırken en ufak ekran sıkıntısı yaşamazsınız falan diye garanti verdiler TİM'de..Şimdi bu sorun için başlarına ekşisem mi acaba (:

Telefonunda ölü pixel,yanık pixel,toz,siyah nokta vs vs gibi sorun olan varmı acaba ? Benmi çok takıyorum yoksa bu tarz sorunları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi {PeGaSuS} -- 29 Eylül 2010; 12:16:46 >

4038 Mesaj
29 Eylül 2010; 13:08:14 

Ben dikkatlice inceledim şimdilik bir şey görünmüyor Bence biraz da sen fazla takıyorsun Sakınan göze çöp batar misali

5779 Mesaj
29 Eylül 2010; 13:11:17 

Garantili aldıysanız hakkınızı sonuna kadar arayın .

6126 Mesaj
29 Eylül 2010; 13:25:18 

***CoNDoR***

Valla ne kadar sakınırsan birşeyi o kadar zarar görüyor onu çok iyi anladım elektronik tecrübelerim sonucunda ama daha bunu sakıncak zaman olmadı bile

konman4245

Garantili cihaz Ankara Ankamall'deki TİM'den satın almıştım..Direk genpaya atsam cihazı göremezler bile sorunu diyebilirim aramak gerekiyor biraz

6126 Mesaj
29 Eylül 2010; 14:18:24 

Biraz internette araştırma yapınca iphone4'ün ekranının kusursuz olmadığını anladım..Çoğu kullanıcıda bu tür ölü yada sıkışmış pixel tarzı şeyler varmış ekranda..Sadece pixeller daha ufak olduğu için farkedilmesi zor oluyormuş..

Benim gibi çok incelerseniz tatsız siyah ufak sürprizlerle karşılaşabilirsiniz ,dikkat edin

Hatta mac forumlarında bi karikatür vardı çok hoşuma gitti..Biz hep ölü pixeller görüyoruz ya ölü pixeller ne görüyor diye..ve sonuç ;

0

493 Mesaj
29 Eylül 2010; 14:32:31 

iPhone 3G'mde ışık sızması vardı az bişey. 4G' de ekranla alakalı bir probleme daha rastlamadım yazmayı o kadar isterdim ki telefon açılırken elmamız ekrana geldiğinde ekranın en üstünde çizik var. Boydan boya sayılır. Acaba yeni sürümleri yüklediğimde geçer mi yoksa donanımsal bir şey mi?

Cihaz İngiltere'den alındı.

iPhone 4, 32gb, Black
twitter.com/#!/benidinle

6126 Mesaj
29 Eylül 2010; 14:36:03 

kby

Normal menüde de aynı çizgiyi görüyormusunuz acaba ?Yada safari mail vs açtığınızda ?

Çeşitli hatalara denk geldim bende araştırma yaparken sizin bahsettiğiniz sorun gibi birşeyde okumuştum..aynı sıradaki pixellerin tam ışık vermemesi,çizgi şeklinde gözükmesi gibi..Öyle birşeye denk gelmiş olabilirsiniz ..

4038 Mesaj
29 Eylül 2010; 14:40:59 

quote:

Orijinalden alıntı: kby

iPhone 3G'mde ışık sızması vardı az bişey. 4G' de ekranla alakalı bir probleme daha rastlamadım yazmayı o kadar isterdim ki telefon açılırken elmamız ekrana geldiğinde ekranın en üstünde çizik var. Boydan boya sayılır. Acaba yeni sürümleri yüklediğimde geçer mi yoksa donanımsal bir şey mi?

Cihaz İngiltere'den alındı.

Jailbreak'liyse Jailbreakme 2.0 ile kırılanlarda var o çizgi Normal bir şey yani.

@{PeGaSuS}:
Ölü pixel illaki olacaktır.. Ben Apple LED Cinema Display kullandım bi ara onda bile vardı yani düşün Bikaç milyon tane pixelde 1-2 tane hatalı tabi olacak Ama dediğim gibi gözüme batan hiç görmedim daha benim cihazda. Gelişme olursa yazarım.

892 Mesaj
29 Eylül 2010; 17:32:33 

Ben de sizin gibi bu konulara çok dikkat ederim. Şansıma benim aldığım telefonda da sağ altta bir adet ölü piksel ve ekranın tam ortasında diğer piksellere göre fazla parlayıp kendisini belli eden bir piksel kümesi mevcut. Yurtdışından alındığı için de değiştirme şansım yok.

N e x u s 4

3845 Mesaj
29 Eylül 2010; 18:03:07 

Ben de toz veya ölü pixel yok;ama bende de önde beyaz çizgiler var.Çizik değil sanırsam;ama fabrikasyondan böyle.Dendiği gibi her iP4'te bu tarz sorunlar var.Sorun da değil gerçi.En doğrusu önemsememek ve keyfini çıkarmak.;)
Bu arada bendekiler çok zor görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

6126 Mesaj
29 Eylül 2010; 18:21:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmett_551

Ben de sizin gibi bu konulara çok dikkat ederim. Şansıma benim aldığım telefonda da sağ altta bir adet ölü piksel ve ekranın tam ortasında diğer piksellere göre fazla parlayıp kendisini belli eden bir piksel kümesi mevcut. Yurtdışından alındığı için de değiştirme şansım yok.

Hocam valla en iyisi sineye çekip aletin zevkini çıkarmak sanırım..Çünkü inceledikçe mutlaka yeni bişeyler buluyorsunuz bu olay her ne kadar sinirimi bozsada,aletin güzelliğine gölge düşürmeye yetmiyor..

Daha millet yeni yeni iphone alıp forumlara girmeye başlıyor bu ekranlar çok baş ağrıtacak şimdiden diyeyim..İlk başlarda aletin güzelliğine kapılıp hiçbirşeyi görmüyoruz ancak zaman geçtikçe,cihaza alışıp ilk şoku atlattıktan sonra problemleri görmeye başlıyoruz..

Yabancı forumlarıda inceliyorum herkeste irili ufaklı bişeyler çıkıyor şaka maka..Ekranda sarımsı tonların hakimiyeti,ölü,sıkışmış pixeller yada pixel grupları,çizgi şeklinde beliren pixel hataları vs..Her güzelin bi kusuru varmış ne diyelim..

4038 Mesaj
29 Eylül 2010; 18:23:02 

quote:

Orijinalden alıntı: {PeGaSuS}

Hocam valla en iyisi sineye çekip aletin zevkini çıkarmak sanırım..Çünkü inceledikçe mutlaka yeni bişeyler buluyorsunuz bu olay her ne kadar sinirimi bozsada,aletin güzelliğine gölge düşürmeye yetmiyor..

Daha millet yeni yeni iphone alıp forumlara girmeye başlıyor bu ekranlar çok baş ağrıtacak şimdiden diyeyim..İlk başlarda aletin güzelliğine kapılıp hiçbirşeyi görmüyoruz ancak zaman geçtikçe,cihaza alışıp ilk şoku atlattıktan sonra problemleri görmeye başlıyoruz..

Yabancı forumlarıda inceliyorum herkeste irili ufaklı bişeyler çıkıyor şaka maka..Ekranda sarımsı tonların hakimiyeti,ölü,sıkışmış pixeller yada pixel grupları,çizgi şeklinde beliren pixel hataları vs..Her güzelin bi kusuru varmış ne diyelim..

Hocam bunlar tüm cihazlarda var. LCD monitörden tut, cep telefonuna, ondan tut dijital resim çerçevesine

5142 Mesaj
29 Eylül 2010; 19:06:34 

olmazz ama en gıcık olduğum şey ölü pixeldir telefon çizik olsun ama ölü pixeli olmasın buna çok dikkat ederim acaba ölü pixelde ne kadara kadar teli değiştirme ve garantiye gönderme imkanımız var

YENİ NESİL EFTPOS YAZARKASA EN İYİ FİYATLARLA www.hesaplipazar.net 'de

2674 Mesaj
29 Eylül 2010; 19:47:45 

bende de tam tersi 1-2 tane ölü pixel olsun ama toz kaçmasın. Çünkü toz kaçan cihazlarda o toz parçacıkları ileride mutlaka çoğalıyor.

493 Mesaj
29 Eylül 2010; 19:54:31 

quote:

kby

Normal menüde de aynı çizgiyi görüyormusunuz acaba ?Yada safari mail vs açtığınızda ?

Çeşitli hatalara denk geldim bende araştırma yaparken sizin bahsettiğiniz sorun gibi birşeyde okumuştum..aynı sıradaki pixellerin tam ışık vermemesi,çizgi şeklinde gözükmesi gibi..Öyle birşeye denk gelmiş olabilirsiniz ..

Hayır sadece telefon açılırken çıkıyor. Jailbreak uygulamadım daha telefona..

4038 Mesaj
29 Eylül 2010; 20:39:11 

quote:

Orijinalden alıntı: kby

Hayır sadece telefon açılırken çıkıyor. Jailbreak uygulamadım daha telefona..

Yazılımsaldır o :) JB yapınca çıkıyor o OS4'te. JB yapmadıysan ve çıktıysa çok tuhaf :) restore edin cihazı

2674 Mesaj
30 Eylül 2010; 0:19:26 

3gs te te oluyor. jailbreakme den jb yaparsanız oluyor bu pixel hataları telefon açıldıktan sonra düzeliyor. Tamamen yazılımsal bir sorun kafanızı yormayın

37 Mesaj
30 Eylül 2010; 1:53:45 

arkadaşlar az önce farkettim kamerayı açtığmda ekranda böyle siyah dikine çizgi şerit gibi geçiyo ama dikkatli bakınca belli ve ışığa doğru tutunca daha belirgin oluyo sizde de böyle birşeyvar mı zaten varsa kamerayı açınca dikkatiniz çeker ????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scream0526 -- 30 Eylül 2010; 2:04:55 >

6126 Mesaj
30 Eylül 2010; 2:07:11 

quote:

Orijinalden alıntı: scream0526

arkadaşlar az önce farkettim kamerayı açtığmda ekranda böyle siyah dikine çizgi şerit gibi geçiyo ama dikkatli bakınca belli ve ışığa doğru tutunca daha belirgin oluyo sizde de böyle birşeyvar mı zaten varsa kamerayı açınca dikkatiniz çeker ????

Kamerayı denedim şimdi bende öyle bir sorun çıkmadı..Daha kimlerde ne gibi ekran sorunları çıkacak bakalım

Bende tek banamı denk geliyor böyle şeyler diyordum herkeste irili ufaklı sorunlar oluyormuş..Ekran çok güzel retina falan ama sorunsuz değil kesinlikle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi {PeGaSuS} -- 30 Eylül 2010; 2:09:07 >

37 Mesaj
30 Eylül 2010; 2:28:38 

quote:

Kamerayı denedim şimdi bende öyle bir sorun çıkmadı..Daha kimlerde ne gibi ekran sorunları çıkacak bakalım

Bende tek banamı denk geliyor böyle şeyler diyordum herkeste irili ufaklı sorunlar oluyormuş..Ekran çok güzel retina falan ama sorunsuz değil kesinlikle..

zaten direk farkederdin sırıtmasada belli oluo sürekli şerit geçio işte acaba bunun için götürsem mi ?

6126 Mesaj
30 Eylül 2010; 3:23:36 

quote:

Orijinalden alıntı: scream0526

zaten direk farkederdin sırıtmasada belli oluo sürekli şerit geçio işte acaba bunun için götürsem mi ?

Garantiliyse cihazınız başvurun değişim için ancak ellerinde yeterli stok olmadığı için sizi bekleteceklerdir muhtemelen..

Birde yeni gelecek cihazda da bu sorun olmasada başka bir sorun olacaktır onuda göz önüne alınız..Belki daha sinir bozucu bir ölü pixel yada sarımtrak bir ekranla karşılacaksınız..Zor durum hakikaten..

Eski 3g cihazımı 2 kere ölü pixel yüzünden garantiye yolladım , o zamanlar tamiri olmuyordu ve sıfır cihazla değiştiriyorlardı ürünleri..Her gelen bir öncekini aratmıştı maalesef

6126 Mesaj
2 Ekim 2010; 19:56:23 

Bir arkadaşımın yurtdışından satın almış olduğu iphone4ü kurcalama şansı yakaladım..Bu cihazında ekranında çok parlak ışıkda daha çok belli olan siyah noktacıklar dikkatimi çekti..Ben gösterene kadar arkadaşın dikkatini dahi çekmemişti,ekranın üstünde sanıyormuş o noktaları biraz moral bozukluğu oldu onda da

Sizlerin cihazlarında varmı başka böyle ekran sorunları acaba ? Tamamen sorunsuz ekran yokmu bunlarda (:

2711 Mesaj
13 Ekim 2010; 20:23:43 

Servis No
IMEI 012*********4

Telefon iPhone IPhone 4 16 GB Black

Teknik servis kayıt tarihi 05/10/2010

Garanti Durumu Garantili

Şube Teknik Servis ( Etiler ) - Merkez

Arıza Açıklaması LCD NIN ALTINDA 2 TOZ MEVCUT,
Arıza Tanımları Tüm Bilgilerin (Backup) Sil. Riski Kabul EDILDI
Iç-Dis IMEI Kontrol Edildi
Hafif Çizikler Var

Durum Cihazinizin durumu güncellenmektedir, lütfen kisa bir süre sonra tekrar deneyiniz.

Tamir Detayı Cihaz Degistirildi

Son işlem tarihi 13/10/2010

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sam0 -- 13 Ekim 2010; 20:25:44 >

558 Mesaj
13 Ekim 2010; 21:23:28 

Ekranın ortasında ölü piksel var

824 Mesaj
13 Ekim 2010; 22:27:51 

iphone 4 lerde ekran içine toz kaçacağını sanmam sonuçta ön cam ile ekran yapışık... omnia II'de görücektiniz siz o tozları temizletiyordum 2 hafta sonra gene toz..birde ofis ortamındayız servisle gidiyoz geliyoz falan nerden geliyor bu toz anlamadım..

----VE BU KONUYLA İLGİLİ BAŞKA DA BİŞEY SÖYLEMEM! (FORREST GUMP)----
Rampage IV Formula i7 3820 4x4 Corsair Vengeance Ati 7870 Boost Noctua NH-C14 Thermaltake DH-202 MacBook Air 13 Mid 2013 Sony HDR-Sr11 Canon EOS 60D Wii iPhone 5S iPad Air

512 Mesaj
13 Ekim 2010; 22:41:02 

jailbreakme ile jb yaparken telefonun ekran ışığında bir titreme oldu. sonrada ekran ışığı tamamen gitti. simdi gün ışığında bakıldığında arkada ekran görüntüleri seçilebiliyor ama akran ışı tamamen kapalı ses titreşim ve diğer tüm özellikler çalışıyor. tel yurt dışıydı. acaba yazılımsal bir sorun mudur?

Samsung 40M87BD - Philips DVP 5990 True High-Def Dvd Player - Logitech Z5500 - PS3 Slim 250gb - DT plus - SONY VAIO VGN-NS21M - Panasonic Lumix DMC-ZS3 - PSN:dejpasha - Iphone4 (4.3.3)

2674 Mesaj
13 Ekim 2010; 23:23:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Sam0

Servis No
IMEI 012*********4

Telefon iPhone IPhone 4 16 GB Black

Teknik servis kayıt tarihi 05/10/2010

Garanti Durumu Garantili

Arıza Açıklaması LCD NIN ALTINDA 2 TOZ MEVCUT,
Hafif Çizikler Var

Durum Cihazinizin durumu güncellenmektedir, lütfen kisa bir süre sonra tekrar deneyiniz.

Tamir Detayı Cihaz Degistirildi

Son işlem tarihi 13/10/2010

Oha cihazımı değiştirdiler ??

8606 Mesaj
14 Ekim 2010; 9:49:54 

len olm dillendirmeyin şu konuyu 2 güne kalmaz başlarlar pixelgate, dustgate offff.... daralıyoruuummm

6126 Mesaj
14 Ekim 2010; 10:11:05 

Toz için bende yollayacağım garantiye cihazı..Çok ufak ancak sonuçta 2000lira civarı para verdik bu cihazlara ve benım gözümde kusursuz olmalı o fiyatı haketmesi için..

Ancak ben bekleme taraftarıyım..Hem ellerinde yeterli stok yok genpanın sıfır değişim için hemde belki bir revizyona gider cihazlar diye 1 2 ay bekleyip öyle atacağım garantiye..Garantiye atacaklar dikkat etsinler ama çünkü tamamen sabır işi bu..30 işgünü demek 40güne yakın bir süreç ediyor,kolay değil iphonesuz 40gün bu kadar gün beklemeyi göze alamayanda değişmez,yurtdışından alan arkadaşlar gibi kaderlerine razı kullanırlar

2711 Mesaj
14 Ekim 2010; 11:02:14 

Evet arkadaşlar cihazı değiştirdiler.
İşlem 1 hafta sürdü, ellerinde stok var , değişim kararı çıkar çıkmaz aynı gün değişimi oldu, 2 ay sonra sizin hatanız yüzünden kaçmış demesinler o tozu?
Ben 1 haftalık cihazda nasıl toz olur diye serzenişte bulundum, işlemler o şekilde hızlandı.

6126 Mesaj
14 Ekim 2010; 11:36:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Sam0

Evet arkadaşlar cihazı değiştirdiler.
İşlem 1 hafta sürdü, ellerinde stok var , değişim kararı çıkar çıkmaz aynı gün değişimi oldu, 2 ay sonra sizin hatanız yüzünden kaçmış demesinler o tozu?
Ben 1 haftalık cihazda nasıl toz olur diye serzenişte bulundum, işlemler o şekilde hızlandı.

Hocam gelen cihazda ölü pixel,toz,sıkışmış pixel tarzı birşey olup olmadığını belirtirseniz çok memnun oluruz..

Ufacık toz için gönderip ölü pixelli bir cihazla karşılaşmakda var sonunda..Sorunsuz cihaz bulana kadar değiştirmeye kalksak hem bizim için hemde ganpa için çok zorlu olur..

115 Mesaj
14 Ekim 2010; 13:40:33 

Bende bu ekran titizliliğimden dolayı 3g yide 4 üde amerikadan aldım tr den iphone alan bütün arkadaşlarımda ekran sorunu çıkıyor ne hikmetse ölü pixel ışık sızması vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canberx -- 14 Ekim 2010; 13:42:33 >

[color=

6126 Mesaj
14 Ekim 2010; 16:31:41 

quote:

Orijinalden alıntı: canberx

Bende bu ekran titizliliğimden dolayı 3g yide 4 üde amerikadan aldım tr den iphone alan bütün arkadaşlarımda ekran sorunu çıkıyor ne hikmetse ölü pixel ışık sızması vs...

En azından garantili alıyoruz en ufak kusurda değiştiriyoruz..Sizde çıksa bir sorun ne yapacaksınız acaba sürekli yurtdışına çıkan biri değilseniz ?

Öyle bir yazmışsınızki sanki bu sorunlar tek Trde satılan cihazlarda oluyor..Yukarıya doğru okursanız yurtdışından alan arkadaşlarda da ekran sorunu olduğunu görürsünüz ayrıca yurtdışı forumlarda da çok sık rastlanan konular bunlar..

834 Mesaj
31 Ekim 2010; 11:39:03 

arkadaşlar telefonum alcak mesafeden 3 kere yere dustu düz zemine ama telefonun ekranının saginda igne ucu kadar ufak nokta var cizikte deil ne alaka anlamadım

303 Mesaj
1 Kasım 2010; 1:39:39 

Benimde telefonumda alttaki dugmenin etrafinda ve ust siyah kisimda toz var ama garantiye gondersemmi gondermesemmi kararsiz kaldim telefonumdan memnunum hic bi sorunu yok gecen farkettim tozlari biraz midem bulandi ama ole bakinca gorulebilcek cinsten degil bide siyah kisimlarda var ekranda yok toz

684 Mesaj
26 Kasım 2010; 23:55:50 

beyler hasta mısınız boşverin bunları. malın kölesi olmayın. mal size hizmet edecek siz ona değil. bir ömür kullanmayacaksınız ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlueMartini7 -- 26 Kasım 2010; 23:56:38 >

20 Mesaj
28 Kasım 2010; 23:29:51 

arkadaslar bende de var ayni durum ekranda siyah bi nokta cikti napacagimi sasirdim alali daha bir hafta olmadi.

12234 Mesaj
29 Kasım 2010; 0:21:10 

Yarın telefonum serviste işleme giriyor.

Bakalım ne kadar sürede netice alacağım?

"Bize her yer Nişantaşı!"

3231 Mesaj
29 Kasım 2010; 0:45:36 

Tamamen katılıyorum eğer çok üstüne düşerseniz inanın başına dahada kötü şeyler gelebilir bende çok düşüyodum üstüne sürekli yere düşüyor çiziliyor zarar geliyordu şimdi umursamıyorum hiçbirşey olmuyor..

quote:

Orijinalden alıntı: BlueMartini7

beyler hasta mısınız boşverin bunları. malın kölesi olmayın. mal size hizmet edecek siz ona değil. bir ömür kullanmayacaksınız ya

10 Mesaj
29 Kasım 2010; 0:56:04 

[font="Arial"]Ölü pixsel durumu ciddi bir durumdur.malın kölesi olmak demeyelim bunada,sonuçta sürekli kullandığın ve göz önünde olan bir eşyanın kusursuzluğu olarak nitelendirelim.Kenarda çizik olsun ama ekranda ölü pixsel işin rengini değiştirir[/font]

eski binbaşı ætilla
Şimdi buraya ev eşyalarınıda yazsam olur mu?
Cannondale caad9 full+full bisiklet araba ile takas olur

12234 Mesaj
29 Kasım 2010; 14:51:44 

Telefonum değişime girdi arkadaşlar, şimdi değişim cihazını bekliyorum.

Hiçbir sıkıntı çıkarmadan işlemlerimi halleden Genpa'ya teşekkürler.

20 Mesaj
29 Kasım 2010; 16:21:21 

quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Telefonum değişime girdi arkadaşlar, şimdi değişim cihazını bekliyorum.

Hiçbir sıkıntı çıkarmadan işlemlerimi halleden Genpa'ya teşekkürler.

Merhaba arkadaşım daha açık bilgi verebilirmisin ekranda ne gibi bir problem vardı. Ne gibi bir sebeten dolayı değişime girdi. ve başvuru sürecinden sonra değişime kadar geçen süre ne kadardı. daha detyalı bilgi verirsen çok menun olurum . bizi de aydınlatmış olursun çok teşekkürler. Benimde telfonumum ekranın sıyah bir nokta belirdi. bu acaba piksel kaybımı yoksa tozmu anlayamadım bende garantiye göndermeyi düşünüyorum.

12234 Mesaj
29 Kasım 2010; 23:45:02 

quote:

Orijinalden alıntı: mfkalender

Merhaba arkadaşım daha açık bilgi verebilirmisin ekranda ne gibi bir problem vardı. Ne gibi bir sebeten dolayı değişime girdi. ve başvuru sürecinden sonra değişime kadar geçen süre ne kadardı. daha detyalı bilgi verirsen çok menun olurum . bizi de aydınlatmış olursun çok teşekkürler. Benimde telfonumum ekranın sıyah bir nokta belirdi. bu acaba piksel kaybımı yoksa tozmu anlayamadım bende garantiye göndermeyi düşünüyorum.

pm attım

20 Mesaj
30 Kasım 2010; 0:28:22 

quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster
tesekkur ederim. bekllicem bakalim baska arizali varmi telefonumun yoksa simdilik kalsin nasilsa garantisi devam edior... tesekkurler

pm attım

708 Mesaj
30 Kasım 2010; 8:05:59 

ölü pixel olup olmadığını test eden bi program var mı?

Tırtılın kaderi kelebek olmak ve güzel ölmektir

12234 Mesaj
30 Kasım 2010; 8:35:44 

http://iphonedpt.awardspace.com

bunu iphone'da açıp test edebilirsin.

708 Mesaj
30 Kasım 2010; 8:52:56 

yıldızlar yerine a w a r d s p a c e gelecek.

test ettim, hiç bir sorun görünmüyor, eyvallah...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekdellal -- 30 Kasım 2010; 8:55:49 >

Tırtılın kaderi kelebek olmak ve güzel ölmektir

3843 Mesaj
30 Kasım 2010; 9:46:19 

Flashlight uygulamasından da bakabilirsiniz.

55 Mesaj
30 Kasım 2010; 10:58:09 

Maasallah :D bizim ekran canavar hiç bişi yok Allah bozmasın

Başarılar gelir geçer, asaletin bize yeter.

12234 Mesaj
30 Kasım 2010; 11:02:07 

quote:

Orijinalden alıntı: dkcem

Maasallah :D bizim ekran canavar hiç bişi yok Allah bozmasın

İlk etapta anlaşılmaz, program kullanılması gerekebilir.

Genpa ile ilgili arıza kaydım:

Yetkili Teknik Servisimizdeki ürününüzle ilgili bilgiler
Servis No
IMEI 012*******028
Telefon iPhone iPhone 4 32 GB Black
Teknik servis kayıt tarihi 26/11/2010
Garanti Durumu Garantili
Arıza Açıklaması KILIT KODU 0413// EKRANDA ÖLÜ PIXEL SOL ORTADA
Hafif Çizikler Var
Durum Degisim cihazi bekleniyor
Tamir Detayı Test OK
Son işlem tarihi 29/11/2010

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funkmaster -- 30 Kasım 2010; 12:59:50 >

1761 Mesaj
8 Aralık 2010; 8:14:48 

Arkadaşlar dün cihazı aldım , açtım kurdum hiçbir sorun yoktu ,

Yatağıma uzandım biraz kurcalıyım dedim , siyah nokta değil fakat ekranın ortasının hemen sağında bir ısık düşmesi var gibi yarım cm çapında

Diğer ekran renklerine göre kendini belli ediyor ?

Bu ne demek oluyor tam anlayamadım ? Garantiye versem alırlar mı ? yoksa hadi canım sende mi derler ? 1 gün oldu daha alalı cihazı

HP PAVILION DV6-1381et KULLANANLAR KULÜBÜ
Intel® Core™2 Duo P8800
• 2,66 GHz, L2 Cache 3 MB | 3GB DDR3 RAM @ 1066 MHz | 320 GB @ 7200 rpm | İntel Wifi Link Ağ Bağlantısı a/g ve Realtek ethernet kartı | ATI GDDR3 1GB HD4650 Ekran kartı | 5/1 Kart okuyucu | Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB 2.0, 1 combo e-sata/USB 2.0, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı | 15,6" 16:9 Ekran | Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R | 6 Hücreli Lityum İyon pil | HP mobil uzaktan kumandası | Windows® 7 Home Premium (64-bit)|2,88 kg|

6126 Mesaj
8 Aralık 2010; 11:22:20 

Birçok cihaz inceledim , tamamen sorunsuz göremedim desem yeridir bende..Tozlar ,ölü yada sıkışmış pixeller ,metal yerlerde çapak,ekranda ışık sızması yada yoğunlaşması diyeyim vs gibi birçok sorun gördüm..Bence cihazdan alabildiğiniz keyifi alın ve takılmayın böyle şeylere..

Teleservice'e cihazı verip aylardır bekleyen insanlar var,işin kötü yanı gelecek cihazın sorunsuz olacağının bir garantisi yok,ben daha göremedim adam gibi sorunsuz bir cihaz..

Benimde ekranda çok ufacık tek benim görebildiğim bir nokta var toz gibi ama çok ufak olduğu için anlayamadım tam,onun için değişim yaptıracaktım ancak dışarda farklı cihazları görünce şükrettim halime fazlasıyla (: Bunu yollasam garantiye bekleyeceğim 1 ay ve yeni gelen cihazda sorun olursa yine yollayacağım bu kısır bir döngü olacak,daha sonra iphone5 çıkar iphone4ü kullanamadığımızla kalır,iphone 5 peşine düşeriz (:

2217 Mesaj
29 Ocak 2011; 15:19:32 

İphone4 ümde az önce 2 ölü piksel tespit ettim gitmiyorlar moralim çok bozuldu garantide yok ingiltereden alınma onceden yoktu.yeni oldu sanırım ama yapcak bise yok olumlu yaklaşmak lazım

5142 Mesaj
20 Şubat 2011; 3:17:53 

Konuyu hortlatiyim 2 aylik iphine 4 umde on ve arka kameralarda toz var karabukte yasiyorum inanin insanin omrunden 10 yil gidiyir demircelik sayesinde nefes alicak yer yok heryer toz telefinu hergun silmekten gina geldi

6176 Mesaj