Şimdi Ara

Sapphire Radeon HD 5770 FleX Edition modelini satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
4.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Önde gelen ekran kartı üreticilerinden Sapphire, resmi tanıtımını bir süre önce yaptığı Radeon HD 5770 Flex modelini satışa sundu. AMD'nin Juniper XT GPU'sundan güç alan DirectX 11 destekli ekran kartı, sahip olduğu tasarım özellikleri ve üzerinde barındırdığı bağlantı seçenekleriyle, referans tasarımlı Radeon HD 5770'den ayrılmayı başarıyor.

128-bit bellek veri yolu desteğine, 800x paralel işlem birimine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan Sapphire Radeon HD 5770 FleX Edition, 850MHz GPU ve 4800MHz bellek saat hızlarında çalışıyor. Çift slot tasarımlı özel soğutucusu ile referans tasarımdan daha sessiz ve daha serin çalıştığı belirtilen kartın güç tüketimi ise 108 Watt.

Sapphire Radeon HD 5770 FleX Edition için üzerinde durulan en önemli detayların başında, Eyefinity teknolojisi ile çoklu monitör kurulumunu daha ucuza getirebiliyor olması gelmekte. Üzerinde çift DVI ile birlikte HDMI ve DisplayPort konnektörleri bulunan ekran kartı, üçlü monitör kurulumları için farklı kullanım seçenekleri sunabiliyor.

Crossfire X ve Unified Video Decoder 2 gibi teknolojileri de destekleyen Sapphire Radeon HD 5770 FleX Edition, 170 Avro civarı bir fiyatlandırmayla listelere girmiş durumda.

• voltarre yongası vardır umarım
  • yeni bi model hadi bakalım hayırlısı 6000 serisi çıkmadan eldekileri tüketmek bakalım ne kadar işe yarıyacak ufak tefek değişiklikler
  • ferrariyi acer viariyordu asusa verirmi bilmem..
  • İlginç,8 aydır 5770 kullanıyorum ve bu kartta belirtilen herşey mevcut. Yeni olan nedir anlayamadım.Çok az daha kısa bigi geldi sadece, hepsi o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tesla

İlginç,8 aydır 5770 kullanıyorum ve bu kartta belirtilen herşey mevcut. Yeni olan nedir anlayamadım.Çok az daha kısa bigi geldi sadece, hepsi o.

soğutma olsa gerek
  • adı değişmiş. ghost hocam haklı gpu stoklarını eritiyorlar. 1GB daha bellek ekleselermiş daha çok satılırdı.
  • Bende ufalttılar sandım sadece ama baktım aynı özellikleri sayıyolar :)
  • HD 6xxx serisi için piyasaya çıkması az vakit kalmışken ,depoda kalan HD 5770 2gb Bellekli olarak pazara sunulur.PBCnin renkleri değiştirilmiş ve şekilli sogutucu eklenerek depodaki stokları eritmek lazım ki HD 6xxx serisine yer açılsın
  • acaba 2 GB belleğe de ihtiyaç var mı?1 GB 5770 kartımla şu günlerde kane and lynch 2 oynuyorum. 1920 * 1080, 8 xAA, 16x anisotropic filtre açık ve tüm detaylar maksimumda.tek kare donma olmuyor. 5970 ya da GTX 480 sahipleri ne yapıyorlar merak ediyorum.:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tesla -- 9 Eylül 2010; 22:42:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tesla

acaba 2 GB belleğe de ihtiyaç var mı?1 GB 5770 kartımla şu günlerde kane and lynch 2 oynuyorum. 1920 * 1080, 8 xAA, 16x anisotropic filtre açık ve tüm detaylar maksimumda.tek kare donma olmuyor. 5970 ya da GTX 480 sahipleri ne yapıyorlar merak ediyorum.:)

eyefinity desteği var hocam o çözünürlüğü 5670x1080 yapınca 8xAA 16xAF açmak pek mümkün olmuyor, açınca bellek bant genişliği gpu'ya yetmiyor. o yüzden 2GB olması lazım.
  • Eee eyefinity yapacak kişi gidip de 5770 alacak değil. Kart belli bir yerden sonra tıkanacaktır. İşin aslı daha farklı modeller üretip eldeki gpuyu tüketmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoRd1N

Eee eyefinity yapacak kişi gidip de 5770 alacak değil. Kart belli bir yerden sonra tıkanacaktır. İşin aslı daha farklı modeller üretip eldeki gpuyu tüketmek.

elbette öyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

quote:

Orijinalden alıntı: LoRd1N

Eee eyefinity yapacak kişi gidip de 5770 alacak değil. Kart belli bir yerden sonra tıkanacaktır. İşin aslı daha farklı modeller üretip eldeki gpuyu tüketmek.

elbette öyle.

doğrudur. Eyefinity ypacak kadar monitör bulsam yolda yürürken, film seyrederim ancak galiba.
  • pahalı 170 € da neymiş aynı paraya 768 lik gtx 460 alınıyor nasıl olsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tornado42

pahalı 170 € da neymiş aynı paraya 768 lik gtx 460 alınıyor nasıl olsa

aynen ve indirimden nasibini almayacak gibi
  • arkadaşlar bende sapphire 4850 512mb ddr3 + hybrid 3200 maks. ram verilmiş halivar ( :) bu arada ram 8gb ddr2 1066)ecs anakartta 1920*1080 ve tüm detaylar açık hiçbi oyunda daha takılma yapmadı ?
    assasincred2 starcraft2 alien vs predator2010 prototype silen hill home cmmng wolfenstein prince of persia serisi end of war bioshock 1-2 batman dark asslym call of juarez 1-2 bionic commando dragon age crytooasis velvet assasin metro 2033 sabatour pes2010 daha çok varda yazı kalabalıgına gerek yok

kasma yok işlemcide phenom2 940 BE 3,0ghz fazla para dökmeye gerenk yok bence e.kartına hayok denizde kum bende para diyende gidip bence asus 5970 aresini alsın :) + yüksek çözünürlükte ufacık monitörü olanlara bi fark vermez 24" monitöre de 1920*1080 limit sayılır elinde 57xx olan bence 7xxx serisine kadar gayet rahat idare eder bi devrim olmassa :D mesela benim hedefim 6850 almak x850 bence gayet basarılı ve ideal bi seri ati için nwidia da avucunu yalasın intel de intele sataşmassam ölürüm :D kalın sağlıcakla

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri
    intele sataşmassam ölürüm

• tasarim harikasi bir kart olmuş şekli yeter
  • YA ben bunun referans modelini almıştım ama cidden şekli nedeniyle çok ısınıyor şimdi ben o kartla bu yeni modeli nasl değiştirebilirim ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.