Şimdi Ara

HP Renkli LaserJet CM1312nfi aldım. Bir soru...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün elime ulaştı. Daha önce yine HP ColorLaserJet 1600 kullanıyordum. Ama tarama, faks ve fotokopi ihtiyacından dolayı bu cihazı aldım.
    Şöyle bir isteğim var acep yapılabilir mi?
    Şimdi mesela vatandaş geldi, kimlik fotokopisi istiyor. Malum kimliğin her iki tarafını da yazdırmak lazım. Eskiden kıytırık bir tarayıcım vardı. Önce kimliğin bir yüzünü sonra çıkan kağıdı ters çevirip diğer yüzünü koyup kimliğin diğer tarafını aynı sayfaya basıyordum herkes gibi.
    Ama bu alette mesela önce kimliğin bir yüzünü kaydetse ama yazdırmasa, sonra diğer tarafını da okutup bir kerede aynı sayfaya yazdırması gibi bir özellik var mıdır?
    Bu fikre şundan kapılıyorum. Aletin faks için hafızası var. Yani bilmemkaç adet faksı bellekte saklayıp daha sonra yazdırabiliyor. Belki böyle bir özellikte vardır diye düşündüm ama o kadar kurcalamama rağmen bulamadım.

Var mı bilgisi olan?

• HP Color LaserJet CM1312nfi MFP (CC431A)

Yazdırma özellikleri
    Baskı hızı siyah (taslak, A4)
    Dakikada 12 sayfaya kadar

Baskı hızı siyah (normal, A4)
    Dakikada 12 sayfaya kadar

Baskı hızı renkli (normal, A4)
    Dakikada en çok 8 sayfaya kadar

Yazdırma hızı dipnotu
    Tam hız, sistem yapılandırmasına, yazılım programına ve belgenin karmaşıklığına bağlı olarak değişir.

İlk sayfa çıkışı siyah (A4, hazır)
    25,5 saniye kadar kısa bir sürede

İlk sayfa çıkışı renkli (A4, hazır)
    31,5 saniye kadar kısa bir sürede

Çalışma döngüsü (aylık, A4)
    30000 sayfaya kadar

Çalışma döngüsü notu
    Baskı kapasitesi, aylık en fazla görüntülü çıktı sayısı olarak tanımlanır. Bu değer diğer HP LaserJet veya HP Color LaserJet aygıtlarına ilişkin ürün performanslarının karşılaştırılmasını sağlar ve yazıcı ve MFP´nin uygun dağıtımına olanak sağlar

Önerilen aylık sayfa sayısı
    250 - 1500

Baskı teknolojisi
    Lazer

Baskı kalitesi siyah (en iyi)
    600 x 600 dpi´ye kadar

Baskı kalitesi renkli (en iyi)
    600 x 600 dpi´ye kadar

Baskı kartuşu sayısı
    4 (birer tane siyah, mavi, kırmızı, sarı)

Kağıt kullanma
    Kağıt kullanma standart/giriş
    150 yapraklık giriş tepsisi, 50 yapraklık Otomatik Belge Besleyici (OBB)

Kağıt kullanma standart/çıkış
    125 yapraklık çıktı tepsisi

Maksimum giriş kapasitesi (zarf)
    10 adede kadar zarf

İki taraflı baskı seçenekleri
    El ile (sürücü desteği var)

Biten çıktı için işlem
    Yaprak beslemeli

Desteklenen ortam boyutları
    A4, A5, A6, B5 (ISO, JIS)

Özel ortam boyutları
    76 x 127 - 216 x 356 mm

Desteklenen ortam türleri
    Kağıt (mektupluk, broşür, renkli, parlak, antetli, fotoğraf, normal, basılı, delikli, geriye kazanılmış, pürüzlü), saydamlar, etiketler, zarflar, kartlar

Önerilen ortam ağırlığı
    60 - 176 g/m² (HP lazer kapak kağıtları ile en çok 200 g/m², HP lazer parlak fotoğraf kağıtları ile en çok 220 g/m²)

Ek özellikler
    İşlemci hızı
    450 MHz

Standart bellek
    160 MB

Maksimum bellek
    160 MB

Sabit disk kapasitesi
    Yok

Standart yazıcı dilleri
    HP PCL 6, HP Postscript level 3 emülasyonu, HP PCL 5c emülasyonu

Tarayıcı özellikleri
    Tarama türü
    Masaüstü, ADF

Optik tarama çözünürlüğü
    En fazla 1200 dpi

Bit derinliği
    24 bit

Tarama boyutu masaüstü (maksimum)
    21,6 x 29,7cm

Tarama boyutu OBB (maksimum)
    216 x 297 mm

Fotokopi Makinesi Özellikleri
    Kopyalama hızı (renkli, taslak kalitesi, A4)
    Dakikada en fazla 12 kopya

Kopya çözünürlüğü (siyah metin)
    600 x 600 dpi´ye kadar

Kopya çözünürlüğü (renkli metin ve resim)
    600 x 600 dpi´ye kadar

Fotokopi yeniden boyutlandırma
    %25-400

Azami kopya sayısı
    99´e kadar

Faks özellikleri
    Faks hızı
    33,6 kbps

Bellekte tutulan A4 sayfaları
    250´ye kadar

biraz daha makınanın özelliklerini bakarsanız istediginiz işi yapar bence.. taradığı sayfayı hafızada tutma olayı...

• >>>>Bellekte tutulan A4 sayfaları
    >>>>250´ye kadar

Bu özelliği faks için geçerli. Ben de bu özellikten ötürü böyle bir şey var mıdır diye soruyorum işte :)
    Ama bir türlü buna benzer bir menü bulamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinpark -- 28 Ağustos 2010; 20:57:47 >
  • merhaba. Ben de aynı makinayı kullanıyorum .adapazarında kırtasiyem var.
    toner pahalılığı yüzünden astarı yüzünü geçiyor. geçen gün mecidiye köyde d0ldurttum sarı ve siyahı ama bu sefer de çıkarttığımız resmi tanımak mümkün değil. gerçekten çok soluk ve renkler doğru düzgün değil. (mavi ve magenta orjinal).
    Siz uygun bir çözüm bulanbildiniz mi?orjinal toner mi kullanıyorsunuz hala? dolum yaptırmak için veya uygun fiyatla toner alabileceğim bir yer tavsiye edebilir misiniz kaliteyi bozmadan?
  • bende 1312 kullanıyorum, daha orjinal tonerler yeni bitti ve sizin söylediğiniz gibi toner doldurttum ve aldığım çıktılardan hiç memnun kalmadım.
    makina ve tonerleri alıp doldurduğum yere gittim, aynı tonerlerle kendi makinalarında bastıkları çıktıyı görünce gözlerime inanamadım.
    Cihaz içinde yani printer içinde aynalar varmış ve zamanla kirlendiği, tozlandığı için bu sorun oluyormuş. Ordan hemen bir HP servise gittim 50 TL ye temizlediler, şuan süper kullanıyorum,malum, BAKIM önemli :-) faydalı olur umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auzdil -- 18 Şubat 2014; 23:20:44 >
  • Toner doldurturken drum, bıçak, manyetik merdane gibi parçalarını değiştirirler ve kaliteli HP için üretilmiş tozu kullanırlarsa sorun yaşamazsınız. Dolumcular genelde sadece tozu değiştirir ve orjinal tonerde kullanılan tozla onların tasarruf etmek için aldıkları tozun kalitesi bir olmadığından renkler bir garip çıkar, uyum sağlamaz birbirine.www.marmaraburo.com a bakın lütfen.
  • haydana H kullanıcısına yanıt
    haydana Toner doldurturken drum, bıçak, manyetik merdane gibi parçalarını değiştirirler ve kaliteli HP için üretilmiş tozu kullanırlarsa sorun yaşamazsınız. demişsin ama her dolumda o parçalar da değişirse orjinal al daha iyi. zaten bu parçaların değişimi ile orjinal tonerin ücreti neredeyse aynı fiyata ulaşacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tunahan20

haydana Toner doldurturken drum, bıçak, manyetik merdane gibi parçalarını değiştirirler ve kaliteli HP için üretilmiş tozu kullanırlarsa sorun yaşamazsınız. demişsin ama her dolumda o parçalar da değişirse orjinal al daha iyi. zaten bu parçaların değişimi ile orjinal tonerin ücreti neredeyse aynı fiyata ulaşacak ?

Parça değiştirmek için ekstra ücret isteyen dolumcularla çalışınca orjinal toner ücretine ulaşır dediğin gibi. Ancak bazı firmalar parça değişimine ayrıca ücret almaz. Toner dolum değil yenileme diyoruz biz buna.

Dolumcular genelde sizin toneri alıp doldurur getirir, tozu değiştirir, parça değiştirmek için ayrıca ücretlendirme yaparlar. Alo Marmara daha önceden aldığı orjinal boş tonerin içindeki bütün parçaları değiştirir, uygun toz koyar, yazıcıda dener, baskısı orjinal kalitesindeyse müşteri sipariş verdiğinde hazır toneri gönderir müşterinin boş tonerini alır; tüp değiştirir gibi diyelim. Ayrıca parça ücreti çıkmaz, her seferinde yeni toner kullanır, orjinal kalitesinde baskı alırsınız.

http://www.marmaraburo.com/urun/Hp-Color-LaserJet-CM1312nfi-MFP-Toner-Hp-CM1312nfi-MFP-Toner-Dolumu

Orjinal toner fiyatına ulaşır demişsiniz ancak orjinal toner HP listesinde (siyahı için konuşuyorum) 93 dolar. Bizde yenilemesi 63.00 TL.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.