Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (100. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.517
Cevap
100
Favori
476.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FreddyLinas

ameliyattan 1 hafta önce sigara içtim sıkıntı eder mi bu

Edeceğini sanmam bana ameliyattan bilmem kaç saat önce yemek yeme dedi o kadar , sigara ve alkol bi sıkıntı yaratıyor olsaydı ameliyattan günler önce bunları tüketmeyi bırak derdi, ama ameliyat sonrasında sigara sakincaliymis galiba benim doktorum iyileşmeyi yavaşlatır demisti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monsieur Vincent kullanıcısına yanıt
    sıkıntı olmasında. internette 2 hafta önce bırakmanız şart diyor.

• Antocio kullanıcısına yanıt
    Mesajınızı tam okumadım ama bence 2. ameliyatı oluyorsanız neden aynı doktora oluyorsunuz? Adam zaten yapamamış gel dahada batırayım diyor bence başka doktorlarada bakın Terzi kendi söküğünü dikemez demişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antocio

Geçen yıl ameliyat oldum 2. ameliyatı olacağım. İlk ameliyat bana göre başarılıydı. Sorun vardı kemiğimde büyük oranda düzeldi. Ama kemik yine bir yerden gitmiş gibi duruyor.

İlk ameliyat 3.5 saat falan sürdü. Zorluğunu anlamışsınızdır umarım. :) Tamponlar çıkarken acımadı ama tansiyonum anında düştüğü için aynı şey orada da oldu. Ameliyattan sonra 1-2 kilo zayıfladım yemek yiyemedim. 65 kiloydum şu an 70 kiloyum (bana yeterli 183 boyum fazlası zarar) .

Tamponlar varken nasıl bir durumda olduğumu anlatamam. Hatay'lıyım ameliyatı Adana'da oldum 2.5 saat yolda yoruluyordum.

kardeşimi bugun sgk da yaptırdık ameliyatı

3 saat sürdü

ameliyat öncesi sizde de oldu mu merak ettim

ameliyatta kullanılacak malzemeler için 400 tl verdik.. gelen sağlıkçıya

ben daha yetişemedim hastaneye valideden almışlar ücreti..fatura da yok tabi ortada.. ama doktor söylemişti malzeme ücreti filan diye dışardan geliyormuş nasılsa
  • 11Omeer kullanıcısına yanıt
    Başka bir doktora daha gosterecem. Sorun doktorda degil burnumdaki gibi kotu haldeydi. Kıkırdak o yuzden oturmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: FreddyLinas

sıkıntı olmasında. internette 2 hafta önce bırakmanız şart diyor.

Anesteziden çıkma ve yaraların iyileşme sürelerinde Sigara konusu sıkıntı oluyor diye yazıyor. Kaç aydır azaltmaya çalışıyorum. Aksine ameliyat stresi yüzünden bazen ipin ucu kaçıyor.
  • Esnetik amaliyatlarını tasvip etmiyorum. Er yada geç çöküntüye uğruyorlar. Yaptıracak arkadaşlar iyice bi düşünsünler yapay bir burunla onlarca yıl yaşamayı.

• Uzun süredir siteye uğramayan birisiyim. biraz önce 2013 yılında yine bu konuya yazdığım mesajı gördüm doktor ücret gibi şeyler sormuşum.Milletin ameliyat anılarını okurken korktuğum, len acaba benim ki nasıl olur diye düşündüğüüm zamanlar gözümün önüne geldi .Eminim yüzlerce kişi aktarmıştır az çok nasıl olucağını ama zamanında burdaki yazıları okuyup endişelenen birisi olarak sizinle paylaşmak istiyorum.

Yaklaşık 2 sene olmuştur ,burnumda ilk bakışta farkedilcek bir yamukluk vardı bu görüntü bi de kemerle birleşince ameliyatı ciddi ciddi düşünmeye karar verdim , yani bi doktor görünmeye.Doktorun ameliyat diyeceğine emindim çünkü yamukluk nefes almamı da etkiliyodu , ama 13-14 yaşımdan beri bu burunla nefes almaya alışık olduğum için asıl sıkıntı yaratan görünüşüydü .Olmuşken estetiklede kemeri aldırırm diye düşünüyodum.Nefes alamıyorum konu başlığı altında Artı kulak burun boğazdan randevu almaya ailemi ikna ettim. İzmir karşıyakada oturuyorum bu arada.Yamukluk nerdeyse burnumun sağ tarafından hava geçmesine izin vermiyormuş ,ayrıca yakılması gereken etlerde varmış .Dediğim gibi ameliyatlık bi durum olduğunu biliyodum ama doktorun ağzından duyunca nedense inanılmaz korktum o gün sadece muayene olup bilgi alıp ayrıldık. Sonrasında vaktimi uzun süre burdaki yazıları okuyup doktordur ücrettir öncesi sonrası tarzı şeyleri öğrenip, gerilmekle geçirdim 2 sene boyunca saçma sapan nedenlerle burun konusunu erteledim

1 nisan günü cesaretimi nasıl topladıysam , konudaki arkadaşların tavsiyesi üzerine Ekol de çalışan doktor halis ünlü den randevu aldım. Kendisi baya bi soğuktu bu soğukluğundan olsa gerek çok konuşmadım , muayene edip estetik isteyip istemediğimi sordu , istediğimi söyleyip kemerden memnun olmadığımı aktardım. Farklı açılardan fotoğraf çekip az buçuk neye benziyeceğini bilgisayardan fotoşopla gösterdi.Burundaki yamukluğu düzeltip, kemeri yokedip estetik olduğu belli olmıcak doğal bi hale getirceğini söyledi.Galiba çoğu rinoplastiler açık teknikle oluyor, açık teknikle ve genel anesteziyle ameliyat yaptığını ve silikon tampon kullandığını söyledi sonrasında 5000 tl gibi bi fiyat çıkardı. 2500 tl lık estetik kısmını sigorta karşılamıyormuş ,neyse 2 hafta sonrasına gün belirleyip ayrıldık. Konuşma yaklaşık 10 dakika sürdü. Normalda alış veriş yaparken bile satıcıyla daha fazla konuşup ne istediğimi anlatmaya çalşırım , Biraz doktora güvendiğim için birazda en kötü halinin bile şuanki halinden iyi olcağını düşündüğüm için fazla dert etmedim

Ameliyattan 1 hafta önce kan vermeye gidiyosunuz . Sigara kullanıyosanız ameliyattan önce 1 hafta sigara 2-3 gün öncede alko kullanmayın diyolar.Ameliyat saatini de ameliyat gününden bi gün önce arıyıp haber veriyolar ve ameliyattan 6 saat önce bişey yiyip içemiyosunuz.Ameliyat saatinden 1 saat öncede hastanede olun diyolar.

Ameliyat günü dedikleri saatte hastanede oldum .Benden sonraki hastanın ameliyatı ertelendği için beni apar topar odaya aldılar.İşte ameliyat kıyafetidir terliktir derken iyice gerilmiş bi şekilde hemşirenin gelmesini bekliyorum yani bu anestezi olsun sedye olsun nasıl olucağı hakkında hiç bi fikrin yok . 5 dakika içinde güler yüzlü bi hemşire geldi,sağ elime damar yolu açıp artık sakinleştiri oluyo galiba ondan verip sedyeye uzanmamı söyledi . 1-2 dakika geçti geçmedi yalap şap diye tabir edebilceğimiz rahatlık seviyesine geçtim. Ameliyathaneye gidiş kısmını yarım yamalak hatırlıyorum . Sadece ameliyathane de sedyeden kalkıp ameliyat masasına kendimin geçip geçemiceğimi sorduklarını , başımla bana bırak ben hallederim tarzı bi hareket yapıp geçtiğimi hatırlıyorum.Tabi başkalarının yaşadıkları farklı olabilir ama inanın arkadaşlar gerçekten hiç bi muhabbeti yok. Ameliyatım 3 saat sürmüş.Kalkar kalkmaz su istedim, bi yarım saat içemiceğimi söylediler.Herhalde o gün yaşadığım en büyük zorluk yarım saat susuz kalmaktı.İlk gün hastanede kaldım ,gün boyunca saat başı hemşireler gelip burnumun ucundaki tamponu değiştirdiler ve buz takviyesi yaptılar

.Bu tampondan kastım burnunuzun ucuna merhemli bezler koyular ve 3 gün boyunca bunu kendınız evde yapıcagınız için nasıl ne kadar sürceğinizi falan gösteriyolar. En ufak ağrım olmadı sadece kanamam çok oldu ve gözüm sürekli yaşardı.Ertesi sabah taburcu olup eve gittim,ağrı kesici olarak minoset verdiler galiba tam hatırlamıyorum hiç ağrım olmadığı için kullanmadım.Şişlik çok olmadı ama morlukların olduğunu söyleyebilirim.Tek sıkıntınız burnunuzdaki kaşıntı, elinizden geldiğince hapşurmamaya çalışın yoksa burnunuz elinize gelir
    (arkadaşım ameliyat sonrası abi ameliyat başarısız olmuş al diyip elime vermişti bunu )
    3. gün zaten tamponları alıyolar.Tamponla ilgili olarak yine burda okumuştum biri aynı kabuk soymak gibi demişti,aynen öyle anlık bi acı hissediyosunuz ah bile diyemeden geçiyo zaten.Ondan sonra gerçekten nefes almanın nasıl bişey olduğunu anlıyosunuz.Görüntünüze çok aldırış etmicekseniz kendinizi çok zorlamamak kaydıyla her işi yapabilirsiniz 3 . günün sonunda ama tavsiyem bi 10 gün dinlenin, zaten 7.gün dikişlerle birlikte burundaki butun alet edevatı alıyolar,burnunuz biraz parlıyo ve 2 gün çok yağlı duruyo ama olsun :) 1 ayın sonunda az bucuk burnunuzun sertliğini anlamak için ufak burnunuzu yokluyabiliyorsunuz. 3 ayın sonunda burnunuza darbe almamak koşuluyla her sporu yapabılırsınız. Ben 4. ayın başında rockoff a gidip 2 gün boyunca boynum tutuluncaya kadar headbang attım ama burnumda hic bi ağrı sızı şişlik kısacası hiç bi sorunla karşılaşmadım. Ama tabiki burnunuzun tam oturma süresi 1 yıl 1 yıl boyunca sert darbelerden kaçının.

Bu arada estetik konusundada erkek için başarılı bi estetik güzel durmasından ziyade normal doğal durması demektir.İnternette bunun örneklerini görebilirsiniz isteyen olursa herşekilde yardımcı olabilirim fotograflarlada yardımcı olamaya çalışabilirim.Kısacası dostlar eğer maddi olarak imkanınız varsa ve sadece olup olmamak arasında gidip geliyosaniz hiç düşünmeyin olun çünkü düşünüp korktuğunuz kadar bişey değil. Benim gibi 2 sene önceki 'Hocam bende olmayı düşünüyorumda kararsızım ' mesajlarınızı görünce daha bi mutlu oluyosunuz ulen hala şuan o modda olablirdim diye .Birz gereksiz uzun oldu sanki kusura bakmayın
  • Süreç hakkında verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.inşallah benim gibi dr secimi ameliyat korkusu nedeni ile kararsız olanlar için faydalı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rbby

quote:

Orijinalden alıntı: Rbby

Arkadaşlar sslerim atıcağımı söylemiştim hala şiş ve yamuk ve uyuşuk bayağı :) 10 Gün oldu ameliyat olalı.

Öncelikle geçmiş olsun özgür arkadaşım. Sen gene iyi atlatmışsın herkesinkisi seninkisi kadar rahat olmuyor sonrası :). Ben dikişleri alırken çektiğim acıyı anlatamam en basitinden :). Fotoğraflarını beklıyoruz ayrıca öncesi illaki fotoğrafın vardır sonrasıda çekte yorum atalım sana hem şişliklerini görmüş olurum. Alçılarım ve sargım çıktıktan sonra fotoğraf atacaktım alçı çıkalı 3 hafta sargı çıkalı da 1 hafta oldu. Hala burun sırtında hafif kemer gibi dokunarak hissettiğim bir çıkıntı var şişlik derecesine göre artıp azalabiliyor. Ayrıca sağ tarafa eğriydi burun orda biraz daha fazla düzeltme işlemi yapıldığından sanırım halen uyuşuk sağ tarafı hissedemiyorum pek :D. Atayımda fotoğraflarımı moral olur belki arkadaşlara :)
    Son eklediğim fotoğraf komik gülmeyin :D Şişler belli olduğu için attım onuda :)

Cİddi olmak gerekirse hala o burnun benim olduğuna inanamıyorum. Eskiden piskolojimi mükemmel bir şekilde etkiliyordu her açıdan her konudan şimdi çok farklı geliyor ve çok mutluyum sanırım hala alışamadım hala eskisi gibi geliyo bana burnum o kadar iyi ve mükemmel bir insan yaptıki burnumu anlatamam çok seviyorum doktorumu ve hakkını ödeyemem.

Aşağı yukarı 2 sene önce ameliyat olmuştum. Fotoğraflarım mevcut. Ameliyat gerçekten iyiydi ilk zamanlar şişlik olmasına rağmen burnumda gayet güzeldi. Şişler indikten sonra gene burnumda hafif yamukluk ve kemer belirdi. Ayrıca sivilce gibi törpülenmemiş kemik çıkıntısı var burnumda dışarıdan da belli oluyor. Tekrar ameliyat olmayı düşünüyorum ama geçenki ameliyat beni bariz bayağı korkuttu çok zor du çünkü. O zaman bayağı bilgisizdim ve ilk ameliyatım olduğu için her şeye olumlu yaklaşmıştım. Şuan özelde olmayı düşünüyorum. Kocaeli de estetik olupta sonuçlarından memnun olan var mı ? var ise hangi hastane ve ücreti nedir bilgi verebilirmi ?
  • Arkadaşlar bende amelyat olmayı düşünüyorum öyle çok büyük operasyonluk bişi yok burnumda merak ettiğim şu: bodybuildingle uğraşıyorum ne kadar süre uzak kalmam gerekir bu spordan tek endişem bu ?yardımcı olacaklara teşekkürler

• Haziran 2014'de devlette septoplasti olmuşdum ve işe az biraz estetikde girmişdi, ilk 6 ay sıkıntısız geçti sonra tekrar darbe aldım ve tıkanıklık, nefes sorunu tekrarlandı.
    İyi bir cerrah bulursam tekrar ameliyat düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ch4ylak

Haziran 2014'de devlette septoplasti olmuşdum ve işe az biraz estetikde girmişdi, ilk 6 ay sıkıntısız geçti sonra tekrar darbe aldım ve tıkanıklık, nefes sorunu tekrarlandı.
    İyi bir cerrah bulursam tekrar ameliyat düşünüyorum.

Geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: canoo

Arkadaşlar bende amelyat olmayı düşünüyorum öyle çok büyük operasyonluk bişi yok burnumda merak ettiğim şu: bodybuildingle uğraşıyorum ne kadar süre uzak kalmam gerekir bu spordan tek endişem bu ?yardımcı olacaklara teşekkürler

Doktor beye aynı soruyu iletmiştim min 2 ay uzak dur ağırlıklardan 6 ay sonrası en iyisi dedi tabi yine 2 aydan sonra yavaş yavaş başlayabileceğim söylendi

• Bu hiç iyi olmadı işte bi yandanda beklemeden yaptırmak istiyorum ama bu durum beni engelliyor
  • Bugün izmirde efes kbb'ye gittim.Sol burun deliğimi kemik sağ burun deliğimi et kapatıyormuş.Ameliyat olucaksın dedi doktor.Ayrıca burnumda kemer var onuda düzelticekler.3000 tl fiyat verdiler.
  • 2013'te burun ameliyatı olmuştum.Nefes almanın ne olduğunu öğrenmiştim.

--

Polen alerjim var. 2015 Mayıs'ta ormanlık alanda çok ağır grip oldum.Gözüm ağlamaktan yanıyor.Burun akıntısı vardı.

Sanıyorum o zaman'da burun etlerim şişti.

--
    Eskiden 23:00 da yatıp, sabah 04:30 da DİİİMDDİK AYAKTA idim.. eğer ki, 6 saatten 10 dakika fazla yatsam, başım ağrıyordu.Her sabah 5 te kitap dergi vs çalışmaya başlar, kahvaltımı, sabah sporumu yapardım.

Şimdi burnum tukalı. gece yatıp, sabah 9-10 dan erken kalkamıyorum.
    Bugün 8'de kalktım, dayanamadım yine yattım.

Beyine az oksijen gidiyor çünkü.Bana yetmiyordu.

---
    Şimdi yine ameliyat olacağım.

Burun estetiği olmayacağım. 1.5-2 yıl sonra, inşallah ciddi bir sermaye geçecek elime.O para gelince, Prof lara burun estetiği olurum.

Şimdi sadece normal burun eğriliği + burun eti ameliyatı olacağım.

Nerede olmalıyım? Istanbulda yaşıyorum.
    A) özel
    B) devlet

A) 1. Sınıf: medical park, Acıbadem, medipol, liv hospital, ..

A) 2. Sınıf: diğer orta ölçekli, özel hastahaneler veya özel polikliniği olup devlet hastahanesinde işi yapan özel doktorlar

B) 1. Sınıf: Çapa vb.

Nerede olmalıyım bilemiyorum.
    1500 tl küsür bütçe var.
    Yardım ederseniz minnettarım.
    Herkese geçmiş olsun, bir daha tekrarlatmasın inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet

2013'te burun ameliyatı olmuştum.Nefes almanın ne olduğunu öğrenmiştim.

--

Polen alerjim var. 2015 Mayıs'ta ormanlık alanda çok ağır grip oldum.Gözüm ağlamaktan yanıyor.Burun akıntısı vardı.

Sanıyorum o zaman'da burun etlerim şişti.

--
    Eskiden 23:00 da yatıp, sabah 04:30 da DİİİMDDİK AYAKTA idim.. eğer ki, 6 saatten 10 dakika fazla yatsam, başım ağrıyordu.Her sabah 5 te kitap dergi vs çalışmaya başlar, kahvaltımı, sabah sporumu yapardım.

Şimdi burnum tukalı. gece yatıp, sabah 9-10 dan erken kalkamıyorum.
    Bugün 8'de kalktım, dayanamadım yine yattım.

Beyine az oksijen gidiyor çünkü.Bana yetmiyordu.

---
    Şimdi yine ameliyat olacağım.

Burun estetiği olmayacağım. 1.5-2 yıl sonra, inşallah ciddi bir sermaye geçecek elime.O para gelince, Prof lara burun estetiği olurum.

Şimdi sadece normal burun eğriliği + burun eti ameliyatı olacağım.

Nerede olmalıyım? Istanbulda yaşıyorum.
    A) özel
    B) devlet

A) 1. Sınıf: medical park, Acıbadem, medipol, liv hospital, ..

A) 2. Sınıf: diğer orta ölçekli, özel hastahaneler veya özel polikliniği olup devlet hastahanesinde işi yapan özel doktorlar

B) 1. Sınıf: Çapa vb.

Nerede olmalıyım bilemiyorum.
    1500 tl küsür bütçe var.
    Yardım ederseniz minnettarım.
    Herkese geçmiş olsun, bir daha tekrarlatmasın inşallah.

Geçmiş olsun gerçekten nefes alma hayatımızı çok etkiliyor

Benim size 2 farklı tavsiyem var. Sadece burun kemiği + et ise iyi bir doktora ameliyat olun ve rahatlayın çünkü kötü doktorlar estetik bile yapılmayacak burunlsr ortaya koyuyor örnek olarak kimya hocamı örnek vrreceğim adam ilk başta kemik için ameliyat olmuş burunu mahvedince kaburgs kemiklerinden burun yapmışlar fakat burun buruna benzemiyor :)

Yada 2 sene sabredin ikisinide aynı anda olun kurtulun

Ben ikincisini bu yaz gerçekleştireceğim bir sıkıntı olmazsa 2 sene sabrettim :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam burun ameliyatı olmayı düşünürken bu konuyu gördüm 4 gün önce 17 yaşıma girdim, sizce bu yaz yani 18'e girmeme birkaç ay kala ameliyat yaparlar mı ? Üniversite başlamadan halledeyim diyorum

Benim en büyük problem görüntüsü aşırı büyük bi burnum var, son bir iki yıldır spor yaparken nefesim çabuk kesiliyor ama burundan dolayı mı bilmiyorum. Eğer solunum problemi de varsa fiyatta artış olur mu yoksa etkilemez mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DT Swiss -- 20 Ekim 2015; 23:38:22 >
  • DT Swiss kullanıcısına yanıt
    İlk soruna cevap veremesemde ikinci soruna cevap verebilirim

Eğer burunda kemik eğriliği vs falan varsa vucuduna giren oksijen azalır oda seni çabuk yorar ve burunda sıkıntı arttıkçada fiyat artar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.