Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (85. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.516
Cevap
100
Favori
476.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başınızda zaten sürekli anestezi doktoru duruyor. Artık nasıl uyandırıyolar bilmiyorum ama anestezi doktorunun ismimle hadi kalk ameliyat bitti hadi uyan dediğini hatırlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutluk Şad

Başınızda zaten sürekli anestezi doktoru duruyor. Artık nasıl uyandırıyolar bilmiyorum ama anestezi doktorunun ismimle hadi kalk ameliyat bitti hadi uyan dediğini hatırlıyorum

Bir tanıdıgım oldu bişey koklattılar sonra film koptu dedi iğnesizde oluyor sanırım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ameliyat için ameliyat öncesinde damar yolu açılır ,

Ameliyathaneye gittiğinizde size o damar yolundan bir ilaç verilir . Doktor bana başın dönebilir sakinleştirici yaptım dedi. Sonra sorular soruyolar hala ayıkmısın diye , ben soruları cevaplayabilmiştim. Sonra ağzınıza bişey tutuyolar sadece o tuttuğu anı hatırlıyorsunuz ondan sonrası hiç bişey hatırlamıyorsunuz.
  • Ankara'da ucuz bi devlet hastanesi bulsam direk gideceğim ha ! En az 3500 istiyorlar. Paraya ihtiyacım olmasa yarın olacakda böyle giderse zor olacak gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: w0nderkid

quote:

quote:

Burnum kemerli düzeltmek istiyorum fakat anesteziden korkuyorum. Lokal ile olunuyormu?

Zannetmem , lokalde insan o görüntüyü görünce bayılır .

Burnuna keski ve çekiçle vuruluyor hocam , bunun ötesi ne olabilir

Hadi ya bilmiyordum o kadarını bu bayılma anından korkuyorum sanki hiç uyunamayacakmis gibi hissediyorum nasıl yeneceğim bunu

Kardeş benimde en çok korkum oydu. Buradaki bir arkadaşın yardımı ve küçük bir araştırmamla o korkuyu yendim. Uyanamama ihtimalin çok zor. Anestezi yüzünden ölen genç insan daha önce hiç raslamadım internette. O tarz bi' risk olsaydı burada ve sözlüklerde yazarlardı zaten. Korkmaya gerek yok.

Olayıda anlatıyım çok kısa ; Ameliyata girmeden önce senin kan değerlerini felan alıyorlar.Vücudunun kaldırabileceği bir narkozu sana dönüyorlar daha sonra uyuyorsun. Öyle mendille uyutma felan yok.
  • Zendo kullanıcısına yanıt
    Hocam Gazi Universitesi Hastanesi`nde Kemal Findikcioglu`na ameliyat olmustum.Ozel oda ucreti dahil 870 TL tutmustu.Eger hala ayni hastanedeyse bir gorusun derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zendo

quote:

quote:

quote:

Burnum kemerli düzeltmek istiyorum fakat anesteziden korkuyorum. Lokal ile olunuyormu?

Hadi ya bilmiyordum o kadarını bu bayılma anından korkuyorum sanki hiç uyunamayacakmis gibi hissediyorum nasıl yeneceğim bunu

Kardeş benimde en çok korkum oydu. Buradaki bir arkadaşın yardımı ve küçük bir araştırmamla o korkuyu yendim. Uyanamama ihtimalin çok zor. Anestezi yüzünden ölen genç insan daha önce hiç raslamadım internette. O tarz bi' risk olsaydı burada ve sözlüklerde yazarlardı zaten. Korkmaya gerek yok.

Olayıda anlatıyım çok kısa ; Ameliyata girmeden önce senin kan değerlerini felan alıyorlar.Vücudunun kaldırabileceği bir narkozu sana dönüyorlar daha sonra uyuyorsun. Öyle mendille uyutma felan yok.

Ameliyata girerken bir kağıtlar imzalatıyorlar. Orada ben bu tekrar uyanamama ile bir madde görmemiştim zaten.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bende aslında uyanamamaktan değilde bayılma anından korkuyorum hiç bayılmadım bu zamana kadar neyse bakalım yeneriz umarım teşekkürler ilgin için

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende aslında uyanamamaktan değilde bayılma anından korkuyorum hiç bayılmadım bu zamana kadar neyse bakalım yeneriz umarım teşekkürler ilgin için

Anlamıyorsun bişey , Konuşurken gidiyorsun
  • Merhaba beyler,

Deviasyonun iyilesme sureci Hakkinda bilgiye ihtiyacim var. Mesela tamponlar ne zaman cikiyor? Diger rutin konttoller ameliyattan ne kadar sonra? Hafif ofis isleri ve araba kullanmaya ne kadar zamanda baslayabiliriz? Tesekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Namaste.

Merhaba beyler,

Deviasyonun iyilesme sureci Hakkinda bilgiye ihtiyacim var. Mesela tamponlar ne zaman cikiyor? Diger rutin konttoller ameliyattan ne kadar sonra? Hafif ofis isleri ve araba kullanmaya ne kadar zamanda baslayabiliriz? Tesekkur ederim.

Ben rinoplasti , hem deviasyon oldum. Ameliyat oldum gün çıktım , eve arabayla gittim.

Sizin deviasyonda biraz farklı 1 hafta sonra herşey bitmiş oluyor.

Rinoplasti girdimi işin içine alçıda giriyor vs daha uzun süreli bir süreç.
  • 1 ay oldu olalı devlet hastanesinde oldum. Dış görünüş değişiyor mu diye soran arkadaşlar çok olmuş. Kendi adıma cevaplarsam benim değişti. Burnumun yamuk olduğu pek belli olmuyor bir de benim burnumun uç kısmı normalden fazla düşüktü şimdi biraz daha normale yakın . Bastırınca çökmüyor o kısım. Sağlamlaşmış.
    Ayrıca merak ettiğim bir şey var benim burnuma birden ağrı giriyor üst kısma böle basınç hissediyorum . Birkaç gündür peydah oldu bu. Ağrı demek yanlış aslında sancı gibi. Ameliyatı olan arkadaşlarda da bu durum var mıydı ?
  • Pazartesı gunu burundan et aldırıcam.
    Amelıyat sonrası tamponları cıkartmak cok acıtıyormus dogru mu?:o

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • samtiger kullanıcısına yanıt
    Hayır ufacık bir acı bile yok. Silikon tampon zaten. Acıyor vs diyenler sallıyor. 1 SN sürmüyor zaten çıkması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Güven

8 ay önce Septoplasti (Kıkırdak Eğriliği) ameliyatı oldum. Doktor ameliyatın basit olacağını, hemen taburcu edeceğini söylesede ameliyat sonrası 2 gün hastanede kaldım. Tamamen bünye meselesi, sonuçta vücuda narkoz giriyor.
    Tampon dışında bi sıkıntın olmasın. Tampon dönemini atlattın mı, bakımını düzgün yaparsan hiçbir sıkıntı yaşamazsın. Ancak tampon hayli zor. İnsanı hayattan soğutuyor resmen.

Eğer kıkırdak kemiğini düzelteceklerse benim geçirdiğim ameliyatı olacaksın demektir. Kıkırdağın burnun sağ veya sol tarafına kaymasıyla oluşuyor rahatsızlık. Nefes alamıyorsun, geceleri ağız açık yatmaya sebep oluyor ve düzenli nefes almayı engelliyor. Emin olabilirsin ki ameliyattan sonra tamamen geçiyor. (Bakımını düzenli yaptığın ve yasaklara uyduğun takdirde)

Soracağın birşey olursa buradan yada PM'den sorabilirsin. Şimdiden geçmiş olsun.

@Fenerbahçe

Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde herşeyiyle 1500 TL.'ye yaptırdım.

hocam ss atabilirmisin bunun gibi yapabiliyorlarmi trde?

http://www.youtube.com/v/UrlLF7h_3c0
  • Bu Linkteki ameliyat Rinoplasti Yanı diğer adıyla burun estetiği. Arkadaşın bahsettiği burun içi kemik düzeltiminin adı septum deviasyonudur..

Videodaki gibi bir burun istiyorsanız Rinoplasti ameliyatı olmanız gerekiyor. Ve Videodaki bir bayan , Bir erkeğin burnu bir bayan gibi olmayacaktır. Ama o ortadaki kemer diye kastedilen kemik gidecektir. Yinede güzel bir burun olacaktır.

Ayrıca videodaki ameliyat kapalı bir ameliyat , Türkiyede genelde açık rinoplasti yaparlar ve bence daha garantili oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kutluk Şad -- 11 Ocak 2015; 11:47:41 >
  • quote:

Bu Linkteki ameliyat Rinoplasti Yanı diğer adıyla burun estetiği. Arkadaşın bahsettiği burun içi kemik düzeltiminin adı septum deviasyonudur..

Videodaki gibi bir burun istiyorsanız Rinoplasti ameliyatı olmanız gerekiyor. Ve Videodaki bir bayan , Bir erkeğin burnu bir bayan gibi olmayacaktır. Ama o ortadaki kemer diye kastedilen kemik gidecektir. Yinede güzel bir burun olacaktır.

Ayrıca videodaki ameliyat kapalı bir ameliyat , Türkiyede genelde açık rinoplasti yaparlar ve bence daha garantili oluyor.

burun ici kemik duzeltimi zaten rinoplastidede yapiliyor ne farki var ki ben rinoplastiyi genel burun ameliyati ismi olarak biliyorum ayrica tabikide bir bayan burnu olmayacak ama estettikacidan oldukca tatmin etmesi gerekir yoksa ameliyatin bi anlami olmaz yani tr de ne kadar basarili bu ameliyat onu merak ediyorum.

[simage][/simage]
  • Tamponlar hiç acıtmıyor.
  • Sizin dediğiniz olay septum deviasyonu

http://www.mazharcelikoyar.net/kbb-uzmanlik-alanlari/burun-hastaliklari/deviasyon/

Rinoplasti ise Estetik ameliyatıdır , Ben 2 ameliyatıda oldum , Hatta içerde et dahi yakıldı. Ben rinoplasti sonucundan oldukça memnunum.

Bir not beklenti fazla olursa , sizi üzebilir. Örnek böyle bir resimle gidersiniz , Ona koşullanırsınız sonuç o şekilde olmazsa üzülürsünüz. Zaten Doktorlarda bunun açıklamasını yapar size
  • quote:

Sizin dediğiniz olay septum deviasyonu

http://www.mazharcelikoyar.net/kbb-uzmanlik-alanlari/burun-hastaliklari/deviasyon/

Rinoplasti ise Estetik ameliyatıdır , Ben 2 ameliyatıda oldum , Hatta içerde et dahi yakıldı. Ben rinoplasti sonucundan oldukça memnunum.

Bir not beklenti fazla olursa , sizi üzebilir. Örnek böyle bir resimle gidersiniz , Ona koşullanırsınız sonuç o şekilde olmazsa üzülürsünüz. Zaten Doktorlarda bunun açıklamasını yapar size

Gecmis olsun hocam. Nerde ne kadara ameliyat oldunuz? Once ve sonra resimleri yollayabilir midiniz? (Ozelden de olur) simdiden tesekkurler.

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.