Şimdi Ara

===> SAMSUNG GALAXY S ANA KONU <=== (301. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.793
Cevap
44
Favori
1.976.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar jpa ya gectıgı soylemıstım dün , jma ya gore bıraz daha hızlı ,internet sıtelerınde dolasma daha ii , en onemlısıde gps sorununu cozmusler galıba , bi google eaerth u acalım dedık tam olarak yerımızı buldu , anı gps jma ya gore cok daha ii calısıyo bu surumde .

tek kotu tarajı telefon lag fıxten sonra ısınmaya basladı , arkası yanıyo telefonun az zorlayınca , sorun sıcaklık deıl tabıkı ,o sıcaklıgı cıkarırken demekkı cok fazla ıslem yapıyo ,bu da demek oluyokı jma ya gore daha cok pıl harcıyo,bilmiyorum herkeste bolemı oldu ama bızım telefonda bole oldu .

şu 2.3 ü cıkarsalarda kurtulsak ,buyuk ıhtımal herseyın cozuldugu surum bu olacak ama galaxy s ıcın cıkarmı cıkmaz mı bılınmez :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzunogluosman

arkadaslar jpa ya gectıgı soylemıstım dün , jma ya gore bıraz daha hızlı ,internet sıtelerınde dolasma daha ii , en onemlısıde gps sorununu cozmusler galıba , bi google eaerth u acalım dedık tam olarak yerımızı buldu , anı gps jma ya gore cok daha ii calısıyo bu surumde .

tek kotu tarajı telefon lag fıxten sonra ısınmaya basladı , arkası yanıyo telefonun az zorlayınca , sorun sıcaklık deıl tabıkı ,o sıcaklıgı cıkarırken demekkı cok fazla ıslem yapıyo ,bu da demek oluyokı jma ya gore daha cok pıl harcıyo,bilmiyorum herkeste bolemı oldu ama bızım telefonda bole oldu .

şu 2.3 ü cıkarsalarda kurtulsak ,buyuk ıhtımal herseyın cozuldugu surum bu olacak ama galaxy s ıcın cıkarmı cıkmaz mı bılınmez :)

quadrantta genelde 2200 civarı sonuç alıyorum ama dediğin gibi 10-15dk kurcaladığımda alet cayır cayır yanmaya başlıyor ve resmen bataryayı kemiriyor.şu şarz olayı büyük problem şuanda benim için.hiçbişey yapmamama rağmen şarz bariz çok hızlı azalıyor. ultimate juice da fayda etmedi .tavsiyesi olan var mı ??

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagriekim -- 20 Kasım 2010; 12:02:21 >
  • EVETTT Cyagen Mod 6.1 kurdum, harici hafıza kartını okumuyor... onun dışında pek bir sorun yok türkçe yok more locale 2 fayda etmedi vs.... ama cihaz uçuyor... tam tahmin ettiğim gibi vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: audioslave

sonunda resmi 2.2 güncellemesini hiç bi sorunla karşılaşmadan bende yükledim. gene cihaz turkcell reklamlarıyla dolu ama ne yapalım. ama ilerde market'in root işlemi yapılmadan da ama illegal yoldanda olsa ulaşabileceğimizi en azından bunun bir yolunun bulunabileceğinin umudunu taşıyorum.

Applanet yüklemeyi niye denemiyorsunuz. Ara sıra çalışmasa da her gün markete alışverişe çıkacak haliniz yok. Çalıştığı bir gün vaktinizi ayırıp tüm istediğiniz uygulamaları indirirsiniz.

applanet mi??

demek böle bişeyde var. dur ben o zaman bunu bi araştırayım, bulamazsam ya da sorularım olursa sana soracam ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: thehspeed

EVETTT Cyagen Mod 6.1 kurdum, harici hafıza kartını okumuyor... onun dışında pek bir sorun yok türkçe yok more locale 2 fayda etmedi vs.... ama cihaz uçuyor... tam tahmin ettiğim gibi vs.

Hocam resimleri [simage][/simage] ile editleyebilirseniz her seferinde kopyala-yapıştır diğer sayfaya geç falan zor oluyor.

Resimleri niçin screenshoot ile çektiniz? Back-Home kombinasyonu çalışmıyormu?
    Screenshot'u açınca orada "invert Red and blue colors" gibi bir seçenek var. Orayı işaretlerseniz renklerde düzgün çıkar.

Edit: Mesajı yazarken bir yandan KIES ile güncelleme rehberi hazırlıyordum. O yüzden screenshot programına bakıp ismini tam yazamamıştım. Şimdi düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 21 Kasım 2010; 16:29:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzunogluosman

arkadaslar jpa ya gectıgı soylemıstım dün , jma ya gore bıraz daha hızlı ,internet sıtelerınde dolasma daha ii , en onemlısıde gps sorununu cozmusler galıba , bi google eaerth u acalım dedık tam olarak yerımızı buldu , anı gps jma ya gore cok daha ii calısıyo bu surumde .

Hayda şimdi bide ısınmamı çıktı? Bu durumda 2.2 ölü doğdu Bu ne kadar sorunu var yav 2.1 e devammı etsek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

quote:

quote:

sonunda resmi 2.2 güncellemesini hiç bi sorunla karşılaşmadan bende yükledim. gene cihaz turkcell reklamlarıyla dolu ama ne yapalım. ama ilerde market'in root işlemi yapılmadan da ama illegal yoldanda olsa ulaşabileceğimizi en azından bunun bir yolunun bulunabileceğinin umudunu taşıyorum.

Applanet yüklemeyi niye denemiyorsunuz. Ara sıra çalışmasa da her gün markete alışverişe çıkacak haliniz yok. Çalıştığı bir gün vaktinizi ayırıp tüm istediğiniz uygulamaları indirirsiniz.

Chatin_62
    Benim galaxy s (2.1@JM6+Root+Lagfix) kies ile güncelleme bulmuyor. Resmi 2.2 froyo sanırım artık çıkmış. Hatta yukarıda yazmışsın turkcell romu bile çıkmış. Bu durumda bende yükleyeyim. Bu durumda neyi yükleyecem? Sanırım JPO en mantıklı seçim olacak. CepKingede baktım JPO için resmi sürüm diyende var yenisi çıkacak bu bile beta diyende var. Aklım karmakarışık oldu ben froyoya geçene kadar froyo eskidi valla....

http://www.samfirmware.com sitesine baktım, JPO için 150MB'lık tek dosya verilmiş bunu çekip Odin 1.3 ile, pit olarakta 803.pit kullanarak, re-partition işaretleMEDEN yükleme yapabilirmiyim?

Ekleme: Daha önce 512.PIT ile JM6'yı Odin 1.0 ile yükledim...

cepking için detaylı bir anlatım hazırlıyorum. igtx'in yaptığı gibi. Ama henüz dosyaları düzenliyorum. Eğer Turkcell Rom yüklemek gibi bir düşüncen varsa buna sadece şaşırırım. Bildiğim kadarıyla sen de dışarıdan almıştın telefonu. Yavaş yavaş KIES her bölge için rom çıkarmaya başladı. Biliyorsun telefon kod'un neyse ona bakarak güncelliyor. Benim telefon Alman menşeili DBT kodlu olduğu için bugün yazıyı hazırlamak için KIES'i kandırarak DBT'nin gerçek 2.2 sürümüne ulaştım. Yani PDA: i9000XXJPO ve CSC: i9000DBTJP3 olarak geldi. İçindeki sürüm de Almanca olarak açılıyor ve 1-2 tane Almanca ve Almanyaya özel program var. Romanya-Hırvatistan-Bulgaristan bölgesi için de XFJP7 çıktı. Turkiye için de şu anda kodu hatırlamıyorum çıktı. İster telefon koduna göre KIES'ten güncelle, ister KIES hack ile başka bir bölgeyi yükle, ister ODIN ile JPO yükle. Burada sana soracaklardır madem ODIN ile yükleyeceksin bugüne kadr niye bekledin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 20 Kasım 2010; 12:56:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jesterrace

arkadaslar, sık factory reset atmanın telefona bir zararı olur mu?

umarım olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagriekim -- 20 Kasım 2010; 13:22:37 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thehspeed

EVETTT Cyagen Mod 6.1 kurdum, harici hafıza kartını okumuyor... onun dışında pek bir sorun yok türkçe yok more locale 2 fayda etmedi vs.... ama cihaz uçuyor... tam tahmin ettiğim gibi vs.

Hocam resimleri [simage][/simage] ile editleyebilirseniz her seferinde kopyala-yapıştır diğer sayfaya geç falan zor oluyor.

Resimleri niçin screenshoot ile çektiniz? Back-Home kombinasyonu çalışmıyormu?
    Screenshot'u açınca orada revert gibi bir seçenek var. Orayı işaretlerseniz renklerde düzgün çıkar.

Cyanogeni bende kurdum ama şuan da çok eksik arkadaşın dediği gibi hafıza kartını okumuyor..Kamera açınca ekranda siyah beyaz görüyosun ama foto çekince normal renkte çıkıyo...Rehbere girdğiniz de normal froyo da ismin üzerinde sağa çekince aram sola çekince mesaj yazılıyo ama bunda o da olmuyor...Hız bakımından gerçekten iyi Quadrant ta 2409 puan aldım özellikle CPU derecelendirmede çok büyük bir artış var..Şimdi froyo da Test yaptığımda CPU 1500 ile 2000 arası çıkıyo ama Cyanogen de 5000 in üzerine çıkıyor hızlı olması da burdan kaynaklanıyor...Türkçe olmaması kötü ayrıca gps ve 3g çalışmıyordu denedim sitede çalışıyor yazıyor ama ben çalıştramadım...Tam olarak bitirse gerçekten süper olacak ama xda da bazı arkadaşlar sitem etmiş modu yapana oda biraz sinirlenmiş herhalde askıya almıştı tekrar başlamış herhalde...Hayırlısı olsun bakalım...

Edit : Bir de kamera da video ya geçtiğinde hata mesajı verip kapanıyo onuda unutmadan belirtiyim..Bence bu haliyle kullanmak pek tatmin etmez kimseyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dexxter -- 20 Kasım 2010; 14:20:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahatbek

Detaylı Anlatım: ROM Manager, Sistem Yedeği Alma ve Geri Yükleme güzel programa benziyor, hatta cyanogenmodu hiç zahmete girmeden yükleyebilrsiniz diyor, bilgisayar bağlantısına gerek kalmıyormuş. deneyen, kullanan var mı?

Rahatbek

Ben kullanıyorum bu programı gerçekten güzel mesela sistemin tam olarak yedeğini alması harika aynı ghost programı gibi pc ye gerek kalmadan geri yüklüyosun...Cyanogen mod u da burdan kurmuştum..Program ilk kurulunca en üst menüye basıp güncelleme yapıyosun 2.5.4 sürümüne güncelliyo ondan sonra full olarak kullanıyosun...Custom rom yüklerken rom un ismini update.zip diye değiştiriyorlar bu programda ona da gerek yok..Rom hangi klasördeyse giriyosun restore ediyosun gerçekten kullanışlı tavsiye ederim...
  • quote:

quote:

quote:

applanet mi??

demek böle bişeyde var. dur ben o zaman bunu bi araştırayım, bulamazsam ya da sorularım olursa sana soracam ama

hocam ben bu applanet i telefona indirmek istediğimde 2.5.1 sürümünü, bu telefonda desteklenmiyor diye uyarı alıyorum. neden olabilir? acaba 2.2 froyo yu desteklemediğinden midir?

• cepking için detaylı bir anlatım hazırlıyorum. igtx'in yaptığı gibi. Ama henüz dosyaları düzenliyorum. Eğer Turkcell Rom yüklemek gibi bir düşüncen varsa buna sadece şaşırırım. Bildiğim kadarıyla sen de dışarıdan almıştın telefonu. Yavaş yavaş KIES her bölge için rom çıkarmaya başladı. Biliyorsun telefon kod'un neyse ona bakarak güncelliyor. Benim telefon Alman menşeili DBT kodlu olduğu için bugün yazıyı hazırlamak için KIES'i kandırarak DBT'nin gerçek 2.2 sürümüne ulaştım. Yani PDA: i9000XXJPO ve CSC: i9000DBTJP3 olarak geldi. İçindeki sürüm de Almanca olarak açılıyor ve 1-2 tane Almanca ve Almanyaya özel program var. Romanya-Hırvatistan-Bulgaristan bölgesi için de XFJP7 çıktı. Turkiye için de şu anda kodu hatırlamıyorum çıktı. İster telefon koduna göre KIES'ten güncelle, ister KIES hack ile başka bir bölgeyi yükle, ister ODIN ile JPO yükle. Burada sana soracaklardır madem ODIN ile yükleyeceksin bugüne kadr niye bekledin?

chatin_62

arkadaşım bu yeni yüklediğin Almanyaya özel sürüm ile bizim yüklediklerimiz ( XXJPO ) arasında herhangi bir fark görebildin mi yüklü gelen programlar dışında...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

applanet mi??

hocam ben bu applanet i telefona indirmek istediğimde 2.5.1 sürümünü, bu telefonda desteklenmiyor diye uyarı alıyorum. neden olabilir? acaba 2.2 froyo yu desteklemediğinden midir?

sitesinde 2.5.8 var ben onu indirdim sonra baya birseyde ordan indirdim sorun yok bende bir yeni sürümü deneyin
  • tamam, bir sorum olacak: şimdi bu programda backup filan yapmak için önce ilk menudeki clockworkmod recovery yapmak gerekiyormuş, telefonda herşey yüklüyken yapmak bir sorun yaratır mı? yoksa temiz kurulumdan sonra yapmak daha mı mantıklı?
    quote:

Orijinalden alıntı: gamsizkerem

quote:

Detaylı Anlatım: ROM Manager, Sistem Yedeği Alma ve Geri Yükleme güzel programa benziyor, hatta cyanogenmodu hiç zahmete girmeden yükleyebilrsiniz diyor, bilgisayar bağlantısına gerek kalmıyormuş. deneyen, kullanan var mı?

Rahatbek

Ben kullanıyorum bu programı gerçekten güzel mesela sistemin tam olarak yedeğini alması harika aynı ghost programı gibi pc ye gerek kalmadan geri yüklüyosun...Cyanogen mod u da burdan kurmuştum..Program ilk kurulunca en üst menüye basıp güncelleme yapıyosun 2.5.4 sürümüne güncelliyo ondan sonra full olarak kullanıyosun...Custom rom yüklerken rom un ismini update.zip diye değiştiriyorlar bu programda ona da gerek yok..Rom hangi klasördeyse giriyosun restore ediyosun gerçekten kullanışlı tavsiye ederim...
  • quote:

tamam, bir sorum olacak: şimdi bu programda backup filan yapmak için önce ilk menudeki clockworkmod recovery yapmak gerekiyormuş, telefonda herşey yüklüyken yapmak bir sorun yaratır mı? yoksa temiz kurulumdan sonra yapmak daha mı mantıklı?
    quote:

Orijinalden alıntı: gamsizkerem

quote:

Rahatbek

Ben önce temiz bi yüklemeden sonra tüm programlarımı kurdum oyunlarda dahil ayrıca samsungun kendi ekran kroyucuları açılış ve kapanış sesleri ile zil seslerini sildim...Market ten rom manager i indirip sonra backup aldım..
  • Gerçekten bunu yazacağımı hiç düşünmemiştim ama telefonu Turkcell'den aldığım için hiç pişman olmadım. Almadan önce çok araştırdım. Forumları didik didik ettim. Aldıktan sonra da yazılanların %10'u kadar bile sorun yaşamadım. Eclair 2.1+Root+OCLF ile 2100+ skor alıyordum.

Dün itibarıyle rehberimi yedekleyip cihaza factory reset vs vs yaptıktan sonra kies ile yeni Turkcell Rom'u kurdum. Bu arada cihazım Başarı garantili ve 3 tuş aldığım günden beri çalışıyor. Şu an Ana bant sürümü: I9000JXJPD - Kernel sürümü: 2.6.32.9 - Yapım numarası: FROYO.JVJPF yazıyor. Z4root+OCLF skoru şu an yine 2100+ ve ihtiyacım olan bütün programları da Applanet'den yükledim. Swype sorunsuz çalışıyor. Kesinlikle daha hızlı ve şarj 2 gün gidiyor. Çok kurcalamassam 2.5 gün bile olabilir.

Uzun lafın kısası bu konu çok uzamış gitmiş ben 45 nci sayfalarda sanırım bırakmıştım. Kimse eskiye dönüp okumamış aynı sorular defalarca sorulmuş. Eski müdavimler aynı sorulara cevap vermekten bıkmışlar. Bu sayfaları Samsung Türkiye'ye göndermek lazım. Sık sorulan sorular kılavuzu hazırlasınlar

Naçizane tavsiyem, bilgi seviyeniz orta üstü değilse telefonu olduğu gibi kullanın yada Root yapmayın.
  • ARkadaslar cihazi z4 rootla root yapmistim sonra one click lag fix yaptim skorum 1600 cikti amma tel inanilmaz yavasladi ve bbuyuzden cihazi fabrika ayarlarına döndürdüm sonra yeniden z4root yaptim simdi changer 6.1 var bu ne bir de cihazimin hizlanmasi icin ne yapmaliyim cihazim jpo surumu
  • root yapmanın hangi yöntemle olursa olsun herhangibir hızlandırıcı ve yavaşlatıcı etkisi yoktur.
  • bu sitenin sevgili yöneticileri,

eğer hâlâ bu konuyu okuyorsanız, sizden bir isteğim olacak.

samsung galaxy s ana başlığı altında, aşağıdaki konuların açılıp sabitlenmesini talep ediyorum.

-3 tuş nedir, nasıl aktifleştirilir?

-rom nedir,odin/kies ile nasıl kurulur?

-çeşitli lagfix yazılımları

-çeşitli root yöntemleri

-market/applanet ve alternatif programlar

-çeşitli modlar

-tavsiye programlar/oyunlar

şu sayfada hâlâ re-partition işaretli olarak jpo yükledim niye çalışmıyo; telefona rom yükledim, root attım şimdi download moduna almam gerekiyomuş nasıl alacağız diyen insanlar var. rica ediyorum şu konuya bir el atın.

onu bunu geçtim de, bu 3 tuş ne ya, neye yariğ ki? şu 3 tuş nedir bilen biri anlatsın.
  • Goth = Yazdiklarina bende katılıyorum.Tam cöplük oldu bu konu..eminim okuyorlardir mesajlari silmeyi biliyorlar bunu da yapsinlar bi zahmet...
  • 
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.