Şimdi Ara

>[İyi Bir Genç Arabası-Sizce Ne Olabilir]<

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
3.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçen yıl bu zamanlar bi konu açmıştım son sınıfa geçtim Boğaziçini kazanırsam babam araba sözü verdi diye...

Aradan 1 yıl geçti sınav geldi gitti ve sonucuma göre %90 Boğaziçi oluyor ama kazanmadan kesin konusmak istemiyorum...
    Sonuctan sonra babam bir aksilik olurda İTU olursa da araba sozunun geçerli oldugunu söyledi saolsun bende konu açıp görüşünüzü almak istedim :)

Dun yaş gunumdu ehliyete başvurcam bu hafta içinde sanırım ehliyeti almam kasım ı bulurmuş arabada şubata falan anca olur sanırım ama şimdiden aklımda fikir olsun dedim...

Geçen yıl açtığım konuda sınır 100Bin TL demiştim ama iş ciddiye binince sınırda biraz duşme oldu

-Şuan 80Bin TL civarı sınır var ama illa 80 e dayancak diye bir şart yok begenirsem 50-60 da olur :)

-Tercihim sıfır olması ama ikinci el asla olmaz da demiyorum

-Otomatik olması istanbul da rahatlık sağlar ama yokuşta kaymama özelligi olan düz vites de tercihimdir

-Aklımda 3.20d veya C180k veya 2. el temiz Audi TT yada Galericinin yurt dışından getirdiği 0km TT ler oluyomus 85-90 e onlar olabilir sonra VW Scirocco falan var...

-Babam iyi araba alıyorum bak inş 5-6 sene binersin diyor o yuzden ikinci ele yakın durmuyorum :)

Sizin önerceğiniz tavsiye etceğiniz araçlar hangileri?

Tavsiyeleriniz için teşekkur ederim :)

Merak edenler için geçen yıl ki konu :http://forum.donanimhaber.com/m_32825049/mpage_1/f_/key_//tm.htm#32846422

Merak edenler için sınav sonucum :http://forum.donanimhaber.com/m_41551533/mpage_1/f_/key_//tm.htm#41551533

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bncvleng -- 24 Temmuz 2010; 19:26:31 >

• Konu Güncel Tavsiyelerinizi Bekliyorum :)
  • TT alınabiliyorsa elbette o ama sonrasında VW Scirocco.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

TT alınabiliyorsa elbette o ama sonrasında VW Scirocco.

Eğer iyi bir fiyata denk getirirsek benimde öncelikli tercihim TT olur... TT nin kasası ne zaman değişir acaba kasa değişiminde fiyatlar duşer
  • Ben yerınde olsam BMW tercih ederdım

Temız 2. el bir Coupe..
  • Ben senin yerinde olsam 320d alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

Ben yerınde olsam BMW tercih ederdım

Temız 2. el bir Coupe..

Aslında dogru diyorsunuz TT ye rakip olabilecek 3.20 coupe ların temiz 2. elleri var temiz bulunabilirse onlarda çok güzel olur veya a5 de iyi fikir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: masti

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-a5-audi-a5-2-0-t-fsi-quattro-begir-gucu-211-1/detay

Adam temiz araba diyor koyduğun ilana bak

• Senin aradigin araba "kesinlikle" ikinci el 2009 oncesi BMW 3 serisi...

bi kere dandik bi araba degil. audi tt'den ya da mercedes c'den en ufak bir eksigini hissetmezsin. Zaten belli ki ekonomik durumu da iyi babanin. toyota, vw, pejo, reno gibi araclar sana olmazdi. Asil sebepler ise, acemi olman. Insallah kaza yapmazsin ama daha ehliyetin bile yok. Illaki arabanin tamponlari degisecek. 2 sene sonra artik hem istanbul trafigine alistiginda hemde acemiligini attigin zaman bmw 3 serisi yeni kasa cikarmak uzere olacak. BMW'lerin zaten iki eli cok iyi, sende en az zararla aracini satar, o zamanki duruma gore istediginden alirsin.
  • Bmw 320 coupe alırdım keyfime bakardım veya illa sıfır olacaksa şirokko..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

quote:

Orijinalden alıntı: masti

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-a5-audi-a5-2-0-t-fsi-quattro-begir-gucu-211-1/detay

Adam temiz araba diyor koyduğun ilana bak

Fikir açısından,bunu al demiyorum ki.

• beyaz renk coupe 320d düşünülebilir ... sirocco ve tt seçenekleride çok güzel alfa romeo 159 da düşünebilirsiniz tabi benim için çok ağır bi araba derseniz orasını bilemem.
  • simdi sifir arac alsan, hem kendini kasican aman kenarini kosesini carpmayim diye, hemde onune gecemedigin bi kazada arabana yazik edeceksin, kendine kizacaksin gitti kiz gibi araba diye. Ilk araban oldugundan zaten cabucak sikilacaksin ve satarken baya buyuk zarar edeceksin. Oyuzden ikinci el bmw 3 al diyoum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

Ben yerınde olsam BMW tercih ederdım

Temız 2. el bir Coupe..

aynen.

3.18ci
    3.20ci
    3.25ci
    3.30ci

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-3-serisi-gordunmu/detay
  • ha bide mutlaka otomatik vites olsun.
  • Teşekkur ederim :) 2. el daha mantıklı gelmeye başladı...

Birde Alfa Romeo GT var o nasıldır?
  • Bmw 320 coupe yada cabrio.
  • Ehliyetin yoksa ve acemiysen bence biraz daha düşük arabalarla çaylaklığını atman daha iyi olur..
  • TT, 3 coupe ve clk arasından birini seçerdim ben olsam.TT ve 3 coupenin yeni kasası olmaması daha iyi tabi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.