Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (229. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.452
Cevap
228
Favori
651.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar son 1-2 ay içerisinde sipariş verip de ürünleri Türkiye'ye giriş yapmayan var mı? Çevremden 5 kişi 30-40 gündür bekliyor ve ürünler Türkiye'ye giriş yapmamış gözüküyor. Türkiye ve Çin arasında bir sıkıntı var gibi gözüküyor, kargo sisteminde.
  • arkadaşlar paypal kart kullanıyorum ama kur üzerinden çok kar kesiyolar %10-%15 arası ve çok güvensiz biri kartı görse çok rahat internet üzerinden harcama yapabilir.
    bugün ziraat bankasının bankamatik kartını çıkarttım ama aliexpress ile uyumsuz galiba.
    ücretsiz bir şekilde alışveriş yapmak için hangi kartı öneriyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DurBirDakika

arkadaşlar paypal kart kullanıyorum ama kur üzerinden çok kar kesiyolar %10-%15 arası ve çok güvensiz biri kartı görse çok rahat internet üzerinden harcama yapabilir.
    bugün ziraat bankasının bankamatik kartını çıkarttım ama aliexpress ile uyumsuz galiba.

Ben her hangi bir kredi kartının, sanal kartı ile alışverişini yapmanı öneririm.
  • quote:

arkadaşlar paypal kart kullanıyorum ama kur üzerinden çok kar kesiyolar %10-%15 arası ve çok güvensiz biri kartı görse çok rahat internet üzerinden harcama yapabilir.

Tabiiki encard

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrn1k

quote:

Tabiiki encard

herhangi bir ek ücret vs oluyor mu banka kartı şeklinde mi yoksa kredi kartı mı ?

• Encard Finansbank'ın banka kartı, kredi kartı değil.

Ziraatten kredi kartı al, internetten sanal kart oluştur, alışverişinden az fazla bir limit tanımla ve güvenle alışverişini yap.

Sırf alışveriş için uyduruk kaydırık sistemlere komisyonlar ödeme. Derim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nrn1k

quote:

Tabiiki encard

herhangi bir ek ücret vs oluyor mu banka kartı şeklinde mi yoksa kredi kartı mı ?

Hayir hicbir ek ucret yok.hesap isletim ucretide yok.havale ve eft ucretsiz

• Aliexpress'ten bir ürün satın almıştım, 27 gün oldu hala elime ulaşmadı. Ürün Türkiye'ye giriş yapmamış durumda.
    Sanırım ürün otomatik onaylanacak 4 gün sonra. >>> Reminder: In 4days 16hours 37minutes 3seconds yazıyor.
    Satıcıya ulaşamıyorum, dükkanı kapanmış ve benim ürün sayfası silinmiş durumda. Mesaj attım geri dönmedi. Banlanmış olabilir mi acaba?
    Ne yapmamı önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semantik41 -- 3 Nisan 2015; 20:27:17 >
  • bu aliexpress te 2 dolar verip "air parcel registered mail" alınıyor ve kargo takip edilebiliyor ya, ebayda böyle bir olay var mı? kaç seferdir ebaydan alışveriş yapıyorum
    kargo takipsiz olduğu için problem çıkıyor, yardım edebilen biri varsa çok makbule geçer.
  • Arkadaşlar RF013954743CN numaralı kargomun son durumu hakkında pek detaylı bilgi alamadım bana yardımcı olur musunuz acaba?
    Aliexpresste 15-27 gün içerisinde gelebileceği yazmakta.
  • RC103209609HK kodlu gönderiyi sorgulayamıyorum her siteyi denedim fakat böyle bir gönderi yok diyor arkadaşlar ben bu işten bişey anlamadım yardımcı olur musun

• --------------------

Yukarıdaki kargo takip numarasıyla ptt'nin sitesinde sorgulama yağptığımda ürün Türkiye'ye gelmiş görünüyor. Ancak ptt yetkilisi ile yaptığım görüşmede(internet üzerinden online görüşme yaptım) bana ürünün Çinden çıkış yapmış olamayabileceğini söyledi. Ayrıca karşımdaki kişi telefonla görüşme yapıp araştırma talep edin dedi. Bende hem saatin geç olması sebebiyle hemde bir foruma sorayım diyerek aramayı yarına erteledim.

http://track-chinapost.com/
    sitesinde sorgulama yaptığımda ise kargonun sıradaki istasyonunun Dongguan olduğu yazıyor.

Kafam karıştı son durum nedir acaba yardımcı olur musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trucks_one -- 23 Nisan 2015; 23:07:38 >

• @trucks_one

quote:

Orijinalden alıntı: trucks_one

RI336953877CN

Yukarıdaki kargo takip numarasıyla ptt'nin sitesinde sorgulama yağptığımda ürün Türkiye'ye gelmiş görünüyor. Ancak ptt yetkilisi ile yaptığım görüşmede(internet üzerinden online görüşme yaptım) bana ürünün Çinden çıkış yapmış olamayabileceğini söyledi. Ayrıca karşımdaki kişi telefonla görüşme yapıp araştırma talep edin dedi. Bende hem saatin geç olması sebebiyle hemde bir foruma sorayım diyerek aramayı yarına erteledim.

http://track-chinapost.com/
    sitesinde sorgulama yaptığımda ise kargonun sıradaki istasyonunun Dongguan olduğu yazıyor.

Kafam karıştı son durum nedir acaba yardımcı olur musunuz?

Daha Çin'den bile çıkmamış bir paketin Türkiye'ye giriş yaptığını nasıl gördünüz?

@semantik41

Orijinalden alıntı: semantik41

Aliexpress'ten bir ürün satın almıştım, 27 gün oldu hala elime ulaşmadı. Ürün Türkiye'ye giriş yapmamış durumda.
    Sanırım ürün otomatik onaylanacak 4 gün sonra. >>> Reminder: In 4days 16hours 37minutes 3seconds yazıyor.
    Satıcıya ulaşamıyorum, dükkanı kapanmış ve benim ürün sayfası silinmiş durumda. Mesaj attım geri dönmedi. Banlanmış olabilir mi acaba?
    Ne yapmamı önerirsiniz?

Hemen Dispute butonuna basıp ürünüm gelmediyi işaretleyin. Onaylanırsa yapacak birşeyiniz kalmaz, para gider.

quote:

Orijinalden alıntı: semantik41

Arkadaşlar son 1-2 ay içerisinde sipariş verip de ürünleri Türkiye'ye giriş yapmayan var mı? Çevremden 5 kişi 30-40 gündür bekliyor ve ürünler Türkiye'ye giriş yapmamış gözüküyor. Türkiye ve Çin arasında bir sıkıntı var gibi gözüküyor, kargo sisteminde.

Varmı diye sormak yanlış olmuş. En azından son sayfaları okusanız onlarca mesajın bu şekilde olduğunu görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 4 Nisan 2015; 10:27:33 >

• SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
    PTT İŞYERİ/ŞUBE İLÇE İL
    1 12/03/2015 13:44:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - China (Yurt Disi)
    .
    .
    .
    .
    .
    14 03/04/2015 17:24:16 Gonderi teslim edildi (Gelen) Deliver item (Inb) - - Turkey

takipsiz gelen kargolarım gelmedi. 2 ay dan fazla beklediğim bile var. şimdiye kadar aldığım kargolarda gelmeyen hiç olmadı. geç te olsa bütün kargolarım geldi. biraz beklemeyi tavsiye ederim.
  • chatin_62 kullanıcısına yanıt
    ptt'nin sitesinde neden "Gönderi müşteriden alınmıştır" yazıyor?
  • 2015-03-23 17:50:43.0 parcel center received
    2015-03-23 21:38:32.0 parcel center customs scan
    2015-03-23 22:45:07.0 left parcel center ,next station Shenzhen center
    2015-03-23 22:53:43.0 Shenzhen Transit Station security scan
    2015-03-24 12:34:18.0 Shenzhen Transit Station customs scan

11 gün olmuş ama hala. bu üründen sonra kargoya verilen ürünlerim havalimanına vardı ama bunlar yok. Ekran koruyucu içeği de yanı.Fikri olan var mı
  • quote:

Ne yazsın istediğinizi öğrenebilirsek daha net yardımcı olabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Gönderi alınmıştır yazınca ben kargo ptt'ye teslim edildi sandım. Tracking-China'dan baktığımda ise Dongguan yazdığı için kafam karıştı yazdım yukarıya.
    Neyse teşekkür ederim...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Gönderi alınmıştır yazınca ben kargo ptt'ye teslim edildi sandım. Tracking-China'dan baktığımda ise Dongguan yazdığı için kafam karıştı yazdım yukarıya.
    Neyse teşekkür ederim...

"Gönderi müşteriden alınmıştır" diye söyleyen PTT değil, paketinizin teslim edildiği kargo şirketidir. Buradaki müşteri de ürünü aldığınız satıcı oluyor. Yutdışına gönderildi şeklinde yazdığında da Türkiye'ye doğru yola çıkmış oluyor. Çünkü Türkiye onlar için Yurtdışı'dır.

• chatin_62 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah, teşekkür ederim. Yurtdışından ilkkez alışveriş yaptığım için kafama takılan çok soru oldu. Yardımcı olduğunuz için tekrar teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.