Şimdi Ara

[ Nokia E7-00 > S^3+QWERTY+4'nHD-CBD-AMOLED+13.6MM ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
1
Favori
29.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  [ Nokia E7-00 > S^3+QWERTY+4'nHD-CBD-AMOLED+13.6MM ]

Sistem Özellikleri
    CPU: ARM 11 680 MHz
    MPU: Broadcom BCM2727
    RAM: 256 MB
    NAND: 1 GB

Şebeke Özellikleri
    2G: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
    3G: HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100

Fiziki Özellikler
    Boyutlar: 123.7 x 62.4 x 13.6 mm
    Hacim: 104.9 cc
    Ağırlık: 176 g

Ekran Özellikleri
    Tipi: Çizilmez ClearBlack AMOLED ekran
    Çözünürlük: 360 x 640 piksel
    Boyut: 4.0 inç
    Dokunmatik: Sığasal (capacitive) algılayıcı, çoklu dokunuş (Multi-touch) desteği, el yazısı tanıma

Kamera Özellikleri
    Fotoğraf: Sabit odaklı çift LED flaşlı 8 MP (3264x2448 piksel)
    Ek Özellik: Konum işleme, yüz tanıma
    Video: 720p HD video @ 25 FPS, video sabitleme
    Görüntülü görüşme: Var, öndeki VGA kamera ile

Hafıza Özellikleri
    Dahili Hafıza: 16 GB
    Harici Hafıza: microSD kart slotu yok fakat USB OTG ile sınırsız harici hafıza desteği var

Bağlantı Seçenekleri
    GPRS: Class 32
    EDGE: Class 32
    3G: HSDPA, 10.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps
    WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n
    Bluetooth: v3.0
    Infrared: Yok
    USB: microUSB v2.0

Güç Yönetimi
    Batarya: Sabit, Li-Ion 1200 mAh (BL-4D)
    Bekleme Süresi: 432 saat (2G) / 480 saat (3G)
    Konuşma süresi: 9 saat (2G) / 5 saat (3G)
    USB'den şarj: Evet

Diğer Özellikler
    3.5 mm kulaklık girişi: Var
    Radyo: Var, RDS destekli
    GPS: Var, A-GPS destekli
    Dijital Pusula: Var
    TV çıkışı: Var, iki tane. Biri HDMI diğeri composite. HDMI çıkış ile Dolby Digital Plus desteği mevcut
    - QWERTY klavye
    - Yakınlık sensörü
    - İvme sensörü
    - Java MIDP 2.1 desteği
    - Görüşme esnasında gürültü önleyici ikinci mikrofon

http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-e7-00
    http://www.forum.nokia.com/Devices/Device_specifications/E7-00/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeceBekcisi -- 1 Ekim 2010; 14:07:48 >

• evet gercektende ismi n8-2 olsun.kendi telefonlarını klonlamaya basladı nokia
  • işlemci hakkında bir bilgi yok herhalde.. bu arada N8 Keyboard gibi bişi olsun.. malum tasarım aynı..
  • quote:

Eldeki bilgiler kesin olmamakla birlikte resimlerdeki cihazın E7-00 yerine N8-02 olarak piyasaya sürülmesi olasıdır.

Muhtemelen öyle zaten. N8 e bu kadar benzeye bir E serisi yapılmasının hiç bir mantığı yok.

quote:

- QWERTY klavye
    - 13.8 mm incelik
    - Anodize alüminyum gövde
    - 4" AMOLED & çoklu dokunuş destekli sığasal ekran
    - 256 MB RAM
    - 1024 MB NAND
    - 16 GB dahili bellek
    - microSD yuvası
    - 1200 mAH sabit pil
    - 3.5 mm kulaklık girişi
    - LED flaşlı 8 megapiksel kamera
    - HD video kayıt
    - Symbian^3
    - Microsoft Office Communicator suite

Bakalım pili değiştirilemiyor diye iPhone'u yerden yere vuranlar buna ne diyecek?

• Bu telın fotografı daha once de verılmıstı.dogru cıktı.ekranın 4''olması ıyı olmus.1ghz ıslemcı , 512 ram ve mego ısletım sıstemı kullanılmıs olsaydı alınabılırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Bakalım pili değiştirilemiyor diye iPhone'u yerden yere vuranlar buna ne diyecek?

Onlardan biri olarak dökeyim incilerimi:

Umarım Nokia buna daha fazla devam etmez çünkü ciddi anlamda bir çok dezavantajı olan bir durum:

- Yedek pil taşıyamıyorsunuz, adaptör ve akü şeklindeki şarj cihazlarına mahkumsunuz
    - Pilin ömrü tükendiğinde servise götürmek zorunda kalıyorsunuz, kendinizin değiştirmesi zahmetli oluyor
    - Cihaz yere düştüğünde yerden aldığı tepkiyi pili saçarak dağıtamıyor, hepsini kendisi absorbluyor

quote:

Orijinalden alıntı: Ayaz77

Bu telın fotografı daha once de verılmıstı.dogru cıktı.ekranın 4''olması ıyı olmus.1ghz ıslemcı , 512 ram ve mego ısletım sıstemı kullanılmıs olsaydı alınabılırdı.

Bunun için 3 ay sonra resmen tanıtılacak N9'u beklemeniz gerek, ancak bu cihazın en kilit özelliği "QWERTY + Microsoft Office Communicator suite", iş kullanıcıları için oldukça işlevsel bir çözüm olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: GeceBekcisi

Umarım Nokia buna daha fazla devam etmez çünkü ciddi anlamda bir çok dezavantajı olan bir durum:

- Yedek pil taşıyamıyorsunuz, adaptör ve akü şeklindeki şarj cihazlarına mahkumsunuz
    - Pilin ömrü tükendiğinde servise götürmek zorunda kalıyorsunuz, kendinizin değiştirmesi zahmetli oluyor
    - Cihaz yere düştüğünde yerden aldığı tepkiyi pili saçarak dağıtamıyor, hepsini kendisi absorbluyor

Demekki faydaları zararından çok ki böyle bir techite bulunmuş Nokia.

Özellikle şu pilin ömrünün tükenmesi meselesine takmış durumdayım. Hayatınızda kaç defa cihazın bataryası öldü diye yenilediniz? Bataryaların verimli ömrü 3 yıl kadar falan. Zaten teknolojik bir cihazın ortalama kullanım ömrü de aşağı yukarı o kadar.
    Ben 96'dan beri cep telefonu kullanırım. Yaklaşık 8 - 10 civarı cihaz eskittim. Bir kere bile bataryayı değiştiğimi hatırlamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 26 Haziran 2010; 11:03:29 >

• samsung ı8910 kulandıgım ıcın zaten bu tellerde su an ıcın almamı gerektırecek derecede bır fark yok.meego yu beklemeye devam.
  • quote:

Saydığım ilk iki dezavantaj çoğunluk için geçerli değil, ama pili sabitleştirerek cihazı inceltmek ve hareketli mekanik parçaları azaltarak sağlamlığı arttırmak çoğunluk için geçerli faydalar.

quote:

Özellikle şu pilin ömrünün tükenmesi meselesine takmış durumdayım. Hayatınızda kaç defa cihazın bataryası öldü diye yenilediniz? Bataryaların verimli ömrü 3 yıl kadar falan. Zaten teknolojik bir cihazın ortalama kullanım ömrü de aşağı yukarı o kadar.
    Ben 96'dan beri cep telefonu kullanırım. Yaklaşık 8 - 10 civarı cihaz eskittim. Bir kere bile bataryayı değiştiğimi hatırlamam.

Bugüne dek aldığım her cihazın pilini cihazı değiştirmeden önce en az bir kez yenileme ihtiyacı duydum çünkü hem cihazı aldığımda uzun süreli kullanıyorum (en son aldığım cihaz N82'yi alalı ~2,5 yıl oldu ve elimdeki 3. batarya) hem de aşırı miktarda konuştuğum için pilin ömrünü normal bir kullanıcıdan çok daha kısa sürede tüketiyorum (bir pil 1000 kez şarj edilebiliyorsa ortalama bir kullanıcı bu limiti diyelim ki 3 senede doldururken ben 1 senede dolduruyorum)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GeceBekcisi

kimisi cebinde taşır kimisiyse sonuna kadar nimetlerinden faydalanır şu anda n85 kullanıyorum ve şarjı yarım gün gidiyor sürekli internetteyim endexi takip ediyorum pil senesini bile zor dolduruyor. yanımda usb kabloyu ayırmıyorum bulduğum ilk bilgisayara takıp jarj ediyorum yedek pil bile bazen yetersiz kalıyor

• baya qwerty'li N8

bu foto gerçek oldu yani:
     [ Nokia E7-00 > S^3+QWERTY+4'nHD-CBD-AMOLED+13.6MM ]
  • E7, N9, N8-01 ya da her ne zıkkımsa :))
    http://vimeo.com/12925392

Bolca fotosu:
    http://modmymobile.com/gallery/nokian9/

Eğer bu N9 ise -ki hiç sanmıyorum- direkt koşar N8 alırım.

gerçi fotolarda C yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reis-i Eagles -- 29 Haziran 2010; 10:40:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

E7, N9, N8-01 ya da her ne zıkkımsa :))
    http://vimeo.com/12925392

Bolca fotosu:
    http://modmymobile.com/gallery/nokian9/

Eğer bu N9 ise -ki hiç sanmıyorum- direkt koşar N8 alırım.

gerçi fotolarda C yazıyor

Harbiden bu ne yaaa... Tipi N8, üstünde yazan C0,başlıkta E7 yazıyor,Gsmarena N9 diyor. Bence N73 8 MP

• Neden bunda Carl Zeiss yok acep?
  • E serisi cihazların hiçbirinde Carl Zeiss optik yok. Eğer gerçekten de yoksa cihaz E serisi bir cihazdır. N serisi cihazlarda mutlaka Carl Zeiss desteği olur. N serisinin standart özelliklerinden biridir.
  • Cihazın yeni bir videosu Adam cihazdan internete de girmiş ve multi-touch kullanıyor.

• ya anlamıorum bu adamlar telefon çıkmadan nasıl ulaşıpta bide tanıtım videosunu koyuyorlar.. bu araştırmayı yapan firmalar nokia ile anlaşıp cihazdan istiyorlar mı ne yapıyorlar..
  • http://conversations.nokia.com/2010/07/14/eseries-face-to-face/

"M&D: The Nokia Eseries device portfolio is definitely a priority on Nokia’s technology roadmap. Nokia Eseries devices with Symbian^3 and touch screens will be announced in due time."
  • slm kafama birşey takıldı bu tel için "sabit pil" terimini kullanmış yani bizim alıştığımız pili kaldır altına simkart yerleştir durumu yok. eee o zman sim kartı nereye takacazzz.tek bi çözüm var micro sd yuvası sandığımız yuva sim kart yuvası.buda demek oluyorki hafıza yükseltemicezz buda pil gibi çok çok --- puan demek
    bu nokia bilerek yapıyo kesin bişeyleri illa kesecek.inş net bilgiler gelince yanılmış olurum

bu arada da çinliler yapmış yine yapıcağını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klasör.:X:. -- 21 Temmuz 2010; 2:23:01 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.