Şimdi Ara

Belkin'den 27' iMac kullanıcılarına MiniDisplay Port adaptörü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Apple'ın 27" iMac'lerde MiniDisplay girişine yer verdiğini ancak HDMI portuna yer vermediğini biliyoruz. Bu durum birçok kullanıcıda sıkıntı yarattığı için aksesuar üreticileri de bu sorunu ortadan kaldırmak için HDMI-MiniDisplay Port adaptörleri hazırlıyorlar. Son olarak Belkin, yaptığı basın açıklamasıyla AV360 Mini DisplayPort Converter for 27" iMac ismini verdiği adaptörünü duyurdu.

Blu-ray oynatıcısı, Xbox, PS3 gibi kaynaklarından gelen yüksek çözünürlüklü görüntü/ses sinyallerini HDMI üzerinden alan AV360, sinyalleri DisplayPort'a uygun hale getirerek iMac'e aktarılmasını sağlıyor. Ancak adaptör, 1080p'lik sinyallerini 27" iMac'e 720p olarak aktarabiliyor. HDCP desteği de sunan AV360'ın kutu içeriğinde 1,2 metrelik MiniDisplay Port-Mini Display Port kablosu ile gücünü USB üzerinden sağladığı için 1,2 metrelik USB kablosu bulunuyor.

Belkin'in satış fiyatını 150 dolar olarak belirlediği AV360, bu ayın sonuna doğru raflardaki yerini alacak.

• Haber için teşekkürler Shady.
    Edit:Smiley

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deagle100 -- 23 Haziran 2010; 18:13:14 >
  • Bu adaptörü 21,5 inchli iMac'imde kullanırsam işe yarar mı? Bildiğim kadarıyla mini-dvi portu 21,5'larda sadece görüntü çıkışı veriyor ama belki bunla bağlarım Ps3'ü.
  • 1080p'yi 720p olarak aktarabiliyorsa bir mac kullanıcısının bundan uzak durması gerek..
  • Zaten boyle 2-3 cihaz vardi markaiz ama gene 720p vardi.

Haber sonunda 1080 haberini alicam diye sevindim.

O da yakalsik $150'di
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

fiyat biraz abartı olmuş bence bir adaptör için...

Ayni ise yarayan markasizlar $150 iken Belkin gibi bir markanin hele de yaninda kablolar ile bu fiyata satmasi normal
  • 720p yerine 1080p falan gönderse hadi neyse de...

Benim asıl ihtiyacım olan MAC'in miniDisplay portundan TV'ye 1080p HDMI çıkış verebilen bir converter. Öyle bir şey var mı peki arkadaşlar? Hiç bir yerde bulamadım da :(
  • @ejlover
    oyle birsey yok zaten olsa idi apple TV yi kimse almazdi :)
  • Arkadaşlar bu iş için elgato'nun usb tv kartını tavsiye edebilirim. Kullanıyorum ve gayet başarılı. ps3 için denedim. popcornhour için de. Başarılı. ama 720 mi 1080 mi bilmiyorum. Her ne kadar 300 milyon civarıda olsa da aynı zamanda geniş ekran bir tv'niz oluyor. :)
  • Bilgilendirme için teşekkürler Shady.
  • Belkin Av360 Arkadaşlar bu ürünü arıyorum ancak nerden tedarik ederim hiç kimse satış mağazası hakkında bilgi vermemiş lütfen acil yardım larınızı bekliyorum e-postam :mesuttas61@hotmail.com mesajlarınızı bekliyorum 3 gün önce iMac 27 i7 işlemci aldım ama ps3'ü bağlayamıyorum Saygılar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.