Şimdi Ara

Intel, 6 çekirdekli Core i7 990X modelini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
5.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Intel dünyanın en hızlı masaüstü işlemcisi olarak pazara sunduğu 6 çekirdekli Core i7 980X modelinden sonra daha yüksek saat hızına sahip yeni bir model için kolları sıvamış durumda. Elimize ulaşan yeni bilgilere göre firma, dördüncü çeyrekte yani yılın üç aylık son çeyrek diliminde Core i7 980X'den daha hızlı bir model lanse etmeye hazırlanıyor.

Intel'in hazırlık aşamasında olan yeni modelin Core i7 990X olarak isimlendirilesi ve 3.33GHz'de çalışan Core i7 980X'den farklı olarak 3.46GHz'de çalışması bekleniyor. LGA1366 formunda olacak ve X58 anakartlarla kullanılacak olan işlemci, 12MB L3 bellek kapasitesiyle gelecek Hyper Threading ile Turbo Boost teknolojilerin, bünyesinde barındıracak.

Core i7 990X modelinin 999$ seviyesinden lanse edilmesi beklenirken, Core i7 980X'in akıbetinin ne olacağı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• Core i7 980X ten revizyon olarak da farklı olacak sanırım. 980X rev K0 değildi diye hatırlıyorum.
  • 980x de 12 mb cache var bunda 8 mb yanlışlık olmasın 12 olması gerekmiyormu...
  • 3.46 turbo boos hariç sanırım default turbo ile 4.00 ghz görürse overcloka gerek kalmaz :) veya yapanda artık 5.00 ghz altı düşünmez...
  • Q9650 Kullanıyorum diye seviniyodum. Bu teknolojiye nasıl yetişicez bilmiyorum.
  • paran varsa yetişirsin merak etme
    ulan iki tane amd işlemci alıyorum bu parayla hemde X6
  • intel işlemcinin sadece 100-200mhz overclocklu versiyonu için yüzlerce dolar fark talep ediyor. Bu işlemciler sadece kesesinin limiti olmayanlara ya da overclock rekoru kırmak isteyenlere hitap ediyor...
  • intel napolyonun politikasını hücrelerine kadar işletmiş bir firma.para para para...........
  • pahalı ama adamlar işlemcinin hakkını veriyo.. sırayla amd 3000- 3800-6000 kullanan ve şu anda intel Q9450 2,66 GHZ İŞLEMCİYİ 3,6 GHZ de o.c lu olarak en ufak donma reset mavi ekran olmaksızın full yükte 50 C üstünde çıkmayan bi sıcaklıkta kullanmaktayım. Paran varsa nvidia+intel--- yoksa amd+ ati. bu bi gerçek..
  • Bu ülkemizde 2000 lira civarında satışa sunulur.O fiyata da amd-intel farketmeksizin süper oyun sistemi toplanır.
  • Haber için donanımhaber pazarlama aş'ye teşekkür!!!
  • bura Türkiye illaki alan zekiler çıkar
  • 4 çekirdek yetmeyince mecbur altıya çıkardılar:D hızı arttıramıyoz desenize şuna!
  • sadece oyun olarak düşünmemek lazım 3d render programlarında çok işe yarıyor 3d çizim render veya film convert edenler için birebir bi işlemci oyun için gereksiz tabi
  • adamteknolojisine biraz makyaj yapmış iki önbellek fazladan alsana işlemci kekle milleti dünyanın parasıda fiyat biçer ..
  • yuh be memleketi soydunuz l..n

abi bune ya adamlar sömürüyo insanlaarı ya beyinlerimizi ele geçirirler yakında bunlar[simage][/simage][code][/code][Kunye=]
  • Bence boş iş. çekirdek arttırımına gidileceğine daha geniş çaplı değişikliklere gidilmeli. Pazarlamadan başka bişey değil tabi. Ben işlemci pazarından daha çok gerçek değişim bekliyorum ama sanırım çok beklicem :D
  • intelin 990x tek işlemci parasıyla amdinin x6 1090t sistemi toplanıyo hey gidi hey gözünü sevdiğimin inteli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi highgen -- 12 Haziran 2010; 2:10:35 >
  • biz ucuz 6 cekirdek haberi bekliyoruz dort gozle

hala 999$ lik modeller duyuruluyor
  • neyse bu çıksın, 980X' in fiyatı düşer
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.