Şimdi Ara

Computex 2010: Sapphire, en hızlı ekran kartını sergiledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ekran kartı üretiminde AMD-ATi'nin önde gelen iş ortaklarından Sapphire, Computex 2010 fuarı kapsamında, güncel ürün gamının tamamını sergilerken, yakında kullanıma sunmayı planladığı Radeon HD 5970 Toxic Edition modelini de gösterdi. ATi Radeon HD 5870'te kullanılan Cypress kod adlı RV870 GPU'sunun çiftine sahip olan ekran kartı, 2x 256-bit bellek veri yolu desteğine, 3200x paralel işlem birimine ve her GPU için 2GB olmak üzere 4GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip.

Fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak sunulan Sapphire Radeon HD 5970 Toxic, 900MHz GPU ve 4800MHz bellek saat hızlarına sahip. Hem bellek kapasitesi hem de saat hızlarıyla referans tasarımlı tüm ATi Radeon HD 5970 modellerinden daha hızlı olan ekran kartı, soğutma için Arctic Cooling tarafından hazırlanan ve kart için özelleştirilen üç fanlı soğutucu kullanıyor. Sapphire tarafından dünyanın en hızlı ekran kartı olarak tanımlanan Radeon HD 5970 Toxic'in aynı zamanda 850MHz GPU frekansına sahip bir alt modeli daha bulunurken, kartın sınırlı sayıda üretileceği ve tahmin edebileceği üzere referans tasarımlı ATi Radeon HD 5970'e göre daha yüksek bir fiyatla satışa sunulacağı belirtiliyor.

• 350 mm var bu kart
  • Helikopter gibi olmuş, uçar bu walla :D
  • biri hediye etse ne iyi olur
  • Yüksek bellek kapasitesi ve arttırılmış saat hızları sayesinde EyeFinity kurulumları için iyi bir tercih olacaktır. Soğutma performansı referans tasarımda dahi başarılıyken bu kartta da extra soğutma sağlayacak oluşu, hızaşırtma için elverişli bir kart olacağını gösteriyor.
  • şu fanlaın üstünde logolu sapphire etiketi varya çok çirkin duruyor sanki üzerine kalitesiz fan takılmış hissi veriyor bazı fanlar varya öyle
  • Bu kart uçmasın bu fanlarla ? :)
  • benim anlamadğım bu karta hala ii o.c yapılır yorumları ya arkdasım zaten uçmuş gitmiş kart 900mhz yerine 1000mhz yapsan nolcak ha dersinki kartın potansiyelini denerim o başka. Nasıl hangi uygulamayla zorlayabileceksin bu kartı
  • hava ile rahat 1,1+ ghz olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 5 Haziran 2010; 16:42:46 >
  • o ne uzunluk öyle.... 3 fanla kasa içinde dolaşmaya çıkmasın sonra...
  • kartı gören var mı ??? ben göremedim de 3 tane fan var sadece :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

hava ile rahat 1,1+ ghz olur

yok artık "rahat" bi de
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

benim anlamadğım bu karta hala ii o.c yapılır yorumları ya arkdasım zaten uçmuş gitmiş kart 900mhz yerine 1000mhz yapsan nolcak ha dersinki kartın potansiyelini denerim o başka. Nasıl hangi uygulamayla zorlayabileceksin bu kartı

1-) iyi O.c. olmuyormuş (fabrika hızlarına göre), ama zorlama ve şans ile 1000+ mümkün gibihttp://www.overclockersclub.com/reviews/sapphire_toxic_hd5970/4.htm 966 mhz...

fark edecek şey ise, standart hd5970 725 mhz iken, bunun 1 ghz olduğunu varsayarsak, aradaki %38 lik artış az değil...
    Memory'de de %25 lik artış (1250 mhz, adamlar 1254 yapabilmişler)
    illlaki fark ettirir...

2-)Hangi uygulama mı zorlayacak dediniz?

Tabii ki CRYSIS http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2010/05/11/sapphire/6

• kart kaç cm hakikaten oyle ?

ama sogutma cok guzel hakkini vermek lazim
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

kart kaç cm hakikaten oyle ?

ama sogutma cok guzel hakkini vermek lazim

aynı PCB sanırım 5970 ile...

5970 zaten kart değil tren biliyosun
  • Güç girişi olarak 2x 8-pin kullanıyor sanırım?
  • Vın vınn, o fanlarla slotta durmaz havalanır maazallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

Güç girişi olarak 2x 8-pin kullanıyor sanırım?

Evet

• ozaman ben de daha fantastik bişe sunayım size....

bu kartın bir testi...ama sadece bu kart deil....

http://www.tweaktown.com/articles/3256/sapphire_radeon_hd_5970_toxic_overclocked_with_gtx_480_physx/index.html

böyle bir sistem kurmak istiyorum yaaa sadece zevk için yaaa 3D de monitör...yaklaşık bi 6k flan tutar heralde :D

• quote:

Orijinalden alıntı: mirut

ozaman ben de daha fantastik bişe sunayım size....

bu kartın bir testi...ama sadece bu kart deil....

http://www.tweaktown.com/articles/3256/sapphire_radeon_hd_5970_toxic_overclocked_with_gtx_480_physx/index.html

böyle bir sistem kurmak istiyorum yaaa sadece zevk için yaaa 3D de monitör...yaklaşık bi 6k flan tutar heralde :D

wayy
    fakat 1500 dolar sapphire 5970 toxic ve gtx480 physX yerine, 3 adet gtx 480'le 3 way sli yaparım daha iyi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.