Şimdi Ara

98 palio 1.6 HL de beyin arızası sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
24.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar herkese mrb 2 AY kadar önce 98 model polıo 1.6 HL aldım arabada beyin sorunu var yaklasık 1 hafta UGRASARAK tamır hanede ustalar zar zor da olsa beyını tamır edebıldıler .ama bı problem var arbada atiker marka sıralı tüp vardı artık gazda araba kullanmamm gerektını soyledıler atıker maarka tup beynı bozuyomus aracın sadece benzinde kullan dediler benzınde problem olmaz gazda kullanırsam şayet araba EN FAZLA 1 ay sora gene aynı beyın sorunu verırı dedıler zavollı veya brc MARKA TUP taktırmamı tavsıye ettıler ve uzerındekı atıker marka tupun beynını soktuler bu tür bi sorun yasayan ve çözümünü bilen iniz varmı acaba napmam gerek yardımlarınızı beklıyorum sımdıden çok tesekkurler.

• slm herkese ben yeni üyeyim palio konusunda cevap yazmak istedim arkadaşım aynı arac bende de var 98 16 16 hl aynı sorunları yaşadım önceden woltran tüp vardı sürekli problem problem değiştir dediler lovato çok uyumlu dediler mecburen taktırdık .. arac 2 ay gitmedi yine aynı arıza yine aynı değişmedi yani bu sorunu bende yaşıyorum bende yardım almak isterim ama şimdiye kadar daha ben bu işten anlarım diyen usta çıkmadı zor işimiz yani olan bizim paraya oldu tüpü ilk taktırdığımda araba fişek ti resmen 190 gördüm otobanda dedim bu iş tamam sonra az da yakıyordu 160 -180 krş arası ama şimdi araba beyin karıştıyor gene yolda kompresöre bıraktıgım zaman silkelemeler başladı yüksek devirde çalışmalar falan filan yani gercekten bir usta bulamadım ben bunu çözerim diyen ...hoşcakal arkadaşlar .
  • ben de deaynı araç var....atiker sıralı sistem takılı böyle bir sorun yok..sadece aracı askerdeyken 6 ay kapalı otoparka bırakmıştım...aama tüp yoktu üzerinde...beyinde bi sorun cıktı...beyinden bi parça çıkarıp istanbulda bi yerde yeni program yüklediler sorun kalmadı....tüpten sonrada bi sorun yaşamadım...20.000 km yi gecti.....sen iyi bir ustaya git bence......
  • Takılan sistem sıralı sistem mi ?
  • MERHABA 99 PALİO ARAC BENDEDE VAR ARACTA SABAHLARİ CALİSMADA GUCLUK CALİSİNCADA TEKLEYEREK CALİSİORDU VE VİTES BUYULTURKEN VE KUCULTURKEN SİLKELEME YAPİORDU MOTORCU DİYE GİTTİM SANAYİYE ENJEKTORCU KARBURATORCU HEPSİ BİR ARADA ADAM DEDİ 500 TL KOY CEBİNE GEL ARACA BİLE BAKMADİ PALİOLARDA FABRİKASYON HATASİ BEYNİNE PROGRAM YUKLEMEK GEREKİYORMUS İZMİT SANAYİDE MARMARA ELEKTRONİK BİR GİTTİM ADAMLAR 240 TL PROGRAMİ YUKLEDİLER PARCA DEGİSTİK DEDİLER GORİM DEDİM VERİN BANA DEDİM VEREMEYİZ DEDİLER SANİRİM PARCA DEGİSMEDİLER AMA ARACİN SORUNU DUZELDİ TUP DEGİSİMİ BUJİ KABLOSU FELAN SANAYİCİLERİN UCKAGİDİNA GELMEYİN YAPTİRMADAN TANİDİK İKİ UC USTAYA MUTLAKA DANİSİN DERİM PALİOSU OLANA FAYDASİ OLABİLİRSE NE ALA HERKESE KOLAY GELE...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmitli00

MERHABA 99 PALİO ARAC BENDEDE VAR ARACTA SABAHLARİ CALİSMADA GUCLUK CALİSİNCADA TEKLEYEREK CALİSİORDU VE VİTES BUYULTURKEN VE KUCULTURKEN SİLKELEME YAPİORDU MOTORCU DİYE GİTTİM SANAYİYE ENJEKTORCU KARBURATORCU HEPSİ BİR ARADA ADAM DEDİ 500 TL KOY CEBİNE GEL ARACA BİLE BAKMADİ PALİOLARDA FABRİKASYON HATASİ BEYNİNE PROGRAM YUKLEMEK GEREKİYORMUS İZMİT SANAYİDE MARMARA ELEKTRONİK BİR GİTTİM ADAMLAR 240 TL PROGRAMİ YUKLEDİLER PARCA DEGİSTİK DEDİLER GORİM DEDİM VERİN BANA DEDİM VEREMEYİZ DEDİLER SANİRİM PARCA DEGİSMEDİLER AMA ARACİN SORUNU DUZELDİ TUP DEGİSİMİ BUJİ KABLOSU FELAN SANAYİCİLERİN UCKAGİDİNA GELMEYİN YAPTİRMADAN TANİDİK İKİ UC USTAYA MUTLAKA DANİSİN DERİM PALİOSU OLANA FAYDASİ OLABİLİRSE NE ALA HERKESE KOLAY GELE...

Benzer bir sorun 98 paliomda var. 1.6 16 V hl. Atiker sıralı lpg takılı. Araç sabahları tekleyerek ve duman atarak çalışıyor. Ama gün içinde hiç sorun yok. Uzun bekleme sonrası tekleyerek çalışma bu sırada egzosdan duman atma, kesik kesik devirlenme vb bir durum oluyor. Bu durum kısa bir süre sonra aracın gaz yemesiyle düzeliyor. Bana da beyinden olduğu söylendi. Ve önce ecu parametrelerini sıfırladılar. Bir süre benzinle kullanıp lpg ayarı yaptırmam lazımmış. Düzelmezse beyin tamire gidecek dediler. Sizin beyin tamiri yapan yerin iletişim bilgileri varmıydı? Ben Kastamonu'da ikamet ediyorum ve burada bu işi yapan yok. Marmara elektroniği tavsiye edermesiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba bende yeni üyeyim 99 1.6 16 v palio aldım hareket hinde iken devir düşüyor gaz yemiyor stop ediyor debriyaja basıp bırakınca vurdurup çalışıyor boştayken dönerken veva isıkta beklerken stop ediyor yeniden çalıştırmak zorunda kalıyorum Muğla bodrum dayım anlayan yok bu arabalar sorunlu deyip geçiyorlar masraf 2 - 3 binliradan söz ediyo kimide elden çıkar diyor. Atiker sıralı lpgli 2 gün benzinde bindim aynı şeyi yapıyor açil çözüm
  • Kardeşim sıralı LPG yaktırmak zorunda değil sin emülatör lü sistemler vardı sıralı dan önce sorun yaşamazsınız

LPG düğmesini ortayA alınca benzinde çalışır 3bin devire gelince otomatik gaza geçer

• S@lih S kullanıcısına yanıt
    Salih bende de 99 Siena 1.6 var soğuk havalarda özellikle sabahları ilk marsta çalışıyor ama tekliyerek rölanti 400 500 hatta 300 lere düşüp çıkıyor gaza basınca siyah duman atıyor ve akabinde rölanti 1200 de sabitleniyor ısınanakadar

Salih manifoltu üzerinde ısı sensörü var turuncu turuncu ya da bordo renkli tam emin değilim bunun soketini çıkarıyorum araba hiç kontağını açmadan çıkarıyorum marşa basıyorum araba Sıkıntısız bir şekilde çalışıyor düşüncem şu ki Bu sensör bozulduğu zaman rölanti valfinin çok kapatarak motorun boğulmasına sebep oluyor boğuluyor motor ve yakıt enjeksiyon sistemi ilk maçta Sabahları hava soğuk olduğu için çok olunca rolanti motoru hava almasını engelliyor motor boğuluyor aşırı bir yakıt oluyor yanma odasında motor bunu ya kamıyor havasızlıktan bu da dumanı sebep oluyor düşüncem bu yönde çok soğuk olduğu zaman sabahları Ben bu müşürünün soketini çıkarıyorum Marşı öyle basıyorum araba sıkıntılı bir şekilde çalışıyor tekrar müşürün Söketini yerine kalıyorum.

• akmil A kullanıcısına yanıt
    Benzinde sorun yoksa lpg de sorun var kardeşim ilk önce yapman gereken Araç benzinden LPG ye geçtiği zaman sarsıntılı bir şekilde geçiyor mu Ya da geçmiyor mu bunu söylemen sebebi LPG enjektörlerinin elektrik giriş soketleri var bu soketler her biri her bir enjektörün bağlantısından aldığı sinyal ile çalışır Eğer bunlar yanlış takılmışsa ya da bir tanesi ya da iki tanesi yanlış takılmışsa Bu dediğin olay olur araba istop eder yahut map sensörünün arızalıdır algılayamıyor dur ondan araç istop ediyordur büyük bir ihtimal enjektörlerden dir Enjektörler kontrol edilmeli bunu sen de yapabilirsin Siena Palio Marea bu tür araçların enjektörleri motorun alt kısmı montaj edilmek zorundadır biraz tamiri zordur Ulaşılması zordur ben 99 model Siena 1.6 var bunların motorları aynıdır ben kendi Aracımın tamirini kendim yapmaya çalışıyorum Biraz merakım var bu işlere aracın altına on 15 santimlik bir taş koyuyorum aracı taşın üstüne çıkarıyorum biraz daha yükseklik kazanıyorum bu şekilde enjektörleri deniyorum Doğru mu yanlış mı diye şimdiden kolay gelsin

sizinle bire bir aynı problemi yaşıyorum. siz sorununuzu nasıl çözdünüz yardımcı olur musunuz.
  • 2001 fiat palio 1.2 8v atiker LPG li. Sabah 5-6 marşta çalışma. Yer Yalova

Usta üst kapak contası değişecek dedi.İşin içine girince conta,segman,bujiler,triger,yağ filtreler derken 2.750 tl masraf. 3 gün iyi giden araba 4. Günden sonra yine aynı sorunlara başladı.Hatta şimdi 2-3 viteste gazdann ayağunı çekinve silkeleme yine 5. 6 marşta zor çalışma benzinde titreyerek çalışma başladı.canım sıkılarak ustaya gittim.Beyinin soketinni cıkardı. Bekledi geri taktı.düzeldi dedi.beyin resetledi dedi ama yine yapar dedi.hafta içi getir beyincide tamir ettirelim dedi.yapamazsa istanbula gönderecez dedi.

• 2001 palio 1.4 el tek nokta enjeksiyonlu araca hiç tüp takılmamış sözde yeni aldım.araç çok yakıyor götürmediğim usta kalmadı çiğ yakma sorunu var karbüratörcü beyinde sorun var sökülüp istanbula gönderilmesi lazım dedi aracı bırakıp geldim bu beyin işi nedir adam bizi beyin tamiri ayagına kazıklamasından korkuyorum bi fiyat söyle dedim belli olmaz dedi tecrübesi olan var mı.

Üstadım konuyu hortlatıyorum biraz ama aynı model araç bende de var ve aynı problemi yaşıyorum şuan çözebildiniz mi bu problemi çözebildiyseniz nasıl çözdünüz paylaşırmısınız bizimle

• Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim 99 1.6 palio hl modeli sabahları sarsıntılı çalışıyor gaz yemiyor ve araç ısınana kadar yani soğukken seyir halinde giderken 2-3 viteste devir saati 0 a düşüyor sanki elektrik kesmiş gibi 1-2 saniye içinde geri çalışıp devam ediyor bu stop etme olayı rolanti de yapıyor varsa daha önce başına gelen bi yardımcı olursa sevinirim araçta gaz kelebeği temizlendi rolanti motoru değişti krank sensörü değişti motor suyu socaklık sensörü değişti ve hala aynı sorun birde araç çok erken tüpe geçiyor ne kadar soğuk olursa olsun çalışıyor 5-7 saniyede hemen tüpe geçiyor atikler sıralı sistem tüp takılı tüp rehlatörünn üzerindeki sıcaklık sensörü değişti sağlam ve ayarda yapıldı hala çözülmedi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • go1602 kullanıcısına yanıt
    En son durumun ne başkan benim araç gaz yemez oldu hiç gaz yemiyo çekici ile gitcek tamire motorcu beyin arızası dedi

• izmitli00 İ kullanıcısına yanıt

Aradan uzun zamanlar geçmiş ama , bu sorunları yaşayanlar için yapılan işlemi ve hatırlıyor iseniz yaptırdığınız yerin bilgilerini atarmısıniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.