Şimdi Ara

EIZO, 30 inç'lik monitörü ColorEdge CG303W'yi Avrupa pazarını sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Profesyoneller için hazırladığı yüksek kaliteli monitörleriyle tanınan EIZO, şu anda sadece Japonya'da satılmakta olan 30 inç'lik yeni monitörü ColorEdge CG303W'yi Avrupa piyasasına sunmaya hazırlanıyor.EIZO ColorEdge CG303W, profesyonel kullanım için tasarlanmış bir monitör olarak dikkat çekiyor.

EIZO ColorEdge CG303W, 689mm x 254.7mm x 629.5mm

ölçülere ve 16.1 kg ağırlığa sahip.30 inç'lik boyuta ve 2560x1600 doğal çözünürlüğe sahip olan monitörde kontrast oranı 850:1, parlaklık değeri ise 260 cd/2 olarak belirlenmiş. 178 derecelik görüş açısına sahip olduğu belirtilen monitörün tepkime süresi ise 12 ms.

Adobe RGB renk paletinin %98'ini karşılayabildiği belirtilen monitörde 2 adet DVI girişi ve 2 adet USB girişi yer alıyor.

EIZO'nun profesyonel kullanım amaçlı ürettiği 30 inç'lik LCD monitörü ColorEdge CG303W'nin Haziran ayından itibaren 4,237$'lık fiyat etiketiyle satışa sunulacağı belirtildi.

• Süper bir monitör.. yalnız fiyatı çok yüksek tutmuşlar.. buda sanırım şimdilik bu çözünürlüğün fazlaca yaygın olmamasından kaynaklanıyordur. Full HD profesyonel bir monitör (1920x1080) 1500$ civarında bulmak mümkün. aradaki fiyat farkını ben çözünürlüğe bağlıyorum.. yaygınlaştıkça daha uygun seviyelere düşecektir.. herşeyin ilki gibi buda yeni olduğu için pahalı.. Yalnız iş amaçlı kullanacaklar için çok çok iyi bir monitör.. alacak olanları kıskandım şimdiden
  • Bu fiyata monitör alabilmek için bence bu monitör kullanılarak yapılan işten ciddi paralar kazanmak lazım

(mesela min.5000$/ay)
  • Çözünürlükle alakası yok renk skalası ve profesyonellere hitap ettiği için pahalı örn. bir matbaacı normal bir monitorde renk kalibrasyonu yapsa bile o işi kağıda vurduğu zaman aynı renkleri alamaz ama bu monitorlerle hata payı en aza indiriliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Highminded

Bu fiyata monitör alabilmek için bence bu monitör kullanılarak yapılan işten ciddi paralar kazanmak lazım

(mesela min.5000$/ay)

emin ol çok daha fazlası o rakamın.. o ne ki!!!
  • renk aralıgı yüksek ama tepkımesi zayıf,girişler zayıf fiyatı diger 30'' lere gore yuksek olmasının sebebıde renk sanıyorum,
  • Profesyoneller için hazırlamışlarmış ,ama piyasadan haberleri yok bunların
  • Bunlar IPS panel monitörler. Tepki (gecikme) sürelerinin önemi yok. Renk doğruluğuna ihtiyaç duyan profesyonel grafikerlerin kullanımı için yapılmışlar. Konu hakkında net bilgisi olmadan SANIYORUm,HERALDE kelimeleriyle cümle kurup, cümlenin sonunda da kesin yargı belirten arkadaşlara önerim, önce konu hakkında ufak bir araştırma yapıp sonra mesaj yazsınlar. Biri demiş Full HD profesyonel monitör yarı fiyatına, öbür arkadaş demiş gecikme süresi felaket. Olmuyor beyler olmuyor. Siyaset meydanı konseptinden çıkalım, teknik bilgi paylaşımına yönelelim.
  • İyi akşamlar

Sanırım on defa yazdım,DH de şu HABER nitelikli veya benzer tanıtım v.s başlıkları kilitleyin diye!!!

Zira öyle "derin yorumlar" geliyorki akıllara ziyan

Hem Yönetime,hemde Haberi hazırlayana saygısızlık oluyor böylece!!

Ne kadar abuk-subuk,komik,bilgiden yoksun v.s v.s msg lar geliyorki,yani bunlara DH Yönetimi nasıl bir zihniyetle
    katlanıyor kesinlikle anlamıyorum!

Aynen Haber gibi kalsın ve kimse yorum filan yapmasın,zaten Site Başlık kirliliğinden geçilmiyor,hiç olmazsa böyle Haber
    başlıkların içine edilmesin!!

Konu hk.zerre kadar bilgisi olmayan özellikle IPS tipli Modül kullanılan bu paneller hk.öyle ilginç ve tabiki gayri-ciddi msg lar geliyorki
    o zaman bu başlığın esprisi nerede kalıyor!

İyiki ben birde örneğin SHARP Multi Display leri haber yapmıyorum zira bunun fiyatını görenler acep ne diyecekler

++
    Sn.Yönetici yada Yönetim her kim ise buralara bakan,ses verin kardeşim şu yazdıklarıma,"komik duvar yazıları" görmek istemiyoruz!!
    Lütfen

Selamlar+

• @ albani

bence yanlış düşünüyorsun...

Bilmeyenler bildiklerini sanarak salladıklarında, eğer doğru cevap gelirse belki bahanecek birşeyler öğrenirler. Elbette ki doğru yanıtı aldığında teşekkür etmek yerine çemkiren mermer natokafaları (gerçi bu bölüm dışında, özellikle dahili bileşenleri malum yerlerinde çok görüyoruz bunları) bunun dışında tutuyoruz.

Yukarıdaki muhabbet dönmese idi bizim ofisteki çömez meraklı köftecilerin TN, IPS ya da ne bileyim sIPS kavramını öğrenmesine vesile olmazdı... Bu sadece bir örnek ve bu örneklerden daha çoook var ;)
  • Ben yinede şahsi olarak uyarımı yapayımda,sonra kim ne düşünürse düşünsün!

HABER gibi başlıkların altı,inanılmaz bir msg kirliliği v.s olarak gidiyor özelliklede Monitör konu olursa!
    Kavga-dönüş gırla,çeşitli muhabbetlerde öyle,ne konu ile nede işin tekniği ile v.s

Aynen kapatılsın bu HABER nitelikle başlıklar!

Zaten kafasına esen bu Sitede Başlık açıyor!!orada yapsınlar bu derin Monitör muhabbetlerini!

Her zaman yazıyorum,Allahtan bu "derin muhabbetlere" Haberi verenler katılmıyor

Kimileri adeta bu Monitör Haberlerini görünce mahsus burada gelipte bir şeyler saçmalamak gibi mecburiyetleri
    varmışçasına bir şeyler saçmalıyorlar!

Bu yüzden çoğu insan DH ye katılmıyor!!dışardan takip ediyor!!! veya üye olmuş ama bir şeyler yazamıyor "korkusundan"

++

• quote:

Orijinalden alıntı: Highminded

Bu fiyata monitör alabilmek için bence bu monitör kullanılarak yapılan işten ciddi paralar kazanmak lazım

(mesela min.5000$/ay)

emin ol ayda sadece 5000 dolar kazanan adam 6-7 yıllık pc ler kullanıyor çık daha çık
  • Forumda Eizo, Nec ve diğer profesyonel ürün çıkartan markalarının haberleri yapıldığında,
    piyasada sadece oyun sistemleri satıldığını düşünen forumdaşlarımızın
    "laf ola beri gele" yorumları anında damlıyor.
    %98 Aobe renk gamutu veren bir panel. 4 İşlemci destekli bir server anakartı,
    ATI FirePro, Nvidia Quadro haberlerinde de malesef bu tür yorumları görüyoruz.
    Bu tür haberlerin altına
    Dikkat !! Bu ürün oyun amaçlı değildir.
    İbaresini koymak mı gerekiyor?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.