Şimdi Ara

iPhone OS 4.0'dan; iPod Widget ve Oryantasyon Kilidi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple'ın 3.beta sürümünü bugün geliştiricilere dağıtmaya başladığı iPhone OS 4.0'ın sahip olduğu en büyük yenilik hiç şüphesiz Multi-Tasking desteği. iPhone kullanıcılarına birçok uygulamayı aynı anda çalıştırmasına izin veren Multi-Tasking desteği içersinde yer alan iPod Kontrollerini hızlı erişim arayüzü 9to5Mac tarafından yayınlandı. Ancak bundan da önemlisi iPod arayüzündeki yeni bir özellikle dikkat çekiyor; Oryantasyon kilitleme.

iPod Kontrollerinin açılması için kullanıcıların yapması gereken tek şey iPhone 1.sayfasından Spotlight Search sayfasına geçişte olduğu gibi Multi-Tasking Dock'u sağa doğru sürüklemek. Bu hareketten sonra içersinde gelen iPod Widget'ında iPod uygulamasına hemen geçişi sağlayan iPod ikonu, temel müzik butonları ve en önemlisi cihazın ekranının konuma göre (yatay-düşey) değişmesini kilitlemeye yardımcı olan oryantasyon kilit ikonu yer alıyor.

Özellikle iPhone kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan biri olan bu duruma Apple, iPhone OS 4.0 ile yazılımsal çözüm getirecek gibi duruyor. Firma, iPad kullanıcılarının aynı sorunla karşılaşmaması için iPad'de kilitlemeyi sağlayacak fiziksel tuşa yer vermişti.

• Ben tam anlayamadım ne işe yarıyor bu oryantasyon kilidi Shady?
  • @marikanwap

İvmeölçerin kitlenip, cihazın arayüzünün yatay yada düşey konumda aynı kalmasını sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 4 Mayıs 2010; 23:41:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shady

@marikanwap

İvmeölçerin kitlenip, cihazın arayüzünün yatay yada düşey konumda aynı kalmasını sağlıyor.

Hımm anladım güzel düşünülmüş. Keşke Safari'de de olsa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: marikanwap

quote:

Orijinalden alıntı: Shady

@marikanwap

Hımm anladım güzel düşünülmüş. Keşke Safari'de de olsa...

Zaten bu, büyük ihtimalle, bütün uygulamalarda geçerlidir.
  • özellik güzel ama şimdiye kadar hiç eksikliğini hissetmedim ya da böyle olsaydı demedim ama ihtiyaç duyan kullanıcılar için güzel bir haber..
  • Multitasking Dock'u ile çıkacaksa eğer iPhone 3G'de bu özellik olmayacak mı? Malum 3G'ler multitasking desteklemeyecek.
  • ozelligini hep hissettim ozellikle yatarken mesaj cekmek safaride gezmek ve muzik dinlemek iskenceye donusuyor
  • Yalnız bir iPhone 3G sahibi olarak dikkat ettimde Apple jailbreak yapmama gerek duymayacağım bir sürüm geliştirmiş. Mesela ben jailbreaki sadece Sbsettings için kullanıyorum. Zaten aldığım uygulamalar genellikle 1 dolar olduğu için hep Apple Store'dan aldım. Ama Ekran rotasyonunu kilitlemek için;3g,Edge veya Wi-Fi sinyallerini daha hızlı kapatıp açmak için Sb settings olmazsa olmazdır benim adıma. Ama bu 4.0 sürümüyle sanırım pek gerek duymayacağım gibi gözüküyor hayırlısı =)
  • Nihayet !!! Orientation lock ! Yatarken iPhone kurcalayanlar icon muthis bi gelisme.. Gittikce daha da guzellesiyor bu os4.. Cok sevindim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: technical death metal

ozelligini hep hissettim ozellikle yatarken mesaj cekmek safaride gezmek ve muzik dinlemek iskenceye donusuyor

aynen aynen safaride gezerken dönüp duruyordu.bende haliyle deli oluyordum
  • @ Esthell arkadaşım benim bildiğim kadarıyla tabi tam emin değilim bütün bu os 4 özellikleri yenilikler iphone3gs için 3g de bazı şeyler olmayacak kısıtlı olacak diye biliyorum
  • Dostum sanırım 3gde sadece Multitasking olmayacak. Yani öyle umuyorum eğer durum böyle olmassa yine Jailbreak yaparız
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk_kusje

quote:

Orijinalden alıntı: technical death metal

ozelligini hep hissettim ozellikle yatarken mesaj cekmek safaride gezmek ve muzik dinlemek iskenceye donusuyor

aynen aynen safaride gezerken dönüp duruyordu.bende haliyle deli oluyordum

bunun için bi program çıkarmışlardı sanırım jb li telefonlar için ama çok sağlıklı çalışmıyormuş.. apple bu sefer jb li iphone ile jb siz iphone konularına yeni bi bakış açısı getirecek gibi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.