Şimdi Ara

Anssi Vanjoki: Hızla gelişen cep telefonları gelecekte D-SLR kameraları demode edebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia'nın önemli isimlerinden Anssi Vanjoki'nin Reuters'a verdiği demeçte cep telefonları için üretilen kamera modüllerinin durmaksızın gelişim sergilediğini ve gelişimin bu hızla devam ettiği takdirde yakın gelecekte kompakt kameraların ve D-SLR kameraların demode olabileceğini açıkladı. Ayrıca o anda D-SLR kamerayla fotoğrafını çeken profesyonel fotoğrafçıyı işaret ederek ağır objektifleri taşımaya gerek kalmayacağını ve bir yıla kadar HD (High Definition) kalitesinde video kaydedebilen cep telefonlarının yaygınlaşacağını sözlerine ekledi.

Cep telefonlarında 12 megapiksele kadar çözünürlük, otomatik odaklama, xenon flaş, optik zum, görüntü stabilizasyon sistemi, yüz tanıma ve 1280x720 piksel - saniyede 30 kare video kaydı gibi gelişmelere daha önce şahit olduk. Ancak sensör boyutu, fotoğrafı işleme ve optik kalitesi konusunda cep telefonlarının önünde uzunca bir yol olduğunu düşünüyoruz.

• Sayın Vanjoki telefon konuşmak içindir fotoğraf makinesi fotoğraf çekmek için kamera ise video çekmek için... Herkes en iyi yaptığı işi yapsın...
  • bununla beraber depolama birimlerinin de artması gerekir, daha yüksek kart boyutlarını desteklemesi gerekir telefonların yani Apple gibi sınırlayıcı olmamalı
  • Telefonlar şu anki teknolojiyle DSLR ların yerini tutamazlar.
  • ...

Anssi Vanjoki: Hızla gelişen cep telefonları gelecekte D-SLR kameraları demode edebilir
  • Telefonlar asla ve asla DSLR makinelerin yerlerini alamazlar.
    DSLR fotograf makinesi kaliteli fotograf çekmek için değil, çekilen fotograftan zevk almak için kullanılır
    Bir hobi aracıdır ve ilk çıktıkları andan itibaren, bu güne kadar geçen süre içinde nasıl hiç kan kaybetmeden gittilerse, bundan sonra da aynı şekilde gideceklerdir.

Anssi Vanjoki sapla samanı karıştırıyor anlaşılan...
  • aslında ben bu teknoloji hızıyla bunun çokta zor olmadığı kanısındayım;örnek vermek gerekirse 5-10 sene önceki telefonlarıyla şimdikileri kıyaslarsak devrim niteliğinde gelişmeler olmuştur;teknolojide sınır yok;bence olacaktır;o zamanlar ccd cmos falan da tarih olacaktır;aynı lcdlerin yerini alan ledler gibi;vs.vs. örnekler çok...

• quote:

Orijinalden alıntı: fangoso

Sayın Vanjoki telefon konuşmak içindir fotoğraf makinesi fotoğraf çekmek için kamera ise video çekmek için... Herkes en iyi yaptığı işi yapsın...
  • dslr nin yerini alcak cep telefonumu
    ama ben şahsen 4-5 sene içinde
    şu anda 200 tl ye satılan fotoğraf makinaları kadar foto kalitesi verceklerine inanıyorum telefonların
  • saçmalamış Anssi ....
    55 yıl geçsede , o iş olmaz
  • Hadi oldu diyelim. DSLR kullanma zevkini asla veremez.
  • d-slr diyor adama bak yaw :D hiç gülesim yoktu haa kompakt hadi neysede :D:D
  • Eğer ışınları elektron mikroskobu mantığı ile kırabilirlerse neden olmasın. Ama bunun için bayağı fırın ekmek hesabı yapmaları gerekir. Tabi d-slr makineleri sadece hd video çekimi, çok megapiksel olarak düşünüyorsa bilemem. Kaldı ki d-slr makinelerin en büyük özelliği kullanım amacına göre objektif seçilmesidir. Cep telefonunda bu işi nasıl yapacaklar merak ediyorum. Kalite olarak birkaç sene öncesinin 6 mp'lik makinelerini yakalasınlar da, sonra bu mevzuları konuşuruz.
  • elektron mikroskobu? bildiğim kadarıyla bu mikroskoplar yanlızca siyah beyaz görüntü verir ve yine yalnızca cansız varlığı inceler...
  • bir cep telefonu suanki gidişata göre mp abandıklarını görüyoruz ama olay mp digilki bir cep telefonu d-slr a yakın kalitede fotograf çekebilir ancak bir d-slr ın yerini asla tutamaz cep telefonu gelişiyorsa d-slr makinelerde armut toplamıyor heralde
  • cep telefonu dslr

Muahahahah Zuahahahaa
  • Olmaz diye birşey yok.
    Cep telefonuna dslr koyamazlarsa,boyutları değiştirip makinelere telefon işlevi yükleyebilirler.
    Ama bazı arkadaşların da belirttiği gibi aynı zevki verir mi? belli olmaz.
  • bende tam dslr makineme yeni lenslerden alacaktım sorayım bari nokia gsmleri ile uyumlu olanlar varmıymış :) güldürmesin beni dslr'ların içine gsm hatta uydu telefonu özlelikleri çok rahat eklenir ama gsm'e lens takılması çok mümkün gözükmüyor bence bırakın diğer iyi özelliklerini koymayı zor başarırlar
  • hepsiburda dan esintiler,

ürün: Canon EOS 5D Mark II

yorumcular:
    08.04.2010 idare eder işte
    benim 5800 kadar iyi fotoraf çekmesede idare eder fiyat makul daha iyi makinalar var biraz daha paray kıyın daha üst modelini alın

04.09.2009 Mükemmel bir makina
    Bir arkadaşım hepsiburada.comdan aldı, çektiği resimlerle benim Nokia N73ün resimlerini kıyasladım, Canonun resimleri dev gibi duruyor. Ama bu makina çok ağır. Gidin cep telefonu alın hem video çekin, hem sms gönderin hem görüntülü konuşun. Selamlar
    Mustafa Sazak - Yaş: 23 , SEYHAN/Adana/Türkiye

19.05.2009 güzel resim cekiyor
    daha once resim cekmek için nokia 6300 kullanıyordum daha sonra bu makineyei aldım evet gercekten fark var aralarında fiyatıda normal bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mageji -- 23 Nisan 2010; 10:26:46 >

• Mageji bunları zaytung a yollasana :D kafayı yemişler. resmen dalga geçmek için yazmışlar 5d markII alan veya almayı düşünen adamın bu yorumalrı yapması imkansız. o makine efsanedir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.