Şimdi Ara

z2300 Bass fazla diyenlere tavsiye... [by astamiga]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• z2300 sipariş etmiştim 10 dakka önce elime ulastı hemen kurup test ettim.
    Fiyat kargoyla beraber 295 TL.
    Gelelim yoruma:D

Test müziği: Javi Mula - Come on
    Test müziği: Pixie Lott - Mama Do (Flip and Fill Remix)
    Test Filmi: Kutsal Damacana 2 (Bu filmi bu sistemle izlemenizi tavsiye ederim kurt adam nefes aldıkça korkudan sandalyede eriyceksiniz

Laptop onboard ses kartıyla : Berbat,kötü,iğrenç,boğuk,uğul uğul ses...middle ve tiz sesler yetersiz.
    Taaa ki bilgisayara SRS AUDIO SANDBOX programını kurana kadar...

Middle ve tiz seslere can veren bu programla z2300 360 derece dönüyor, deli manyak dehşet bişey oluyor.
    Size en sevmediginiz müzikleri bile keyifle dinletiyor, harika bi ton var sistemde.

Programla bass seslerinin de ayarı yapılabiliyor.
    İster güm güm ister güümmm güümmm bas ayarı verebiliyosunuz..

Ek tweeter falan baglamaya kesinlikle gerek yok.pahalı ses kartına gerek yok...

z2300 Bass fazla diyenlere tavsiye... [by astamiga]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5D5240269 -- 26 Nisan 2010; 9:19:10 >

• İlk olarak şunu söyleyeyim, eğer daha önce yine bu EQ ayarları ile dinliyor idiyseniz bol uğuldamalı ve bulanık bir bass duymanız gayet doğal. Çünkü mid-bass seviyesini bu sonucu elde etmek için yeterince arttırmışsınız.

İkincisi önerdiğiniz programın şu an deneme sürümünü indirdim, ancak Windows Media Player 11'imin sesini komple kesti. Foobar2000 ile birlikte de çalışmıyor sanırım. Winamp'ten nefret ettiğimden ötürü kullanmıyorum, onu denemedim. Ayrıca program ne kadar işe yarar bilmiyorum ama deneme sürümü olayını aşınca SRS Auido Sandbox 20$ eder mi etmez mi bir karar verilebilir. Şu an vaktim olmadığından ötürü bakamadım detaylı olarak.
  • codec olarak foobar tavsiye ederim, ekstra hiçbir şeye ihtiyacınız lolmayacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

İlk olarak şunu söyleyeyim, eğer daha önce yine bu EQ ayarları ile dinliyor idiyseniz bol uğuldamalı ve bulanık bir bass duymanız gayet doğal. Çünkü mid-bass seviyesini bu sonucu elde etmek için yeterince arttırmışsınız.

İkincisi önerdiğiniz programın şu an deneme sürümünü indirdim, ancak Windows Media Player 11'imin sesini komple kesti. Foobar2000 ile birlikte de çalışmıyor sanırım. Winamp'ten nefret ettiğimden ötürü kullanmıyorum, onu denemedim. Ayrıca program ne kadar işe yarar bilmiyorum ama deneme sürümü olayını aşınca SRS Auido Sandbox 20$ eder mi etmez mi bir karar verilebilir. Şu an vaktim olmadığından ötürü bakamadım detaylı olarak.

Daha önce uyduruk masaüstü hoparlörler vardi ondan acmıstım ama z2300 bu program kapalıyken dinledim ilk önce sonrasında programı actım, suan icin kısık ses dinledigimden bass'ları arttırdım yoksa z2300ün mid-tiz seslerinden bass duyulmuyodu :)

Wmp11 kullanmıyorum, program ses kartına direk mudahele ettigi icin tüm seslere mid+tiz ekleniyor.
    winamp benimde hosuma gitmiyor normalde AIMP kullanıyorum sizede tavsiye ederim, zaten kullandıgım winamp 2.8 Full versiyonu o versiyondan sonra winampi bırakmıstım :)
    Programın Full versiyonu elimde mevcut, burda paylaşım yasak sanırım, suan upload ediyorum pm olarak linki size atabilirim.
    İnanın program super is yapıyor. 2seneye yakındır kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5D5240269 -- 22 Nisan 2010; 15:02:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nymphadora

codec olarak foobar tavsiye ederim, ekstra hiçbir şeye ihtiyacınız lolmayacaktır

Codec isinden pek anlamam da bahsettiginiz codec winamp'e mi ekleniyor.
    Aslında bu programı kurmak da sorunsuz bilgisayar her acıldıgında otomatik baslıyor ugrastırmıyor yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5D5240269 -- 22 Nisan 2010; 14:53:26 >
  • Bu işler programla olsaydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: JakX

Bu işler programla olsaydı

Haklısınız ama simdi upload ediyorum isteyenlere programı göndercem programı calıstırın sesin nasıl degistigine inanamazsınız :)

freedom36
    Nymphadora
    JakX

kullanıcılarına program linki gonderildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5D5240269 -- 22 Nisan 2010; 15:07:47 >
  • link sorunlu ama anlaşılıyor

foobar eklenti değil winamp gibi bir program,mutlaka deneyin
  • quote:

Katılıyorum 5-10 mb yazılımla çözülecek olsa bu kadar insan neden bu kadar parayı ses kartlarına yatırıyor ben dahil Şahsi düşüncem hiç bir eklentinin kullanılmamasından yanayım çünkü ses işlerken ne kadar yazılım salça oluyorsa olaya o denli ses doğallıktan uzaklaşıp yapaylaşıyor ve kulağımıza hoş görünsede aslında aslından çok uzak noktalara gidiyor benim tavsiyem z2300 mudavimi olarak audigy 2 zs ve ayar olarak sadece kartın kendi programındaki acoustic efektinin aktifleşmesi tizleri %60 çekilmesi ve flat eq ayarı en doğal müziği bu ayarda yakaladım onlarca bu tür eklenti ve program kullandıktan sonra fakat onboard kart kullanıyorsanız eklentiler bir nebze işe yarayabilir kaliteli ses kartınız varsa gerey yok hiç bir artısı yok götürüsü çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

quote:

Katılıyorum 5-10 mb yazılımla çözülecek olsa bu kadar insan neden bu kadar parayı ses kartlarına yatırıyor ben dahil Şahsi düşüncem hiç bir eklentinin kullanılmamasından yanayım çünkü ses işlerken ne kadar yazılım salça oluyorsa olaya o denli ses doğallıktan uzaklaşıp yapaylaşıyor ve kulağımıza hoş görünsede aslında aslından çok uzak noktalara gidiyor benim tavsiyem z2300 mudavimi olarak audigy 2 zs ve ayar olarak sadece kartın kendi programındaki acoustic efektinin aktifleşmesi tizleri %60 çekilmesi ve flat eq ayarı en doğal müziği bu ayarda yakaladım onlarca bu tür eklenti ve program kullandıktan sonra fakat onboard kart kullanıyorsanız eklentiler bir nebze işe yarayabilir kaliteli ses kartınız varsa gerey yok hiç bir artısı yok götürüsü çok.

Yorum icin tesekkurler..
    Programın amacı kaliteyi etkilemeden mid-tiz canlılıgı vermek, yalnız z2300 ve bu programdan dediğiniz gibi ''stüdyo orjinalliği'' beklenmez orjinallik icin cok pahalı Hi-fi sistemler gerekir ki sıradan bi müzik dinleyicisinin cok da istemedigi bişeydir bu.
    Bizim amacımız z2300ün sesine renk vermek canlılık katmak :)
    Bunu da bu programın cok guzel becerdigini dusunuyorum. z2300 kullanıcılarının da yorumlarını bekliyoruz.

• Winamp kullanıcıları için Jammix Enhancer diğer bir çözüm yolu.
    Programı daha önce kullanmıştım,gayet başarılı bir program SRS Audio.
    Donanım kadar etkilemesede-etkileyemesede yazılım olarak elinden gelenin en iyisini yapıyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R0ME -- 22 Nisan 2010; 18:45:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: astamiga

quote:

quote:

Yorum icin tesekkurler..
    Programın amacı kaliteyi etkilemeden mid-tiz canlılıgı vermek, yalnız z2300 ve bu programdan dediğiniz gibi ''stüdyo orjinalliği'' beklenmez orjinallik icin cok pahalı Hi-fi sistemler gerekir ki sıradan bi müzik dinleyicisinin cok da istemedigi bişeydir bu.
    Bizim amacımız z2300ün sesine renk vermek canlılık katmak :)
    Bunu da bu programın cok guzel becerdigini dusunuyorum. z2300 kullanıcılarının da yorumlarını bekliyoruz.

Z2300 ana topiğini gir bakalım en başta ve son mesajda kimin ismini göreceksin kimmiş z2300 kullanıcısı

• imzanda yazmıyo sory
  • quote:

imzanda yazmıyo sory

Mal varlığımı imza saçmalığıyla teşhir edecek kadar görgüsüz değilim.
  • Ancak şimdi kurcalayabilme fırsatım oldu. Daha doğrusu meseleyi anlayınca kurcalamadan kapattım diyeyim.

Meğer ön ayarlı ses kartının onboard olması gerekiyormuş, ancak benim öyle değil. Ve açıkçası tekrar kurcalayıp değiştirmeye üşendim. Ama olayın mantığını anladım gibi. Yukarıda yazan arkadaşların bahsettiği gibi ses kartına yüzlerce lira vermek istemeyip yalnızca İDARETEN bir nevi "iyileştirme" isteyen kişilerin işine yarayabilir. Onun dışında pek kullanılabilirliğini görmüyorum ben. Hele düzgün bir ses kartına sahip iseniz gerek dahi yok.

astamiga arkadaşım, emeğine sağlık. Sana da bir tavsiyem var. Eq ayarlarında en soldaki low-end'dir, yani gerçek bass. Sağa doğru mid-range'e kaydıkça bu iki frekans aralığının ortasında kalan, yani senin eklediğin fotoğrafta hafif bir tepe yapmış olan kısmı tam aksi yönde değiştirmelisin bence. Sağ tarafı, yani high-end'i (tizleri) daya gitsin, sonuçta Z2300 sahibisin.

• quote:

quote:

imzanda yazmıyo sory

Mal varlığımı imza saçmalığıyla teşhir edecek kadar görgüsüz değilim.

+1905

• ^^

Vay, şimdi burada bize de mi laf geldi?

Ben de başlarda malvarlığı teşhiri gibi görüyordum ancak sonradan şu kanaate vardım faydalı bir şey. Niye dersen diesel ve wonlt arkadaşlarım, insan ilgi alanını iyi kötü belli ediyor bu şekilde ve tecrübesini de bir nevi ortaya koymuş oluyor. Mesela ben kalkıp evdeki buzdolabına, televizyona kadar tüm elektronik aletleri yazmadım. Ama ses sistemlerine karşı özel bir ilgim olduğundan dolayı bu alanda sahip olduklarımı yazdım. Yoksa benim bunlara sahip olmam bana bir değer katmaz, olmaması da yerin dibine sokmaz. Herhangi birinin de "vaaay ne güzel sistemin varmış" demesi beni ilgilendirmez, halimde tavrımda bir değişikliğe de yol açmaz.

Ortaya sosyal mesaj bâbında tek cümlelik hakaret bombası atmaya hiç gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

^^

Vay, şimdi burada bize de mi laf geldi?

Ben de başlarda malvarlığı teşhiri gibi görüyordum ancak sonradan şu kanaate vardım faydalı bir şey. Niye dersen diesel ve wonlt arkadaşlarım, insan ilgi alanını iyi kötü belli ediyor bu şekilde ve tecrübesini de bir nevi ortaya koymuş oluyor. Mesela ben kalkıp evdeki buzdolabına, televizyona kadar tüm elektronik aletleri yazmadım. Ama ses sistemlerine karşı özel bir ilgim olduğundan dolayı bu alanda sahip olduklarımı yazdım. Yoksa benim bunlara sahip olmam bana bir değer katmaz, olmaması da yerin dibine sokmaz. Herhangi birinin de "vaaay ne güzel sistemin varmış" demesi beni ilgilendirmez, halimde tavrımda bir değişikliğe de yol açmaz.

Ortaya sosyal mesaj bâbında tek cümlelik hakaret bombası atmaya hiç gerek yok.

Herkesin ilgi alanı olabilir bu sosyal statüye yada ekonomik şartlara bağlı değildir bu hava atmak yada görgüsüzlük hiç değildir kişiliğinizi yansıtır ama ne var ne yok maddi gereçlerinizi teşhir amaçlı sergiliyorsanız kimse kusura bakmasın bunda kasıt ararım senin durumun farklı cep telefonundan ayakkabına kadar yazmamışın ses sistemleriyle kısıtlamışsın bunu anlarım ama diğer türlüsünü mantıken çözemedim ayrıca ayrıcalğının farkında olup durumdan gocunman ilginç eğer imza kişiliğimizi yansıtıyorsa ve bunu maddi araçları top yekün teşhir etmekse buranın alayı görgüsüz sosyal mesaj kaygısı içinde değilim sadece yukarıcaki cümleye sinirlendim ve buna binayen cevap verdim ben adamı ciddiye alıp yorum yazıyon bana ''imzanda yazmıyo sory '' diyor buna karşılık nasıl bir tavır takınmalıydım kaldı ki bahsedilen konu direkt benle alakalı vakıf olduğum bir durum iken böyle absürt bir cevap ve saygısızlığı sineye çekemezdim durum bu kadar abartılacak kadar büyük değildi fakat yazık diyorum.

• Tamam ben seni anladım şimdi, rahat olabilirsin. Ancak "saçmalık" ve "görgüsüzlük" kelimeler aynı cümle içinde geçince yazmadan edemedim. Ben gocunduğumdan değil ancak tam da dediğin sebepten, burada herkesin olduğu gibi benim de iyi kötü bir imzam olduğundan ötürü birkaç kelam etme gereği duydum. "Yazık" deme artık, olur mu arkadaşım? Bazen de insanları olduğu gibi kabul etmek gerek. Her açıdan itidalli olmak önemli ve güzeldir. Anlaşmak ve güzel iletişim kurabilmek, konuşarak sorunları aşmak daha da güzeldir.

Herkesin gönlüne göre olması dileğiyle...

• Her ne olursa olsun sonuçta yapay ve suni bir ses doğallığın yerini tutamaz, öyle olsa herşey yazılım ile halledilirdi.
    Böyle şeylerden medet beklemek yerine 300 TL'ye adam gibi ses veren bi set alınabilir. Örneğin; Solo 7, Edifier 2.1 veya I-Trigue 2.1 vs. gibi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetsan01 -- 23 Nisan 2010; 1:34:06 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.