- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
PUNTO EVO NASIL BİR MAKİNADIR?
60 Cevap51731 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

652 Mesaj
13 Nisan 2010; 19:58:36 

Arkadaşlar merhaba aracımı satmak istiyorum ve onun yerine punto evo dinamik dizel versiyonunun almak istiyorum.az önce bayiden bir fiyat aldım tam tamına31.750 dediler nasıl fiyat sizce?birde araba hakkında hiç bir bilgi yok diğer grande puntoyla bir farkı varmı motorları aynımı dizel yakıt tüketimi bayideki arkadaş şehir dışında 3.5 litre yakıyor dedi gerçekten öylemidir?bana yardımcı olursanız sevinirim.ben izmirdeyim fiyatı aldığım servis enriko aliberti. sizce daha ucuza bulabilirmiyim_birde arabanın bagajı çok küçük acaba başıma bela olurmu bu bagaj?şimdiki aracım 2006 accent era değiştirmelimiyim sizce?

ASTRA 1.4 TURBO SPORT+SUNROOF PAKET...

344 Mesaj
14 Nisan 2010; 13:41:47 

dostum şimdiki aracın benzinliyse ve çok kilometre yapıyorsan değiştir derim ama aracın dizelse bence era ile aynı segmentte bir araba almana gerek yok, mevcut arabana binip aynı zamanda birikimini yapıp bir süre sonra üst segment bir araba alırsan senin için daha mantıklı olur diye düşünüyorum. punto evo fena bir araba değildir bayide incelemişsinizdir. zevk meselesi birazda bu araç alımı. hoşunuza gittiyse iyi bir araçtır.

2008 YARIS D4D TERRA YAKAMOZ GÜMÜŞÜ

1176 Mesaj
14 Nisan 2010; 19:48:16 

quote:

Orijinalden alıntı: tayfun_aslan
ben izmirdeyim fiyatı aldığım servis enriko aliberti. sizce daha ucuza bulabilirmiyim

Bir de Birmot'a bak derim genelde alibertiye göre daha düşük fiyat veriyorlar

652 Mesaj
14 Nisan 2010; 20:54:01 

valla hocam arabayı2008yılının temmuz ayıonda aldım aldığımda 54000kmde idi şimdi ise 68000 kmde ama aracım benzinli malum benzinfiyatları.eğer dizel alırsam daha çok binebilirim arabaya çünki daha önce lpgli unom vardı heryere arabayla gidiyordum çok alışmıştım o yüzden arabaya ayrılırken biraz zorlandım:)şimdi kafama atkıldıaccentle evo aynı sınıf arabamı gerçekten?

ASTRA 1.4 TURBO SPORT+SUNROOF PAKET...

2087 Mesaj
14 Nisan 2010; 21:04:32 

m.jet evonun, yakıt tüketimi, vergisinin düşüklüğü ve arabanın iç ve dış dizaynının daha şık oluşu avantaj.
bagajının küçük olması ise dezavantaj.
evo ile era arasında tercihim evo olurdu.

1176 Mesaj
14 Nisan 2010; 22:14:01 

Punto'ların yedek parça ve srvis fiyatları nasıl?Yani dizeller bildiğim kadarı ile belirli km olunca düzenli servise girmeli bu masraflar ne kadar oluyor?Bir de vergi durumları nedir?

2029 Mesaj
24 Nisan 2010; 2:38:40 

Punto Evo mu alalı 1 hafta oldu. Araçtan inanılmaz derece de memnunum beklentilerimin çok üstünde çıktı. İnanılmaz sessiz bir araba. Kullanımı çok zevkli. Üst segmentlerde olan özelliklerin hemen hepsi mevcut. Tavsiyem dinamik modelini almanız. Ben active aldım. Dinamik modelinde ektra olarak digital klima, park sensörü, sis farı, kolçak var. Ayrıca ismini şimdi hatırlayamadığım bir paket ekletilerek cruze(hız sabitleyici) taktırabiliyorsunuz. Yakıt konusunda benzini kokluyor diyebilirim çok ekonomik. Start stop özelliği sayesinde kırmızı ışıklarda çok tasarruf yapıyorsunuz. Hill holder sayesinde yokuşta aracın kaçırması 0 a inmiş. Ayrıca city modu sayesinde direksiyon tüy gibi hafifliyor.

Benim için en büyük artısı kullanımının zevki ve kolaylığı. Fiyat bence dizel dinamik e göre iyi. Bence tereddütsüz alabilirsiniz.

Hayatının Bir Zamanında Bir Kız Tarafından " Arkadaş Olarak Görülmüş " İnsanlar Topluluğu

2029 Mesaj
24 Nisan 2010; 2:44:32 

quote:

Orijinalden alıntı: k35

Punto'ların yedek parça ve srvis fiyatları nasıl?Yani dizeller bildiğim kadarı ile belirli km olunca düzenli servise girmeli bu masraflar ne kadar oluyor?Bir de vergi durumları nedir?

Serviste fiat kart veriyorlar indirimli yararlanabiliyorsunuz. Punto evo nun şu anda aksesuar gibi sıkıntıları var. Çünkü çok çok yeni bir araç. Ancak bu da şık evo nun şu an için az sayıda ki sahiplerinden biri olmanın bedeli. Servis konusunda benim de tecrübem yok. Ancak denilen 20.000 km bir yada yılda 1 servis gereksinimi olduğu ki diğer araçlara göre önemli bir avantaj bu da.

Hayatının Bir Zamanında Bir Kız Tarafından " Arkadaş Olarak Görülmüş " İnsanlar Topluluğu

4205 Mesaj
13 Mayıs 2010; 19:52:02 

Soruna gelince 31.000'e kadar çıkmışsın neden 2. el temiz bir Bravo düşünmüyorsun ki? Ama yok sıfır alacağım dersen bence şehir içi kullanımda evo mükemmel bir araç olur..Tasarımınıda çok güzel yaptılar bence, sevimli ama bir o kadarda atik bir duruşu var..Era ile aynı sınıfta olsalarda Punto m-jet ve şehir içi kullanımıyla aldığına pişman etmez..Test sürüşüne çık istersen ama bana fikrimi sorarsan, en yukarda arkadaşın dediği gibi biraz Era'mı kullanırım sonra üst segment bir araba alırdım.

"Ben bir Türküm, dinim, cinsim uludur." Duyar duymaz içim titremişti. Şair bu şiiriyle 'Diril Ey Türk!' diye bağırıyor ve bizi uyanmaya çağırıyordu. Bu bağırışı duyduk, bu çağrıya uyduk. Bir arayış, uyanış ve sonunda diriliş başladı. Bir kuru kalabalık değil bir millet olduğumuzu anlamaya başladık. İbrahim Binbaşı doğru söylemiş, yeniden doğuyoruz, canlanıyoruz, diriliyoruz. Türk geri geliyor! Tarih bir millete bir kez dirilme hakkı verir. Yeniden uyursak, oyuna gelirsek, bir daha dirilemeyiz. Biz olmaktan çıkar, kaybolur gideriz. Bu sözümü unutmayın!
Yüzbaşı Kadri Bey
22 Nisan 1915

Dokuz Eylül Üniversitesi-2011

Satılık 2. EL YGS&LYS Görüntülü Eğitim CD'leri, Makul fiyat. (TIKLA)

4142 Mesaj
15 Temmuz 2010; 19:22:07 

ee başka yorumlar yokmu bizde almayı düşünüyoruz bu aracı ?

Korku üzerine egemenlik kurulamaz.
Mustafa Kemal Atatürk

HER GÜN BİR SÖZCÜ YE MUTLAKA GÖZ ATIN.

2792 Mesaj
3 Eylül 2010; 14:43:32 

quote:

Orijinalden alıntı: drive by future

araç geriye kaçıyor.

Dualogic olanlarda Hıll Holder var... nasıl geriye kaçırıyor ki senin aracın... ??? Ayağını frenden çektikten yaklaşık 2 sn kadar araç tutuyor kendini geri kaçmıyor.. Eğer ki senin aracın geri kaçırıyorsa çoook büyük bir problemin var demektir.. Hemen bir servise görün...

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "

1776 Mesaj
8 Eylül 2010; 13:12:50 

arkadaş benzin tüketimini az olarak belirtmiş ama litre cinsinden verirseniz daha kalıcı olur.

Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekanı unut. Daima çalışkan ol!!!

415 Mesaj
15 Eylül 2010; 23:11:18 

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Dualogic olanlarda Hıll Holder var... nasıl geriye kaçırıyor ki senin aracın... ??? Ayağını frenden çektikten yaklaşık 2 sn kadar araç tutuyor kendini geri kaçmıyor.. Eğer ki senin aracın geri kaçırıyorsa çoook büyük bir problemin var demektir.. Hemen bir servise görün...

Araç stop ettiğinde Hillholder devre dışı kalır geriye kaçması normal.

2012 İbiza Reference

2792 Mesaj
15 Eylül 2010; 23:22:21 

Dualogic şanzıman stop etmez... Kullanıcı tarafından kontak kapatılmadığı sürece kullanıcı hatasından dolayı geri kaçma imkanı yoktur.. Eğer ki dualogic şanzımanlı bir Punton varsa ve bu aracın stop ediyorsa araçta problem var demektir...

Aracı park ederken yokuşun durumuna göre 1.vites veya R de bırakılmasını istiyor... Opel de tam tersi N ye getir ve el frenini çek diyor....

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "

12 Mesaj
11 Ekim 2010; 17:28:17 

herkese merhaba
fiat punto evo 1300 75 hp.multijet dynamıc alacak arkadaşlar size oto hakkında bazı bilgiler vereyim istedim.

aracın eksileri:

1.motor performansı düşük.1.viteste ağır kalkıyor.2.viteste araca çökmek zorunda kalıyorsunuz.3.viteste ancak hızlanıyor.yani kalkışta seri değil.inanmayan denesin.

2.aracın kapılarını kapatmak için en az 3 defa aç kapa yapıyorsunuz.kapılar sert.

3.aman dikkat!!! arka bagaj kapağı birden kapanıyor.felaket bir amortisör var.özellikle küçük çocuğu olanlar dikkat etsin.parmaklarını kaptırabilir.ayrıca bagajda bir tutamaç yok.kapatmak sorun.

4.kapı içlerindeki su koyma yerlerine 0.5 lt.pet su sığmıyor.

5.kapı içlerindeki gözlere petrollerden aldığınız peçeteler sığmıyor.

6.torpido gözü çok dar.niye koymuşlar anlamadım.

7.orta kolçak vites için engel teşkil ediyor.kolunuz çarpıyor.

8.bagaj içerden açılmıyor.

9.benzin depo kapağı içerden açılmıyor.araçtan inmek zorundasınız.

10.direksiyon ayarı yapsanız dahi göstergeleri rahat göremiyorsunuz.

11.bagaj çok küçük.bir bavul alıyor.

12.kokpitteki müzik sisteminin olduğu yerde dörtlü flaşör tuşunun sağ tarafındaki 3.adet düğmenin gece ışıklandırması yok.göremiyorsunuz.
daha yazmak istemiyorum.

Tek artısı iç dizaynı.üzgünüm ama gerçek.30-35 milyar verilecek araç değil.

2792 Mesaj
12 Ekim 2010; 9:09:57 

Şirket aracı olarak 3 ay kiralık Punto multijet 75 Hp kullandım... Sonuçta kullandığınız aracın bir dizel araç olduğunu kabullenip , ütopik hayaller kurup ışıklarda kalkmazsanız aracın o kadar hantallığı yok... Aksine turbo devreye girdikten sonra ivmelenmesi gerçekten tatmin edici... Eğer ki 1. viteste de fırlayıp gitsin diyenler varsa 1.4 T-jet düşünsünler.. Tabi benzin tüketimini de ayrıca düşünmeleri gerekiyor..

Puntonun en büyük avantajı , inanılmaz az olan yakıt tüketimidir. Ben en sıkışık istanbul güzergahlarında bile 5.5 Lt nin üzerine çıkmadım ortalama tüketimde.. Araç inanılmaz az yakıyor... Uzun yolda 4.1 i gördüm 100-120 Km hız aralığında...

EVO yu gidip inceledim , iç mekan olarak eski punto ile kıyaslanamayacak kadar iyi.....

anadol-69@ un yazdığıkları tamamen göreceği şeyler.. oturduğunda göstergeleri görememesi , bagajın kapasitesi Fiesta kadar diyebilir. Ama bir bavuldan daha fazlasını alıyor(bavulun boyuna bağlı tabi)

12 Mesaj
12 Ekim 2010; 14:16:44 

hocam şunuda eklemek istiyorum.bende palio sole 1.3 multijet dynamıc araçta var.inanın bana kalkışta çoğunu arkamda bırakıyorum.araca göre müthiş bir performans var.evo malesef palio ya göre çok hantal.

evo nun tek artısı bence iç dizaynı.

2300 Mesaj
12 Ekim 2010; 18:18:12 

quote:

Orijinalden alıntı: anadol-69

hocam şunuda eklemek istiyorum.bende palio sole 1.3 multijet dynamıc araçta var.inanın bana kalkışta çoğunu arkamda bırakıyorum.araca göre müthiş bir performans var.evo malesef palio ya göre çok hantal.

evo nun tek artısı bence iç dizaynı.

İyide bahsettiğiniz palio 0-100 14.5 saniye Evoda bu rakam 13.6

1 Mesaj
20 Ekim 2010; 1:45:56 

Arkadaşlar Merhaba
Bu gün Punto Evo dynamic duolojic araba satın alarak aranıza katıldım. Önceki arabam ford Focus chia otomatikti. Umarım doğru karar vermişimdir. Bu kararı vermemde forumlardaki yorumlar çok etkili oldu o nedenle ben de deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.
Acaba aracın yakıt değerlerini paylaşabilecek bir arkadaş var mı?

Teşekkürler

2505 Mesaj
20 Ekim 2010; 14:40:36 

quote:

Orijinalden alıntı: deniz6

İyide bahsettiğiniz palio 0-100 14.5 saniye Evoda bu rakam 13.6

salla bu anadolu adamın tek derdi provakasyon:)

Volvo s40 1.9 t4

14 Mesaj
24 Ekim 2010; 1:29:24 

ABİSİ BU PUNTO EVO 1,4 105 HP BEN ALDIM FUL OLANDAN DAYNAMIC HARİKA BENCE SENDE HEMEN AL.

1447 Mesaj
24 Ekim 2010; 1:46:06 

http://www.facebook.com...-Kulubu/123871444336677

beklerim evo sahiplerin aksilik olmazsa bende evolcuyum artık

DÜN:AMD PHENOM X3@X4 720 2.8@3.4 GHZ- GIGABYTE GA-MA790x-UD443 ANAKART- 2*2 1066MHZ CRUCIAL BALLISTIX TRACER RED EDITION RAM- 320 GB SAMSUNG SATAII HDD - POWERCOLOR HD4870 1 GB VGA-FSP 550w PSU*****BUGÜN:ACER 5740G İ3 330M+ATI HD5600M----PUNTO EVO 1.4 77HP DYNAMIC DULOGIC SKYDOM

14 Mesaj
9 Kasım 2010; 0:23:48 

abisi ben size katılmıyorum araçın eksiklerini bulmaya çalış ma? Benzin kapağı içerden açılmasın bu eksiklik değil.

14 Mesaj
9 Kasım 2010; 0:27:57 

arkadaşlar bu punto çok harika bir araç güçlü estetik ve ayrodinamik araçı kullanıyorum ya harika tarif yok kullanalım bayırlarda hiç bayılmıyor.

2792 Mesaj
9 Kasım 2010; 8:57:15 

quote:

Orijinalden alıntı: SEZERİSM

arkadaşlar bu punto çok harika bir araç güçlü estetik ve ayrodinamik araçı kullanıyorum ya harika tarif yok kullanalım bayırlarda hiç bayılmıyor.

Şu anda sadece 75 Hp lik multijetleri kullanıyor Fiat Punto Evo lar için.... Şu anda Fiorino için kullanılmaya başlanan 95 Hp lik multijet motorları da uyguladıkları zaman bu araçlar çook daha güzel olacak , resmen tadından yenmeyecek kullanım konforu olarak...

Valla Fuarda İ 20 Crdı baktık , Prime Gp donanım özellikli araca 36.800 TL dedi adam... OHAAAAA dedim resmen....

Punto Evo ya baktık daha sonra.. Evo Multijet Dynamıc 31.500 dediler.

Safety Plus Kit + Safety Kit + Asist Kit + Freedom Kit + Blue&Me + Pop Kit + 17inch Jant opsiyonlarının toplamına 5000TL dediler.

Yani Skydome harici tüm opsiyonları aldığım zaman 36.500 TL + İtalya bayrak desenli Renkli Anahtar Kabı hediye dedi oradakı satış temsilcisi kız

Tabi ki bu fiyatı showroom a gidip daha da aşağıya 35-35.500 gibi bir fiyata bağlamak mümkün... Ama ben 95 Bg lik motorların Evo lara gelmesini bekleyeceğim biraz daha...

Gerçekten Grande Punto ya göre çok fark var Evo da... Kalite hissi daha yukarılara çıkmış...

İ 20 den sonra Evo gerçekten çok daha konforlu geldi bana...

1638 Mesaj
9 Kasım 2010; 15:39:21 

95 beygir motorların gelceğini nerden duydunuz? böyle bişi varsa tarih belli mi acaba?

2792 Mesaj
9 Kasım 2010; 15:55:01 

quote:

Orijinalden alıntı: helluri

95 beygir motorların gelceğini nerden duydunuz? böyle bişi varsa tarih belli mi acaba?

Fuardaki satış temsilcisi 95 lik motorlarda Evo da kullanılacak dedi , ama tam bir tarih vermedi.. bence 2011 de kullanmaya başlarlar...

Çünkü bildiğiniz gibi eski Gp lerinde iki çeşit multijet alternatifi vardı (75-90 Bg)

14 Mesaj
9 Kasım 2010; 23:34:25 

arkadaşim ben 1 kasımda punto evo aldım 1.4 daynamıc 105 olandan ya olmaz boyle ful aldım. Birkere devirde hiç problem yok ne istiyorsan bas. İtalyanlar yapmış .

14 Mesaj
9 Kasım 2010; 23:37:18 

ARKADAŞLAR İLERLEYEN ZAMANDA PUNTO EVONUN 1,4 135 HP OLANI GELCEK YILBAŞINDAN SONRA .

14 Mesaj
9 Kasım 2010; 23:53:37 

PUNTO EVO DA SAFETY PLUS KİT VARSA BU ARAÇ HIZLI KALKMAZ TAMAM. ARAÇTA ÖN GÖĞÜSTE ARS/OFF VAR ONU DEVRE DIŞI BIRAK BAKALIM NASIL OLCAK .ARAÇIN 1 ,2 ,3 VİTESLERDE SESİNİ DİNLE NASIL YOL İSTİYOR DEMİ.HADİ BAKALIM KOLAY GELSİN.

2300 Mesaj
9 Kasım 2010; 23:57:19 

quote:

PUNTO EVO DA SAFETY PLUS KİT VARSA BU ARAÇ HIZLI KALKMAZ TAMAM. ARAÇTA ÖN GÖĞÜSTE ARS/OFF VAR ONU DEVRE DIŞI BIRAK BAKALIM NASIL OLCAK .ARAÇIN 1 ,2 ,3 VİTESLERDE SESİNİ DİNLE NASIL YOL İSTİYOR DEMİ.HADİ BAKALIM KOLAY GELSİN.

Sakin ol hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz6 -- 9 Kasım 2010; 23:57:50 >

14 Mesaj
9 Kasım 2010; 23:58:35 

ABİCİ BAGAJ KONUSUNA KATILMIYORUM BENDE DAHA ÖNCEDEN PALİO 1,2 VARDI 2001 MODEL BEN ONUNLA TEKLİ TAM 20 KASA İHRAÇAT KİRAZI TAŞIDIM ÇANAKKALEDEN LAPSEKİYE Kİ.BU PUNTO ONDAN DAHA BÜYÜK O YÜZDEN BAGAJ KÜÇÜK FALAN DAR DEMEYİNİZ.KATILMIYORUM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEZERİSM -- 10 Kasım 2010; 0:10:26 >

14 Mesaj
10 Kasım 2010; 0:00:54 

ABİSİ SORUN YOK ARAÇ YOL İSTER BASARSIN GİDER YERİNDE SAYMASSIN TAMAM.

5 Mesaj
27 Kasım 2010; 3:14:08 

arkadaslar dıger sayfalarada yazdım ama kımse bılmıyor galıba yenı punto evo aldım ama ıkıncı anahtarı otomatik degıl merkezı kılıt nasıl yapabılırım anahtarı bılen yada yapan duyan var mı benı bılgılendırırsenız sevınırım

117 Mesaj
27 Kasım 2010; 3:45:29 

quote:

Orijinalden alıntı: key_1097
arkadaslar dıger sayfalarada yazdım ama kımse bılmıyor galıba yenı punto evo aldım ama ıkıncı anahtarı otomatik degıl merkezı kılıt nasıl yapabılırım anahtarı bılen yada yapan duyan var mı benı bılgılendırırsenız sevınırım

Hocam tek çaren servise sustalı anahtar siparişi vermen bende çok oto anahtarcı dolaştım kimse yapamıyor punto evo ve grande punto içinde geçerli serviste yaklaşık fiyatı 250 TL.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5 Mesaj
27 Kasım 2010; 13:23:09 

cok sagolasın tesekkur ederım....

2792 Mesaj
28 Kasım 2010; 20:58:58 

quote:

Orijinalden alıntı: onn.off

Hocam tek çaren servise sustalı anahtar siparişi vermen bende çok oto anahtarcı dolaştım kimse yapamıyor punto evo ve grande punto içinde geçerli serviste yaklaşık fiyatı 250 TL.

İstanbul da istinye anahtar diye bi yer var oradan derdine çare olurlar , hem de servise vereceğin paranın çok daha az fiyatına.. internet ten istinye anahtar diye arattığın zaman detaylara ulaşabilirsin...

5 Mesaj
29 Kasım 2010; 1:40:51 

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

İstanbul da istinye anahtar diye bi yer var oradan derdine çare olurlar , hem de servise vereceğin paranın çok daha az fiyatına.. internet ten istinye anahtar diye arattığın zaman detaylara ulaşabilirsin...

coook tesekkur ederım bunu degerlendırıcem eşimle kullandıgımız ıcın sorun oluyor bazen yedek anahtar :)

3 Mesaj
6 Ocak 2011; 11:38:11 

1 Ay Önce Fiat Punto Evo 2011 Dynamic Model 1,4 Multiair 105 Ps'lik Modelini Aldım,Aslında İlk Gittiğimde Farklı Bir Araç İçin Gitmiştim.Kapıdan İlk İçeri Girdiğimde Gördüğüm Bu Beyaz Araç Direk Dikkatimi Çekti,Bir Bakıyım Dedim Ve Bakmakla Kalmadım :D Araç Bana Yıl Sonu Kampanyası İle 28,500 Ytl Anahtar Teslim Denildi,Ekstre Olarak Kasko'sunu da Eklersek 30,500 e filan geldi.. Biraz Araçtan Bahsetmek Gerekirse; Alırken Aklımda Performans Açısından Soru İşaretleri Vardı Ama Hepsinin Yersiz Olduğunu Anladım..

Araçın Artı Kısımları;

-Araç İçi Konfor'u Mükemmel Sağlamışlar,Sizi Şehrin Dışındaymış Gibi Hissettiriyor

-Kokpitteki Bütün Düğmelerin Kullanımı Kolay,Hepsi Anlasılır Bir Şekilde Yerleştirilmiş

-City Modu Daha Da Geliştirilmiş,Eski Punto Ya Göre

-Muzik Sistemi Bence Yeterli(Kişiye Göre Değişebilir)

-Klima Gerçekten Hakkını Veriyo

-İç Tasarımda Renk Seçimini Muhakkak Bordo Olarak Kullanın

-4-5 Kişilik Bir Aile İçin Çok İdeal Bir Genişliğe Sahip

-Bagaj Kısmı Bana Göre ii,Çünkü Sonuçta Yük Taşıma Aracı Değil,

-Ön Kol Dayama Cidden Rahatlık Veriyo

Performansa Gelicek Olursak

-1,4 Multiair Motor 105 Ps'nin Hakkını Her Viteste Veriyor Arkadaşlar,

-1,2,3,4 hatta 5 Vitesde Bile Araba Resmen Gaza Baz Diye Bagırıyor,Eğerki Araba'yı Kendi İradenizle 4 bin devirlerde kullanırsanız yarış arabası hissi alırsınız,motordan çıkan o ses için bile bu araçı alan ve düşünen arkadaşlarım var.

-İstanbul Tekirdağ Yolunda 2011 Model A3 1,4 Tsi 125 Beygir Araçla Son Ana Kadar Kafa Kafaya Gitti,Taki 20 ps lik Motor Farkı Hissedilinceye Kadar,Eğer Motoru Sağlam Ve Dikkatli Açarsanız Piyasadaki Aynı Segmenteki Araç Sadece Stop Lampanızı Görür...

-Yakıt Olarak Aracım Suan 510 km 'de ve 1/100km de 10 Lt Yaktıgını Gösteriyor Yol Bilgisayarı,Fakat Ben Şu Ana Kadar,190 Ytl Lik Benzin Koydum Arkdaşlar,Ve Aracın Motoru Açılsın Diye Yüksek Devirlerde Vites Değişikliği Yaptım,Biraz'da Bunun da Etkisi Vardır...

Kısaca Anlatıcak Olursak,2007 Kasa Opel Astra'dan Sonra Bu Araç Bana Çok Daha İii Geldi,Zaman Zaman Araçta Vites Değiştirmeye Yetişemiyorum Motorun Ataklığından,Şu An Piyasa Bu Segmentte Bu Fiyata Alınıcak Olan En İyi Araçtır Bence,Fiat Bu Sefer Yapmış Arkadaşlar...

3256 Mesaj
19 Şubat 2011; 23:55:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Alp Yıldırım

1 Ay Önce Fiat Punto Evo 2011 Dynamic Model 1,4 Multiair 105 Ps'lik Modelini Aldım,Aslında İlk Gittiğimde Farklı Bir Araç İçin Gitmiştim.Kapıdan İlk İçeri Girdiğimde Gördüğüm Bu Beyaz Araç Direk Dikkatimi Çekti,Bir Bakıyım Dedim Ve Bakmakla Kalmadım :D Araç Bana Yıl Sonu Kampanyası İle 28,500 Ytl Anahtar Teslim Denildi,Ekstre Olarak Kasko'sunu da Eklersek 30,500 e filan geldi.. Biraz Araçtan Bahsetmek Gerekirse; Alırken Aklımda Performans Açısından Soru İşaretleri Vardı Ama Hepsinin Yersiz Olduğunu Anladım..

Araçın Artı Kısımları;

-Araç İçi Konfor'u Mükemmel Sağlamışlar,Sizi Şehrin Dışındaymış Gibi Hissettiriyor

-Kokpitteki Bütün Düğmelerin Kullanımı Kolay,Hepsi Anlasılır Bir Şekilde Yerleştirilmiş

-City Modu Daha Da Geliştirilmiş,Eski Punto Ya Göre

-Muzik Sistemi Bence Yeterli(Kişiye Göre Değişebilir)

-Klima Gerçekten Hakkını Veriyo

-İç Tasarımda Renk Seçimini Muhakkak Bordo Olarak Kullanın bence gri olmalı

-4-5 Kişilik Bir Aile İçin Çok İdeal Bir Genişliğe Sahip 4 kişi ile ancak yolculuk yapılır bence karı koca 1 de çocuk için ideal 4 kişi için epey küçük bir araç

-Bagaj Kısmı Bana Göre ii,Çünkü Sonuçta Yük Taşıma Aracı Değil, bagaj küçük ama dynamic modeli ile koltuk katlanma sistemi çok güzel bagaj ile tamamen aynı seviyede katlanıyor koltuklar

-Ön Kol Dayama Cidden Rahatlık Veriyo

Performansa Gelicek Olursak

-1,4 Multiair Motor 105 Ps'nin Hakkını Her Viteste Veriyor Arkadaşlar,

-1,2,3,4 hatta 5 Vitesde Bile Araba Resmen Gaza Baz Diye Bagırıyor,Eğerki Araba'yı Kendi İradenizle 4 bin devirlerde kullanırsanız yarış arabası hissi alırsınız,motordan çıkan o ses için bile bu araçı alan ve düşünen arkadaşlarım var.

-İstanbul Tekirdağ Yolunda 2011 Model A3 1,4 Tsi 125 Beygir Araçla Son Ana Kadar Kafa Kafaya Gitti,Taki 20 ps lik Motor Farkı Hissedilinceye Kadar,Eğer Motoru Sağlam Ve Dikkatli Açarsanız Piyasadaki Aynı Segmenteki Araç Sadece Stop Lampanızı Görür...

-Yakıt Olarak Aracım Suan 510 km 'de ve 1/100km de 10 Lt Yaktıgını Gösteriyor Yol Bilgisayarı,Fakat Ben Şu Ana Kadar,190 Ytl Lik Benzin Koydum Arkdaşlar,Ve Aracın Motoru Açılsın Diye Yüksek Devirlerde Vites Değişikliği Yaptım,Biraz'da Bunun da Etkisi Vardır...

Kısaca Anlatıcak Olursak,2007 Kasa Opel Astra'dan Sonra Bu Araç Bana Çok Daha İii Geldi,Zaman Zaman Araçta Vites Değiştirmeye Yetişemiyorum Motorun Ataklığından,Şu An Piyasa Bu Segmentte Bu Fiyata Alınıcak Olan En İyi Araçtır Bence,Fiat Bu Sefer Yapmış Arkadaşlar...

kasko ile 30500 nasıl oldu 2000 tl kasko mu tuttu ben 500tlye full kasko yaptırdım

http://forum.donanimhaber.com/m_19540/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56155969

10 yıllık hort kolay iş

609 Mesaj
12 Mart 2011; 20:08:08 

herkese merhaba
ankarada bugün punto evo 1.3 mjet 77bg için 33.250 fiyat aldım.
araç gerçekten çok hoş
sizce fiyat nasıl?
opel corsa enjoy 1.3. dizel de 35.000 dediler en son.
(ankaradayım)

S.M.Mali Müşavir / Ankara
Hyundai Elantra 1.6 Prime PL
HTC windows phone 8x

4 Mesaj
2 Mayıs 2011; 19:53:14 

Ben de yaklaşık 45 gündür Punto Evo 1.4 Dynamic Start&Stop kullanıyorum. Aracım Evo grisi içi de gri. Asist kit (Cruise kontrol, otomatik kararan iç dikiz aynası ve yağmur sensoru) ekletmeyi çok istedim ancak içi gri dışı evo grisi asist kitli araç Türkiye'de yoktu malesef. Aracım dün 1000 km ye ulaştı. Aldığımdan beri hep şehir içinde kullandım. (Ankara) Ortalama yakıt tüketimi 7.8 lt/100 km. Araca Ziebart Diamond Gloss boya, iç döşeme ve vinyl koruma yaptırdım. Orjinal Fiat koku püskürtücü aldım, herkese tavsiye ederim. Anahtar kabını ben de gri olanını aldım servisten. Kaskoyu mutlaka araştırın ben ilk aracım olmasına rağmen Ray Sigortadan 630 tl ye yaptırdım. Şu ana kadar araçla ilgili hiç sorun yaşamadım çok şükür. Aracı almadan önce kendi segmentinde bütün araçları (Pejo 207, Clio III, Ibiza, Polo, Fiesta, Jazz) detaylı olarak araştırdım. Fiyat ve donanım olarak en uygunu Punto Evo olduğu için tercih etmiştim, iyi ki de etmişim. Ben yıllık 12000 maksimum 15000 yol yaparım diye benzinli tercih ettim, çok kullananlara dizeli öneririm. Gündüz farı çok şık, viraj içini aydınlatan sis farları çok şık ve özellikle gece yolculuğunda ön göğüslükte yapılmış olan aydınlatmaya bayılıyorum, ön kapı kollarındaki aydınlatma da çok güzel. Ben aracı 29000 e aldım. Plakayı da emniyetin sayfasında ayırtıp istediğim harfleri aldım (ücretsiz), bilginiz olsun diye söylüyorum. Sevgiler...

2792 Mesaj
2 Mayıs 2011; 20:17:13 

quote:

Orijinalden alıntı: pisagor0635

Kaskoyu mutlaka araştırın ben ilk aracım olmasına rağmen Ray Sigortadan 630 tl ye yaptırdım.

Hocam kaskoyu araştırın demişsin de , kasko yaptırdığın şirket pek elle tutulan bi şirket değil malesef.. Fiyatının ucuz olması cezbetmiş seni.. Allah kullandırmak zorunda bırakmasın ama Ray sigorta dan kasko yaptırıp ta papaz olan bir çok kişi var çalıştığım yerde... Bi daha Ray bedava yapsın kabul etmem diyorlar..

Kasko nun iyi veya kötü olduğu maalesef ki başımıza bi şey geldiği zaman ortaya çıkıyor.. Firmanın kalitesi eksperin davranışını bile etkiliyor. Kaza sonrasında Focus un kırılan ön camını Orjinal Ford camı değil de yan sanayi cam kullanılsın diye rapor verdi Ray Sigorta... !!!!

251 Mesaj
2 Mayıs 2011; 22:11:37 

quote:

Orijinalden alıntı: pisagor0635

Ben de yaklaşık 45 gündür Punto Evo 1.4 Dynamic Start&Stop kullanıyorum. Aracım Evo grisi içi de gri. Asist kit (Cruise kontrol, otomatik kararan iç dikiz aynası ve yağmur sensoru) ekletmeyi çok istedim ancak içi gri dışı evo grisi asist kitli araç Türkiye'de yoktu malesef. Aracım dün 1000 km ye ulaştı. Aldığımdan beri hep şehir içinde kullandım. (Ankara) Ortalama yakıt tüketimi 7.8 lt/100 km. Araca Ziebart Diamond Gloss boya, iç döşeme ve vinyl koruma yaptırdım. Orjinal Fiat koku püskürtücü aldım, herkese tavsiye ederim. Anahtar kabını ben de gri olanını aldım servisten. Kaskoyu mutlaka araştırın ben ilk aracım olmasına rağmen Ray Sigortadan 630 tl ye yaptırdım. Şu ana kadar araçla ilgili hiç sorun yaşamadım çok şükür. Aracı almadan önce kendi segmentinde bütün araçları (Pejo 207, Clio III, Ibiza, Polo, Fiesta, Jazz) detaylı olarak araştırdım. Fiyat ve donanım olarak en uygunu Punto Evo olduğu için tercih etmiştim, iyi ki de etmişim. Ben yıllık 12000 maksimum 15000 yol yaparım diye benzinli tercih ettim, çok kullananlara dizeli öneririm. Gündüz farı çok şık, viraj içini aydınlatan sis farları çok şık ve özellikle gece yolculuğunda ön göğüslükte yapılmış olan aydınlatmaya bayılıyorum, ön kapı kollarındaki aydınlatma da çok güzel. Ben aracı 29000 e aldım. Plakayı da emniyetin sayfasında ayırtıp istediğim harfleri aldım (ücretsiz), bilginiz olsun diye söylüyorum. Sevgiler...

Şu anahtar kabı olayına takıldım. Mesela ben de kırmızısını istiyorum. Tek başına satıyorlar mı? Ayrıca bu fiat koku püskürtücü ne oluyor?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4 Mesaj
3 Mayıs 2011; 10:06:01 

Öncelikle kasko konusunda şunu söylemek istiyorum, ne kaza yapalım ne de kullanmak zorunda kalalım. Ama ben zaten araştırıken aynı zamanda yetkili servis hasar servislerinin işleyişini de araştırdım. Fiat servislerinin bazıları Ray sigortayla anlaşmalı. Siz aracınızı bırakıyorsunuz, işi bitince de teslim alıyorsunuz. Diyelim ki anlaşması olmayan bir servise(Ankara Tan otodan bana söylenen) bırakacaksınız, sadece o hasar dosyası için serviste ilgili kişilere vekalet veriyorsunuz(vekalet ücretini servis ödüyor) ve siz aracınız onarılınca teslim alıyorsunuz, sigorta işini onlar hallediyor. Umarım sorun yaşamam, yaşarsam da burdan paylaşırım...

Anahtar kabına gelince servisler bunu 3 lü ve 2 li set halinde satıyorlar. Ben internetten Ankaradaki servislerin numarasını bulup telefon ettim. Tan otoda Yedek Parçada Fatma Hanım adında bir arkadaş saolsun yardımcı oldu ve tek olarak ordan aldım. Ben grisini aldım, 2. si maviydi, duruyorsa arayıp sorun isterseniz. Koku püskürtücü de Evonun aksesuar kataloğunda(fiat.com.tr) var, ordan bakabilirsiniz.

Evo kullanan arkadaşlar Bagaj Havuzu aldıysanız, nerden, ne kadara aldınız burdan paylaşabilir misiniz?

Hafta sonu ilk uzun yolculuğumu yapacağım inşallah, dönünce ortalama yakıtı burdan paylaşırım.

Sevgiler...

44 Mesaj
4 Mayıs 2011; 16:11:33 

Arkadaşlar 2010 12. ayda 2011 model punto evo 1.3 multijet 75 bg dynamic SPK lı modeli aldım, çok memnunum ortalama tüketim 5.5 lt. / 100 km hız konusuna gelince dizel olmasına rağmen arabanın süratini hissedebiliyorsunuz. konfor inanılmaz güzel kullanımı hoş adamlar bu sefer gerçekten bakmışlar segmentlerine göre fiyat konusunda daha avantajlı. Tavsiye ederim.

kolay gelsin

4 Mesaj
9 Mayıs 2011; 17:44:07 

Merhaba Arkadaşlar,

ilk uzun yolculuğu yaptım aracımla. Ankara-İzmir(Özdere)-Ankara. Toplamda yaklaşık 1350 km. İzmire giderken ortalama yakıt 6lt/100km, Ankaraya geldiğimde ise ortalama 6.2lt/100km (Hız aralığım genelde 110-120). Yolculuğum sırasında 5.vitesde yaklaşık 5200 devirde 160-165 km arası hızı gördüm. Aracın hızlanması çekişi her şeyi beklediğimden daha iyiydi, tek kötü taraf bence 6 ileri vites olsa multiair seçeneğindeki gibi daha iyi olurmuş diye düşünüyorum. 5. vitesde 110-120 km hıza ulaşınca vites değiştirme ihtiyacı hissediyorsunuz motor sesi açısından.

Bunun dışında paylaşmak istediğim bir konu da ön camımdaki su itici uygulaması. Bunu Ziebartta yapmışlardı, dışarda da yapıyorlar bildiğim kadarıyla. Şehir içinde farkını çok da net anlayamamıştım. Afyonda yaklaşık 45 dk yağışlı havada yolculuk yaptım, inanın silecekleri çalıştımadım bile. Yağmur damlaları cama vuruyor ve kayboluyor, görüş %90 net diyebilirim. Güvenli yolculuklar için herkese de tavsiye ederim. Uygulama ücreti 30-60 lira arası değişiyor.

Sevgiler...

90 Mesaj
1 Temmuz 2011; 3:02:56 

Şehir içi yakıt ortalaması nedir? kullanan arkadaşlarımızdan bu bilgileri güncel olarak paylaşmasını istiyorum. Bir depo benzinle ne kadar Km yapabiliyor şehir için?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Temmuz 2011; 14:55:43 

quote:

ABİCİ BAGAJ KONUSUNA KATILMIYORUM BENDE DAHA ÖNCEDEN PALİO 1,2 VARDI 2001 MODEL BEN ONUNLA TEKLİ TAM 20 KASA İHRAÇAT KİRAZI TAŞIDIM ÇANAKKALEDEN LAPSEKİYE Kİ.BU PUNTO ONDAN DAHA BÜYÜK O YÜZDEN BAGAJ KÜÇÜK FALAN DAR DEMEYİNİZ.KATILMIYORUM.

yaş kaç ?

bir insan kendi arabasını ancak bu kadar savunabilir ya.adam nerdeyse kavga edecek arabası için.

arabada araba olsa

19 Mesaj
6 Temmuz 2011; 19:08:42 

quote:

Orijinalden alıntı: anadol-69

herkese merhaba
fiat punto evo 1300 75 hp.multijet dynamıc alacak arkadaşlar size oto hakkında bazı bilgiler vereyim istedim.

aracın eksileri:

1.motor performansı düşük.1.viteste ağır kalkıyor.2.viteste araca çökmek zorunda kalıyorsunuz.3.viteste ancak hızlanıyor.yani kalkışta seri değil.inanmayan denesin.

2.aracın kapılarını kapatmak için en az 3 defa aç kapa yapıyorsunuz.kapılar sert.

3.aman dikkat!!! arka bagaj kapağı birden kapanıyor.felaket bir amortisör var.özellikle küçük çocuğu olanlar dikkat etsin.parmaklarını kaptırabilir.ayrıca bagajda bir tutamaç yok.kapatmak sorun.

4.kapı içlerindeki su koyma yerlerine 0.5 lt.pet su sığmıyor.

5.kapı içlerindeki gözlere petrollerden aldığınız peçeteler sığmıyor.

6.torpido gözü çok dar.niye koymuşlar anlamadım.

7.orta kolçak vites için engel teşkil ediyor.kolunuz çarpıyor.

8.bagaj içerden açılmıyor.

9.benzin depo kapağı içerden açılmıyor.araçtan inmek zorundasınız.

10.direksiyon ayarı yapsanız dahi göstergeleri rahat göremiyorsunuz.

11.bagaj çok küçük.bir bavul alıyor.

12.kokpitteki müzik sisteminin olduğu yerde dörtlü flaşör tuşunun sağ tarafındaki 3.adet düğmenin gece ışıklandırması yok.göremiyorsunuz.
daha yazmak istemiyorum.

Tek artısı iç dizaynı.üzgünüm ama gerçek.30-35 milyar verilecek araç değil.

multiair 105 hp 1-performans gayet yeterli 2-aracın kapıları gayet güzel kapanıyor hem de tek seferde 3-bagaj kapağında kesinlikle sorun yok gayet güzel açılıp kapanıyor 4- kapı içlerindeki gözlere 0.5 pet şişe rahatlıkla sığıyor 5-torpido gözü ihtiyaçları karşılıyor 6-orta kolçak tam bir rahatlık 7-bagaj kapağı içerden açılmaması her zaman iyidir benim evom uzaktan kumanda ile açıyor 8-benzin depo kapağı anahtarla açılıp kapanıyor gayet güzel arabadan in bacakların açılsın 9- direksiyon ayarı ve kullanımı diğer araçlardan daha güzel 10 -bagaj bu sınıf bir aracın ortalamalarında 12 - kokpitte kullanılması zor bir tane bile düğme yok .bunlar cevap gibi görünüyor amma değil sadece elinde bi kova kazurat sağa sola yapıştırmak niyetinde olana itiraz.B segmentinde fiat fayda açısından alınabilecek en güzel araba punto evodur.sahibi olduğum araçtaki esp yokuş kalkış desteği sesli komut sistemi elektronik klima ve daha birçok özellik diğer markalarda çok paralara satılıyor.punto evo hemde orijinal italyan.diyeceğim o ki başka forumlardada gördüğüm 69 model anadol aynı şeyleri değiştirmeden yazmış bunda bir art niyet var gibi geliyor.selamlar saygılar

90 Mesaj
7 Temmuz 2011; 6:14:58 

Grande Punto lardaki Direksiyon arızası,daha yeni ama Punto Evo larda da başına gelen ya da hisseden kullanıcılar var mıdır?

1815 Mesaj
17 Temmuz 2011; 22:19:09 

punto evo ile opel corsayı kıyaslarmısınız arkadaşlar, kullananlar var ise eğer.

1420 Mesaj
23 Ağustos 2011; 22:54:27 

valla ben duymadım kendim de yaşamadım bir arıza çok şükür.

3. vitese kadar kalkmayn araba fiat linea alıntı yapmışlar bence araba benzinli bir araba atikliğinde değil ama yokuşta o araba gitmiyor diyen araba bir gelsin de eline verelim ilk 3 vitesi . 206 ile 3. viteste zor tırmandığım yokuşta 5 in altına düşmüyor.
kızımın bir büyük birde baston arabası var 2side hiç bir sıkıntı çıkarmadan sığıyor bagaja hatta bagaj derin olduğundan büyük arabada üstüne baya birşey konulabiliniyor. uzun olan baston araba ise amortisör çıkıntılarının üzerine girdirildiğinde alta istediğiniz şeyi yerleştirmeye imkan tanıyor.

Tatile giderken o küçük bagaja sığanlar.
60 lt tekerlikli bavul ( en büyüğün bir küçük boyu, baston puset, büyük boy spor çanta, küçük boy çanta 4 adet dolu poşet ... kısacası daha ne olsun.

orta kolçak 1. posizyonda vitesi engeliyor doğrudur ancak kolçağın altında bir kol var onu çekerseniz 1 kademe daha iniyor o durumda iken kol çarpmadığı gibi oldukça ergonomik bir tutuş sağlıyor.

bagaj kapağı içeriden anahtar ile açıldığı gibi bende dışarıdan logoya basılınca da açılıyor.

torpido dar buna birşey diyemem kapı içi saklama cepleri de dar ama kapılara 0.5 lt su giriyor. onu yazan arkadaş nasıl bir su bulup sokmuş anlamadım.

bu östergeleri nasıl rahat görülmemiş bende bunu anlamadım hangi ayarı yaparsam yapayım göstergeler gayet net görünüyor bence arkadaşın gözlerde sorun.

ışıklandırma yok denen düğmelerde bende herhangi bir fonksyon olmadığından ışığının olması bir şey ifade etmiyor.

bagajın amortisörlerle ilgili bir sorun yok gayet normal çekince kapanıyor çekmezsen yukarıda duruyor.

start and stop süper hem İstanbul gibi şehirlerde süper hemde arabayı oldu ki stop ettirdiniz debriyaja basınca anında geri çalışıyor.

İNTEL I7 950 - GIGABYT GA-USB3 - AMD FX 8350 - ASUS M5A97 R2.0 - Nikon D3100 - LG Optimus 4x hd - Minix Neo X7

6107 Mesaj
23 Ağustos 2011; 23:10:21