Şimdi Ara

Yeni nesil Macbook Pro'ların eli kulağında olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

i3/ i5 ve i7'li yeni nesil Macbook Pro'lar için süren uzun bekleyiş yakında sona erebilir. Amerika'nın önde gelen perakende teknoloji mağazalarından Microcenter'ın envanter programından alınan ekran görüntüsü, yeni nesil Intel işlemcili Macbook Pro'ların yakında satışa sunulacağını gösteriyor. Macrumors'un konuyla ilgili bilgi aldığı Microcenter'a yakın kaynaklarda Apple'ın yeni nesil dizüstü Mac'lerin satışına çok yakında başlayacağını belirtiyor.

Mevcut Macbook Pro'ların model numaralarında farklı model numaralarına sahip olan 4 yeni Macbook Pro'nun teknik özelliklerine programda yer verilmemiş ancak Giriş, Orta, İyi ve En iyi olmak üzere 4 farklı kategoriye ayrılmış. Intel'in i7 ve i5 işlemcileriyle donatıldığı düşünülen bilgisayarların fiyatları şu şekilde;

• Apple System Good-USA $1799.99 (Mevcut 15 inçlik Macbook Pro'nun giriş modelinin satış fiyatı 1699 dolar)

• Mac system #1 Best-USA $2199.99 (Mevcut 15 inçlik Macbook Pro'nun en iyi modelinin satış fiyatı 2299 dolar)

• Mac system #2 Best-USA $2299.99 (Mevcut 17 inçlik Macbook Pro'nun satış fiyatı 2499 dolar)

• Mac system Better-USA $1999.99 (Mevcut 15 inçlik Macbook Pro'nun orta modelinin satış fiyatı 1999 dolar)

Uzun süredir beklenen ancak Intel'in yaşadığı stok sorunlarından dolayı çıkışı Mart ayından Nisan ayına sarktığı düşünülen yeni nesil dizüstü Mac'lerin 13 Nisan'da satışa sunulabileceği konuşuluyor.

• nVidia'dan vaz geçmez inşallah..
  • Apple System Good-USA $1799.99 (Mevcut 15 inçlik Macbook Pro'nun giriş modelinin satış fiyatı 1699 dolar)

Imzamdaki Bilgisayar'da 1700 Dolar; 15"in Giris Modeli; Fiyatinda bir farklilik yok($100). Bu modeldei i5 olursa ; Hemen Satip Yazin onu alabilirim.
    Imzamdakini 1700'e satsam $250; 1800'e satsam $150 Fark olacak benim icin (1700'un vergisi yaklasik $150 tuttu New York'ta)

Tabi bu alacagim 27" iMac'i almamai saglayacaktir. O yuzden Tercihim iMac. Yaz sonuna kadar bi degisim olacaksa olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuray -- 11 Nisan 2010; 13:29:18 >
  • eski haberlerde iMac'de Ati kart kullanılacağını hatırlıyorum bunlarda da Ati kullanılabilir
  • Nvidia'nın Optimus teknolojisi de kullanılabilir.
  • Macbook pro'nun içerisine onboard ekran kartı koymazlarsa bende neyim... taş çatlasın giriş seviyesi bir model... Adamların pro anlayışı bu çünkü..
  • 13.3" ne olacak?
  • Hakikaten MBP 13" lere ne olacak
    quote:

Orijinalden alıntı: lvthsgm

13.3" ne olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

Macbook pro'nun içerisine onboard ekran kartı koymazlarsa bende neyim... taş çatlasın giriş seviyesi bir model... Adamların pro anlayışı bu çünkü..

Herkesin "Pro" anlayışı "Oyun" dan ibaret değil.
    Zaten bir Notebook'da ilk aranan şeyin "çok iyi bir GPU" olduğunu bir tek bu forumda gördüm.
    16" ekranda 1366x768 gibi ne idüğü belirsiz çözünürlüklere kimse bir şey demez ama ekran kartı biraz düşük oldu mu o laptop beş para etmez.
    Bir laptopun batarya ömrünün 8 saat olması hiç kimse için önemli değildir bu forumda. Ekran kart GTX285 ya o yeter!
    Bir laptopun ağırlığının 2kg olması hiç önemli değildir. Önemli olan 5 kg olmasına rağmen Hd5870 ekran kartına sahip olmasıdır.

Özetle bu forumda laptop denince akla gelen şey taşıdığı GPU dan ibaret. Hafiflikmiş, muazzam batarya ömrü imiş, adam akıllı çözünürlüklermiş falan hepsi tırı vırı şeyler.
    Ekran kartı canavar olsun gerisi bi bok olmasa da olur!!!

Ben kullandığım Macbook Pro ya 4.000 TL nakit para saydım. Zerre kadar pişman değilim. Çünkü gerçekten "Pro" bir makine. Çözünürlük 1920x1080, Batarya ömrü 8 saat, ağırlığı 3.0kg. Stabilite, kalite ve tasarım zaten rakipsiz. Ama Gpu'su 9600M GT. Bu foruma göre benim cihaz 5 para etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

Macbook pro'nun içerisine onboard ekran kartı koymazlarsa bende neyim... taş çatlasın giriş seviyesi bir model... Adamların pro anlayışı bu çünkü..

Herkesin "Pro" anlayışı "Oyun" dan ibaret değil.
    Zaten bir Notebook'da ilk aranan şeyin "çok iyi bir GPU" olduğunu bir tek bu forumda gördüm.
    16" ekranda 1366x768 gibi ne idüğü belirsiz çözünürlüklere kimse bir şey demez ama ekran kartı biraz düşük oldu mu o laptop beş para etmez.
    Bir laptopun batarya ömrünün 8 saat olması hiç kimse için önemli değildir bu forumda. Ekran kart GTX285 ya o yeter!
    Bir laptopun ağırlığının 2kg olması hiç önemli değildir. Önemli olan 5 kg olmasına rağmen Hd5870 ekran kartına sahip olmasıdır.

Özetle bu forumda laptop denince akla gelen şey taşıdığı GPU dan ibaret. Hafiflikmiş, muazzam batarya ömrü imiş, adam akıllı çözünürlüklermiş falan hepsi tırı vırı şeyler.
    Ekran kartı canavar olsun gerisi bi bok olmasa da olur!!!

Ben kullandığım Macbook Pro ya 4.000 TL nakit para saydım. Zerre kadar pişman değilim. Çünkü gerçekten "Pro" bir makine. Çözünürlük 1920x1080, Batarya ömrü 8 saat, ağırlığı 3.0kg. Stabilite, kalite ve tasarım zaten rakipsiz. Ama Gpu'su 9600M GT. Bu foruma göre benim cihaz 5 para etmez.

Ne kadar önyargılısın...

bir mac cihazda zaten kimse oyun oynandığını düşünmez ki hele pro ise... Benim mantalitem şudur.. Full HD çözünürlüğe sahipse bir makine ve sen ona pro ismini veriyorsan vede dünya kadarda para alıyorsan ondan ekran katınıda adam gibi birşey koy.. Full HD çözünürlüğe koyulan ekran kartı 9600M GT çok çok zayıf bir ekran kartıdır.. Heleki o çözünürlükte.. O kadar para verdim diyorsun aldığına bak... Benim karşı olduğum taraf bu.. Şimdi kalkıpta bana 9600 ekran kartını hiç savunma boşuna parmakların yorulmasın...

• tabi beklentiler farklı olabilir. en nihayetinde herkes macbook pro alacak diye bir kaide yok. eğer ihtiyaçlarına uyyorsa alırsın, uymuyorsa başka bir markaya yönelirsin.
  • 13 inch'ler ne oldu, kalktımı piyasadan ?
  • 13.3" çıkmayacak görünüşe göre bence en çok satan modellerden biri 13.3" tir. Umarım haberdeki bir eksiktir.
  • quote:

bir mac cihazda zaten kimse oyun oynandığını düşünmez ki hele pro ise... Benim mantalitem şudur.. Full HD çözünürlüğe sahipse bir makine ve sen ona pro ismini veriyorsan vede dünya kadarda para alıyorsan ondan ekran katınıda adam gibi birşey koy.. Full HD çözünürlüğe koyulan ekran kartı 9600M GT çok çok zayıf bir ekran kartıdır.. Heleki o çözünürlükte.. O kadar para verdim diyorsun aldığına bak... Benim karşı olduğum taraf bu.. Şimdi kalkıpta bana 9600 ekran kartını hiç savunma boşuna parmakların yorulmasın...

Merakımdan soruyorum;
    Madem oyun oynamayacaksınız iyi ekran kartını ne yapacaksınız?
    Full HD çözünürlükler için 9400M GT IPG si bile fazlasıyla lüks zaten. Render falansa derdin, FireGL veya Quadro serisi GPU koymadıktan sonra istersen GTX295 koy farketmez iş açısından.

• yarın sabah kalkınca store.apple.com da yeni modelleri görmek dileğiyle
  • pc kullanicilarina sormuslar,bilgisayarinizin en cok nesini seviyorsun diye, neredeyse tamami donanimini diye cevap vermis ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabbitweed -- 11 Nisan 2010; 23:52:29 >
  • ben espriyi anlayamadım?
    donanımı sevmek ne demek ki??
  • batuist arkadasin bilgisayar anlayisi donanimdan(islemci,ekran karti) ibaret yani.
  • MacBook Pro 512MB 9600M GT ve 4GB Ram ile arkadaşım gayet güzel grafiklerle crysis oynayabiliyodu. Çok zayıf bir ekran kartı kesinlikle değil. Birçok oyun için hala gayet yeterli seviyede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

Merakımdan soruyorum;
    Madem oyun oynamayacaksınız iyi ekran kartını ne yapacaksınız?
    Full HD çözünürlükler için 9400M GT IPG si bile fazlasıyla lüks zaten. Render falansa derdin, FireGL veya Quadro serisi GPU koymadıktan sonra istersen GTX295 koy farketmez iş açısından.

Amaç sadece görüntü almaksa dediğin gibi bahsettiğin ekran kartıda işe yarayacaktır.. sonuçta bunlardan çok daha basitlerini kullanıyorduk eskiden.. Yalnız teknolojinin gidişatına ayak uydurmak lazım.. önümüzdeki sene internet tarayıcıları GPUların hızlarını kullanarak render edicek internet sitelerini.. Bunun hız anlamındaki getirisi ise CPUya oranla oldukça yüksek.. basit bir netbook bile ie9da yapılan testte çok daha rahat render işlemi ile daha düngün görüntüleme yapabiliyor.. senin 9600M ise "PRO" adı altında giriş seviyesi bir PCye dahi hasetle bakıcak... Ki internet tarayıcıları ile bu furya devam edicek.. hele hele fermi ile gelen teknolojilere daha da ağırlık verilerek yazılım tarafında ekran kartlarından çok daha fazla istifade edilecek... Neden o kadar para veripte aldığın toz kondurmaya kıyamadığın "PRO" lakaplı bilgisayarın hemen eskisin ki... benim senle sorunum yok sorun Apple'ın "PRO" anlayışı...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.